Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

zablaga

Aj keď je to zaujímavý námet na film so super koncom, všetko to pôsobí príliš nereálne. Toto že je romantika? ()

Marek1991

Naivný a hlúpy film? To ťažko, lebo takých ľudí ako vo filme je všade na kroku stále mnoho. Naivné dievčatá, nadržané dievčatá, manipulátory to je bežné. Toto bola psychologická snímka s veľkou dávkou romantiky, zmenou charakterov a sexuálneho napätia. Vždy, keď tento film pozerám, tak ma ozaj dostáva to zvádzanie od Sarah Michelle Gellar. To však je len pudová záležitosť, skutočne sa mi páčila jedine Reese Witherspoon. Pri nej som pochopil, aký je môj vkus na ženy. Naozaj bola nádherná, v rozkvete, žiadna sa jej vtedy pre mňa nevyrovnala, žiadna Pamela Anderson, žiadna Carmen Electra. Je to nádherný film z konca 90. rokov s pre mňa srdcovou hudbou, z ktorej cítiť smútok, lásku, veľký svet, stratu, silné momenty. Nie je to pre mňa dokonalé, o sexe mám iné predstavy, uznávam iné hodnoty a som aj trocha smutný z toho, že pri nich to bude v tomto svete až priam nemožná vec, môžem len veriť. Ako film sa mi to však páčilo, vybavuje sa mi v tom veľa momentov zo života, takže to hodnotenie je zo srdca. ()

villon17

Film nabušenej parádníma hercema, intrikama Buffy, ale vesměs to byl jen obyčejnej film s obyčejnym nápadem a jen trochu dobrym koncem. ()

corpsy

Snímok ( príbeh ) o ľuďoch, ktorých možno len nenávidieť. Arogantný hajzlíci, namyslené panny, ( myslením ) špinavé štetky, ktorí majú v popise práce úmyselne ubližovať ľuďom, využívať a zneužívať ich osobu. Ale berme to ako film. Je to šikovne spracované, občas príjemne vzrušujúce ( tak akurát lightkovo ) a ( už dnes kultové ) herecké obsadenie sa svojich úloh zhostilo s pochvalou. V skutočnosti by si ale postavy zaslúžili potupnejší trest, ako jedna z nich v závere. ()

curunir

Spracovanie Valmonta zasadeného do súčasného Ney Yorku je veľmi zaujímavé, rovnako aj to, že sa hlavného obsadenia chopili dnešný poprední mladí herci, problém je však s celkovým prístupom. To erotické dusno, ktoré s filmu po celú dobu sála je miestami až prehnané (i keď niekto by bol proti) je akési nezvládnuté hlavne zo strany Ryana Phillippeho, ktorý mi prišiel do úlohy nasilu dodaný ako ťah pre ženskú časť publika. Taktiež aj pohľad do výstrihu Sarah M. Gellar je omnoho zaujímavejší než jej výkon, takže len Reese Witherspoon sa predvádza ako budúca veľká herečka. Inak tento druh filmov naozaj nemusím, nie žeby som bol pristarý, ale celé mi to prišlo veľmi samoúčelové a od úplnej vážnosti aspoň miestami ako-tak humorne odľahčené. A kedže Bitter Sweet Symphony, ktorá sa myslím najviac preslávila v tomto film nijak zvlášť nemusím, doporúčať známy Frearsov alebo Formanov film myslím ani nemá význam. Slabšie 3*. ()

Marsik

Tenhle film mě provázel celé mládí. Viděl jsem ho už nespočetně krát a pokaždé se mi líbil. Je to téměř kultovní záležitost, která odstartovala éru novodobých filmů, kde hlavní roli hrají intriky a manipulace s druhými. Na plné hodnocení sice úplně nedosahuje, ale 80% si určitě zaslouží. // (6.1.2013) AXN - Po téměř dvou letech repete a opět musím chválit. Skvělý film o manipulaci ve vztazích a zároveň romantika, která prostě baví. Hodnocení nechávám. 80% ()

ConanVJ

Skvěle natočený příběh na který se vždy rád podívám. Postavy jsou pěkně napsané a pěkně propojené. Obsazení mi dokonale sedlo a hudba také. Za mě čistých 100% :) ()

kikuka

..zabite ma..som krásna, inteligentná a milujem sex..a vzdy, ked sa cítim osamelo, obratim sa k bohu..plus za reese witherspoon.. ()

