Velký podraz. Výborný scénář, režie i herecké výkony Redforda a Newmana (na které se nezapomíná) a zbytku obsazenstva sázkové kanceláře. Mám rád tento druh humoru, skvělá zápletka a stylová hudba. Nevíte náhodou něco o koni Blue noet? Nevím vůbec nic, možná si odskočil někam na pastvu. :D [8/10] (Universal) (Technicolor /// Produkce: Tony Bill, Robert L. Crawford, Julia Phillips, Michael Phillips /// Scénář: David S. Ward /// Kamera: Robert Surtees /// Nepůvodní hudba: Scott Joplin /// Oscar: Tony Bill, Michael Phillips, Julia Phillips (nejlepší film), George Roy Hill (režie), David S. Ward (scénář), Henry Bumstead, James Payne (výprava), Edith Head (kostýmy), William Reynolds (střih), Marvin Hamlisch (hudba) /// Nominace na Oscara: Robert Redford (herec), Robert Surtees (kamera), Ronald Pierce, Robert R. Bertrand (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](27.9.2008)

Nesdílím zdejší euforické nadšení a ani příliš nesouhlasím s tolik vysokým hodnocením. Jedná se samozřejmě o legendární a velmi kvalitní snímek, a dokážu ocenit, že je vskutku bravurně zpracován i skvěle zahrán. Jen mě prostě nedokázal dostat. To vše, co je zde pro většinu geniální a nezapomenutelné, je pro mě "pouze" kvalitní a výborné.(19.4.2011)

Moc jsem tomu nevěřil, ale když už jsem se konečně s tímhle Stingem seznámil, musím říct, že mě opravdu nenapadá jiný "con artist" film, který by takhle dokonale šlapal v takhle dokonalém retro stylu. Na tom stylu má nemalou zásluhu nestárnoucí Scott Joplin, jehož asi nejslavnější ragtime výborně zpracoval (spolu s celou hudební stránkou filmu) legendární Marvin Hamlisch. Děj nemá smysl rozebírat, protože právě o něj jde, takže řeknu jen, že takhle dobrý twist v době swingu byl po zásluze oceněn Zlatým Plešounem za původní scénář (ačkoliv, nakolik byl původní, to vědí jen účastníci toho mimosoudního vyrovnání ze 76. roku;)). Je radost se na to dívat kvůli tomu jak to vypadá, je radost se na to dívat kvůli tomu kdo a co tam hraje, je radost to poslouchat, takže ano, tenhle kousek filmové historie bude patřit k mým oblíbeným. 90%(11.8.2014)

Áno, The sting právom patrí do top 100 a právom tróni na jej vrchných priečkach. Je to klasika, aká tu bola, je a v budúcnosti ju ťažko niekto prekoná, pretože kombinácia Newman - Redford je famózna a neokúkateľná. Tí dvaja parchantíci si Vás tak získajú, že na chvíľu zatúžite byť súčasťou ich rafinovaných dobrodružstiev. Navyše podmanivá hudba je rovnako jedinečnou kultovou záležitosťou.(13.6.2008)

Přelidněné. A přitom dobře polovina postav je naprosto zbytečná. Rádoby vychytralé. A přitom jasně čitelné od prvních momentů. Hvězdně obsazené. A přitom Redford nemá co hrát a vedle Newmana či Shawa vyloženě nestíhá. Divadelní, okatě studiové, zdlouhavé, s logickými chybami a kdo ví čím vším ještě. A navzdory tomu všemu zábavné a se stylovým nadhledem, který se dnes již příliš nenosí. Prostě taková oskarová blbina několika kámošů sobě pro radost.(14.10.2008)

• - Skladby Scotta Joplina, které ve filmu zazní, složil jejich autor mezi lety 1900 a 1910. Film se však odehrává v polovině 30. let. (Kulmon)

• - Henry Gondorff (Paul Newman) měl původně vypadat jako stárnoucí podvodník, přičemž postavu původně ani neměl hrát Newman. Když se však Newman bavil s režisérem a George Roy Hill mu řekl, že točí fim s Robertem Redfordem, Newman chtěl, aby mu ihned poslali scénář. Text se mu zalíbil, načež ho George Roy Hill do role obsadil. (kyLuke)

• - Jak Paul Newman, tak i Robert Redford mají modré oči, a tak se museli kostyméři kvůli kontastru kamer vyhýbat výrazně jasnému modrému oblečení. (chleba24)