Deganawidah

Ačkoliv jsem tento film viděl již třikrát, stále beznadějně tápu v tom, co tím vlastně básník chtěl říct. Občas se zdá, že mnoho událostí dává souvislosti, ale pak zjistíte, že jiné je zase vyvracejí. Zvláštně vám to zamotá hlavu, nicméně pocit jsem z toho měl dobrý. Jde o kluka trpícího schizofrenií nebo se opravdu propojil s jiným světem? Je možné že oboje? Existuje osud? Takové podobné otázky vám možná vyvstanou v hlavě. Ve filmu se mi líbila i vhodná hudba, která vše umocňuje a dává tak prožitku hlubší rozměr. ()

duff666

nepochopil jsem to.....a co jsem tak slyšel a četl,tak ani pochopit nejde.................kdyby tenhle film natočil třeba Uwe Boll,tak má sotva 60% a všichni se tu předhání s negativními komentáři a pomlouváním režiséra, jak mohl natočit film co ani nejde pochopit........kdyby to natočil Lynch, tak to má ještě spoustu procent navíc....zdejší komunita je ovlivněná předsudky víc, než si dokáže připustit.. ()

Vala

Dá se k něčemu tak úžasnému napsat výstižný komentář?Asi ne...Rozhodně nad filmem budete ještě dlouho přemýšlet...Velmi zajímavý děj a charakter Donnieho mě naprosto dostal,stejně tak neuvěřitelný herecký výkon Jakea Gyllenhaala.Jak jsem už řekla,napsat něco výstižného opravdu nejde...snad jen-podívejte se... ()

Route.66

Pro mě asi zatím největší filmové překvapení. O tomto filmu jsem nevěděl vůbec nic, dokud jsem jej zde neobjevil díky vysokému hodnocení. Doslova miluji filmy, u kterých divák musí přemýšlet, kde je děj "nabízen" nejasně, nelineárně a kde vám nesmí uniknout ani minuta, abyste na konci, který obvykle dopadne naprosto jinak než si myslíte, nebyli zmateni a znechuceni. A tohle je přesně ono. Výborná atmosféra. Děj složitý na pochopení a v podstatě s několika možnými vysvětleními. Tento film se ihned zařadil do mých TOP. Vynikající práce pane Kelly... ()

Scaevola

Jak lze určit, co znamená slovo "objektivní"? Můžeme věřit příběhu vyprávěnému z pohledu snad nemocného podivína či se můžeme domnívat, že se jedná o sen jedná staré paní? Nebo je realita pouze to, co chápeme a všechno ostatní je noční můra? Moderní forma filmu popisující tradiční problém zacyklení jinak lineárního času - bohužel nic víc. (Po dívence s dlouhými černými vlasy nemám rád i králíka.) ()

John Dunbar

Jako jeden ze "zmanipulovaných", když jsem se probudil z cesty po tečném vesmíru Donnieho Darka, ještě dlouho mě pronásledovaly zážitky z tohoto děsukrásného výletu. ()

Trinculo

Tohle byl zvláštní film ... zajímavý je, že nikdo kdo mi o něm vyprávěl, vlastně nedokázal říct, o čem to je. A myslím, že ani já to nedokážu ... ale za čas se podívám znova. ()

Maiken Algren

Kult je film ktorý som schopný pustiť si po 17tykrát o jednej v noci keď som namol, pamätám si pol dialógov naspamäť, a aj tak mám nakoniec zážitok na celý ďalší deň. Donnie Darko. I'm pretty confused, and I'm really, really afraid. But you're fucking antichrist! ()

AceDandelion

O popularitě a síle snímku jsem slyšela už před lety ( nedokážu si vzpomenout od koho celé ty roky ), což ve mě vyvolávalo pocit určitý touhy to vidět. Ale furt jsem to odkládala, pak se mi "ten zajíc z obalu dvd" objevil ve snu a já si říkala, že by znamení - ten film mě chce ! ha ha .Včera jsem koukala na Mr.Nobody a v komentářích je několikrát psané, že "se tady někdo inspiroval Donniem Darkem" .Víc znamení nebylo potřeba,navíc Mr.Nobody se mě dotkl, takže na Donnieho dnes došlo. O tom, že ten film stojí na hustý atmosféře jsem zjistila už od DVD menu,kdy mě poprvý zamrazilo.Zkrátim to. Donnie Darko film patří mezi ty silné dramata, nad kterými budete přemýšlet a hledat další možné varianty významů ( a bude vás to bavit a držet!) a nebo ho prostě nepochopíte a hodíte to za hlavu jako ztrátu času,pokud se vás bude týkat varianta č.2, jste jednoduše nechápaví a filmy tohoto typu byste si neměli pouštět nikdy víc :). Donnie toho má v sobě tolik, ale je jen na vás, jaký úhel pohledu zvolíte,v jakým období se na to kouknete a jakým způsobem to pochopíte,protože tenhle film vám dá pokaždý nový nápad při každým dalším shlídnutí. / What if you could go back in time, and take all those hours of pain and darkness and replace them with something better? ()

