Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Asi tomu ublížil vek filmu aj môj, ale pre mňa je to len slabý odvar Frearsových Nebezpečných známostí (poťažmo de Laclosových) s príliš snaživými hercami, ktorí prehrávajú a dejovými posunmi, ktoré sa mi zdajú... komické. ()

MM_Ramone

Dosť dobrý teenagerský film, ktorý má potenciál zaujať aj staršie publikum. V tejto škatuľke je to asi najlepší snímok, čo som mal možnosť vidieť. Nejedná sa o priblblú komédiu, ale o príbeh plný intríg a vypočítavosti. Moderne, hollywoodsky spracované klasické dielo. Láska a klamstvá. Skoro ako divadlo. Rayn Phillippe stvárnil svoju úlohu veľmi presvedčivo. Škoda, že to isté nemôžem napísať aj o Sarah Michelle Gellar. Nie je úplne špatná, ale chcelo by to trocha pridať. Tá chémia, ktorá medzi nimi skvele fungovala v "Tajomstve minulého leta" tu akosi vyprchala. Napriek tomu sa jedná o skvelý vzťahový thriller. Takže pozor na dekadentné "Veľmi nebezpečné známosti" **** ()

D.Moore

Že je to klasický román přenesený do moderní doby, mi vadí ze všeho nejméně. Horší je, že nesympatický Ryan Phillippe není extra dobrý herec, o Sarah Michelle Gellar se to také nedá říct a že nevzniklo nic víc než lehce dráždivá jednorázová podívaná, ve které je snad kromě slz Reese Witherspoon všechno falešné. ()

freddy

Zajímavý snímek, který jsem poprvé viděl až devět let po jeho vzniku. Ale dokázal mě velmi zaujmout. Dějově je to velmi pozoruhodná sonda do života dvou mladých sourozenců z bohaté rodiny, kteří si z ostatních dělají jen kruté žerty. Zajímavé herectví Sarah Michelle Gellar i Ryana Phillippa dělá tento film ještě o kapánek lepší, než jak by se mohlo zdát ze scénáře. Tenhle film je prostě zajímavou sondou do života mladé smetánky a rozhodně stojí za zhlédnutí. Dávám čtyři hvězdičky, protože jsem byl nadšen a do absolutního bodování mi chybí ještě nějaký ten delší odstup od prvního zhlédnutí snímku. ()

Hild

Člověk si nesmí říkat, že se jedná o moderní předělávku klasiky z roku 1988, pak si teprve bude moct film užít. Já se u tohoto filmu vždycky hrozně bavím, mám ho ráda a viděla jsem ho už tolikrát, ale vůbec mi to nevadí, klidně se podívám znovu. Je jasné, že film si své publikum najde především u teenagerů, protože o nich také film je. Skvělý výběr herců, Ryan Phillippe a Reese Witherspoon a se k sobě náramně hodí a Sarah je ta správná mrcha. Musím ještě pochválit soundtrack, který upřímně miluju, už úvodní skladba od Placebo Vás musí vtáhnout a konec? To už je jen třešnička na dortu. ()

MMR

Velmi kvalitní film plný intrik. Film mě zaujal jako celek a sedly mi i všechny postavy. A Reese je zde opravdu přenádherná. ()

petero

Dosť kultová záležitosť ako tak počúvam ľudí, no mňa to dosť rýchlo prestalo baviť, proste ten námet nie je nič pre mňa. Každý každého klame a chce pojebať a proste som to nemal chuť ani dopozerať. Ale soundtrack patrí k mojím obľúbeným. ()

Xmilden

Romantika, která i přes svou obrovskou jednoduchost ve mě stále dokáže vyvolat ty správné emoce. I slabší režisér má někdy v životě štěstí na projekt, který jej přetrvá. Z tohoto remaku se sice kdysi stál poměrně hodně silný kult, ale chytlavost mu upřít nelze. Přestože ta je hodně zapříčiněna skvělým soundtrackem. 70% ()

