Geofyzik Dr. Josh Keyes udělal zdrcující objev: Zemské jádro se přestalo otáčet. Zemské magnetické pole se několik měsíců zhoršuje a Zemi hrozí neodvratná záhuba. Existuje jediná šance: poslat Keye spolu s elitním týmem vědců podzemní sondou k jádru Země. Vědecká expedice musí pro záchranu lidské civilizace uskutečnit nemyslitelné: opět roztočit jádro Země odpálením jaderné nálože umístěné v opravdu žhavém prostředí. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer

malylada

Zajímavý nápad na katastrofický film, který ale drhne od začátku. Po přistávání raketoplánu jsem kroutil hlavou a rozjezd byl velmi pomalý. Film doplácí na strašný vizuál a příliš velké nelogičnosti, které jsou k smíchu. Cestování v obřím "housenkovém vrtáku" byl dobrý úlet. Hodnocení zachránilo posledních čtyřicet minut, kde Jádro nabírá slušné tempo a především výborní herci.... 5/10 ()

HateBreeder

No, pokud to srovnam s jinymi katastrofickymi filmy, tak je to dost podprumer - je to znacne neuveritelne - i kdyz se jedna o sci-fi, ale dejme tomu, herci nehrali spatne no nemeli prostor se predvest, takze po herecke strance to hodnotit nechci, ale dej, ten dej, nic zajimaveho - cely film byl predvidatelny, uplne vsechno, clovek ho ani nemusel videt, stacilo ho poslouchat a mohl si domyslet, co se na obrazovce zrovna odehrava. Ale originalni prvek vidim v tom, ze zatimco se vetsina "zachrancu sveta" vybira v raketoplanu nahoru do vesmiru, zde si nasi zachranci doluji cestu az k zemskemu jadru. Cert vi proc mi nesedel fakt, ze si jen tak brouzdali lavou a jejich masine se nic nestalo. Ale zase to nebyl zas tak spatny film a masovemu divakovi nabidl to co chtel videt. A Hillary Swank byla za palubni deskou tak sexy. ()

Aluska88

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?" ()

kajda.l

Vyloženě špatný film to asi není,ale absolutně mimo můj filmový styl. Nepamatuji film u kterého jsem se naposledy takhle ďábelsky nudil,ale z tohoto hloupého letního blockbusteru jsem málem zešílel a to také díky naprosto katastrofické hudbě(horší soundtrack jsem zatím neslyšel),bolí mně hlava,mám migrénu a jdu spát..děkuji pane Amiele. A proč nedám odpad? Jediný důvod..Hilary Swank(ale prosím,do něčeho podobného už nikdy nelez).. ()

dobytek odpad!

Nejlepší část celýho filmu bylo úvodních cca 5 minut s přistáním raketoplánu. Pak klidně můžete telvizi vypnout a koukat se třeba z okna. Bude to mnohem větší zábava. Celej film je prostě totálně nudná blbost. Možná bych dal 1 hvězdčiku, ale vzhledem k tomu, že se o týhle sračce všude mluví jako o velkofilmu, tak s tim opravdu nemam žádný slitování. ()

• Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • DESTINI je zkratka pro Deep Earth Seismic Trigger Initiative. (veronikajel)
  • Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)