Cimr

Moderní předělávky klasických děl skončí ve většině případů buď totálním debaklem nebo naopak obohacením a zajímavým novým pohledem na věc. Velmi nebezpečné známosti osobně řadím do druhé kategorie. Tato verze je sexy, vzrušující, svým způsobem i napínavá (končí trochu jinak než kniha i filmy) a hlavně - není to hloupá komedie pro teenagery. Chybí tu fekální humor, naturalistický sex, a dokonce se tu ani se nehulí, nechlastá, nehláškuje... Je to chytře předělaná klasika, kterou oceníte tím více, čím lépe znáte knihu, protože jak si tvůrci poradili s některými zastaralými proprietami jako souboj mečů nebo samotné psaní milostných dopisů, je hodně zajímavé. Samozřejmě výhrady mám, například Cecile, která byla opravdu nemožně tupá, nebo závěr, jenž byl možná až příliš shovívavý ke svým postavám (oproti knize). To ale nic nemění na tom, že Velmi nebezpečné známosti považuji za jednu z (nej)lepších moderních předělávek klasických děl literatury. ()

LINKIN

Nejlepší byly beztak úvodní titulky a do nich Placebo, ta písnička je prostě boží. Dvě hvězdičky dávám za dvojnásobnou erekci, která se v průběhu sledování dostavila. ()

baribal

Valmont a Merteuil mi byli velmi nesympatičtí, na rozdíl od Witherspoon, která do role naprosto seděla. O Selmě Blair se ani nebudu vyjadřovat, její blbka byla naprosto příšerná. Mnohem radši mám verzi Formana a Frearse, tohle mi přijde jako sledovat prcičky "trošku jinak". ()

Krt.Ek

Jeden ze sebeklamů Velmi nebezpečných známosti: tvůrci tvrdí, že servírují příběh naší doby, leč nikdo mně nijak nevymluví, že Cecilii pozapomněli v století osmnáctém. Její prostoduchost a naivita v konfrontaci s do oči bíjící (!) a poprvé vskutku nesnesitelnou zhýralostí a cynismem páně Valmonta a jeho povedené společnice působí křečovitě, vyumělkovaně, jako tak manipulovatelná osoba prostě a jednoduše nemohla a nemůže existovat. A tak je to vlastně i s těmi problematickými mravy, mezi stoletím Laclosovým a naším vážně zeje jakási jen s těží definovatelná propast, která způsobuje, že jim dnes tu vážnost (tj. hrát si s city ostatních je nejtěžší hřích, jenž bude po zásluze potrestán (a o čem jiném jsou Nebezpečné známosti?)) nežeru. 55% ()

Adman

Tak tomu říkám život... milovat se s kým si zamanu... Jsou zde dva nevlastni sourozenci z velice bohaté rodiny ze "stejného těsta", tzn oba si chtejí užít s každým kdo se jim líbí, jsou stašně panovační a namyšleni!! To jsou ty špatné vlastnosti. Chtějí zkazit pěkné, mladé kusy, kteří jsou především neviní. Jde to až tak daleko že sourozenci uzavřou sázku v tom, v čem jsou oba tak dobří... Když se Ryan Phillippe dostane do postele a následně se vyspí s dcerou následného ředitele školy, tak dostane svou nevlastni sestru po které prž tak jde, a když ne, tak přijde o svoje auto - nádherného Jaguára. Při plnění sázky se zjistí že se Ryan Phillippe do ředitelovy dcery Reese Witherspoon opravdu zamiloval a tím že není tak nedobytný a chladný... Konec se mi velice líbí, ikdyž není zrovna nejveselejší :o) , Ještě zmíním hudbu která je absolutně špičková. Pokud si někdo právě myslí že je pán světa, tak to je přestě chvíle na shlědnutí tohoto filmu... ()

Paxxx.cz

Výborně obsazený a zahraný film, především v podání SM Gellar. Konec byl skutečně skvělý a to především díky mé nejoblíbenější písničce od The verve- Bitter sweet symphony. Pro mě 7/10. ()

Vxxx

Mě se ten film dostal pod kůži už před pár lety. Dokonale vybraná hudba a skvělé životní příběhy. Teď při opětovném sledování jen nemohu pochopit, jak je možné, že jsem ten film ještě neohodnotila. 5* :) ()

ivishka

Skvěle provedné teenagerovské drama se sukničkářem Sebastianem. Super film! :-) Opravdu jsem se u něj nasmála. ()

Vyrida

I když se jedná spíše o romantický film, které moc popravdě nebaštím, tak tento se mi překvapivě líbil. Možná by se jen mohlo pro příště omezit trochu té sexuální smrště, která se na vás sype z každé druhé scény, ale chápu film, který má upoutat především teenagery takhle vypadat prostě musí. Herecké obsazení bez problému snesitelné a o famózním soundtracku už bylo taktéž napsáno si myslím pochval dost. Scénář odsýpá příjemně rychle, jen škoda první třetiny, která se mi zdála býti trošku přehnaně zamotaná, že jsem vlastně ani nevěděl pořádně kdo je kdo. Závěr je dojemný a pro slzičku si nedojdeme zase tak daleko, ale to by mělo být u romantických filmů vlastně příjemnou povinností, že ano. Hodnotím proto čtyřmi hvězdičkami a poklidným doporučením na zpříjemnění chladných pozdních večerů. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“