Ten Robert Redford mi zde hrozně připomínal Breda Pitta. Jsou si docela podobní že? :-) No co k tomu dodat? Podraz to byl brilantní a už když se zdálo, že to nevyjde, přeci jen se to nějakým zvláštním způsobem povedlo, z celého filmu je opravdu nejlepší konec. Ale v dnešní době s internetem, by takový podraz ztroskotal hned na začátku. :-)(17.12.2013)

„Luther hovoril, že ma niečo naučíte. Ale piť už viem.“ Druhé a bohužiaľ posledné kompletné stretnutie „tej výbornej partie z bača a sandensa“. Režisér George Roy Hill s hercami Redfordom a Newmanom rozohráva veľkú hru, ktorá v globálnom merítku nič neznamená, a predsa sa jej filmové spracovanie stalo klasickým filmom svetovej kinematografie. Úpenlivo premýšľam, či mám radšej ich western, alebo pôvabnú heist movie, kde má každá postava svoje miesto a kde na konci budete finálnym twistom poriadne prekvapení. Božská je i dobová atmosféra (autá, kostýmy, výprava), skvelý ústredný hudobný písk-písk motív, výborné herecké obsadenie podporných roličiek (tradične démonický Robert Shaw), dialógy, scény... Všetko! 90 %(8.12.2004)

UPGRADE 2018: Tak jo, před deseti lety mi Podraz přišel zkratkovitý, sestříhaný a nestíhal jsem. Tak tedy po 45 letech od premiéry hodnotim jako mistrovské dílo s neskutečným tempem, plné skvělých herců , hudby, kostýmů , střihu a kulis. ------ Přišlo mi že v tom filmu (stopáž cca 120min) dost řádil střihač a místy ufikával scény tak že jsem vůbec nechápal návaznost a motivace. A nebo jsem možná jednoduše nestíhal tento 35 roků stařičký filmek a jeho rychlé tempo bylo na mě moc. No každopádně Robert je jaksepatří uhlazený gentleman a Paul zase pěkně rošťácký. Takže proč ne.(11.10.2008)

Film je skvelou ukážkou filmárskeho umenia. Film je natáčaný v dobovom štýle a toto prevedenie sa mi páčilo. Herecký koncert Roberta Redforda a Paula Newmana bol jednoducho úžasný. Ťažko povedať, kto z nich bol lepší a vlastne je to úplne jedno. Pretože hlavne na nich leží celý úspech tohto filmu. Je pravda, že samotný príbeh bol až príliš jasný a pritom dosť prekombinovaný, ale rovnako je to veľmi dobrý film. Prevedenie bolo dokonalé a nedá sa inak, ako tento film ďalej odporučiť.(6.2.2015)

V jednoduchosti je síla - to není nic nového. Jen málo vyvolených režisérů však dokáže jednoduchost aplikovat tak geniálně jako George Roy Hill. Asi to bude tím, že dokáže do svých filmů přenést tolik pohody a nadšení (a není v tom nic podvodného). Kdyby na to přišlo, tak bych se takhle fórově nechal podrážet třeba do Soudného dne! :)(17.6.2008)

• - Původně nabídli roli Lonnegana (Robert ShawRichardu Boonovi. Herec se však nakonec s tvůrci nedohodl. Dalším osloveným byl Oliver Reed, který roli odmítl, ovšem později postavu ztvárnil v pokračování. Další přicházel do úvahy Stephen Boyd. Robert Shaw tak byl až čtvrtou možností. (žvanimírek)

• - Žena na fotografií, ktorú položí Kid Twist (Harold Gould) na stôl v kancelárii Western Union, je herečka Kathleen Freeman. (shimik77)

• - V roce 1974 autor knihy „The Big Con“ David Maurer podal žalobu o 10 milionů amerických dolarů na producenty s tvrzením, že část filmového příběhu převzali z jeho díla. Spor byl vyřešen u soudu v roce 1976. (Čulo)