poster

Soumrak mrtvých

 • Velká Británie

  Shaun of the Dead

 • slovenský

  Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  ***

  6 / 10 Britský humor je mi sympatický, mám ho skutočne rád a keby sa dalo, pritúlil by som sa k nemu a namotával si jeho kučeravé vlásky na prst, žiaľ, Shaun of the Dead je niekedy vedľa ako tá jedľa. Aby bolo medzi nami jasno, povedať, že som sa počas celého filmu ani raz nezasmial, by bola hanebná lož, istotne, na druhej strane, množstvo trápnych, úplne zbytočných scén, ktorými budete bombardovaný vždy v tej najnevhodnejšej chvíli, volá po nabrúsenej strihačskej gilotíne. To máte tak, Wright sa tu správa ako učinený nymfoman a svoje režisérske prirodzenie strká dole hrdlom zombie žánru tak dlho, až ho dusí. To mu ale nestačí a postupne si omaká všetko a všetkých, od klasickej ľúbostnej roviny cez jasnú spoločenskú satiru až po ultimátne pojednávanie o úcte a zodpovednosti k svojim blízkym a (najmä) k sebe samému. Nanešťastie, to, čo teraz možno vyzerá ako recept na dobrý film, je v skutočnosti bližšie k onej povestnej torte psíka a mačičky a vy sa niekde v druhej tretine po ďalšom *VÁŽNOM* momente začnete sami seba pýtať, či pozeráte komédiu, drámu, britcom, love story alebo nekonzistentný miš-maš toho všetkého. A celý film tým trpí, neskutočne tým trpí, a my s ním, pretože sú chvíle, kedy Shaun of the Dead žiari. A nie je ich málo! Tvorcovia správne identifikovali otupujúci, bezmyšlienkový konzum ako uštipačnú prapodstatu žánru a ukázali nám, že predohra k romerovskej apokalypse sa od bežného pracovného dňa zas až tak veľmi nelíši. Navyše, a to by som mal podčiarknuť, niektoré scény a nápady sú doslova a do písmena geniálne, jednoducho prvotriedny UK import tak, ako ho máme všetci radi. Škoda preveliká, že sa to postupne domrvilo, stačilo trochu prestrihať, skrátiť, na bokoch dostratena a zľahka prečesať - a bola by radosť pozerať.(4.2.2009)

 • Aluska88
  ****

  Příjemná zombie komedie, o kterou se s nejlepším výsledkem postaraly šikovné britské ručičky:) Osobitý anglický humor a nenásilné zpracování bez oné "hollywoodské zombie agresivity" dělají ze Soumraku mrtvých ideální oddechový snímek. Skvělý Bill Nighy a mě osobně rovněž potěšil Martin Freeman, který se zde však sotva mihl. Jen "procházel okolo":), ale i tak jsem si jeho "short appearance" vychutnala:) "Jsme v hospodě, co tady chcete dělat?" - "Dáme si panáka." :)(7.8.2012)

 • Eddard
  ****

  Stejně jako novější Jednotka rychlého nasazení je Soumrak mrtvých hodně žánrově neujasněný. Na film jdete s očekáváním parodie, které se vám ze začátku dostane, smějete se, pak ale film zvolna konvertuje k samotnému parodovanému žánru, jen trochu modelovaném nadsázkou. Těžko říct zda to tak Wright s Peggem zamýšleli, je ale fakt, že v tomhle balancování mezi komičnem a dramatičnem Wrightovi schází potřebná režijní lehkost (jejímž králem je Wes Anderson). To je tedy ten problém, který jsem se Soumrakem měl, zbytek (kvalita humoru, obsazení) byl velice dobrý. Několik scén je skvěle vypečených, např. házení LPček, potkání dvou "přežívajících" skupin či mlácení zombieka do rytmu Don´t stop me now od Queenů. Britské tvorbě navíc vždycky trošku přilepším, takže 70%(15.6.2007)

 • Hellboy
  ****

  Především velká originalita a dobrá úroveň vtipů činí z tohoto díla film, který opravdu stojí za zhlédnutí, pokud se chcete dobře a nenáročně pobavit. Hlavně první půlka je super, bohužel je pravda, že po nářezovym začátku se tempo zklidní, ale konec je zase dobrej. Kdyby se úroveň udržela celou dobu, bylo by to jasnejch 5*****.(6.4.2008)

 • Shit
  *****

  Takovej masakr jsem už dlouho neviděl, hlavní postavu Shauna hraje celkem neznámej herec Simon Pegg a to je fakt týpek k pohledání a s tim svým kukučem do tý role přesně padne, ostatní jsou taky slušně vybraný, ale na Pegga vůbec nemaj, snad jen Bill Nighy by mohl konkurovat, ale ten má jan takovou malou roli a ještě neni moc výrazná. Co se týče děje, tak ten pěkně ubíhá a musim říct, že režisér Edgar Wright to celý výborně natočil a v podstatě tady neni absolutně žádnej prostor pro nudu a kdyby se tam náhodou mohlo něco najít, tak je to geniálně zrychlený a přeskočí se nějká dlouhá pasáž, která by mohla nudit a nebo by to zbytečně prodlužovala. Opravdu jsem se takhle už dlouho nepobavil a i když vim, že to úplně dokonalý neni a že by to na 5* být asi nemělo, tak je musim dát, protože jsem se fakt skvěle bavil a jinak to nepůjde(9.9.2005)

 • - Slovíčko “fuck“ ve filmu zazní celkem 77krát. (Stocki)

 • - Ve filmu můžeme slyšet dvě skladby od skupiny Queen a to "Don't Stop Me Now" a "You're My Best Friend". (Stocki)

 • - Chris Martin, frontman kapely Coldplay, si kromě camea jako člena Zombie Aid vyzkoušel i postavu zombie. Je vidět, jak se potácí, když Shaun (Simon Pegg) a Liz (Kate Ashfield) utíkají z hospody u Winchestera. Pegg a Martin jsou dlouholetými přáteli, Simon je dokonce kmotrem Chrisovy dcery Apple, kterou má s herečkou Gwyneth Paltrow. (M.u.t.t.t.y)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace