Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tiež tak trochu ftipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi ARMAGEDDONOM a DRVIVÝM DOPADOM, akurát ani poriadne akčné, ani dosť psychologické. Proste len také light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. Postačí vidieť doma, pokiaľ možno na väčšej obrazovke a s dobrým zvukom.(26.5.2003)

Zhruba hodina stopáže je celkem zábavná a svým způsobem i zajímavá (samozřejmě bez ohledu na totální přehlížení základních fyzikálních zákonů ze strany filmového štábu) ale pak přichází závěrečná fáze filmu a to v tak hustě podaném patosu, že jsem to prostě strávit nedokázal. I přes mou velkou míru tolerance vůči katastrofickému tématu se snímek v mých očích chtě nechtě usazuje směrem na absolutní vrchol průměrnosti.(4.1.2005)

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(22.7.2006)

Ocelový krtek v nádži džusu nakopává zadek přírodním zákonům a v X-tém odvaru Armageddonu míchá slušný poměr zábavý a roztomilé naivity. Měl jsem radost, že si může nechat v kině po delší době úplně vypláchnout mozek a nepřemýšlet na strhujícími pointami (jakkoliv je mám rád :) a podobným zvěrstvem. Je to zkrátka klasická letní jednohubka, která se nesnaží tvářit vážně a bohudík si na nic nehraje a v tom je její hlavní deviza. Ale kdyby se Jádro dostalo náhodou před zrak mému fyzikáři, asi by si pro něj přijeli velice brzo...(20.6.2003)

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi.(12.4.2014)

• - Web Insultingly Stupid Movie Physics, který se zabývá fyzikálními nedostatky filmů, hodnotí film Jádro jako doposud nejhorší. (atakua)

• - Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)

• - Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)