Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi.(12.4.2014)

Zhruba hodina stopáže je celkem zábavná a svým způsobem i zajímavá (samozřejmě bez ohledu na totální přehlížení základních fyzikálních zákonů ze strany filmového štábu) ale pak přichází závěrečná fáze filmu a to v tak hustě podaném patosu, že jsem to prostě strávit nedokázal. I přes mou velkou míru tolerance vůči katastrofickému tématu se snímek v mých očích chtě nechtě usazuje směrem na absolutní vrchol průměrnosti.(4.1.2005)

• paascha

Tohle by snad nevymyslel ani Ed Wood. Nápad je zcela a totálně mimo zdravý rozum, toporný a debilní scénář podtrhly ještě topornější a patetické výkon herců 3. kategorie. Co mezi nimi dělá hilary Swank, to vůbec nechápu, ale ani kdyby byla ztrojená, tak tuhle megasračku nespasí. Uvěřit tomu, že se zastaví jádro a parta borců s jednou borkyní, nezbytným negrem, židem, teploušem,padouchem a hezounem se vydá vrtákem do nitra Země, aby ho čtyřma bombičkama /uff/ roztočila a po nezbytných zabitích a obětování se pro blaho a dobro a záchranu... se vratí velice pravděpodobným způsobem zpět - totiž divkou jízdou po magmatu až na dno moře :-))) -, uvěřit tomuhle, to jeden musí být po lobotomii. Ani dítě po mozkové obrně a amputaci mozku by to nešežralo, ani jako humor, natož jako vážný film(28.1.2008)

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tiež tak trochu ftipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi ARMAGEDDONOM a DRVIVÝM DOPADOM, akurát ani poriadne akčné, ani dosť psychologické. Proste len také light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. Postačí vidieť doma, pokiaľ možno na väčšej obrazovke a s dobrým zvukom.(26.5.2003)

Překvapivě velice zábavné. Totální béčko, ale s áčkovým rozpočtem. Přes značnou délku jsem ani na chvíli nepohlédl na hodinky. A dokonce jsem v klidu přešel značný počet fyzikálních a chemických ptákovin, vim o tom, že tam byli a vůbec jsem je neřešil a v klidu je přecházel dál. To samo vypovídá o tom, jak dobře jsem se bavil, když jsem na takové věci, které mi normálně naprosto v klidu zničí zážitek z celého filmu, neměl čas.(29.10.2003)

• - Na začátku filmu, zhruba v 9. minutě, se zblázní ptáci na Trafalgarském náměstí. Při jednom ze záběrů holubů narážejících do skla je vidět, že mezi nimi narazí i ryba. (Camling)

• - Kvůli tomu, aby byly speciální efekty nejdokonalejší, se premiéra filmu zdržela o 5 měsíců. (Chupacabre)

• - Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)