Slavnou legendu o venkovské dívce, která slyšela boží hlasy a dokázala v rozvrácené Francii 15. století vnuknout slabému králi vůli po znovusjednocení země, sama vzburcovat vyčerpané královo vojsko a postavit se do první bojové linie, o dívce, již vítala celá Francie jako vytouženou Pannu orleánskou, není třeba blíže představovat. Známe ji jistě z mnoha literárních i filmových podob. Film, který natočili kanadští tvůrci na přelomu roku 1998/99 - převážně v českých exteriérech a na Barrandově, za velké účasti českého štábu - je dalším, zcela novým zpracováním této nesmrtelné legendy. Jako představitelku titulní role snad vůbec poprvé zvolili dívku téměř stejného věku - teprve sedmnáctiletou Leelee Sobieskiovou. Přestože je tak mladičká a na pohled nenápadná, má už za sebou několik filmových rolí a je doslova vycházející hvězdou. Její nevinná, ještě dětská tvář (která je prý podle dochovaných portrétů skutečné Johance až nápadně podobná) je doprovázena udivující odvahou (téměř všechny scény, včetně jezdeckých a bojových, točila sama) a hereckou suverenitou, takže chvílemi máte pocit, že sledujete skutečnou, historickou postavu Johanky z Arku.

Pro naše diváky je však zajímavá i skutečnost, že film se za podstatné účasti české produkce natáčel téměř celý u nás, v Čechách. Za čtyři měsíce náročného natáčení (často v krutých mrazech) se početný štáb přesouval mezi Křivoklátem, Pernštejnem, Chebem, Loktem, Landštejnem, Žebrákem a Točníkem. Na Barrandově vyrostly kulisy Johančiny rodné vesnice. V komparsu si zahrály stovky českých statistů, ale i našich zkušených, mezinárodně uznávaných kaskadérů, šermířů a jezdců. (oficiální text distributora)

Prochy38

Byť dávám stejný počet hvězdiček, jako té americké verzi s M. Jovovich v hlavní roli, tento počin se mi líbil trochu méně. Ale přesto jsem z filmu nadšen. Mám podobnou historickou problematiku fakt rád a Johanka je natočena skvěle. Je lehce vidět nízký rozpočet, ale u mě to na pocitu dobrého zážitku neubírá. Protože Johanku s Milou jsem viděl jen asi pár dní před touto, dobře se mi to srovnává. Každá je jinak pojatá, tahle se bere více vážně, což je dobře, ale o to více vyniknou nedostatky. L. Sobieski to zvládla skvěle. Hodně velké překvapení v N. P. Harrisovi. o kterém jsem do HIMYM neměl potuchy... Spokojen a taky potěšen i velkou částí české scenérie. ()

Greg25

Nemůžu si pomoct, ale tohle zpracování Jany z Arku se mi líbilo víc než to Luca Bessona. Nemá sice tak blyštivé bojové scény jako Bessonův film, zato disponuje lepší propracovaností scénaře a psychiky postav. Navíc Leelee Sobieski je nadmíru přesvědčivá Jana z Arku. 80% ()

ypres.bass

Besson se může jít zahrabat i s Milou. Tohle je Johanka jak má být. Právě díky tomuto filmu jsem se zamiloval do Leelee Sobieski. Tento film jsem si půjčil když jsem byl nemocný z půjčovny během jednoho dne jsem jej viděl 4x a vždycky jsem řval. Kdybych měl jednomu filmu dát šestou hvezdu, tak ji dám tomuto. --- 100% ()

Jeremiah

Film postavený na síle spojené s křehkostí hlavní představitelky Leelee Sobieski. Dějinné události jasně ukazují, že pouze silná a charismatická osobnost dokáže sjednotit lidi a donutit je k činu. Když je navíc spojena s krásou a duchem , potom se musí obávat i všemocná církev. ()

L.Hellhor

Stejně jako u Excalibru i tady si myslím, že je to nejkrásnější zpracování daného příběhu (chtěl jsem napsat legendy, ale tohle je víc historické než fantasy). Hlavní hrdinka je opravdu krásná a církev opravdu lačná po moci. Jean de Metz je sympaťák a vůbec je nádhera se na to dívat. Bessonovu Johanku jsem neviděl, ale ani po ní zvlášť netoužím. Milla Jovovich na mě na plakátu působí až moc krvelačně a ošklivě a já si nechci kazit dojem z takto hodnověrně zfilmovaného příběhu u kterého mi na konci i ukápla slza. ()

