crow-x

Velmi silný příběh jednoho z nejrealističtějších filmů o "fetu" který jsem viděl, tohle není žádný vtipný trainspotting, tohle je "skutečný příběh" a drogách, hodně napoví už úvodní scéna s televizí. A film doprovází jedna z nejlepších melodíí jakou jsem za svůj život slyšel.. ()

Kovalevka

Film je výjimečný svým pojetím o světě drog. Hlavní podstatou je ukázat lidem jak drogy ničí lidi i jejich chování a také že člověk chtěně i nechtěně může být závislý. Samotná hudba velice dobře zasahuje do celého filmu jak krásou tak i pocity. Práce s kamerou je dalším krásným kouskem skvěle odvedené práce. ()

Rozbik

Úžasně silný film s originálním střihem i kamerou. Příběh líčí cestu do pekel jeho hlavních protagonistů, na kterou je dostal společný jmenovatel: drogy. Ale ten, kdo by si myslel, že jde o karatelsky laděnou povídku o tom, jak je špatné brát drogy by se spletl. Film zkrátka ukazuje, že určitou berličku v životě potřebuje každý, protože každý má své nesplněné sny, nebo promeškané šance. Droga je pak už jen cesta a prostředek k jejich naplnění. Ve všech případech je to ale cesta do záhuby, ať už jsou vaše úmysly jakékoliv. Tempo filmu je fantastické, finále je naprosto strhující a vše podtrhuje skvělá hudba (v poslední době často vykrádaná:-)). Herecké výkony jsou taky na jedničku. Tenhle film určitě stojí za shlédnutí. ()

T.S.Garp

Bude mi pokaždé hodně smutno, když uvidím tenhle film. A že se na něj budu dívat ještě hodněkrát. Vše podstatné už bylo řečeno... Pro mě nejvíce srdcervoucí scéna je už uprostřed filmu, kdy Harry navštíví svojí matku a ona mu povídá o pocitu osamění... Sakra, tak moc jí rozumím:-( Když několikrát ve filmu zazní "Všechno bude fajn, jako dříve", je hned jasné, že to jinak dopadnout nemůže než tak, jak to dopadne. Tenhle film je v mojí top 5 a kdo ho neviděl, at' si ted' na něj zajde do kina. Já půjdu určitě, ale pokud jste ve špatném rozpoložení, nechte tenhle snímek na jindy. ()

Nika1

Absolutně úžasný film, nejlepší co jsem za poslední dobu viděla a bojím se,že už žádný snímek tenhle nepředčí, i když to je asi momentální pocit.Kdybych na tom filmu nebyla v kině je i dost možné,že bych to vypla,protože vyloženě utočí na psychiku a po chvíli a hlavně ke konci se vám začnou šíleně potit ruce.¨Nádherná hudba a odstrašující příběh, který ve vás zanechá stopy ještě hodně dlouho.Oceňuji výkon Ellen Burstyn i ostatních herců, ale ona je opravdu skvělá herečka. ()

gruzdej

Výrazová smažba, která ani v nejmenší nevítězí nad obsaherm, naopak dokáže temný příběh s předpokládatelně pochmurným koncem odvyprávět v rychlém tempu a navíc neuvěřitelně poutavým a moderním filmovým jazykem. Přistupovat k režii s takovýmto nasazením je mistrovství - zvlášť, kdyýž je výsledek takováhle jízda a navíc to není blbé ;-). ()

Absinthka

Film s velkým F. Báječná Ellen Burstyn, jako žena zblázněná do svých červených šatů… Žíly napěchované určitou návykovou látkou či rozšiřující se zornička… Z chodící ledničky mám občas hrůzu doma. Když se na tu chladící věc podívám, mám pocit, že se za mnou každou chvíli vrhne. Emoce, které se na mě vrhají při, ale hlavně po zhlédnutí filmu, jsou tak dech beroucí. Půl hodiny sedět a tupě zírat na stěnu a říkat si „Co to bylo?“ přestože moc dobře vím, co to bylo, mi po několikátém podívání se na Requiem přijde i jako samotná součást filmu. Svírá se vám žaludek, ano, místy je vám vskutku nevolno, smutek na vás útočí ze všech stran. Tak do třetiny filmu mám pocit, že nechápu, proč mě od drog neustále odrazují, když to je vlastně tak fajn, ale to co přijde potom, tu myšlenku rychle vyžene a už mě to snad ani nikdy nenapadne… Requiem za sen je závislost… ()

