Hooligans

• USA Hooligans (více)

misterz

Film, kde dejová linka síce nie je žiaden lumen - dosť jednoduché a s pre mňa málo lákavým námetom futbalového chuligánstva - ale bolo to aspoň divácky atraktívne spracované a zahrané. Najviac ma oslovila hudba a výkon Ch. Hunnama. Ďalší snímok čo som s týmto námetom videl - Okolo futbola (2013) - bola síce dráma s hlbším významom, ale zas to nebolo tak pekne spracované. Nadpriemer. 75/100 ()

kingik

Film je jednou velkou promarněnou příležitostí. Ptám se proč proboha film o fotbalu musela režírovat žena?! Natočit to režisér, který je fanouškem anglické Premier league, výsledný film by vypadal úplně jinak. Režisérce Lexi Alexander evidentně chybí schopnost vtáhnout diváka do děje a to jí přitom vydatně pomáhá velmi zajímavý Elijah Wood, který svou postavu obdařil neskrývaným údivem z neznámého prostředí. Vedle úžasně podané proměny Wooda v grázlíka pak Charlie Hunnam působí trapně ochotnicky. Síla filmu, která měla spočívat v návštěvě rizikových fotbalových zápasů, je zde smrštěna na ukázku jednoho zápasu, což výsledný dojem z filmu výrazně sráží. Elijah Wood je jednoznačným tahounem filmu a režisérku Lexi Alexander, která tenhle film pořádně zmrvila, by měl čekat trest ve fanouškovském kotli týmu West Ham Utd. 50% ()

Jordan

prostredie anglických hooligans, ktorí sú predchodcovia a zároveň najextrémnejší príklad organizácií futbalových fanúšikov fungujúcich prakticky po celej Európe, je prostredie v hranom filme ešte pomerne neokukané, filmár, ktorý sa pustí do takejto témy, musí mať "gule", pretože vstúpiť medzi týchto novodobých barbarov nie je žiadna sranda - o tom sa presvedčil aj anjelská tvárička Wood, ktorý do inak fungujúceho a presvedčivého gangu GSE akosi nepasuje, a keď po prvej bitke celý zmordovaný zo zeme vylúdi nežný úsmev so psími očami, niekto to môže pokladať skôr za provokáciu či nemiestny žart . . . zbytok obsadenia je už ale dobrý ba priam výborný a réžia, ktorá nás postupne vovádza do klubu GSE, do vzťahov medzi postavami a hlavne do bitiek (či už futbalových - úvodný zápas, detský zápas, alebo fanúšických) je svižná a vydarená, problém mám (a ako vidím v ostatných komentároch) v závere, ktorý celý ten film pochoval a to jednak vyznením ako aj posolstvom, ktoré som nie celkom odčítal a nie som si istý, čo malo zdeliť? Staňte sa Hooligansom, aby ste sa naučili vážiť si život, byť poriadny chlap a uvedomiť si hodnoty, na ktorých záleží? Nebyť rozporuplného záveru a inej voľby vo výbere hlavného hrdinu, moje hodnotenie by bolo určite vyššie; ()

Anderton

Predstavte si futbalový zápas, kde hrajú proti sebe dve silné mužstvá, zato plné primitívnych idiotov. Začnú hrať, postupne zápas prerastá v šarvátky a bitky so zlomenými nohami, neskôr si začnú hráči strielať aj vlastné góly a nechýba ani jeden mŕtvy na ihrisku. Hráči nie sú schopní sa riadiť pokynmi trénerov. Rozhodca je žena, ktorá sa snaží tento zápas dopískať až do konca, aj keď s mnohými žltými a červenými kartami. Aj takýto zápas ale môže byť zábavný, aj keď som vošiel na nesprávny štadión. ()

