Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Aljak

Ten poster vyzerá poriadne desivo, ale našťastie som sa pri rozhodovaní, či si to pozriem neriadil ním, ale zaujímavým popisom. Takýto typ sci-fi mám celkom rád, a musím uznať, že Nemci natočili naozaj parádny projekt. Aj keď sa to svojim charakterom trochu ponášalo na In Time, tak Paradise išlo našťastie svojou cestou, ktorá bola rozhodne originálna. Aj keď čítam, že ľudia neboli so spracovaním tohto konceptu celkom spokojní, mne sa to celkovo pozdávalo a som rád, že tam tej akcie bolo relatívne málo (aj tá, čo bola, mi však išla na nervy). Celkovo Nemci uchopili tento námet kvalitne, a za mňa to bolo napokon veľmi milé prekvapenie, ktoré stojí za to vidieť. Mimochodom, je to aj na zamyslenie, či by takéto "trestanie" zločincov alebo dlžníkov bolo na mieste (keďže by to mohlo mať aj takéto dôsledky). 5* ()

C0r0ner

Námětem prachsprostá vykrádačka Vyměřeného času, místy zdlouhavá, nicméně obsahově velmi zajímavá, dobře udělaná a plná parádních (a)morálních dilemat. Kdybych nevěděl, o co jde, řekl bych, že to musí být dlouhý díl Black Mirror. 75% ()

Martrix

I kdyby vám to nedošlo kvůli neokoukaným/neznámým hercům, ihned poznáte, že jde o evropský film. Je to ponuré a dialogy i prostředí působí autenticky. Motivy jsou věrohodné a důsledky mnoha rozhodnutí dopadají tvrdě hlava nehlava. Samozřejmě se objeví i americký smrádek v podobě několika přehnaných gesto momentů, ale to je asi daň za Netflix. Což není stížnost. Bez něj by evropské sci-fi neexistovalo a byla by to škoda, protože třeba tohle se povedlo. První polovina byla dojemná, lidská. Stran příběhu zprvu naskakovaly asociace na američárny Repo men, nebo Vyměřený čas.  Ale příběh vede jinudy; je propracovanější a chytřejší. Aspoň na první pohled určitě. Kdyby jste chtěli dloubat a být přehnaně kritičtí, tak pár věcí bylo předvídatelných a závěr byl překombinovaný. Což se projevilo na stopáži. Já se nenudil, ale kdyby šli tvůrci komornější cestou...věděl bych jaké úseky vystřihnout. Film by tak byl mnohem ponurejší, ale já bych za to vysolil plný počet hvězd. PS: zvláštní shoda náhod, během pár dní jsem viděl dvě německá sci-fi a nebolelo to. Možná se v Evropě udělalo víc podobných kousků...stačí jen zapátrat. ()

Johnny.ARN

Síce dobrý úvod a samotná myšlienka, prevedenie ale pokulhávalo. Zbytočne dlhé, nudné a niekde v polke to už nedokázalo udržať moju pozornosť. 2 z 5 ()

baruss

Pozor spoiler: To by ani nebol sci-fi triller, keby nemal hrdina osobný spor s hlavným vizionárom. Všetko jasné priamočiare, ničím neprekvapí. ()

Lachtaan

Asi budu u tohoto výroku v českém rybníčku v menšině, ale zastesklo se mi po poslechu němčiny a zabrousil jsem k něčemu, co už si skřížilo mou pozornost během své letní premiéry, aby to rychle zapadlo prachem a nátlakem dalších tun obsahu. V ráji je dystopické sci-fi, které je přesným prototypem cesty po schodech. Bohužel ale té, kde začínáte nahoře a míříte střemhlav dolů. Na začátku filmu jsem byl extrémně zaháčkován, žral každý detail, nechal se unášet vizuálem i podmanivým soundtrackem a fandil ústřednímu páru. S každou další desítkou minut ale všechna výše zmíněná pozitiva začala upadat a u toho roztodivného konce jsem jen doufal, že tím tvůrci nenaznačují ambice jakkoli pokračovat. Ale cením mezinárodní spolupráci s Litvou, státy jako tento to potřebují. [viděno na Netflixu 28.4.2024] ()

