Jedny z největších ikon své doby Paul Newman a Robert Redford se podruhé sešli pod taktovkou George Roy Hilla a zplodili jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie. Newman s Redfordem s noblesou jím vlastní provedou geniální dostihový podraz. Klasika a ve své době to musel být neuvěřitelný hit. Klasika mezi krimi komediemi a jeden z mých nejoblíbenějších filmů.....(29.9.2007)

Určitě je to velice dobrý film a nemíním ho nijak shazovat, ale přesto nemohu hodnotit tak vysoko jako ostatní. Problém je však asi ve mně, dvojici Newman a Redford jsem si nikdy moc neoblíbil, což je asi zásadní. Nevyhledávám zas tak filmy s touto tematikou, ale i tak jsem nějaké viděl a tento mi nepřišel v mnoha směrech lepší než jiné. I když mam tuto tématiku poměrně rád, děj mě nijak zvlášť nezaujal, ani nepřekvapil. V podstatě asi nejslabší film v ČSFD top 20. Když si to tak promyslím a ujasním, vidím to na nějakých 70%, možná kousek přes.(16.7.2008)

Paul Newman, Robert Redford a režie George Roye Hilla ? To nemůže přece dopadnou špatně. A taky, že nedopadlo. Herecké esa Newman a Redford předvádějí naprosto ohromující herecké výkony, které vás musí dostat. Atmosféru Ameriky třicátých let skvělé podkresluje soundrack, který si pouštím často a určitě vás zaujme.(25.1.2009)

Legendárna komédia s fantastickým obsadením, ktorú by som si už vďaka rozdeleniu na "kapitoly" vedel predstaviť ako dokonalú divadelnú hru. Do bodky prepracovaný majstrovský scenár, presný strih a po všetkých stránkach perfektne zvládnutý film, ktorý funguje vo všetkých polohách (bez dvojzmyslov). Kiež by bolo takých filmov viac.(11.10.2013)

Možná, že scénář filmu je až příliš „na efekt“ a že všechno do sebe zapadne tak hezky, až to působí dojmem vykonstruovanosti. Jenomže, půvabné režijní podání dělá tento snímek až nesnesitelně lákavým a nebroukat si ještě den po shlédnutí titulní skladbu, by bylo téměř až hříchem. Duo Newman – Redford přímo září a bez nich by snímek nebyl ani čtvrtinovým, jakýkoliv úšklebek či hláška se okamžitě vryjí do paměti a filmu by možná stačilo, kdyby si ti dva sedli naproti sobě a jenom se na sebe dívali. I přesto, že chvilkami by tempo chtělo trochu více popohnat a v některých místech zbrousit ostré hrany „efektu“, stále to bez větších výtek zůstane tím nejelegantnějším „podrazáckým“ filmem, jaký se kdy na filmovém plátně objevil.(2.12.2005)

• - Ve filmu bylo pro zvýšení autenticity záměrně použito logo filmového studia Universal Pictures z třicátých let, namísto známější verze ze sedmdesátých let. (vhojta)

• - Robert Shaw (Doyle Lonnegan) si zlomil kotník, a proto jeho postava kulhala. (Kulmon)

• - Žena na fotografií, ktorú položí Kid Twist (Harold Gould) na stôl v kancelárii Western Union, je herečka Kathleen Freeman. (shimik77)