Taková škoda nevyužitého potenciálu, přitom tenhle film mohl mít políčeno na hodně zábavnou parodii. Režisér Edgar Wright si navíc pozval silnou komediální hereckou sestavu, parťáky Simona Pegga a Nicka Frosta, veterána Billyho Nighyho a dvojku z Black Books, konkrétně se tu objevili Dylan Moran a v pidiroličce Tamsin Greig. Bohužel ani baviči nepomohli zvednout úroveň humoru, zhruba polovinu filmu to ještě mělo docela šťávu a já se několikrát zasmál, ale pak snímek začal upadat, zábava se vytrácet a ke konci jsem sledoval už jen klasickou "zombie-vyvražďovačku" s jediným rýpnutím, konkrétně do filmu Mlha. A zabitým koncem mě pan režisér zklamal už podruhé (předtím to bylo u Jednotky příliš rychlého nasazení). Takže to vidím bohužel jen na průměr, a to jsem si od téhle parodie tolik sliboval.(21.12.2011)

• IQ Tiqe

Nemám rád filmy o zombie. Tak proč bych si ho pouštěl? Naivně jsem si myslel, že to Britové zvládnou lépe než Rodriguez a další a že se i zasměju. Budiž, pokud jde o srandu, nebylo to tak špatný - suchý humor v absurdních situacích byl. Ale zase jsem se tak moc nezasmál; moji pozornost odváděla právě absurdnost a chybějící logika ve spostě situací, to byl největší kámen úrazu - zkrátka byl děj nedůvěryhodný. Aspoň se mi líbila britská angličtina. 50% # Fanoušky Queen určitě potěší Don't Stop Me Now a You're My Best Friend, jejichž texty se v daných chvílích vyloženě hodí. (btw - nevím, od koho byly titulky, ale překládat "Queen" jako "Královna" bylo hodně stupidní).(30.4.2010)

Zombi komédia s niektorými skvelými momentami, ale vo výsledku to pre mňa nebol taký zázrak ako som čakala. Ani Shaunove sympaťáctvo a "komédia v komédii", čiže interakcie s jeho ex Liz (ktoré ma fakt bavili :-), nezachránili poslednú tretinu filmu, keď sa už gagy opakovali a ja som len čakala, kedy bude koniec...(25.4.2005)

Britové poslali nemtrvé na Londýnské předměstí a postavili proti nim suchý anglický humor křížený s tím nejčernějším. Jednoduchá zápletka, v níž je důraz kladen spíše na postavy, se ve druhé půli „zvrtne“ v ukázkovou zombie vybíjenou, v níž jsou připraveny efektní i efektivní způsoby jejich likvidace, takže krvavé cákance, prostřelené hlavy či probodnutá těla po chvíli přestanete počítat. Je až k neuvěření, že po celých devadesát minut si film dokázal udržet ten správný komediální nadhled a i když občas kvalita vtipu klesne k bodu trapnosti, vždy se najde spousta světlejších momentů, jenž dovedou upřímně rozesmát. Jen závěrečné rozuzlení celé situace je možná až příliš „na efekt“, ale ani to nedokáže ubrat na celkové pohodě a stylovosti, která filmu vládne. Když se pak v úplném závěru objeví obojky a řetězy, sklaplo mi.(1.10.2005)

Stejně jako novější Jednotka rychlého nasazení je Soumrak mrtvých hodně žánrově neujasněný. Na film jdete s očekáváním parodie, které se vám ze začátku dostane, smějete se, pak ale film zvolna konvertuje k samotnému parodovanému žánru, jen trochu modelovaném nadsázkou. Těžko říct zda to tak Wright s Peggem zamýšleli, je ale fakt, že v tomhle balancování mezi komičnem a dramatičnem Wrightovi schází potřebná režijní lehkost (jejímž králem je Wes Anderson). To je tedy ten problém, který jsem se Soumrakem měl, zbytek (kvalita humoru, obsazení) byl velice dobrý. Několik scén je skvěle vypečených, např. házení LPček, potkání dvou "přežívajících" skupin či mlácení zombieka do rytmu Don´t stop me now od Queenů. Britské tvorbě navíc vždycky trošku přilepším, takže 70%(15.6.2007)

• - Na začátku filmu, kdy jde Shaun (Simon Pegg) do obchodu, lze v odrazu prosklených dveří mrazáku zahlédnout objektiv kamery. (imagoo)

• - Shaunovo příjmení je Riley. Můžeme ho vidět napsané na jednom plakátu. (Stocki)

• - Když se Shaun snaží zamluvit místa v restauraci, volá do restaurace Fulci. Je to odkaz na italského herce a režiséra jménem Lucio Fulci, který rovněž točil filmy o zombie. (Stocki)