Frajer42

Hooligans je taková milá pohádka o Frodovi bez koulí, který se nechal vyhnat z Harvardu, a proto šel hledat štěstí do Londýna. Náhoda je svině, tak se dostane do domácnosti, která vévodila, a stále vévodí, nejtvrdšímu fanouškovskému jádru West Ham United. Film je to velmi jednoduchý, ale je doslova nacpán dramatickými situacemi, takže o nudě by se zde mluvit určitě nedalo. Bitky jsou svižné a pěkně natočeny. Zejména pak ta úplně poslední je naprostou delikatesou. Nic víc se zde neděje, ale ono to kupodivu docela stačí. Ovšem v případě, že naprosto opomenu, že jsem Frodovi nevěřil vůbec nic, tak mohu ty 3* klidně dát. P.S. Film na mě působil tak, že Hooligans jsou vlastně super frajeři a zasloužili by si celosvětový obdiv za jejich přínos fotbalu i obecnému blahu nejenom anglickému obyvatelstvu. SPOILER Jedna smrt na konci jako symbol popření úžasnosti Hooligans mi přišla trošku málo. KONEC SPOILERU Takže film beru jako čistou zábavu. ()

Dzeyna

Parádní film! Je zde znázorněn tlak většiny, jak působí na jedince, dalo by se to do jisté míry přirovnat i k nacismu a režimu pod jedním velitelem. Hooligans není zrovna nejlepší koníček, ale určitě to stmelí okruh lidí, kteří by jinak spadli ještě níž a nebo to někomu ukáže, o co vlastně v životě jde, některým to bohužel dojde pozdě. K Elijahovi tato role moc nesedí, jelikož jsem na něj zvyklá z Pána Prstenů :D což je opravdu jiný žánr. Nejlepší herecký výkon bych přiřadila k Charliemu Hunnamovi, který svou roli zvládl na jedničku a je sympatický snad každému divákovi, ví jak zaujmout, ať už je to jeho osobnost, obličej, tělo, nebo povaha. Je to velmi realistické zpracování světa "hooligans" a také se zde ukáže to "pravé kamarádství". ()

Kothy

Drsný film z prostředí anglických fotbalových fanoušků. Z amerického novináře Elijah Wooda se stane jeden z nich. Přidává se k partě a rány nejen dostává, ale i dává. "United!" ()

swamp

One rage to rule them all! Snímek o tom, že násilí je jako sex..jednou ho okusíš a chceš ho stále. Elijah Wood konečně vystoupil ze stínu Froda! Skvělá kamera i hudba stylově podtrhují tuhle jízdu! "I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air, they fly so high, they reach the sky, and like my dreams they fade and die, fortune's always hiding, I've looked everywhere, I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air!" ()

Max-Wesslo

V rozmezí jediného roku vznikly dva velmi podobné snímky zabývající se anglickým fotbalem z té druhé strany. Oba mají u nás stejný distribuční název (a nikdo si to nebude plést, že ano), jde o Football Factory a právě tento film s Elijah Woodem. Není se co divit. Zprávy o bitkách mezi fanoušky jsou v médiích čím dál populárnější, novináři se již nebojí psát. Fotbalový svět se snaží vymýtit rasismus, který většinou podporují právě tito lidé. Proto se poslední dobou s podobnými filmy roztrhl pytel (viz třeba Non Plus Ultras u nás). A jak si tento snímek vede v porovnání s tím starším? Myslím, že jsou oba na stejné úrovni. Bitky mezi fanoušky jsou natočeny slušně a v obou případech dost podobně. Příběhy hlavních hrdinů vyprávěné na pozadí samotného "fanouškovství" taky obstojí a dá se jim věřit. Režisér nám opět dokazuje, že role může z herce udělat jakéhokoli hrdinu, jinak by mi nikdo nemohl namluvit, že pírko jako je Elijah Wood dokáže složit několik vysokých rowdies... Jelikož fotbal miluju, není co řešit a pěkné 4* vystřihnu, ale už by se na tento problém mohl podívat nějaký filmař z jiného úhlu, jelikož to začíná být vše na jedno brdo. ()