Real Tom Hardy

"I ASSUME YOU'VE COME HERE TO MAKE SOME ARRANGEMENTS." --------- Slávny román "Les Liaisons dangereuses" od de Laclosa bol sfilmovaný už niekoľkokrát (s blahom si vždy spomeniem na Formanovu dokonalú delikatesu Valmont). V tomto prípade dostal úplne nový kabát, zamenil intrigy francúzskej aristokracie v 18. storočí za moderný New York. Film som videl dnes poobede a neprešlo ani pár hodín a pozerám ho znova. Primälo ma k tomu sledovanie pilotného dielu nedokončeného seriálu, ktorý mal slúžiť ako sequel. S tým súvisel aj hlavný spúšťač – jeho záverečná scéna, kvôli ktorej som si proste Cruel Intentions musel pustiť zas. Magnetizujúca prehliadka hereckých schopností Sarah Michelle Gellar, kde už mi aj superlatívy príde zbytočné používať. A ostatní, nech sa snažili akokoľvek, vedľa SMG vyzerali herecky druhotriedne. Okrem nej bolo o vizuálnu stránku filmu aj inými prvkami – opulentný Jaguar XK140 z roku 1956 brázdil newyorské ulice, ulice metropoly, ktorá poslúžila ako exteriérová kulisa, honosné, noblesné sídla sa zase postarali o interiéry. V závere, ktorý mohol byť aj lepší, rezonuje skladba "Bitter Sweet Symphony" od Verve, ktorá k celému priebehu pasuje a za príbehom dáva "bittersweet" bodku. Čo viac dodať? Asi len, že replay čoskoro... (x) ()

Hrabka

Čekal jsem mnohem víc. Děj je chaotický a nijak zvlášť výjimečný. Reese i Sarah jsou fajn, ale pokud není dobrý scénář, tak je jejich krása zbytečná. Pouze průměrný romantický thriller s nikterak excelentními herci. 55% ()

LiVentura

Neuvěřitelně zlý snímek, který nám ovšem na druhou stranu nabízí zajímavý pohled moderní mládeže na věc.! Herecké výkony příliš nepřesvědčivé a síla snímku, každý si snad zapamatuje jen sexistické narážky aktérů... ()

cheyene

Zajímavý námět, vcelku poutavý děj, příjemné zpracování a docela překvapivý konec. Reese Whitherspoon a Selma Blair jsou tu ještě neskutečně mladé! Potěší i soundtrack. ()

Jamal

Myslím, že bezkonkurenčně nejoblíbenější film mých mladších let, ale pustil bych si ho kdykoliv a kdekoliv, dokonce se mi líbil více než předloha (( :: ()

balone

Remake Nebezpečných známostí je celkem podařený a skvěle zasazen do naší doby, i když se zase Amerika snaží více poučovat a konec je malinko poupraven, avšak stále ty zásady svých předloh dodržuje. Hudbu jsem dokonce slyšel dříve, než film a stále si pár písniček rád pustím. 75% ()

juta

Strašně dlouho jsem si plánoval, že se znovu podívám na tyto nebezpečné známosti. Není to úplně ten typ filmu, který vyhledávám, ale pohled do života zbohatlíků je to dosti poučný. :D Symbolem filmu je rozhodně závěrečná scéna, do které hraje song Bitter Sweet Symphony. ()

paascha

Další z variací na téma Valmont, tentokrát ze současnosti a bez vkusu. Zbytečný průhled do života zbytečných ()

lamps

Docela zajímavé převedení klasického příběhu do moderní vysoké společnosti. Přijatelná stopáž, fajn herci, chytlavá muzika a zpracování směřované všemi prostředky pro mladší a nenáročné publikum. Jenže žádná ze složek není jednak tak skvělá, aby vyzdvihla snímek na vyšší úroveň, a hlavně v porovnání s onou klasickou verzí z roku 1988 mi přišly tyhle Nebezpečné známosti jako hodně chudý příbuzný snažící se jen přiživit a vetřít se do přízně cílové skupině diváků. Sarah Michelle Gellar holt přes všechen půvab není taková mrcha jako Glenn Close a Ryan Phillippe nedoshuje úlisnosti Johna Malkoviche ani náznakem. Jinak ale překvapivě příjemná a velmi dobře napsaná podívaná, která si být kultem do jisté míry zaslouží. 70% ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“