Miska2712

Musím povedať, že na tento film som sa pripravovala dosť dlhú dobu. To, že som si ho pozrela vôbec neľutujem a určite odporúčam každému, kto ho nevidel. Vedľajšiu úlohu v tom zohráva zase to, že nie som fanúšik sci-fi filmov, ale za pozretie to stojí a určité umenie je aj v tomto žánri filmov. Na konci je to smutné a niektorí diváci to na prvý krát ani nepochopia, alebo to pochopia až na konci, ale musím uznať, že hoci je to starý film spracovanie chválim a dej taktiež. ()

Polter1

Tento film je ako naťahujúci sa sajrajt z kanalizačného potrubia. Čakám čakám a ešte čakám a stále nič, tak som to vypol. ()

ariari

v pamati mi utkvelo len niečo nepatričné a dosť úbohé... CHudák , vzdychla som súcitne a vypla bedňu v polovici. ()

Desmond04

Asi je chyba u mě, ale Donnie Darko mě vůbec neoslovil. Ani jako celek, ani jako postava. Jake aka Donnie moc sympatií neposbíral, ano jasně byla to součást scénaře, ale jeho chování se mě zdálo strašně přehnané. Celý snímek ve mě vyvolával svým pochmurným stylem depresi a to nemyslím jako kompliment (jako třeba u Klubu Rváčů). Celou dobu jsem čekal na nějáký záchvat geniality nebo něco, co mě přesvědči o tom, že si to zaslouží 85%, ale prostě ne, ne, ne. Nabízí se mi teda možnost porovnat s žánrově podobným Butterfly Effectem, který Donnieho v mých očích válcuje na plnou čáru. Možná je to tím, že jsou "motýlcí" více přístopnější pro řadového diváky a ne pro surrealisticky založené masochisty jak v případě rodiny Darkových. Závěrečné vysvětlení: jedna hvězda za skvělý soundtrack a jedna hvězda závěrečné rozuzlení se strašidelným Buggsem Frankem. ()

StrixCZ

Zajímavý film, jen na mě jeho nejednoznačnost působila neodbytným dojmem, že ani sám režisér a scénárista vlastně tak úplně nevěděli, co tím chtějí říct. Nicméně myslím, že si ho dám ještě někdy znovu, třeba mi něco uniklo... 72% ()

Sakikura

Vzhledem k tomu, že sci-fi zrovna nevyhledávám, uvažovala jsem, zda si mám Donnie Darko vůbec pustit. Cestování v čase není nic pro mě, ale zaujala mě představa obřího králíka. Nakonec jsem neskutečně ráda, že jsem se na to podívala a klidně se na to podívám znovu. Je to úžasně napínavé a i když mi asi unikl hlavní smysl celého filmu, konec mě úplně dostal. ()

Jenn

Wake up, Donnie. Po tomhle filmu jsem několik minut/hodin/dnů/týdnů/měsíců přemýšlela, jak to vlastně sakra bylo?! ()

albytch

Voleeeee! co to kurva bylo ! nevím co k tomu nějak říct... nějak mi to pořád vrtá hlavou, přemýšlel jsem nad komentářem který bych k tomu napsal ale nic mě nenapadá.. No asi takhle, čekal sem od toho úplně něco jiného ()

Vajnlich

Vůbec nechápu, že jsem na tenhle film narazil až teď, totální úlet a ještě teď mě mrazí. Opravdu skvělí zážitek jen musím souhlasit s panem hirnelgou nevím jestli mám dát čtyři nebo pět hvězd, něco mi říká, že by tomu slušelo pět, ale na druhou stranu je v tom i něco co mě nabádá k tomu abych to nestavěl na piedestal a nevím proč. Celé je to strhující a dech beroucí podívaná, ale ale ... Každopádně stojí za vidění a názor si udělejte sami. ()

Xardaxis

Upřímně, čekala jsem od toho trochu víc. Velmi se mi líbila propracovanost postav, především Donnieho upřímnost. Že se nebál svěřit se své psycholožce. A zároveň jedna úsměvná věta zmíněné psycholožky, která nesmí chybět snad v žádném filmu: „Jaké z toho máš pocity?".. Samozřejmě přisuzuji velkou část úspěchu hereckému obsazení. Jake Gyllenhaal byl perfektní volba, stejně tak Drew Barrymore, která mile překvapila. Závěr filmu jsem víceméně čekala, možná proto ve mně po zhlédnutí zůstal ještě dlouhou dobu neuspokojivý pocit. A právě kvůli tomu uděluji 4*, i když o fous. ()

