Soumrak mrtvých

Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

• Phobia

Miluju britský humor; ať už jde o "Jistě, pane ministře", "Červeného trpaslíka", "Monty Pythony", "Haló, haló", "IT Crowd" a jiné - pokaždé se hodně nasměju sarkastickým sekům i černým vtípkům. Záchvaty smíchu jsem tedy očekávala i u "Soumraku mrtvých"... a ono prd. Bránice se ani nehnula a rty rovněž nevykazovaly výraznější pohyb, film byl vtipný jak pobyt v Dachau pořádaný CK Hitler GmbH. Nesmála jsem se, nebála jsem se, nudila jsem se. V takových případech vše může spasit jedině pořádný fešák v hlavní roli... ani ten se nekonal. Hlavního hrdinu Shauna navíc degradoval profláklý dabing Petra Rychlého a jedinou postavou s jistým potenciálem byl trhlý kámoš Ed, ale taky žádný zázrak. Sečteno a podtrženo: "Dawn of the Dead" byl podstatně zábavnější oproti své parodii "Shaun of the Dead". 35%(17.9.2010)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +originální námět a mix romantické komedie a hororu, hudba slušně dotváří atmosféru a film boduje jako parodie na zombie horory -snad škoda že se nesměji od začátku do konce a občas film sklouzne do nudy a to hlavně kvůli scénáři a dialogům/// O filmu jsem něco slyšel a tak jsem neváhal si koupit DVDčko. Určitě slušný film do sbírky. Pochválit musím výběr herců, suchý anglický humor, dynamickou hudbu a samozřejmé obálku DVD na kterou jsem zlákal otce :-) " táto máš chuť na jednu romantickou komedii?" ...no naštěstí do poloviny filmu přišla návštěva a tak odešel včas, pač potom začíná přituhovat. Film není ani tak romantika, nebo komedie jako spíše parodie a "v uvozovkách" především slušný zombie horor. Jen škoda, že to není až taková prdel, jak by se slušelo/// Celkem 68%///(30.8.2006)

Zombi-komédia s príšerne britskou angličtinou a príjemne skazenou morálkou - dvaja hlavní hrdinovia sú povaľačskí flákači a sú "cool". Oni vrátane Kate Ashfield sú dobre obsadení a svižný rozbeh filmu veľa sľubuje, no časom scenáru dôjdu nápady a iba bezmocne máta kade tade a vykráda čo sa len dá (opakujem vykráda - nie paroduje - to je rozdieľ). Tento film vlastne ani nemá dej a snaží sa byť iba zábavnou situačnou komédiou, v ktorej nejde o to čo, ale ako sa práve deje na priestore zopár metrov štvorcových. S výnimkou spomínaného rozbehu som sa ale väčšinu času nudil a čudoval scenáristovej obmedzenej fantázii.(24.10.2004)

Shaun je bystrý mladík, který je však příliš zaměstnán vlastním egem na to, aby si všiml, že se bledé postavy na ulicích pohybují s podivně trhanou pomalostí. Po prvním laškování se zabržděnými zombíky mu dojde, že se musí smířit s matkou, vnutit svou maličkost své nyní ex-přítelkyni Liz a přitom rozmlátit různými předměty čím dál tím přítulnější stáda zombíků. Lze však harmonický vztah s Liz stavět výš než pařby na playstationu s kamarádem Edem?(30.8.2009)

Tak vám něco povím: První třetina tohohle filmu je absolutně megavtipný nářez. Něco jako byste vzali Trainspotting (nebo nějaký podobný snímek z té britské vlny 90.let), vyloučili drogy, nahradili je pivem, přidali něco montypythonského humoru a pak do toho nenápadně spustili apokalypsu vzor G. A. Romero. Kdyby tohle nasazení vydrželo filmu až do konce, nebylo by co řešit. Bohužel, po nabušené první třetině jakoby náhle došla inspirace, nápady a chuť, a až na jeden dva vtipné momenty se to celé nějak dovleče do konce. Přesto je výše chválená část filmu tak pozoruhodná, že vám prostě nedovolí zatratit tento snímek jako celek. O "Shaun Of The Dead" se bude asi vždy (a zaslouženě) hovořit jako o originálním a vtipném dílku, které se navíc (spolu s úspěšným remakem Dawn Of The Dead) podílelo na mírném vzestupu zájmu o zombie filmy.(21.12.2005)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 60. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když se v jednom interview zeptali Simona Pegga, proč zvolil do filmu pomalé zombie místo rychlých jako ve filmu Úsvit mrtvých (2004), odpověděl jim: "Protože smrt není energy drink" (Ruuzha)

• - Ve filmu můžeme slyšet dvě skladby od skupiny Queen a to "Don't Stop Me Now" a "You're My Best Friend". (Stocki)