Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad.(6.12.2014)

• nash.

Tolik dobrých herců v takové ptákovině? Je zábavné sledovat jak dokáží se zcela vážným pohledem pronášet i ty největší pitomosti, jak vážně hovoří o obrovském tlaku a pak se tam v klidu procházejí, je zábavné nacházet další lapsy, kterými na sebe scénáristé prozradili, že jim dělá problémy učivo základní školy. Jenže, je to natolik zábavné, aby na to stálo obětovat dvě hodiny života? Zejména když už nenabídne víc než řetězec těch nejtuctovějších žánrových klišé, podměrečné napětí a nijak úchvatné triky?(10.8.2011)

• zelvopyr

Že je Jádro nejhustší dno pavědecké žumpy, na to jsem byl připraven dopředu. Co mě ovšem nepotěšilo, že stejně nestydatě hloupě jsou napsány i postavy. Takhle spolu přece svéprávní lidé nemohou hovořit... Celý tento zavilý útok na základy gramotnosti a pokus o poškození schopnosti mezilidské komunikace diváků, se screensaverovým efektem průletu Zemí, zachraňuje nevšední šmrnc Hilary Swank. Ale jen tak tak... // Anything shown in this movie works differently, in reality.(23.10.2012)

• DaViD´82

Pitomoučký scénář, trapné dialogy, neúměrná délka a hrozné efekty. Není to nudné a koukat se na to dá, byť především díky syndromu "tak špatné až je to dobré". Chce to ovšem opravdu vypnout mozek a brát to narozdíl od tvůrců s koňskou dávkou nadsázky. Jediné co ujde jsou herci, sice jsou spíše průměrní, ale dát tak strašně nezajímavým a plochým postavám alespoň nějaký rozměr je úspěch. Byť relativní. Scénáristům by neuškodilo pár doučovacích hodin na základní škole. Evidentně mají v oblasti fyziky a chemie značné nedostatky.(9.4.2005)

• Marek1991

Šialený sci-fi príbeh, ktorý však svojimi nelogickosťami dokázal pobaviť. Najmä sa mi na konci páči ten dobrý hacker. Umieranie hlavných postáv robí dej a umožňuje vzniku ľúbostného príbehu v životunebezpečnej akcii. Toto bolo príznačné pre filmy v 90. rokoch. Spomeniem napríklad Armageddon, Nebezpečná rýchlosť, či Twister. V tejto dobe by som už nečakal taký šialený nelogický príbeh. Dobrý koniec sa znovu dal predpokladať a svet je opäť zachránený, avšak film vôbec.(30.4.2012)

• - Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)

• - Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)

• - Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)