forsberg

naprosto vyčerpávající recenzi najdete na dfens-cz.com, jen dodám, že Jádro se pro mne stalo čestným členem TOP10 v ( na CSFD neprávem opomíjené) kategorii Kouzlo nechtěného. Od bravurního přistání Hilary Swank až po finále s hackerem, který sežral všechnu počítačovou moudrost světa se nepřestanete královsky bavit. ()

kinej odpad!

Jeden z nejzbytečnějších hoollywoodských výblitků. Děj je stupidní, akce, jako třeba přistání raketoplánu, či devastace Říma jsou úplně trapné, nezáživné, neoriginální a jednoduše hloupé. Na to že se má jednat o trikový letní blockbuster má film dost slabou i trikovou stránku. Je to jen jeden z dalších tržních produktů bez jakýchkoliv ambic být nějak alespoň trošku dobrý. ()

Aluska88

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?" ()

Jara.Cimrman.jr

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi. ()

malylada

Zajímavý nápad na katastrofický film, který ale drhne od začátku. Po přistávání raketoplánu jsem kroutil hlavou a rozjezd byl velmi pomalý. Film doplácí na strašný vizuál a příliš velké nelogičnosti, které jsou k smíchu. Cestování v obřím "housenkovém vrtáku" byl dobrý úlet. Hodnocení zachránilo posledních čtyřicet minut, kde Jádro nabírá slušné tempo a především výborní herci.... 5/10 ()

• Hudbu nahrál orchestr o 120 osobách a 40 choralistech. (WolfR)
  • Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)