Pavlínka9

Nápad se mi líbil - proto jsem to zvolila jako film na "odreagování" a čas pro sebe...Nicméně po cca půlce mě to nějak omrzelo a mrzí mě, že ten potenciál, který film měl - nebyl na maximum využit. Jsou to lepší 3* ()

oveckaoa

V budoucnosti je firma Aeon (jelikož Eon název by jim nepovolily už je zabraný ačkoliv to ve filmu vyslovují Eon což je zvláštní ) co nabízí buď lidem omladění nebo zestárnutí funguje to na principu, že najdou dárce ochotného nabídnout své roky jiným uživatelům a ten jim ty roky  za peníze dá buď mu pak roky přibydou a on je starší nebo ubydou a on je mladší.  Film se věnuje chlápkovi co má přítelkyni a dělá v té firmě jako nábor dárců má ženu a byt na hypotéku co splácí jednoho dne jim  ten byt vyhoří a banka to po nich chce splatit jelikož nemají z čeho tak on se kdysi nabízel jako dárce , ale zemře mu případný darovaný tak to nejde (tady je nedomyšlené, že měl darovaného jen jednoho)  a pak zjistí, že i ona se nabízela seberou jí obratem 40 let života s tím, že to dají jiné darované (tady je nedomyšlené, že soudy , stát , prezident nikdo s tím nic nedělá navíc proč jí brát 40 let a nevzít si dvakrát po 20 třeba ) a tím pádem se jim ta hypotéka splatí. On je proti , ale nic s tím neudělá tak, že ji zestárnou a on se pak rozhodne unést tu darovanou s tím, že své ženě vrátí ty roky zpět (tady je nedomyšlené, že kdokoliv může zjistit komu své roky dá) , ale unese místo ní její dceru. Tak, že s ní různě jezdí a jde po něm ta firma  jelikož chce matka zpět svou dceru  a připlete se do toho i povstalecká skupina co proti té firmě bojuje. Zhruba do toho únosu je to dobré má to dobrý nápad i zpracování (ačkoliv to neřeší to, že co kdyby se někdo nechal zestárnout třeba na 68 let a v 69 zemřel nebo co , když je dárce smrtelně nemocný a nechá se omladit, ale pořád v sobě tu rakovinu má co se přenese na toho darovaného na úkor něho)  pak už je to slabší a spíše naháněčka. Konec se nepodařil on to celou dobu dělal pro ni z ničeho nic pak změní názor a nechce to udělat ona ho vyhodí z auta dá ji zestárnout a její matka ji najde a hledá další dárce ona už omlazená  si najde z ničeho nic nějakého plavce a svého muže pošle do prdele ačkoliv je těhotná a z něho se stane nový vůdce těch povstalců ačkoliv byl celou dobu proti tomu?  (jak se to stalo, když  předtím potratila to byla jako těhotná, když byla stará nebo se do ní nějakým způsobem ten mrtvý plod vrátil a ožil a pokud to jde zpětně proč ta  matka unesené  co byla příjemce nebyla těhotná?) .    Akce v tom hotelu je dobrá, ale krátká.  60 procent ()

MI-380

Výborný nápad, napětí až do konce, přehnané dějové kotrmelce, bizarní východní Evropa, jako obvykle. 70 % ()

klukluka

Minimálně jedna hvězda je jen a jen za námět. A pravděpodobně je za něj i velká část těch mých tří zbývajících. Ta jednoduchá premisa, že prakticky každej z nás si může přijít na hezký peníze prodejem pár a více let života, by utáhla ne jeden film, ale několik řad seriálu a nepochybuju o tom, že už ho někdo někde připravuje. Zpracování už se mi tolik pod kůži zdaleka nedostalo, určitě bych si to uměl představit lepší, ale moct podobný filmový novinky sledovat za těch pár korun měsíčně v teple domova, z toho mám upřímnou radost, byť mne Netflix takto neobdarovává každý den, ba dokonce ani každý týden. Tentokrát se to ale povedlo a rád později zkouknu jak ten seroš, tak i případnej remake nějaké filmařsky vyspělejší země. ()

