Nesdílím zdejší euforické nadšení a ani příliš nesouhlasím s tolik vysokým hodnocením. Jedná se samozřejmě o legendární a velmi kvalitní snímek, a dokážu ocenit, že je vskutku bravurně zpracován i skvěle zahrán. Jen mě prostě nedokázal dostat. To vše, co je zde pro většinu geniální a nezapomenutelné, je pro mě "pouze" kvalitní a výborné.(19.4.2011)

Velký podraz. Výborný scénář, režie i herecké výkony Redforda a Newmana (na které se nezapomíná) a zbytku obsazenstva sázkové kanceláře. Mám rád tento druh humoru, skvělá zápletka a stylová hudba. Nevíte náhodou něco o koni Blue noet? Nevím vůbec nic, možná si odskočil někam na pastvu. :D [8/10] (Universal) (Technicolor /// Produkce: Tony Bill, Robert L. Crawford, Julia Phillips, Michael Phillips /// Scénář: David S. Ward /// Kamera: Robert Surtees /// Nepůvodní hudba: Scott Joplin /// Oscar: Tony Bill, Michael Phillips, Julia Phillips (nejlepší film), George Roy Hill (režie), David S. Ward (scénář), Henry Bumstead, James Payne (výprava), Edith Head (kostýmy), William Reynolds (střih), Marvin Hamlisch (hudba) /// Nominace na Oscara: Robert Redford (herec), Robert Surtees (kamera), Ronald Pierce, Robert R. Bertrand (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](27.9.2008)

V jednoduchosti je síla - to není nic nového. Jen málo vyvolených režisérů však dokáže jednoduchost aplikovat tak geniálně jako George Roy Hill. Asi to bude tím, že dokáže do svých filmů přenést tolik pohody a nadšení (a není v tom nic podvodného). Kdyby na to přišlo, tak bych se takhle fórově nechal podrážet třeba do Soudného dne! :)(17.6.2008)

Přelidněné. A přitom dobře polovina postav je naprosto zbytečná. Rádoby vychytralé. A přitom jasně čitelné od prvních momentů. Hvězdně obsazené. A přitom Redford nemá co hrát a vedle Newmana či Shawa vyloženě nestíhá. Divadelní, okatě studiové, zdlouhavé, s logickými chybami a kdo ví čím vším ještě. A navzdory tomu všemu zábavné a se stylovým nadhledem, který se dnes již příliš nenosí. Prostě taková oskarová blbina několika kámošů sobě pro radost.(14.10.2008)

Legendárna komédia s fantastickým obsadením, ktorú by som si už vďaka rozdeleniu na "kapitoly" vedel predstaviť ako dokonalú divadelnú hru. Do bodky prepracovaný majstrovský scenár, presný strih a po všetkých stránkach perfektne zvládnutý film, ktorý funguje vo všetkých polohách (bez dvojzmyslov). Kiež by bolo takých filmov viac.(11.10.2013)

• - Paul Newman alias Henry Gondorff se vedle hlavního hrdiny Johnnyho Hookera (Robert Redford) objeví na scéně až po 25 minutách. (cheyene)

• - Robert Redford (Johnny Hooker) viděl film poprvé až v roce 2004. (Kulmon)

• - Henry Gondorff (Paul Newman) měl původně vypadat jako stárnoucí podvodník, přičemž postavu původně ani neměl hrát Newman. Když se však Newman bavil s režisérem a George Roy Hill mu řekl, že točí fim s Robertem Redfordem, Newman chtěl, aby mu ihned poslali scénář. Text se mu zalíbil, načež ho George Roy Hill do role obsadil. (kyLuke)