Saxos

Po druhém shlédnutí po delším čase musím zvednout hodnocení. Psychouš s poťouchlým úsměvem Donnie Darko i s králíkem Frankem měl bavili. Stačí jen nedodržovat pravidelné zobání farmak a hned hup králík. Klady: hudba, atmosféra, spád, Jake Gellenhaal. ()

Tomko87

Tak, po rokoch odkladania, zabudania som sa konečne pustil do Donnieho Darka. Musím ale povedať, že mi film spravil mocný bordel v hlave. Aj keď si poviem, že konečne som na to prišiel, vždy si spomeniem na nejakú udalosť, detail, čo mi tam nepasuje a všetko ide do čerta Naposledy ma takto rozbil Muholand Drive (Ten si ale zase musím pripomenúť :D) Vždy keď niekde započujem Mad World od Garyho Junesa, spomeniem si na tú Deja vú scénu P.S. Dostal ma maldý Seth Rogen :D ()

v.indruchova

Myslím, že film chápu, ale mě to neoslovilo. Originální zpracováníí sci-fi prvku. Dle mého názoru je to negativní a depresivní film. Mám z něj nepříjemný pocit. Lidem, kteří trpí depresemi či úzkostí opravdu nedoporučuji. Jde tu o překvapivý zvrat, najednou vše dává smysl(?). Ale záleží, v co věříte. FiLm je, také vlastně o životě. A o tom, že je potřeba se nenechat ubít těmi všemi hlupáky, kteří tvrdí, že mi jsme ty špatní, protože se nechováme, jako oni. Proč nejvíce hodnocené filmy jsou ty nej v negativním smyslu. (Násilí sex, drogy...) SPoiler: TAky jsem si myslela, že to má D s těch prášku, ale nezapomeňte je to jen placebo. ()

brasek odpad!

Pardon, ale snímok je totálna chujovina! Nemá to zápletku, atmosféru a ani žiadny príbeh. Dovidenia zdravý rozum! ()

DmKK

Film který se těžko vysvětluje. Ze začátku se seznámíme s podivným klukem Donniem , který je opravdu ještě divnější než se zdá. Chodí ho navštěvovat jeho kamarád , to ještě není tak divné , bohužel ten kamarád je kralík lidských rozměrů. Donnie se snaží marně vyrovnat se svou odlišností ve školním životě a to se ještě do tohohle příběhu připlete jedna dívka. Příběh bude postupně nabírat velkého rázu a Donnie už přestává mít kontrolu sám nad sebou. Všechno to zkončí jednou utrženou turbínou a klukovi převlečeném na hallowniské párty ,nebo ne? ()

ekzorcist

Pozrel som si Donnieho asi po piatich rokoch, čo bolo dosť času na to, aby som zabudol na mindfuck a rozuzlenie. Film má skvelú atmosféru (nepamätal som si, že bol až tak high-school), kamera robí pekné zábery, Jake Gylenhaal sa vo svojich schizofrenických epizódach tvári príjemne vyšinuto a všetko podčiarkuje soundtrack plný hitoviek z 80-tych rokov. Je to povinný osobnosť formujúci film. ()

Kassandra

Možná pohled do mysli a fantazie psychicky chorého člověka, možná sci-fi počin... Těžko říct, a to je na tom právě to kouzelné. Tematicky mi to připomnělo Svět podle Prota, člověk si musí vyložit film sám a přemýšlet nad alternativami. No jednoduše krása pro ty, co si rádi zavaří mozkové buňky :) ()

Ignitus.C

No... Originální to vážne není... Malone je ohld Malone... Tý by nepomohlo už ani jak říká Jan Werich: A "A kdyby měla něco na hlavě. Třeba krajíc nebo košík nebo švába... A když vona takhle stála a vy jste se semhle dívala, tak jste měla dojem, že tadyhle někde kousek dál by mohla bejt hezká ženská.“ Tak u Ní ani to neplatí. Jinak mě se to vážně líbilo. Bylo to docela působivý., strašidelný, a relativně nečekaný. ()

RKBoy

O čom tento filme vlastne je? o tom ,o čom my presne chceme...zmes žánrov , náznakov na život,štastie,lásku,osud ,psychologiu a ....mentálne vady?? na Donniem Darkovi je úžasné to,že je iný ,šialený...niečo takéto je vždy risk ,ale tu sa dokonale vyplatil, film vás proste chytí , nepustí a po jeho dopozeraní si poviete s velkým úsmevom na tvári - WTF?! Dokonalost. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz