poster

Soumrak mrtvých

 • anglický

  Shaun of the Dead

 • slovenský

  Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  Nevtipný, nenápaditý a tak trochu schizofrenní mix komedie, parodie a místama nečekaně i vážného dramatu (scéna se zabitím maminky). Pan scenárista totiž moc vtipné kaše nepojedl, takže většina scén, které se tváří humorně a nebo mají "nastartováno" k vtipné pointě, vyšumí do ztracena. Potom ani skvěle typově vybraní herci a fajnoví klátiví zombíci s prďácky zakalenýma bulvama výsledný dojem nezachrání. Co potěší, je povedený konec a vzpomínka tvůrců na kmotra gore Lucia Fulciho (ve scéně, kdy si Shaun telefonicky zamlouvá stůl pro dva - "Prosím, přejete si? Tady hospoda u Fulciho.").(3.10.2005)

 • POMO
  ***

  Zombi-komédia s príšerne britskou angličtinou a príjemne skazenou morálkou - dvaja hlavní hrdinovia sú povaľačskí flákači a sú "cool". Oni vrátane Kate Ashfield sú dobre obsadení a svižný rozbeh filmu veľa sľubuje, no časom scenáru dôjdu nápady a iba bezmocne máta kade tade a vykráda čo sa len dá (opakujem vykráda - nie paroduje - to je rozdieľ). Tento film vlastne ani nemá dej a snaží sa byť iba zábavnou situačnou komédiou, v ktorej nejde o to čo, ale ako sa práve deje na priestore zopár metrov štvorcových. S výnimkou spomínaného rozbehu som sa ale väčšinu času nudil a čudoval scenáristovej obmedzenej fantázii.(24.10.2004)

 • Jordan
  *****

  zombie (pardon - to slovo sa nehovorí!) mám rád . . . a zjavne ich má rád aj edgar wright a simon pegg, o tom svedčí nielen táto nesmierne vtipná, svižná zombie-komédia ale aj fakt, že čo scéna, to odkaz, to citát, narážka (ako napr. reštaurácia Fulci´s . . .); angličania zasa raz ukázali, že to vo filme vedia, a že si trúfnu aj na zombíkov - a to všetko s občas suchým a typicky anglickým, občas klasicky čiernym a občas situačne sviežim humorom; veľmi príjemne sa mi to sledovalo a dokonca aj akási "myšlienka" kdesi v treťom pláne, kde autori analogicky priradili fenomén "zombies" k rôznym reálnym sociálnym skupinám si konečne žiadala prísť na svetlo sveta a dvojica scenáristov (režisér/hlavný hrdina) bola dostatočne drzá, aby to vykonala. pozrite si a vychutnajte.(13.6.2007)

 • Tom Hardy
  ****

  Soumrak mrtvých ROZHODNĚ není parodie, i když k tomu můžou některé materiály o filmu a název navádět. Svým způsobem jde o plnohodnotný zombie filmeček, okeřeněný situační komedií. Chybí mu více vlastních nápadů, ale na druhou stranu funguje jak jako komedie, tak jako zombiárna, romance a chvilkami dokonce šilhá po těžších žánrech (především určitá Shaunova rozhodnutí jsou až nečekaně tvrdá). Výsledek sice není ani tak ulítlý, jako Choking Hazard, ani tak vyvážený a chutný, jako Úsvit mrtvých, ale pro příznivce žánru je to zajímavý kousek do sbírky, který je zase trošičku jiný...(15.12.2004)

 • Sarkastic
  ***

  Taková škoda nevyužitého potenciálu, přitom tenhle film mohl mít políčeno na hodně zábavnou parodii. Režisér Edgar Wright si navíc pozval silnou komediální hereckou sestavu, parťáky Simona Pegga a Nicka Frosta, veterána Billyho Nighyho a dvojku z Black Books, konkrétně se tu objevili Dylan Moran a v pidiroličce Tamsin Greig. Bohužel ani baviči nepomohli zvednout úroveň humoru, zhruba polovinu filmu to ještě mělo docela šťávu a já se několikrát zasmál, ale pak snímek začal upadat, zábava se vytrácet a ke konci jsem sledoval už jen klasickou "zombie-vyvražďovačku" s jediným rýpnutím, konkrétně do filmu Mlha. A zabitým koncem mě pan režisér zklamal už podruhé (předtím to bylo u Jednotky příliš rychlého nasazení). Takže to vidím bohužel jen na průměr, a to jsem si od téhle parodie tolik sliboval.(21.12.2011)

 • Bill Nighy

 • - Na začátku filmu, kdy jde Shaun (Simon Pegg) do obchodu, lze v odrazu prosklených dveří mrazáku zahlédnout objektiv kamery. (imagoo)

 • - V televizi se objeví kapela The Smiths a zazní jejich píseň Panic (aseedi)

 • - Na začátku filmu si před domem chlapec kope s míčem a za ním je zaparkované auto třetího spolubydlícího. Značka auta na přední kapotě však chybí. Potom, když jde Shaun (Simon Pegg) do obchodu, se značka auta na přední kapotě objevuje a následně tam znovu není. (Patrik256)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace