Jádro

The Core

Jadro

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

Velká Británie / USA, 2003, 126 min

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(22.7.2006)

Háklivý námet - ťažká spolupráca s logikou a reálnosťou. Stretávame sa tu však s gardou príjemných hercov a slušným vizuálnym spracovaním, čo posúva túto napred odsúdenú sci-fi záležitosť nikema tesne nad priemer. Kľud - objavujúci sa v posledných scénach príjemne pohladí, a dáva dôvod k vypusteniu zmiešaných pocitov.(27.9.2009)

Zajímavý nápad na katastrofický film, který ale drhne od začátku. Po přistávání raketoplánu jsem kroutil hlavou a rozjezd byl velmi pomalý. Film doplácí na strašný vizuál a příliš velké nelogičnosti, které jsou k smíchu. Cestování v obřím "housenkovém vrtáku" byl dobrý úlet. Hodnocení zachránilo posledních čtyřicet minut, kde Jádro nabírá slušné tempo a především výborní herci.... 5/10(25.7.2016)

Předpověď počasí pro USA: budou lítat blesky a mezi nimi i nějaký ten most. Předpověd pro Itálii: blesky si zahrají na schovávanou s vašimi památkami. Předpověď pro modrou kulatou zemi: bolí mě hlava přestanu se chvíli točit (mimochodem děkuji Dr. Divnolásko) a vy si dělejte co chcete ;-). Na tento film jsem se opravdu netěšil. Každý si asi myslel, že vidinu taktové to apokalyptické doby musí natočit miláček Roland Emmerich(což by podle mě zvedlo kvalitu tohoto filmu). Nestal se tak a tohoto veledíla se ujal Jon Amiel. Obsazení filmu je překvapivé. Vedle časté oblíbenkyně (hlavně akademie) Hilary Swank, kamaráda Brutální Nikity Théky Karya, známého "vedlejšáka" Dolroye Lindo (např. Pravidla moštárny nebo 60 sekund), počítačový génius Dj Qualls, nový Dr. Divnoláska (no řekněte, že není dokonalý? :-)) Stanley Tucci a především mladý vědec Aaron Eckhart. Ten je vynikající. Hlavní příběh není nic extra, i když jako apokalyptický vize stačí. Dramatické scény nepůsobí vůbec dramaticky a jsou šíleně(stejně jako celý děj) odhadnutelné. Výsledek je podprůměrný film, který dokáže nenáročně pobavit díky dobrému tempu, hercům a i slabším efektům (ty se v podobných filmech dají prominout...).(21.4.2005)

• Legas

Klišé, žvásty o záchraně SVĚTA, vizuální efekty, klišé, žvásty o záchraně SVĚTA, vizuální efekty Prvních 20 minut jsem byl spokojen, dobře se bavil, vychutnával si vizuální efekty a těšil se ze zajímavého a napínavého příběhu. Potom jsem se ale dočkal jen nesnesitelného množství klišé a žvástů o záchraně SVĚTA. Na rozdíl od Armageddonu, který si sám ze sebe utahoval, to asi tvůrci Jádra mysleli vážně. Ale ten Golden bridge byl dobrej ;-)(3.3.2004)

• - Pro zničení Římského kolosea byla vytvořena jeho 40 stop vysoká kopie. (Karlos80)

• - Podzemní loď  "Virgil" je pojmenována podle římského básníka Virgila. (Terva)

• - Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)