BluT

Nemůžu se ubránit srovnáním s filmem Vyměřený čas, který si hraje se stejnou ideou, že čas je možné kupovat a prodávat. Bohužel V ráji je snad ve všech myslitelných kritériích, dle kterých je možné filmy posuzovat, horší. Hercům chybí charizma, film má nižší budget a je to trochu znát, postavy prazvláštně mění vnitřní motivaci a chovají se nepředvídatelně, což by nutně nemuselo být špatně, pokud by ale to neničilo dějovou linku. Svět budoucnosti je zde prázdný, na budovách se objevují reklamy JENOM na ústřední Aeon (to už všechny ostatní firmy zanikly? I Coca-Cola??? :( ) a krom ústředního nápadu s časem není žádná jiná představa o budoucnosti rozvinuta. Teda kecám, pobaltské republiky se oddělily od EU. Cool. Film by možná fungoval dobře jako 50 minutový kraťas (něco ve stylu jednoho dílu Black Mirror), ale jako celovečerňák spadá do průměru. Což teda pořád není špatný. Navíc žánr sci-fi a hrátky s časem miluju, takže i tak si nemyslím, že jsem sledováním tohoto díla promarnil 116 minut svého života, ale V ráji tento žánr bohužel nikam neposunulo. 55% ()

Azurose

Tohle není film o stárnutí a mládnutí. Tohle je film o morálních hodnotách a sobectví. Němci sci-fi umí, a tento snímek není výjimkou. Poutá od začátku do konce - závěrečná akční scéna tedy mohla být propracovanější, ale tím, že není středobodem filmu, zvládnu přimhouřit oči. Kdyby měl film pokračování, určitě by bylo zajímavé - a předpokládám, že by se neslo v podobném duchu jako Hunger Games. Ale není to potřeba, protože film předává jasné poselství, které stojí samo o sobě. ()

Hanys_

Fakt dobré. Malé nenápadné scífko z Neflix dílny, které trošku dává za pravdu tomu rčení, že i rozbité hodiny ukazují dvakrát denně správný čas. Vlastně jediným problémem Paradise je fakt, že toho příběhu tolik, že by tomu spíš o dost víc seděla minisérie. 8/10 ()

Strandmon

Extrémně nadhodnocená záležitost a za mě jedna z nejhorších netflixáren roku. Zajímavý námět v bohužel tuctovém, předvítalném provedení, s nezajimavými postavami a absolutně bez napětí, navíc s otravně dlouhou stopáží. Nikdy víc. ()

prezdivaka

Bohužel má film velkou spoustu trhlin v logice. Chytrý prodejce roku si nakonec nechá mobil, který je mu nanic, ale prozradí jeho polohu. Mohl si později koupit jakýkoliv jiný. Kontrola na hranici najednou zčistajasna přeruší prohlídku vozu a nechá je jet dál. Když se unesená dívka chce sprchovat, najednou jako zázrakem je tam uvolněné madlo. Jako v každém hloupém akčním filmu z místa boje v pohodě odjedou. Uprchlický tábor je opravdu bedlivě střežen... Konec je pak ve stylu hollywoodských spektáklů. Scénáristé se prostě nezatěžují s příběhem. Za mě je na tohle téma mnohem a mnohem lepší film podle knihy Katsua Ishigura Neopouštěj mě. ()

mira007

Německé sc-fi, které svým budgetem je dosažitelné i v našich podmínkách, s další variací boje jedince proti systému/korporaci ve vizuálně autentické budoucnosti s námětem obchodování s lidským věkem, Škoda že koukat většinu filmu na sympatického hlavního hrdinu aka slepec z Rande naslepo (2017) jak utíká se starou bábou není moc sexy podívaná. Něco to mělo, ale výsledek sotva průměr. ()

filipvrbik

Hodně zajímavá sci-fi a ne nepřišlo mi to stejné jako In Time... Zvratů je tu spousta, ale to hlavní jsem odhadl hned, což mi trochu zkazilo konec, ale i tak je to hodně dobré a je tu spoustu věcí k přemýšlení.. Bohužel slabinou jsou herci, kteří nebyli dvakrát sympatičtí ani ne moc dobří. Naopak se mi líbila vizuální stránka, hlavně ty tablety a PC. No každopádně otázka delšího života pro bohaté, může být už brzo velmi aktuální, co já vím.. Celkově spokojenost, až na lehce divný a odhadnutelný konec...80% ()

bobstock

Slušná scifárna od Rýna v mírné televizní formě. Téma prodeje či nákupu lidského času už tu byla, ale proč ji nezopakovat. Tato temná vize budoucnosti může nastat dříve nežli řeknete ´´Scheisse Pobaltí už není v EU?´´ Rád porovnám s českým Bodem obnovy snad brzy. 65% ()