Geofyzik Dr. Josh Keyes objevil strašlivou skutečnost - zemské jádro se přestalo otáčet. Elektromagnetické pole planety slábne a Země bude zničena během několika měsíců. Existuje jediná naděje - poslat Keyese a elitní tým vědců ve speciální raketě, která pronikne až do nitra Země. Osud lidstva je v ohrožení a posádka vědců musí udělat nemyslitelné - odpálit jadernou explozi a znovu aktivovat zemské jádro. (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma

Předpověď počasí pro USA: budou lítat blesky a mezi nimi i nějaký ten most. Předpověd pro Itálii: blesky si zahrají na schovávanou s vašimi památkami. Předpověď pro modrou kulatou zemi: bolí mě hlava přestanu se chvíli točit (mimochodem děkuji Dr. Divnolásko) a vy si dělejte co chcete ;-). Na tento film jsem se opravdu netěšil. Každý si asi myslel, že vidinu taktové to apokalyptické doby musí natočit miláček Roland Emmerich(což by podle mě zvedlo kvalitu tohoto filmu). Nestal se tak a tohoto veledíla se ujal Jon Amiel. Obsazení filmu je překvapivé. Vedle časté oblíbenkyně (hlavně akademie) Hilary Swank, kamaráda Brutální Nikity Théky Karya, známého "vedlejšáka" Dolroye Lindo (např. Pravidla moštárny nebo 60 sekund), počítačový génius Dj Qualls, nový Dr. Divnoláska (no řekněte, že není dokonalý? :-)) Stanley Tucci a především mladý vědec Aaron Eckhart. Ten je vynikající. Hlavní příběh není nic extra, i když jako apokalyptický vize stačí. Dramatické scény nepůsobí vůbec dramaticky a jsou šíleně(stejně jako celý děj) odhadnutelné. Výsledek je podprůměrný film, který dokáže nenáročně pobavit díky dobrému tempu, hercům a i slabším efektům (ty se v podobných filmech dají prominout...). ()

KevSpa

Čekala jsem, že to bude hodně špatné a byla jsem mile překvapená. Příběh, nápadně připomínající Drtivý dopad a Armageddon, není z nejoriginálnějších, ale to v tomto případě ani moc nevadí. Je to absolutní hovadina, má to místy opravdu šílené dialogy, ale člověk se při filmu vůbec nenudí. A to je pro mě důležité. Prostě příjemná oddychovka, která se naštěstí nebere příliš vážně a divák si užije i pár vtípků. Především se tu ale sešli samí skvělí herci, z nichž nejvíce vyniká Stanley Tucci jakožto namyšlený vědec. ()

kOCOUR

Ocelový krtek v nádži džusu nakopává zadek přírodním zákonům a v X-tém odvaru Armageddonu míchá slušný poměr zábavý a roztomilé naivity. Měl jsem radost, že si může nechat v kině po delší době úplně vypláchnout mozek a nepřemýšlet na strhujícími pointami (jakkoliv je mám rád :) a podobným zvěrstvem. Je to zkrátka klasická letní jednohubka, která se nesnaží tvářit vážně a bohudík si na nic nehraje a v tom je její hlavní deviza. Ale kdyby se Jádro dostalo náhodou před zrak mému fyzikáři, asi by si pro něj přijeli velice brzo... ()

POMO

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tiež tak trochu ftipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi ARMAGEDDONOM a DRVIVÝM DOPADOM, akurát ani poriadne akčné, ani dosť psychologické. Proste len také light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. Postačí vidieť doma, pokiaľ možno na väčšej obrazovke a s dobrým zvukom. ()

Gemini

Víte, jako právník mám jistou mez, za kterou už nejdu, když přijde na hájení stanoviska mnou zastupované strany - souvisí to se sebeúctou, ale i s etikou obecně. Proto třeba nejsem ochoten tvrdit naprosté právní zhovadilosti, používat právní věty z judikátů bez ohledu na jejich kontext, a tak podobně. A proč to ten pták blije zrovna sem, ptáte se?:) Za prvé - protože může;) Za druhé - protože stejně tak je podle mě jistá míra, za kterou by (opět podle mě) při dělání pitomce z diváka neměl jít scénárista, ba ani producent. A Jádro, i když mě izolované výkony některých jeho postav bavily (zejména Stanley Tucci), je HODNĚ za tou hranicí, za kterou je podle mě i Armageddon, ale Michael Bay má prostě ten dar, který dělá i ty jeho obří roboty tak moc zábavnými:) Dvě hodiny zcela šíleného zachraňování světa, prošpikované všemi klasickými atributy katastrofických filmů - zde výjimka: nikoliv "naše vláda se už desítky let usilovně připravuje", ale "zneuznaný, ale o to geniálnější afroamerický supervědátor se uprostřed pustiny desítky let tomuto tématu věnuje" - a po okraj naplněné tak děsnými bejkárnami, že ani pod vlivem návykových látek jsem se nedokázal bavit tím, co se ve filmu děje. Leda tak ve smyslu "Jóó, hobluj, bude to ještě drrrsnější?":) Ačkoliv to ten chlápek občas přehání, v tomhle případě vřele doporučuji D-fense a jeho "recenzi" na tento spektákl (www.dfens-cz.com, rubrika Kultura, článek Múví: The Kchór), protože jsem se u ní pobavil daleko lépe než u Jádra samotného. Promiň, Hilary, tentokrát je to fakt jen 40%. ()

• V České republice film v kinech navštívilo celkem 22 870 diváků. (hrumsrt)
  • Hudbu nahrál orchestr o 120 osobách a 40 choralistech. (WolfR)
  • Web Insultingly Stupid Movie Physics, který se zabývá fyzikálními nedostatky filmů, hodnotí film Jádro jako doposud nejhorší. (atakua)