Soumrak mrtvých

Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

• novoten

Parodie, která nevyšla. Neuráží, neznechucuje, ale ani nerozesměje. Jeden dva vtípky, pár narážek a zbytek stopáže jen unavená vybíjená, která zombie postupem času spíš vykrádá než zesměšňuje. A to tenhle problematický žánr skýtá námětů k fórkům snad stovky.(26.1.2006)

• AngelAngie

Simona zbožňuju, ale tenhle film jsem viděla v době, kdy jsem ho ještě neznala a vůbec nic mi tohle neříkalo, moc šílený ..(19.7.2008)

Humor tohoto komediálního hororu, který není doslova ani jedno, je čistě anglický a jeho suchost je až neuvěřitelná. Celým filmem se drží úroven suchosti hodně vysoko a to mi přidalo na zajímavosti( většinu filmu jsem protlemil a nezlobte se na mě za to). Pokud jste pozitivní na anglický humor rozhodně si nenechte ujít ryze anglickou variantu všech zombie filmů.(5.1.2006)

Ale ano, dalo se na to koukat, Ale Britský Humor mi nepříjde příliš směšný ba Naopak mají velice dívný Vtip! Kamera, Střih, Akce také žádná sláva, ale na Anglii tedy Budiž!(24.6.2012)

Soumrak mrtvých ROZHODNĚ není parodie, i když k tomu můžou některé materiály o filmu a název navádět. Svým způsobem jde o plnohodnotný zombie filmeček, okeřeněný situační komedií. Chybí mu více vlastních nápadů, ale na druhou stranu funguje jak jako komedie, tak jako zombiárna, romance a chvilkami dokonce šilhá po těžších žánrech (především určitá Shaunova rozhodnutí jsou až nečekaně tvrdá). Výsledek sice není ani tak ulítlý, jako Choking Hazard, ani tak vyvážený a chutný, jako Úsvit mrtvých, ale pro příznivce žánru je to zajímavý kousek do sbírky, který je zase trošičku jiný...(15.12.2004)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 60. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Během posledních dnů natáčení se kolemjdoucí polekali namaskovaných zombie a na herce zavolali policii. (Okara)

• - V tomto filmu se sešla stejná skupinka pěti lidí, která spolu spolupracovala už na seriálu Spaced (Simon Pegg, Nick Frost, Peter Serafinowicz, Jessica Hynes a samozřejmě režisér Edgar Wright). (Džany)