Podle čsfd je to 25. nejlepší film všech dob, podle mě je to sotva průměr. Kdyby se nejednalo o tak "slavnej" film, asi bych to ani nedokoukal. Uznávám, že Newman s Redfordem hrajou celkem slušně a ty nejrůznější fígle a podrazy byly docela originální, ale je to takový strašně strojený a často i nudný. Takovej Guy Ritchie dokázal točit filmy o podrazech podstatně zábavnějšim způsobem. Myslim, že za pár dní si budu z celýho filmu pamatovat jenom tu slavnou melodii. 50%(13.5.2013)

Já to těm volům zbaštil! Ale přišel mi ten konec nezvykle tragický, nehodící se ke zbytku filmu... Toto je opravdu podraz mastodontních rozměrů. Nejdříve pokrový turnaj ve vlaku (a skvělý "nadraný" Newman) jako zástěrka a potom mamutí šaškárna v podobě smyšlené sázkařské kanceláře. Neuvěřitelné... Mám rád filmy z dob(y), kdy ještě svět vypadal k sobě sama. Už jen úvodní Entertainer mne pohladil po duši. Podařený film... 80%(8.11.2012)

Parádní souhra dvojice Redford a Newman+ vynikající scénář zajistily této kriminální komedii status nehynoucí legendy. Děj je naprosto nepředvídatelný, atmosféra směřující k mafiány nadupaným 30. létům je také trefena výborně a přirozený nadhled a osobnost hereckých představitelů celé sledování jen zpříjemňuje. Těžko byste hledali jiný film s tak nevtíravým a citlivým slučováním komedie a krimi žánru, jako je Hillův Podraz.(30.3.2012)

Klasika a pohodovka, která jednou za pár let potěší. Dvojka Newman-Redford si dokonale sedla a přestože je od počátku jasné, jak to všechno dopadne, člověk jim prostě musí fandit a držet palce. Má to styl, pohodovou retro atmosféru, slušné herecké výkony a není to hloupé. Stejně jako u Kida a Butche, člověk prostě nemůže odcházet od DVD nespokojen.(15.9.2013)

Tento film jsem poprvé viděl, když mi bylo nějakých deset let. Když jsem pak měl možnost si ho po delší době opět připomenout - úplně mě odrovnal. Je to klenot. Skvělá hudba, výprava, dobová atmosféra, parádní zápletka a hlavně výkony obou hlavních protagonistů dělají z tohoto snímku mistrovské dílo, které nikdy nezestárne. Takové filmy prostě nestárnou. Stejně jako Newman a Redford. P.S. Jen mě trochu mrzí, že tito dva velcí hollywoodští frajeři, dostali pouze dvě možnosti ukázat se společně před kamerou. Obě příležitosti sice přetavili v obrovský úspěch, ale kochejme se chvilku myšlenkou jejich dalších potenciálních spoluprací. Dnes už nám nic jiného, než na toto téma fantazírovat, nezbývá, ale ta představa je věru krásná.(18.11.2009)

• - Filmaři natáčeli hlavně v prostorách společnosti Universal Studios. Dále se štáb podíval také na Santa Monica Pier a do Pasadeny. (Čulo)

• - Henry Gondorff (Paul Newman) měl původně vypadat jako stárnoucí podvodník, přičemž postavu původně ani neměl hrát Newman. Když se však Newman bavil s režisérem a George Roy Hill mu řekl, že točí fim s Robertem Redfordem, Newman chtěl, aby mu ihned poslali scénář. Text se mu zalíbil, načež ho George Roy Hill do role obsadil. (kyLuke)

• - Na filmu měl jako kameraman pracovat Miroslav Ondříček, ale kvůli jeho dřívějšímu návratu do Československé socialistické republiky a nemožnosti vycestovat zpět do Spojených států amerických z toho sešlo. (JoranProvenzano)