Soumrak mrtvých

• slovenský

Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

I přes kvantum pozitivních ohlasů jsem šel do projekce s nechutí, protože tyhle filmy už dávno nejsou pro mě tím pravým šálkem čaje a k mému překvapení musím říct, že jsem se slušně bavil. Už počáteční slušný rozjezd nabízí velkou porci zábavy a na brutalitě také nebylo ubráno. Od půlky to však začne trochu slábnout, což je asi jediné mínus. Původně jsem chtěl hodnotit 3*, ale záverečná scéna dala dost zabrat mé bránici, takže jednu * musím přihodit navrch. 70%(4.2.2011)

Považujem sa za seriózneho fanúšika horrorovej kinematografie. Preto nemám moc veľkú záľubu vo filmoch parodujúcich tento žáner. Primitívna teenagerská séria "Scary Movie" mi ho doslova zhnusila. Lenže anglický "Súmrak mŕtvych" je úplne iné kafé. S nadhľadom a vtipom reaguje na diela majstra zombie horroru režiséra G.A.Romera. Je to snímok so zaujímavou kamerou, strihom a hlavne dobrými hercami, v čele s ostrieľaným Simonom Peggom. ***(23.10.2009)

• Phobia

Miluju britský humor; ať už jde o "Jistě, pane ministře", "Červeného trpaslíka", "Monty Pythony", "Haló, haló", "IT Crowd" a jiné - pokaždé se hodně nasměju sarkastickým sekům i černým vtípkům. Záchvaty smíchu jsem tedy očekávala i u "Soumraku mrtvých"... a ono prd. Bránice se ani nehnula a rty rovněž nevykazovaly výraznější pohyb, film byl vtipný jak pobyt v Dachau pořádaný CK Hitler GmbH. Nesmála jsem se, nebála jsem se, nudila jsem se. V takových případech vše může spasit jedině pořádný fešák v hlavní roli... ani ten se nekonal. Hlavního hrdinu Shauna navíc degradoval profláklý dabing Petra Rychlého a jedinou postavou s jistým potenciálem byl trhlý kámoš Ed, ale taky žádný zázrak. Sečteno a podtrženo: "Dawn of the Dead" byl podstatně zábavnější oproti své parodii "Shaun of the Dead". 35%(17.9.2010)

Má to švih, šťávu, neutuchající dávku přímočaré zábavy a napřeberné množství vtipných situací z nichž mám dojem, jestli je lepší setrvat na straně těch inteligentnějších(ne vždy)...s neustálým ohlížením se přes rameno, protože co kdyby...a nebo těch druhých, jen tak zevlujících s dementním výrazem ve tváři, kteří si ale přeci jen užijí o něco víc vzrušení, protože pronásledovat ty první je takové oživení v jinak tuctovém odpoledni na londýnském předměstí.(1.6.2009)

Tvůrci se očividně nemohli rozhodnout, který žánr točit, ale budiž - fungují jim totiž všechny a vychází z toho britcom říznutý rodinným dramatem a regulérním zombie hororem. Hot Fuzz bylo v tomhle ohledu čistší, ale bavit se budete podobně, Wright dal Soumraku stejný podíl nadsázky, šíleně rychlých střihů i charismatu Simona Pegga.(30.8.2009)

• - Krom některých hlavních postav jsou do konce filmu vidět jako zombie všichni, kdo se ve filmu byť jen na okamžik mihli. (Tereza666)

• - Když Shaun v práci oznamuje ostatním zaměstnancům, že bude den vést obchod on, zmíní se o nemocném Ashovi. Ashley “Ash“ J. Wiliams se jmenovala hlavní postava ve filmech Sama Raimiho The Evil Dead, Smrtelné zlo 2 a Armáda temnot. (Stocki)

• - Ve filmu můžeme slyšet dvě skladby od skupiny Queen a to "Don't Stop Me Now" a "You're My Best Friend". (Stocki)