Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geofyzik Dr. Josh Keyes udělal zdrcující objev: Zemské jádro se přestalo otáčet. Zemské magnetické pole se několik měsíců zhoršuje a Zemi hrozí neodvratná záhuba. Existuje jediná šance: poslat Keye spolu s elitním týmem vědců podzemní sondou k jádru Země. Vědecká expedice musí pro záchranu lidské civilizace uskutečnit nemyslitelné: opět roztočit jádro Země odpálením jaderné nálože umístěné v opravdu žhavém prostředí. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (518)

malylada 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad na katastrofický film, který ale drhne od začátku. Po přistávání raketoplánu jsem kroutil hlavou a rozjezd byl velmi pomalý. Film doplácí na strašný vizuál a příliš velké nelogičnosti, které jsou k smíchu. Cestování v obřím "housenkovém vrtáku" byl dobrý úlet. Hodnocení zachránilo posledních čtyřicet minut, kde Jádro nabírá slušné tempo a především výborní herci.... 5/10 ()

HateBreeder 

všechny recenze uživatele

No, pokud to srovnam s jinymi katastrofickymi filmy, tak je to dost podprumer - je to znacne neuveritelne - i kdyz se jedna o sci-fi, ale dejme tomu, herci nehrali spatne no nemeli prostor se predvest, takze po herecke strance to hodnotit nechci, ale dej, ten dej, nic zajimaveho - cely film byl predvidatelny, uplne vsechno, clovek ho ani nemusel videt, stacilo ho poslouchat a mohl si domyslet, co se na obrazovce zrovna odehrava. Ale originalni prvek vidim v tom, ze zatimco se vetsina "zachrancu sveta" vybira v raketoplanu nahoru do vesmiru, zde si nasi zachranci doluji cestu az k zemskemu jadru. Cert vi proc mi nesedel fakt, ze si jen tak brouzdali lavou a jejich masine se nic nestalo. Ale zase to nebyl zas tak spatny film a masovemu divakovi nabidl to co chtel videt. A Hillary Swank byla za palubni deskou tak sexy. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?" ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Vyloženě špatný film to asi není,ale absolutně mimo můj filmový styl. Nepamatuji film u kterého jsem se naposledy takhle ďábelsky nudil,ale z tohoto hloupého letního blockbusteru jsem málem zešílel a to také díky naprosto katastrofické hudbě(horší soundtrack jsem zatím neslyšel),bolí mně hlava,mám migrénu a jdu spát..děkuji pane Amiele. A proč nedám odpad? Jediný důvod..Hilary Swank(ale prosím,do něčeho podobného už nikdy nelez).. ()

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

Nejlepší část celýho filmu bylo úvodních cca 5 minut s přistáním raketoplánu. Pak klidně můžete telvizi vypnout a koukat se třeba z okna. Bude to mnohem větší zábava. Celej film je prostě totálně nudná blbost. Možná bych dal 1 hvězdčiku, ale vzhledem k tomu, že se o týhle sračce všude mluví jako o velkofilmu, tak s tim opravdu nemam žádný slitování. ()

Galerie (156)

Zajímavosti (20)

  • Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • DESTINI je zkratka pro Deep Earth Seismic Trigger Initiative. (veronikajel)
  • Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)

Reklama

Reklama