Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (1 004)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy o zombie. Tak proč bych si ho pouštěl? Naivně jsem si myslel, že to Britové zvládnou lépe než Rodriguez a další a že se i zasměju. Budiž, pokud jde o srandu, nebylo to tak špatný - suchý humor v absurdních situacích byl. Ale zase jsem se tak moc nezasmál; moji pozornost odváděla právě absurdnost a chybějící logika ve spostě situací, to byl největší kámen úrazu - zkrátka byl děj nedůvěryhodný. Aspoň se mi líbila britská angličtina. 50% # Fanoušky Queen určitě potěší Don't Stop Me Now a You're My Best Friend, jejichž texty se v daných chvílích vyloženě hodí. (btw - nevím, od koho byly titulky, ale překládat "Queen" jako "Královna" bylo hodně stupidní). ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Výborná Zombie komedie a tak trošku parodie je mnohem lepší nez Hot Fuzz! Některé momenty byly opravdu výborné a já během chviličky vykouzlil na svých rtech úsměv, který mi vydržel až do konce. Dvojka Pegg & Frost je dokonalá, když se připojí zajímavé scény a brilantní (parodující) gagy, vznikne opravdu zajímavý počin, který stejně jako Fuzz je nezařaditelný. Opravdu dobrý zážitek. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Pár filmů z někým ze dvojice Pegg/Frost jsem viděl a důvod jejich velké popularity mi zůstává utajen i po shlédnutí úsvitu mrtvých. Ani jeden z herců na mě nepůsobí dojmem mimořádného komika, spíše se jeví jako nromální hospodští týpci co z nudy napsali film a ono jim to vyšlo. Tahle parodie na zombie filmy sice není špatná, ale myslím, že z tohoto námětu se dá těžit mnohem víc. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Keď sa dá dohromady trio režisér Edgar Wright - herci Simon Pegg a Nick Frost vzniká z toho ako už začína byť zvykom riadny nárez uťahujúci si z nejakého filmového žánru, aj keď spolčený s povrchným Anglickým humorom ale našťastie pre túto zombie parodiu vyznievajúci spolahlivo a pre scénky zábavne, aj obľúbená krčma môže byť miestom kde sa dá schovať pred hladnými zombie. "Zombii bžunda ako sa patrí!" ║Rozpočet $4miliónovTržby USA $13,542,874Tržby Celosvetovo $30,253,899Tržby za predaj Blu-ray v USA $105,287 //počet predaných kusov 7,488Tržby za predaj DVD v USA $7,740,273 //počet predaných kusov 849,468/80%/ ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Soumrak mrtvých je originální paskvil, který si užijete tím spíš, pokud máte hodně nakoukáno v hororech. Film si hraje s žánrovými předpoklady, snaží se je parodovat, avšak servíruje i to předvídatelné, akorát patřičně opepřené specifickým britským humorem (viz Spaced). Ač mě osobně to ze židle nezvedá, nebál bych se hlásat o "objektivních" kvalitách tohohle osvěžujícího žánrového cross-overu. Snad jen konec malinko vyčpěl... 7/10 ()

Galerie (64)

Zajímavosti (74)

  • Písnička, která hraje v 18. minutě, je „If You Leave Me Now“ od Chicago. (Duoscop)

Související novinky

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Reklama

Reklama