Shit

Nejmíň tři čtvrtě filmu je zaměřeno na setup k jádru a to mi připadá u 2 a ctvrt hodiny dlouhého filmu docela dost a proto byl taky až přípiš protahovaný různými zádrhely a jejich řešením, které se vždy nakonec povedou vyřešit, kdyby to tak neprotahovali tak by bylo hodnoceni asi vyssi, ale takhle... ()

eraserhead666

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad. ()

Rocky62

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše. ()

Jacinda

Značně se vymykám zdejšímu průměru, ale na tomhle filmu fakt něco je. pomiňme teď zákony fyziky a nevšímejme si tradičních amerických vzorů. tenhle film má šťávu a i když se kokpit Vergilia houpe někdy jako žížala na vlasci, zamilujeme si spoustu herců (která sice umře, ale s tím se nedá nic dělat). Mezi nejlepší postavy určitě patří doktor Zimskey a Krysa. Stručně řečeno: tenhle film můžu a co mě opravdu dostává, je hláška: "Já vím, že to vypadá jako počítače. Jenomže nejsou" ()

Lateef

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Ve scéně, kdy Josh (Aaron Eckhart) opaluje jablko, je po opálení černé. V další scéně je však neopálené. Ovšem při vhození jablka do sklenice s vodou je opět kompletně černé. (Marek.Handl)
  • V původním scénáři měl v úvodu filmu přistát raketoplán Endeavour na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Z důvodu bezpečnostních opatření po 11. září 2001 nebylo filmového štábu dovolen vstup do areálu letiště. Scénář tedy byl přepsán a místo toho raketoplán nouzově přistál v řece Los Angeles. (Shakaar)
  • Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno