Filmy o veľkých podvodoch, ak majú byť kvalitné, si vždy pýtajú dobre prepracovaný scenár, ktorý v tomto filme nechýbal. Ono sa toto Hillovo majstrovské dielko vezie vlastne skoro na rovnako rýchlej lodi ako filmy podobné 'Ocean's Eleven' alebo 'The Italian Job', len nech tie filmy robia čokoľvek, tento dopláva do cieľa vždy oveľa skôr. Netreba k tomu vymakanú techniku, ani všetky hollywoodske hviezdy. Stačí chytrá myšlienka so správnou partičkou sympatických hercov a vezie sa to samo. A ten zvrat v závere sa mi ešte stále omieľa v hlave. Podobne ako chytľavá klavírna hudbička. Jaj, no nie nadarmo sú tie hviezdičky. 95%.(5.1.2008)

Podraz je kult ve svém žánru a velká klasika 70. let s hereckými esy nejen v hlavních rolích v předních řadách Newman - Redford - Shaw, ale i vedlejších rolích, kde vše fungovalo na jedničku, a nechyběla sebemenší chybička propracovaná do detailu, kdy herci nenechali Hillemu žhavou klapku! Výborný scénář, vybroušený střih a Hillova skvělá režie! V krásném tempu mi v žilách koloval hudební doprovod pana Hamlischa. Někdy jsem čekal, že se Lonnegan podívá nahoru do okna..uff(15.1.2012)

Velký podraz. Výborný scénář, režie i herecké výkony Redforda a Newmana (na které se nezapomíná) a zbytku obsazenstva sázkové kanceláře. Mám rád tento druh humoru, skvělá zápletka a stylová hudba. Nevíte náhodou něco o koni Blue noet? Nevím vůbec nic, možná si odskočil někam na pastvu. :D [8/10] (Universal) (Technicolor /// Produkce: Tony Bill, Robert L. Crawford, Julia Phillips, Michael Phillips /// Scénář: David S. Ward /// Kamera: Robert Surtees /// Nepůvodní hudba: Scott Joplin /// Oscar: Tony Bill, Michael Phillips, Julia Phillips (nejlepší film), George Roy Hill (režie), David S. Ward (scénář), Henry Bumstead, James Payne (výprava), Edith Head (kostýmy), William Reynolds (střih), Marvin Hamlisch (hudba) /// Nominace na Oscara: Robert Redford (herec), Robert Surtees (kamera), Ronald Pierce, Robert R. Bertrand (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](27.9.2008)

Nesdílím zdejší euforické nadšení a ani příliš nesouhlasím s tolik vysokým hodnocením. Jedná se samozřejmě o legendární a velmi kvalitní snímek, a dokážu ocenit, že je vskutku bravurně zpracován i skvěle zahrán. Jen mě prostě nedokázal dostat. To vše, co je zde pro většinu geniální a nezapomenutelné, je pro mě "pouze" kvalitní a výborné.(19.4.2011)

Doslova luxusní podívaná! Dvě ikony své doby se podruhé sešly pod taktovkou George Roye Hilla a vznikla naprosto perfektní podfukářská krimi komedie. Paul Newman i Robert Redford zahralí perfektně a dokonale se sehráli. Scénář hlavně na efekt, což filmu přidává a zápletka sama o sobě dokonalé. Hodně dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením, ale tohle je další skvost světové kinematografie, takže za plnej!(3.4.2008)

• - Robert Shaw (Doyle Lonnegan) si zlomil kotník, a proto jeho postava kulhala. (Kulmon)

• - Skladby Scotta Joplina, které ve filmu zazní, složil jejich autor mezi lety 1900 a 1910. Film se však odehrává v polovině 30. let. (Kulmon)

• - Ve filmu bylo pro zvýšení autenticity záměrně použito logo filmového studia Universal Pictures z třicátých let, namísto známější verze ze sedmdesátých let. (vhojta)