veverysiak

Napriek tomu, že takéto snímky nie sú môj šialok kávy, musím oceniť hlavne nenormálny výkon Pani Burstyn, to je proste niečo, čo sa nedá opísať slovami, mne to pripadalo ako autentické správanie pacienta, podobne, ale o niečo menej dôveryhodne, sa to dá pozorovať aj u mladšej garnitúry, rozhodne je to zvláštny, surový a provokujúci film, vnemovo výrazne podporený originálnou réžiou a kamerou, takže 80%. ()

soltak

Film se rozjíždí pozvolna, Darren Aronofsky postupně přidává na otáčkách a v závěru film graduje nádherně sestříhanou scénou, na kterou jsem jen nevěřícně zíral. Deprimující atmosféru podtrhuje vynikající hudba! Perfektní herecký výkon v podání Ellen Burstyn. První shlédnutí moc nezaujalo, při druhém jsem od filmu nemohl odtrhnout oči. ()

*Dosis*

Názorná ukázka protidrogové reklamy.. Perfektní herecké výkony a opravdu povedený děj, u kterého jsem se ani na vteřinku nenudil + legendary soundtracky! Plná palba ! Tento snímek si opravdu nic jiného nezaslouží. 100% ()

golinho

Nádherný film, slyšel jsem na něj samou chválu, doporučovali mi ho všecí přátelé a stojí to za to. Lepší film o drogách jsem ještě neviděl. V závěrečných titulkách a následující "vodě" jsem cítil účinky filmu. Co bych ještě mohl vyzvihnout, tak je "depresivní" hudba. ()

Psychous

Rozhodně nejsilnější film o drogách, který lze vidět. Ačkoliv jsem tento film prvně viděl již někdy v roce 2001, dodnes patří na absolutní vrchol. Skvělé herecké obsazení, geniální práce Aronofskyho a navrch naprosto dokonalá hudba. Navíc patří Requiem for a Dream mezi ty filmy, jejichž síla spočívá v několikanásobném sledování. ()

Misterioso

Tak tohle se mi opravdu dostalo pod kůži, jak se říká, hnulo mi to žlučí, ještě dlouho po skončení tohohle snímku jsem se nemohl vzpamatovat. Takhle originální snímek o (drogové) závislosti jsem ještě nikdy neviděl a možná už ani nikdy neuvidím. Tenhle film přináší tak silný zážitek, že musí odradit jakéhokoli člověka, který má (a nebo by eventuálně mohl mít) s drogami cokoli společného. Já nevím, jestli má vůbec cenu tady vypisovat všechny klady tohoto filmu, mnoho lidí už to udělalo za mne, ale tak dobrá... Špičková hudba, výtečná kamera a střih, skvělé herecké výkony (tleskám Ellen Burstyn!) a naprosto úžasný (no je divné psát úžasný, když je takový, jaký je, ale z filmařského pohledu je úžasný) konec a samozřejmě nesmím zapomenout na jednoho muže jménem Darren Aronofsky. 100 % ()

Artmguy

Jen těžko dokáži popsat, co jsem cítil při posledních pěti minutách tohoto filmového skvostu. Vždycky jsem se v tom filmu viděl. Vždycky jsem se věděl, že nejhorší by byl pro tento film byl happy end. Tohle je láska na první pohled. A můj první komentář na www.csfd.cz. Pořád přemýšlím, proč jsem si vybral právě tento film. Nechal ve mně tolik, abych si ho mezi těmito tisíci vybral... Ten snímek mi emocionálně vytrhal vnitřnosti a potom je rozcupoval na kousky. A ja mu za to děkuji. ()

christiene

Tento film je pro mě tak trochu zklamáním... Slyšela jsem na něj jen samé superlativy a očekávala jsem hodně. To byla možná chyba. Requiem za sen je zajisté kvalitní film, který vás dostane, ale NĚCO mi tam prostě chybělo. Režisér si zahrává s našimi city, ale chybí mi tam závěrečná pointa... To nic ale nemění na tom, že film určitě doporučuji :) ()

pierre9

Z každej strany som počul varovania, že ide o nechutne depresívny film, ktorý však stojí za to vidieť. Predstavoval som si po zemi váľajúcich sa ľudí, detailné zábery pichania drog do žíl a pod. Nič z toho v Requiem for a Dream nie je. To síce nič nemení na tom, že realita je tu zobrazená v absolútne neprikrášlenej podobe a po zhliadnutí tohto filmu si dobre rozmyslíte, či si začnete s drogami, ale tento film beriem ako dôkaz, že takýto výchovný efekt možno docieliť i umeleckým spôsobom. Navyše ak do toho zakomponujete Jennifer Connelly s Jaredom Letom a babičkou, ktorá je závislá na televízii, je veľká šanca, že to vyjde... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen