Výborný film s dobrými podrazy, ale pro mě to na plných 5* nebude, protože nemám žádnou chuť si ten film pustit někdy znova. Hlavní podraz mě až tak nenadchnul a dá se bohužel celkem snadno odhalit. Celý film se taky docela vleče. Na druhou stranu je třeba vychválit herecké obsazení a skvělou hudbu. 85%(22.3.2010)

PODRAZ je prostě nesmrtelná klasika, o tom žádná. Spratkovství Roberta Redforda vs. mentorství Paula Newmana, originální scénář se zápletkou, která už bohužel nepůsobí dnes tolik úžasně, taky jak by mohl v záplavě všech podrázáckých či heist filmů. Nezapomínejme ale, že PODRAZ byl zdaleka jedním z prvních. O samotném závěru, který mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech nemluvě. 90%(23.11.2008)

Možná, že scénář filmu je až příliš „na efekt“ a že všechno do sebe zapadne tak hezky, až to působí dojmem vykonstruovanosti. Jenomže, půvabné režijní podání dělá tento snímek až nesnesitelně lákavým a nebroukat si ještě den po shlédnutí titulní skladbu, by bylo téměř až hříchem. Duo Newman – Redford přímo září a bez nich by snímek nebyl ani čtvrtinovým, jakýkoliv úšklebek či hláška se okamžitě vryjí do paměti a filmu by možná stačilo, kdyby si ti dva sedli naproti sobě a jenom se na sebe dívali. I přesto, že chvilkami by tempo chtělo trochu více popohnat a v některých místech zbrousit ostré hrany „efektu“, stále to bez větších výtek zůstane tím nejelegantnějším „podrazáckým“ filmem, jaký se kdy na filmovém plátně objevil.(2.12.2005)

Áno, The sting právom patrí do top 100 a právom tróni na jej vrchných priečkach. Je to klasika, aká tu bola, je a v budúcnosti ju ťažko niekto prekoná, pretože kombinácia Newman - Redford je famózna a neokúkateľná. Tí dvaja parchantíci si Vás tak získajú, že na chvíľu zatúžite byť súčasťou ich rafinovaných dobrodružstiev. Navyše podmanivá hudba je rovnako jedinečnou kultovou záležitosťou.(13.6.2008)

Viděl jsem Podraz jako kluk a od té doby jsem s nostalgií (umocněnou tím, že se jedná o retrofilm) čekal, až ho uvidím znova. A snad hlavně kvůli nadnesenosti svých očekávání jsem byl zklamán. Redford s Newmanem jsou sice skvělí, ale jinak to byl na můj vkus až příliš strojený příběh v příliš strojených kulisách. Navíc teď nějak nemůžu přijít na chuť onomu typu pohádkově vlídných a sympatických zločinců; težko mi tomu uvěřit. Až se skoro bojím podívat se znova na Butche Cassidyho a Sundance Kida. Neztratil bych tak další ze svých klukovských filmů? Vždyť atmosférou je to Podraz v bledě modrém - jenom ten s knírkem je tentokrát Redford. (Svědomí mi nedvolí dát víc než tři hvězdičky, ale činím tak děsně nerad...)(21.11.2008)