Rami

Dle mého se jedná o nejlepší ztvárnění Johanky z Arku (o mnoho lepší a reálnější než její bohatší kolegině od Bessona). Kostými, výprava, děj, herci,... vše parádně zapadá a tvoří více méně historický film. Osobně váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale asi dám ty 4, protože mě příběh Johanky z Arky nikdy příliš nelákal (83%). ()

pepa3rd

Chtě nechtě se neubráním srovnání s Bessonovým filmem, který není až tak špatný, ale tahle verze ho i přes svůj skromnější rozpočet a asbenci velkých hvězd o dost překonává a to především díky velmi uvěřitelnému podání celého příběhu. ()

Lucas87

Tak tento film zobrazuje příběh Johanky klade více důraz na autentičnost, a nemá potřebu jí zobrazovat jako bláznivého šílence toužícího po krvi. Tohle bych raději promítl někomu v dějepise než Johanku od Bessona jelikož pochytíte více informací. A Leelee Sobieski byla dobrou volbou. ()

P. J. D.

Podání Johanky z Arku, bojovnice vyvolené samotným bohem, sehrané Leelee Sobieski se mi vcelku líbil. To, co je u tohoto filmu důležité je ono boží poselství, které z něj přímo prýští. Ať už je to v bojových scénách, nebo mimo ně. Tenhle kousek se vážně povedl. Má spád, dobře zvolené herce, ale i osobní kouzlo. Přesto mi tu něco chybí. 4/5. ()

Sosak

O poznání levnější, než Bessonova verze a přitom možná, že i lepší. nejvíc mě dostala skvělá Leelee Sobieski, která tu už ve svých tuším sedmnácti předvádí perfektní výkon a táhne film (navíc celkem i jako skutečná Johanka vypadá). Viděl jsem to sice jen jednou, ale moc jsem si to užil a fakt se mi to líbilo. Navíc to natáčeli v Čechách, takže dobrý bylo i poznávání hradů, který se tam míjely. Aspoň je vidět, co lze z televizních zpracování vymáčknout...jo a historicky to taky pojali správně. ()

RajAthen

Doposud asi nejlepší Johanka, ačkoliv by na můj vkus mohla být starší, její představitelka málokdy zklame. Tento film se snaží skutečně dávat prostor historii a je vcelku uvěřitelný. A pak že brnění nemlůže být sexy... ()

Sykon

Vyloženě televizní výprava a český dabing, jsou dva důvodu proč si z tohoto filmu neodnáším trochu lepší dojmy. Příběh Jany z Arku tolik prostoru pro vlastní scénáristickou invenci nenechává, ale uznávám, že alespoň herecké výkony byly vcelku slušné. ()

Rodin

Verze nijak geniální, ale velmi slušně propracovaná. To se týká scénáře, režie i výkonů herců. Snad i poměrně nízký rozpočet vedl k menšímu soustředění štábu na výpravný spektákl a k většímu soustředění na děj a uvěřitelnost postav a jejich motivací. Duguay zválcoval Bessona na celé čáře. ()

TornadoETA

Ačkoli oproti bohatému sokovi, jenž stejný rok vyrukoval na svět, je tato verze upřímná, důvěryhodná a realistická. Navíc výkon, jenž Leelee Sobieski předvedla v roli Jany z Arku je naprosto perfektní ... určitě nebude dlouho trvat a pustím si to znovu! ()

Allka

Životní výkon Leelee Sobieski ve velmi kvalitním historickém snímku. A mladý Barney Stinson jako bonus :)) ()

nmarca

Nejlepší zpracování notoricky známého a přitom stále překvapujícího historického příběhu. Bezkonkurenční Leelee Sobieski v hlavní roli, bezchybné obsazení vedlejších postav, na televizní poměry výborné provedení. I při opakovaném shlédnutí mi vhání slzy do očí. ()

Barghest

Je docela paradox, že z Johanky, která se pyšnila většími hvězdami a větším rozpočtem, byl nakonec docela průser, zatímco o poznání skromnější televizní verze překvapila svou kvalitou, kterou tady asi nikdo moc nečekal. Jedinou citelnou vadou na kráse je pro mě král, kterej mě celej film docela iritoval. Leelee je jako Johanka věrohodnější než pološílená Mila. Palec nahoru za zříceninu Landštejn z mého rodného kraje. ()

jm.angelo

Jsem nucen srovnávat tuto Johanku s Johankou od Luca Bessona a musím říct, že tato má všechno, co mi u té Bessonovy chybělo a naopak ji chybí všechno, co mne na té druhé vytáčelo, zvedalo ze židle - včetně představitelky hlavní role. ()