Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

Ocelový krtek v nádži džusu nakopává zadek přírodním zákonům a v X-tém odvaru Armageddonu míchá slušný poměr zábavý a roztomilé naivity. Měl jsem radost, že si může nechat v kině po delší době úplně vypláchnout mozek a nepřemýšlet na strhujícími pointami (jakkoliv je mám rád :) a podobným zvěrstvem. Je to zkrátka klasická letní jednohubka, která se nesnaží tvářit vážně a bohudík si na nic nehraje a v tom je její hlavní deviza. Ale kdyby se Jádro dostalo náhodou před zrak mému fyzikáři, asi by si pro něj přijeli velice brzo...(20.6.2003)

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%.(28.1.2008)

Značně se vymykám zdejšímu průměru, ale na tomhle filmu fakt něco je. pomiňme teď zákony fyziky a nevšímejme si tradičních amerických vzorů. tenhle film má šťávu a i když se kokpit Vergilia houpe někdy jako žížala na vlasci, zamilujeme si spoustu herců (která sice umře, ale s tím se nedá nic dělat). Mezi nejlepší postavy určitě patří doktor Zimskey a Krysa. Stručně řečeno: tenhle film můžu a co mě opravdu dostává, je hláška: "Já vím, že to vypadá jako počítače. Jenomže nejsou"(13.8.2011)

Tenhle "malý" nápad mi přišel až moc neskutečný, na můj vkus tu bylo až moc vymožeností a přitom obyčejné věci byly přecházeny. Scénář taky působí tuctově, ale až na závěr se to dalo nějak vstřebat. Ten konec mi tam vůbec neseděl, rozhodně jsem si ho představoval jinak. Celé toto průměrné sci-fi či co to mělo být od propadáku zachránilo herecké obsazení, které bylo dost na úrovni. Ale na Amieleho PAST nebo NÁVRAT SOMMERSBYHO to rozhodně nemá.(3.3.2008)

Čekala jsem, že to bude hodně špatné a byla jsem mile překvapená. Příběh, nápadně připomínající Drtivý dopad a Armageddon, není z nejoriginálnějších, ale to v tomto případě ani moc nevadí. Je to absolutní hovadina, má to místy opravdu šílené dialogy, ale člověk se při filmu vůbec nenudí. A to je pro mě důležité. Prostě příjemná oddychovka, která se naštěstí nebere příliš vážně a divák si užije i pár vtípků. Především se tu ale sešli samí skvělí herci, z nichž nejvíce vyniká Stanley Tucci jakožto namyšlený vědec.(26.5.2003)

• - Podzemní loď  "Virgil" je pojmenována podle římského básníka Virgila. (Terva)

• - Na začátku filmu, zhruba v 9. minutě, se zblázní ptáci na Trafalgarském náměstí. Při jednom ze záběrů holubů narážejících do skla je vidět, že mezi nimi narazí i ryba. (Camling)

• - Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)