Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

kopfa

Co naplat, ta formální dokonalost a duo Redford-Newman zkratka bere dech, nesvědčí mozkové činnosti a nuti mě lhát si do ksichtu, když nedávám plné hodnocení. ()

Slavníkovec

Nejlepší černá komedie, která se kdy natočila. Nekonečná série podfuků, kouzel a podvrhů v podání legendární dvojice Paula Newmana a Roberta Redforda. Klasika. ()

tom88

Pôsobivý americký film s úžasným Robertom Redfordom v hlavnej úlohe. Stopáž je mierne pretiahnutá, čo u mňa spôsobilo chvíľky nesústredenia v menej zaujímavých scénach. Film je moc kvalitný po všetkých stránkach, no na mňa úplne nezapôsobil a k plnému hodnoteniu mi niečo máličko chýba, možno nezaujímavý Paul Newman alebo slabšie vedľajšie postavy, neviem. Každopádne sa film oplatí vidieť a 4* filmu asi mierne krivdím. 85% ()

MJMilan

Ani trošku pomalejší začátek mi nezabránil dát tomuto filmu plnou! Oba pánové, osobnosti amerického filmu podali v tomto snímku skvělé výkony. Je to jeden z mála snímků, který staví na velice propracované zápletce a to se mi líbí. Pokud Vás nechytl začátek, neodcházejte .... na konec se vyplatí počkat! ()

Noviik

Parádní herecká dvojka Paul Newman a Robert Redford film rozehráli opravdu skvěle, to se musí uznat. I ostatní postavy a jejich představitelé se mi moc líbili. Když si k tomu přičtu vynikající hudbu a scénky s pokrem či ze sázkové kanceláře, tak bych asi měl hodnotit plným počtem. Prostě jsem se bavil vším jen ne příběhem, který se mi líbil v první polovině, od páté kapitoly mě už ale moc nebavil a, jak se zde mockrát píše, byl až moc předvídatelný. Líbil se mi pak zase jen závěr. Takže mě film nezklamal, spíš potěšil. Jenže je to trochu málo na 18. nejlepší film... ()

panMartin

Opět stejný scénář nikdy jsem to neviděl a pak sem si to koupil a opravdu parádní film. Výborný film hlavně podle příběhu. Fakt vychcaně naplánový podraz měli vše připravený když jsem se na to koukal tak i já bych se nechal sám podrazit nikdo nic nemohl vědět. Proč tyhle dva hráli jen tak málo filmů spolu škoda že jich nenatočili mnohem víc!!! Hlavně konec filmu byla bomba vše do puntíku šlo jak chtěli! ()

Radiq

Otec všech podfukářskejch filmů. Aspoň mě to tak připadalo. Fakt jsem si na tom smlsl, i když v dnešní době se to všechno už dalo prokouknout. Ale to všechno právě a jenom proto, že existuje dost filmů, který něco odsud zkopírovali. Herecky obsazené nadmíru dobře a i když některé filmařské cavyky už jsou dnes celkem mimo, tenkrát to asi mělo šťávu. Ještě k tomu hereckému obsazení - ženský se mi tam teda nelíbily, tenkrát byl asi jinej všeobecnej vkus. Dnes bych takovou ženskou nazval jednoduše hepa. A ta hudba, ta je nesmrtelná - určitě poznáte několik melodií, který odněkud znáte, ale nevite odkud. ()

misulka03

Nádherné zpracovaní až je těžké této klasice něco vytknout. Osobně mě chybělo větší napětí, ale asi je to jen můj pohled. Jinak opravdu skvělá podívaná, které vévodí scénář i herecké výkony. ()

andrii

... podrazů. Pevně sedí na trůnu, drží trumf na druhou, stěží předá žezlo jinému. Modroocí krasavci, vytrvalí kabrňáci, páni herci Bob a Paul. Pár správnej fíglů dle pravidel gentlemanů. Vychytralá taktika, velkolepá finta, velkolepé finále. ()

URBAN

Nemám k tomu co říct. Nebavilo mě to, ale taky mi nevadí že mě to obralo o čas. Mrzí mě to čekal jsem víc. Kvalita herců a kamery je skvělá, ale ne ohromná. ( 15.6.16/MAC ) ()

CinemaRanger

Fajn retro krimikomedie s nepředvídatelným dějem, skvělou dvojící Newman/Redford a výborným záporákem. Ale udivuje mne těch 7 Oscarů a 90%. ()

Wallas

Velice oddychová věc, kdy si nemusíte dělat hlavu, že by snad hlavním hrdinům něco nevyšlo, což je ale na druhou stranu špatně, protože postrádá jakékoliv napětí. Hudba skvěle padla a od hlavních protagonistů jsem nečekal horší než výborný výkon, velice příjemně působila i dobrá stylizace do 30. let minulého století. ()

Cedr

Skvělý heist film s dvěma charismatickými podvodníky vás zaujme hned od prvních minut. "Komediální" prvky, kterými je The Sting občas proložen, jsou vkusné a nejde o trapné fórky násilně naroubované do scénáře jako tomu poslední dobou v podobných filmech bývá. Jen od The Sting nečekejte legendu, která vám vyrazí dech. Jde o odpočinkový film, který vás ale zaujme a pobaví na jedničku. ()

farmnf

Když jsem to viděl jako 17letý, připadlo mi to jako jeden z nejkoncepčněji a nejdokonaleji vytvořený gangsterský film. Fascinoval mě nápad s těmi kapitolami nazvanými chicagským slangem. Bohužel po 30 letech zjišťuji, že je to taková vykonstruovaná nereálná a někdy i nesrozumitelná americká sračka. Tenhle nápad by nikdy nevyšel ani v Zimbabwe natož ve státech. Má to spousty chyb v logice děje. Na Redforda se pořád střílí i když je smlouva už uzavřena. Číšnice v bufáči, proti Redfordovi škaredka je agentka mafie a mnoho dalších scénáristických úletů. No Hille nepotěšils mě... ()

TheBalrog

Dokonalost sama tenhle biják. Obsazení, scénář, režie, hudba.. tohle je prostě slast pro oko diváka !! V tomhle případě bych dal nejradši 6* :) ()

wafc

Newman a Redford hrají opět sympatické záporáky, kterým kdejaký ten podvod prostě musíte přát. Skvělý scénář, který opravdu překvapí v lecčems a především vynikající herecké výkony zaujmou. K tomu všemu přijdeme překvapující závěr a máme na světě totální masterpiece. Toto se Hillovi povedlo. Jinak hudba se vám opravdu zaryje hluboko do paměti. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru