Jádro

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

• xxmartinxx

Nijaké sci-fi s průměrným příběhem. Na každé zastávce někdo zemře... dojde i na nějaké ty slzy - prostě očekávaný jednorázový paskvil, který rozhodně nezachrání áčkové obsazení.(11.12.2009)

• ripo

Aj keď žáner sci-fi milujem, tento mi nejako k srdcu určite neprirastie ... Nielenže scénaristicky poslabší, ale hlavne výkony hercov boli na môj vkus drevené, statické a nevýrazné. Tie nielogickosti by mi ani nevadili. Ved keď sa fantazíruje, na logiku sa veľmi nehľadí ....(8.3.2008)

Docela originalni katastrofickej film, ale mohlo to dopadnou daleko lip. Nejlepsi jsou sceny mimo jadro, protoze to jak blbnou ptaci, pristroje atd. je fakt paradni, ale jakmile se dej presune do lode jedouci k jadru, zacne to bejt docela nuda, protoze se tu nic kloudneho nedeje, krome par klasickejch problemu. Kdyby mel film tak 90 minut, bylo by hodnoceni lepsi, ale takle jsou to jen lepsi 3*. Tak po dalsim skouknuti hvezdicku pridavam, porad se mi sice nejvic libil uvod pred spustenim vrtani do jadra, ale je to proste svizne, zabavne a misty napinave natocenej katastrofickej film s originalni katastrofou, fajn hercema a dneska uz sice ne nejak extra super pusobicima, ale presto dostacujicima trikama.(3.4.2006)

• paascha

Tohle by snad nevymyslel ani Ed Wood. Nápad je zcela a totálně mimo zdravý rozum, toporný a debilní scénář podtrhly ještě topornější a patetické výkon herců 3. kategorie. Co mezi nimi dělá hilary Swank, to vůbec nechápu, ale ani kdyby byla ztrojená, tak tuhle megasračku nespasí. Uvěřit tomu, že se zastaví jádro a parta borců s jednou borkyní, nezbytným negrem, židem, teploušem,padouchem a hezounem se vydá vrtákem do nitra Země, aby ho čtyřma bombičkama /uff/ roztočila a po nezbytných zabitích a obětování se pro blaho a dobro a záchranu... se vratí velice pravděpodobným způsobem zpět - totiž divkou jízdou po magmatu až na dno moře :-))) -, uvěřit tomuhle, to jeden musí být po lobotomii. Ani dítě po mozkové obrně a amputaci mozku by to nešežralo, ani jako humor, natož jako vážný film(28.1.2008)

• Subjektiv

Ano, konečně je to tady, zápas Jádro x Exaktní vědy konečně začíná. Vykopává Ústřední Téma Jádra a míč nešťastně naráží do obličeje Zákona Zachování Momentu Hybnosti. Ten se válí v bolestech na trávníku, ošklivě krvácí z nosu a již ho nesou do kabin. Zápas však pokračuje, balón drží Naivní Představa o Ptačí Orientaci, pohrává si s míčem...ale pane rozhodčí to je faul, píchat někoho do očí zobákem, zlobí se postižená Ornitologie. Rozhodčímu však do hry nikdo mluví nesmí a za svůj prohřešek je Ornitologie vyloučena. Rozhodčí se nedívá a tak Nevysvětlitelný Elektromagnetický jev kopl do koulí pana Faradaye a Maxwella. Obrovský Tlak s Obrovskou Teplotou se mstí na osádce zeměnorky, ta však odolává díky pomoci Uniloktia, které během několika milisekund změnilo strany a přidalo se k týmu Jádra, ve kterém mu všichni mile říkají Unobtanium. Vědy se zlobí, vždyť přeci bylo na jejich soupisce, tak jak to že má jiný dres. Obzvláště Přeměnový Zákon zuří, ale to už je tu pro něj červená karta. Napětí na stadionu roste a vypadá to, že se schyluje k jadernému konfliktu. Zdá se, že síly jsou vyrovnané, oba týmy disponují pěti 200 Mt bombami. Ale Vědy mají problém, TIRáky s jejich bombami neprojedou branou stadionu. Ach, nebohý Zákon Zachování Momentu hybnosti se sotva vrátil na stadion s narychlo převázaným nosem a již se vypařil v nukleární apokalypse a s ním i Gravitační zákon a další členové týmu. Rozhodčí raděj ukončuje zápas a nutí hráče podat si ruce, ale poslední přeživší z týmu věd Mikrovlnné záření se bojí a jen nesměle si potřese rukou s laskavou, ač trochu jiskřící, Cool Likvidací CD. Výsledek jistě nikoho nepřekvapí, Jádro:Vědy 56:1.(2.3.2007)

• - Pro zničení Římského kolosea byla vytvořena jeho 40 stop vysoká kopie. (Karlos80)

• - Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)

• - Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)