kolly13

Vývažené a dech beroucí závěr, pro mne film filmů. S nulovým očekáváním jsem dostal dílo, jenž se mi vrylo pod kůži. Napětí, brilantní lavírování mezi snem a skutečností, lehce surrealismu a psychoanalytiky. Jake Gyllenhaal si tímto vydobil pevné místo v mých oblíbených hercích. Ještě nikdy jsem nešel ihned po filmu na jeho oficiální stránky a i ty me nadchly. Jestli bych si přál pokračování, tak zde. Leč s vědomím toho, že druhý díl bývá statisticky slabší, nechme vrchol vrcholem. ()

Jack_F.

Konec světa nastává tehdy, když skončíte vy. Jak prosté. Všechno krásně zapadá. Ale tak pro retardéry asi jak vidno potřeba více shlédnutí. Příběh a emoce za šest. Je geniální kolik věcí na sebe navzájem navazuje. Jediné, co ten film sráží je, že je tam tolik odkazujících pasáží, až ho mnoho jedinců nedokáže strávit v celé jeho velikosti. Poklona tomu kdo to psal. ()

Stuart6

Tuším, že tam byla nějaká záležitost s králíkem ? Jinak to šlo totálně mimo mě, a to mám sci-fi žánr hodně rád. Asi to bude tím, že to nebylo žádné sci-fi ale spíš nějaký psycho film ? :o) ()

Vendys958

Možná jsem blbej, ale já to pořádně nepochopil ani napodruhý. Pomohla až tetička Wikipedie. Výborný Jake Gyllenhaal, dialogy a monology, a musím nakonec říct, že i ten scénář je vlastně geniální. Někdo to prostě pochopí hned, někdo nikdy. ()

Phlame

-"Proč máš ten pitomý králičí převlek?" -"Proč máš ten pitomý člověčí převlek?" Postavy jsou naprosto dokonalé, Gyllenhaal je skvělý a ostatně celý casting je parádní, ovšem postava psycho-králíka je snad ten nejlepší filmový charakter všech dob, je děsivý, tajemný a bezvadně nadabován (originální dabing), ten králík je prostě základ tohohle filmu, když si jej odmyslíte, tak to je jen další sci-fi drama. Samotný příběh je rovněž kvalitní a oplývá poutavou atmosférou, a přestože je velmi záhadný, dá se v něm dobře zorientovat - alespoň k závěru filmu - a tady je podle mně jediná chyba, závěr je krapet zmatený a rozuzlení není dobře vysvětleno, takže ačkoliv mi do té doby všechno zapadalo, na konci jsem v tom totálně plaval (a za to ubírám deset procent ze sta). Co se mi ještě vážně líbilo je výborný soundtrack, kdyby byl ten film němý, bez dialogů a jen s hudbou, i to by stačilo na skvělý zážitek, všudypřítomná hudba totiž podtrhuje sílu příběhu a i z nudnějších částí filmu dělá parádní zážitek. Tenhle film je pro mně prostě skvost. //90%. Jen škoda za ten zmatený závěr, jinak dokonalé.// ()

chinano

Další z filmů, který říka o dost víc, než je zřejmé. Asi se na to podívám znova, až se mi to rozleží, protože tady mi všechno asi ještě nedošlo. Až to pochopím, tak to asi bude víc, ale zatím to na plné hodnocení nestačií. I přes výborně vypointovaný závěr. /85%/ ()

JackieBliz

Kdo to pochopil? Pochopil to vůbec někdo? Asi na to budu muset kouknout víckrát, na konci jsem jen seděla jako opařená hodně horkou vodou. Vážně peckovní film, tenhle žánr zbožňuju a zbožňuju když na konci nevím, kde je začátek - ale mám pocit, že tenhle film nepochopím ani po 13467 shlédnutí. :) Skvělej film - možná až se mi rozloží v hlavě zvednu hodnocení. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz