Ponorka U-571

U-571

Ponorka U-571

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Francie / USA, 2000, 116 min

Opravdově, živě, hrdě, ale taky nudně se žije na palubě ponorky a to co měla Das Boot, U-571 rozhodně nemá. Buď je totiž v ponorce hrozný ticho a divák čeká co se stane vteřinu co vteřinu, což je každopádně zajištěný napínák u filmů s ponorkama, nebo se prostě baví o ničem, nebo ještě líp chodí na zábavy a užívají si když mají volno. Ale tak to má být. Život je svině, tak proč si ho nezpestřit, jenže diváka spíš unudí k smrti. Zase bych se toho tak moc nebál u tohoto filmu, protože i tak má vcelku silný i když do té doby hodně nesmyslný a těžko uvěřitelný příběh a vydržet se u něj bez problémů dá. Ale stejnak je to spíše akčňárna, která má pobavit, než potvrdit historické reálie a to je trochu chyba.(23.5.2008)

• gudaulin

Nejhorší ponorkový film to určitě není, tohle nehezké prvenství patří snímku V rukách nepřítele, ale žádná sláva se taky nekoná. Lépe řečeno, pokud jste fandové popkornovek, může vám Mostowův kousek sednout. Hezky se tam střílí, bouchá to, správní hoši vždycky mají lepší mušku a větší štěstí, rozbitá ponorka dělá akrobatické kousky, no zkrátka sranda k popukání. Pokud máte ale raději propracované realistické drama, velkým obloukem se Ponorce U-571 vyhněte. Na mě je to prostě moc plytké a hloupé. Celkový dojem: 40 %.(8.5.2012)

Ponorkove filmy mam velice rad. Tento sice neni v porovnani s konkurenci (K-19, Krvavy priliv, Hon na ponorku atpod.) tak dobry, ale presto si drzi svou dustojnost. Ve zkratce jde o to, ze nemeckej U-Boat "havaroval" v polovine oceanu a vyslal zachranou zpravu kterou vsam zachytili spojenci a vyslali ponorku svou avsak premaskovanou na nemecky U-Boat. Spojenci chteji totiz ziskat kodovaci stroj Enigma. Jak to dopadne uvidite sami. Urcite to zjistete ;-)(20.5.2004)

• Herr_Flick

Další americká prasárna, útočící nejen na zdravý rozum člověka. Tu popravu si nemohli odpustit? Němcům motory nefungovaly a amíkům pak ano? Bez tohohle filmu bych snad málem zapomněl, že jeden „Superamericano“ zvládne 50 fašounů, ustřelí kanónem anténu, zničí půlku Kriegsmarine a nepřátelské kulky se ho bojí. Ještě chybělo, aby vzal jeden z nich do zubů lano a poroku táhl. Lechtejte si ega, amíci.(1.9.2011)

Když to srovnám s Ponorkou, tak tohle má mnohem větší spád, ale zase mi vadilo, že se tvůrci nedrželi žádné skutečné historické předlohy a ještě více ta neuvěřitelná klika, kterou námořníci měli. SPOILER. Ponorku i torpédoborec zasáhli v momentě, kdy k nim cíl byl čelem, což dvojitá neskutečná náhoda. Nemluvě o tom, že torpédoborec explodoval, jako kdyby ho zasáhli těžkotonážní bombou přímo do muničního skladu. Jednalo se však o zásah torpédem, kdy takovýto výbuch nebyl vůbec pravděpodobný, daleko častější byl při průniku bomby shozené z letadla mnohdy nedostatečně pancéřovanou palubou. S přivřením očí ty čtyři ale dám, protože jinak to byla docela zábavná podívaná.(2.8.2014)

• - Pôvodne sa mali vo filme objaviť aj herci Michael Douglas a Edward Norton. Obaja nakoniec uprednostnili prácu na iných filmoch. (MikaelSVK)

• - V traileru na film je záběr s německým kapitánem, který mluví anglicky. Ve filmu se pak již scéne neobjevila. (Čulo)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Atlantickom oceáne, tak filmári pracovali predovšetkým v Stredozemnom mori, na Malte, v rímskych filmových štúdiách Cinecittà, Kalifornii a Rusku. (MikaelSVK)