Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (270)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Mam rad ponorkove filmy, ale nemam rad tento film. Co viac k tomu dodat? Je to povrchny hlupy shit. Proste klasicky Mostow, ktory ma sice technicku stranku v ruke, ale nic dalsie ako atmosfera, vztahy medzi postavami alebo inteligentne pôsobiaci film sa od neho neda ocakavat. Film hodnotim na zaklade spomienok, ked som ho videl prvy raz. 4/10. No dobre, kedze som filmovy masochista, tak som si film pustil druhykrat vo viere, ze som filmu snad krivdil. No nekrivdil. Bitky medzi ponorkami a kriznikmi mi v ostatnych filmoch pripominaju šachy. Proste inteligentnu hru, kde musite mat premyslene tahy dopredu. V tomto filme na mna bitky pôsobia prilis bezhlave bez poriadneho premyslania. Proste tupa priamociara jazda na efekt ale zaroven totalne nezmyselna. Az v zavere konecne dôjde aj k nejakej taktike. Takisto mi tu chyba poriadna stiesnena atmosfera v ponorke. Praca zo zvukom je mizerna. Praskanie oceli sa prilis nekona. Posadka sa pri vybuchujicich pumach naklaňa jak posadka v starom Star Treku. Samotna posadka si ma tiez neziskala. Kapitana tu nerespektuju jeho podriadení. O vsetkom sa dohaduju jak na trhu. Proste nielenze ma tento film neuchvatil, ale vo viacerych ohladoch ma doslova sral. Pre nahodneho divaka to bude najskôr celkom zabavny vyplach ale pre fanusikov ponorkovych filmov to je strasna blbost. 4/10. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Šifrovací zařízení Enigma je zase v kurzu a smečky německých ponorek v temné hlubině slídí a střílí na vše, co působí jen trochu nepřátelsky. Jedna poškozená ponorka nicméně ukrývá proklínaný šifrovací stroj, který má pro Američany zatraceně velkou cenu. Ale nebude to snadné a ne všichni z toho vyváznou bez újmy. Režisér třetího terminátořího dobrodružství Jonathan Mostow vsadil na příjemně autentickou retro atmosféru, dokázal využít efektní potenciál, kdy nechybí solidní zvukové efekty i diváky očekávané úhybné manévry na poslední chvíli. Navíc mnohé scény působí překvapivě syrově. Velmi solidní je i herecké obsazení, nikdo sice tehdy nevěřil, že Matthew McConaughey zašlape romanticko-komediální žánr a bude jednou platit za charakterního herce s Oscarem v kapse, nicméně v téhle vojenské štaci vypadá velmi dobře. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Nápad s polorozbitou německou ponorkou, kterou se snaží získat američané kvulí Enigmě je celkem dobrej, ale tak nějak nedotáhnutej do konce. I když i herecká výkony jsou dobré, až na výjimky, ale něco tomu chybí, něco co by tenhle film rozhýbalo, protože mi připadalo, že je to pořád v takovým vycházkovým tempu. Ani napětím tenhle film moc neoplývá, je to hlavně dáno tím, že podobných filmů jsem už viděl nekolik a ty napínavý situace se vesměs opakují pořád dokola, takže už jsem v podstatě tušil jak to asi dopadne a co se bude dít. Docela příjemným překvapením byl pro mě výkon Matthewa McConaugheyho, který je s oholenou hlavou skoro k nepoznání, ostatní herci, už na tom nebyli tak dobře, zvláštěpak od dua Bill Paxton a Harvey Keitel bych čekal něco lepšího, ale standart si odehráli. Přidat věrohodnost a trochu to rozhýbat, tak z toho nakonec mohl být dobrej válečnej film. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Drama na moři za 2.svět.války dle skutečné události. V ponorce, což je vlastně potenciální "plovoucí rakev" se toho moc akčně natočit nedá. A přesto se podařilo režiséru Jon.MOSTOWI "vtlačit" do tohoto snímku kus napětí, akce i psychologie. Dostal-li tento snímek (dle kolegy Houdiniho) OSCARA za zvukové efekty, pak už to napovídá, že film vzbudil u poroty velkou pozornost. Myslím, že je to výborný válečný film, jeden z nejlepších jaké jsem o "ponorkových filmech" viděla. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nejhorší ponorkový film to určitě není, tohle nehezké prvenství patří snímku V rukách nepřítele, ale žádná sláva se taky nekoná. Lépe řečeno, pokud jste fandové popkornovek, může vám Mostowův kousek sednout. Hezky se tam střílí, bouchá to, správní hoši vždycky mají lepší mušku a větší štěstí, rozbitá ponorka dělá akrobatické kousky, no zkrátka sranda k popukání. Pokud máte ale raději propracované realistické drama, velkým obloukem se Ponorce U-571 vyhněte. Na mě je to prostě moc plytké a hloupé. Celkový dojem: 40 %. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (14)

  • V traileru na film je záběr s německým kapitánem, který mluví anglicky. Ve filmu se pak již scéne neobjevila. (Čulo)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Atlantickom oceáne, tak filmári pracovali predovšetkým v Stredozemnom mori, na Malte, v rímskych filmových štúdiách Cinecittà, Kalifornii a Rusku. (MikaelSVK)
  • Režisér Jonathan Mostow se inspiroval pro film po prohlídce ponorky z druhé světové války USS Pampanito (SS-383) v San Francisku. (Čulo)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama