Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

Docela originalni katastrofickej film, ale mohlo to dopadnou daleko lip. Nejlepsi jsou sceny mimo jadro, protoze to jak blbnou ptaci, pristroje atd. je fakt paradni, ale jakmile se dej presune do lode jedouci k jadru, zacne to bejt docela nuda, protoze se tu nic kloudneho nedeje, krome par klasickejch problemu. Kdyby mel film tak 90 minut, bylo by hodnoceni lepsi, ale takle jsou to jen lepsi 3*. Tak po dalsim skouknuti hvezdicku pridavam, porad se mi sice nejvic libil uvod pred spustenim vrtani do jadra, ale je to proste svizne, zabavne a misty napinave natocenej katastrofickej film s originalni katastrofou, fajn hercema a dneska uz sice ne nejak extra super pusobicima, ale presto dostacujicima trikama.(3.4.2006)

Háklivý námet - ťažká spolupráca s logikou a reálnosťou. Stretávame sa tu však s gardou príjemných hercov a slušným vizuálnym spracovaním, čo posúva túto napred odsúdenú sci-fi záležitosť nikema tesne nad priemer. Kľud - objavujúci sa v posledných scénach príjemne pohladí, a dáva dôvod k vypusteniu zmiešaných pocitov.(27.9.2009)

• heyda

Jako velký nadšenec do minerálů bych taky rád jednou skončil uprostřed obrovské ametystové geody. :-D K filmu není moc co říct, protože splňuje veškerá kritéria řady katastrofických snímků: hloupý scénář, nepravděpodobný příběh, nevýrazné herecké výkony, typický konec, ale taky dobrá hudba, velkolepé záběry a docela slušné napětí. Shrnutí: 45%(20.1.2011)

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?"(22.7.2006)

• dobytek

Nejlepší část celýho filmu bylo úvodních cca 5 minut s přistáním raketoplánu. Pak klidně můžete telvizi vypnout a koukat se třeba z okna. Bude to mnohem větší zábava. Celej film je prostě totálně nudná blbost. Možná bych dal 1 hvězdčiku, ale vzhledem k tomu, že se o týhle sračce všude mluví jako o velkofilmu, tak s tim opravdu nemam žádný slitování.(30.4.2006)

• - Hudbu nahrál orchestr o 120 osobách a 40 choralistech. (WolfR)

• - Pokud se zaměříte lépe na Conrada Zimského, zjistíte, že někdy má snubní prsten a někdy ne. (DivX)

• - Pro zničení Římského kolosea byla vytvořena jeho 40 stop vysoká kopie. (Karlos80)