Soumrak mrtvých

• slovenský

Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

Výborná Zombie komedie a tak trošku parodie je mnohem lepší nez Hot Fuzz! Některé momenty byly opravdu výborné a já během chviličky vykouzlil na svých rtech úsměv, který mi vydržel až do konce. Dvojka Pegg & Frost je dokonalá, když se připojí zajímavé scény a brilantní (parodující) gagy, vznikne opravdu zajímavý počin, který stejně jako Fuzz je nezařaditelný. Opravdu dobrý zážitek.(9.6.2008)

Především velká originalita a dobrá úroveň vtipů činí z tohoto díla film, který opravdu stojí za zhlédnutí, pokud se chcete dobře a nenáročně pobavit. Hlavně první půlka je super, bohužel je pravda, že po nářezovym začátku se tempo zklidní, ale konec je zase dobrej. Kdyby se úroveň udržela celou dobu, bylo by to jasnejch 5*****.(6.4.2008)

Zombi komédia s niektorými skvelými momentami, ale vo výsledku to pre mňa nebol taký zázrak ako som čakala. Ani Shaunove sympaťáctvo a "komédia v komédii", čiže interakcie s jeho ex Liz (ktoré ma fakt bavili :-), nezachránili poslednú tretinu filmu, keď sa už gagy opakovali a ja som len čakala, kedy bude koniec...(25.4.2005)

Britové poslali nemtrvé na Londýnské předměstí a postavili proti nim suchý anglický humor křížený s tím nejčernějším. Jednoduchá zápletka, v níž je důraz kladen spíše na postavy, se ve druhé půli „zvrtne“ v ukázkovou zombie vybíjenou, v níž jsou připraveny efektní i efektivní způsoby jejich likvidace, takže krvavé cákance, prostřelené hlavy či probodnutá těla po chvíli přestanete počítat. Je až k neuvěření, že po celých devadesát minut si film dokázal udržet ten správný komediální nadhled a i když občas kvalita vtipu klesne k bodu trapnosti, vždy se najde spousta světlejších momentů, jenž dovedou upřímně rozesmát. Jen závěrečné rozuzlení celé situace je možná až příliš „na efekt“, ale ani to nedokáže ubrat na celkové pohodě a stylovosti, která filmu vládne. Když se pak v úplném závěru objeví obojky a řetězy, sklaplo mi.(1.10.2005)

Soundtrack Dan Mudford: 1. Figment ,2. Blue Wrath ,3. Mister Mental ,4. Meltdown ,5. Don't Stop Me Now ,6. White Lines (Don't Do It) ,7. Hip Hop Be Bop ( Don't Stop) ,8. Zombie Creeping Fresh ,9. Goblin Zombi/Zombie Nation Kernkraft 400 ,10. Fizzy Legs ,11. Soft ,12. Death Bivouac ,13. Gonk ,14. Envy The Dead ,15. Ghost Town ,16. Blood In Three Flavours ,17. Panic ,18. Everybody's Happy Nowdays ,19. You're My Best Friend ,20. You've Got Red On You: Shaun Of The Suite ,21. Normality ,22. Fun Dead(14.5.2011)

• - Ed říká na zahradě větu "Her eyes! What happened to her eyes?" (Co se stalo s jejíma očima?). Stejná věta zazní i ve filmu The Evil Dead (1981). (Stocki)

• - Chris Martin a Jon Buckland, představitelé skupiny Zomb Aid, která se objevila na konci filmu, jsou ve skutečnosti členové kapely Coldplay. (Rondell)

• - Puška, která visí v hospodě u Winchestera je přirozeně Winchester model 73. (Stocki)