Jeden z filmů mojí TOP 10. Skvělý scénář, režie a opravdu vynikající herecké výkony nejen hlavních postav, ale celého osazenstva sázkové kanceláře. Škoda, že spojení Redford - Newman nepokračovalo ještě v pár dalších filmech. Titulní skladba se svázala s tímto filmem jako málokterá jiná dvojice film - muzika.(10.3.2003)

Scénář: David S. Ward .. Výtečný film a zasloužený král roku 1973. Nejen do detailu propracovaný scénář snese označení par excelance. Režisér George Roy Hill si do ústředních rolí opět vybral duo Paul Newman – Robert Redford a sázka na tuhle katru se plně osvědčila. Z herců vytáhl maximum a na oba je radost pohledět. Velmi přesná je taktéž dobová atmosféra a přesně zvolený soundtrack. Ani několik drobných slabších chvilek neruší a špičková kvalita ostatních atributů je bezproblémů poráží.(5.2.2006)

Tento film jsem poprvé viděl, když mi bylo nějakých deset let. Když jsem pak měl možnost si ho po delší době opět připomenout - úplně mě odrovnal. Je to klenot. Skvělá hudba, výprava, dobová atmosféra, parádní zápletka a hlavně výkony obou hlavních protagonistů dělají z tohoto snímku mistrovské dílo, které nikdy nezestárne. Takové filmy prostě nestárnou. Stejně jako Newman a Redford. P.S. Jen mě trochu mrzí, že tito dva velcí hollywoodští frajeři, dostali pouze dvě možnosti ukázat se společně před kamerou. Obě příležitosti sice přetavili v obrovský úspěch, ale kochejme se chvilku myšlenkou jejich dalších potenciálních spoluprací. Dnes už nám nic jiného, než na toto téma fantazírovat, nezbývá, ale ta představa je věru krásná.(18.11.2009)

Slavný film, šťastné spojení dvou legend Redforda a Newmana a jeden dokonalý plán, vysoustružený genialitou a pomstou. Člověk si při jeho sledování nemůže nevzpomnět na spousty jeho epigonů (k nejslavnějším patří trojdílná série Dannyho parťáci). Kdybych mu měl něco vyčíst, byla by to až přílišná soustředěnost na hlavní dějovou linii - ve filmu totiž nenaleznete ani jednu podzápletku, na začátku je vám jen zběžně představen motiv jednání postav (vražda Johnnyho parťáka) a potom už se celé dílo soustřeďuje na přípravu, komplikace a vyústění hlavního chodu filmu, konečnému Podrazu. Má to své výhody, uznávám, ale mě je přece jenom milejší, když je hlavní dějová linie míšena a ozvláštňována těmi menšími, vedlejšími. 80%(29.8.2006)

Podraz je kult ve svém žánru a velká klasika 70. let s hereckými esy nejen v hlavních rolích v předních řadách Newman - Redford - Shaw, ale i vedlejších rolích, kde vše fungovalo na jedničku, a nechyběla sebemenší chybička propracovaná do detailu, kdy herci nenechali Hillemu žhavou klapku! Výborný scénář, vybroušený střih a Hillova skvělá režie! V krásném tempu mi v žilách koloval hudební doprovod pana Hamlischa. Někdy jsem čekal, že se Lonnegan podívá nahoru do okna..uff(15.1.2012)