Klasika a pohodovka, která jednou za pár let potěší. Dvojka Newman-Redford si dokonale sedla a přestože je od počátku jasné, jak to všechno dopadne, člověk jim prostě musí fandit a držet palce. Má to styl, pohodovou retro atmosféru, slušné herecké výkony a není to hloupé. Stejně jako u Kida a Butche, člověk prostě nemůže odcházet od DVD nespokojen.(15.9.2013)

Určitě je to velice dobrý film a nemíním ho nijak shazovat, ale přesto nemohu hodnotit tak vysoko jako ostatní. Problém je však asi ve mně, dvojici Newman a Redford jsem si nikdy moc neoblíbil, což je asi zásadní. Nevyhledávám zas tak filmy s touto tematikou, ale i tak jsem nějaké viděl a tento mi nepřišel v mnoha směrech lepší než jiné. I když mam tuto tématiku poměrně rád, děj mě nijak zvlášť nezaujal, ani nepřekvapil. V podstatě asi nejslabší film v ČSFD top 20. Když si to tak promyslím a ujasním, vidím to na nějakých 70%, možná kousek přes.(16.7.2008)

Doslova luxusní podívaná! Dvě ikony své doby se podruhé sešly pod taktovkou George Roye Hilla a vznikla naprosto perfektní podfukářská krimi komedie. Paul Newman i Robert Redford zahralí perfektně a dokonale se sehráli. Scénář hlavně na efekt, což filmu přidává a zápletka sama o sobě dokonalé. Hodně dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením, ale tohle je další skvost světové kinematografie, takže za plnej!(3.4.2008)

Nadprůměrný snímek (avšak o místu v nejlepší dvacítce tady na čsfd přesvědčený opravdu nejsem). Výborná hravá hudba, přesné kostýmy a dobová atmosféra, OPRAVDU promyšlený příběh do detailů a dobré herecké výkony. Největším podrazem (nebo se tu snad najde někdo, kdo jim nenaletěl? ;-)) a zároveň třešničkou na dortu byl samozřejmě konec. Hodnotím 5* a rozhodně doporučuju ke zhlédnutí (jen si dejte pozor, aby vám někdo nevyzradil konec!).(16.12.2007)

Nestárnoucí klasika i v současnosti hladce straká do kapsy Dannyho parťáky a podobné podrazácké filmy, ač jsou kvalitativně mnohdy na velice vysoké úrovni. Podraz zkrátka smíchal to nejlepší co mohl a vznikl tak legendární film, který je stejně jako Butch a Sundance nezapomenutelnou vzpomínkou na Titány! Jen ty ženské představitelky mohly být vybrány trochu vkusněji.(30.9.2008)

• - Na filmu měl jako kameraman pracovat Miroslav Ondříček, ale kvůli jeho dřívějšímu návratu do Československé socialistické republiky a nemožnosti vycestovat zpět do Spojených států amerických z toho sešlo. (JoranProvenzano)

• - Žena na fotografií, ktorú položí Kid Twist (Harold Gould) na stôl v kancelárii Western Union, je herečka Kathleen Freeman. (shimik77)

• - Skladby Scotta Joplina, které ve filmu zazní, složil jejich autor mezi lety 1900 a 1910. Film se však odehrává v polovině 30. let. (Kulmon)