nascendi

Ďalší z filmov, ktoré som vôbec nemusel vidieť. Veď som videl Smyczekovo Proč? i Fincherov Klub bitkárov. Samozrejme, že filmoví odborníci budú pohoršení, keď uvedené tri filmy hádžem do jedného vreca. Ale čo robiť, keď ich tak vnímam. Veď vôbec nejde o futbal, iba o tú bitku. Lebo iba pri nej majú chlapci pocit, že ich niekto vníma, že sú niekým. ()

cukorek

Podľa hodnotení mojich obľúbených užívateľov som čakal od tohto filmu viac. Chýbalo mi tam dôslednejšie sa zakusnutie do súkromia jednotlivých členov a viac priestoru z povzbudzovania a potýčok na futbalovom zápase. Namiesto toho filmu vládne dramatické vyhodenie Matta Bucknera z Harvardu, ktorý hľadá miesto kde by dočasne zložil svoju nerozhodnú hlavu, no našťastie sa to na konci zdramatizovalo tým správnym smerom. Film ochudobnila aj nezáživná hodina telesnej výchovy a pre mňa osobne aj zlý výber, alebo zlý scenár pre Elijaha Wooda (Matta), ktorý pôsobil ako "nedotknutá snežienka a lúke plnej plevelu". Jednoducho nedosiahol príslušnú tvrdosť chuligána vo výzore a ani v pästných súbojoch. Ani propagované bitky neboli až tak dobré zrežírované, hlavne tá kde Steva Dunhama (Majora) pichli rozbitou fľašou do krku. Nuž každé trampoty majú svoje medze a dôležité je si to uvedomiť skôr ako bude neskoro. 60% ()

Slarque

Film obsahuje spoustu výborných scén, ale jejich propojení za moc nestojí. Scénář se vzpírá logice a blbý konec mě jen donutil, abych víc přemýšlel i o předchozích podivných scénáristických konstrukcích. Navíc Claire Forlani mi připadala úplně mimo a nevěřil jsem jí ani pozdrav. ()

Vitason

V celku nezajímavý film, který používá už mnohokrát viděné téma. Film je težce předvídatelný. Jestli si bude Elijah Wood vybírat takovéto role, tak se nálepky Froda nikdy nezbaví. ()

Bachy

Nadšen. Nemám moc daleko od přidání poslední hvězdičky. Možná je to dáno nulovým očekáváním a možná i lehkým zájmem o kopanou. Líbila se mi Football Factory, líbí se mi i Hooligans. Wooda jsem se bál, ale překvapil. Postava Peta Dunhama má úžasné charisma, ač je to v podstatě jen pouliční rváč a ochlasta. Ta úplně poslední scéna už byla trošku mimo, film mě dojal a pak to celé zazdil, ale budiž, asi to chtělo nějaký oddech na tu závěrečnou atmosféru. Vypouštím bubliny a jsem rád, že jsem se k chuligánům konečně dokopal. ()

eLeR

Aj keď bol film drsný, mne sa veľmi páčil, predovšetkým výkon Hunnama bol neskutočný ... a Forlani zase ten jej "božie muky" výraz - zdá sa mi, že tá herečka hrá stále rovnako a dostatočne mi lezie na nervy. ()

Happens

Nádherný ponor do světa hooligans a hlavně neskutečný vývoj hlavního hrdiny. Krásná sondáž. Film je klasikou žánru. ()

SeBig

Čekal jsem mnohem víc a navíc jsem čekal že to bude o ničem jinym...já sám footbal jako hru nesnáším a tak proč by měl bavit nějakej film kde se fanoušci rvou mezi sebou uplne bez duvodne a bez ničeho to pak vas bavěj jen ty bitky jak kdo dopadne..no ale příběh je docela hodně velký drama a tak proto dám tři hvězdy a za Wooda taky padla jenda hvězdička..jinak po druhy bych to videt asi nechtel. ()

Crocuta

Rok se s rokem sešel a po "The Football Factory" spatřil světlo světa další film kde hraje více než výraznou roli millwallská "firma" - zde v roli Nemesis hooligans z West Hamu. Na to, že Millwall hraje až 3. anglickou ligu, je proslulost jeho fanoušků opravdu veliká... ()

bassator

Filmy o sportovních "chuligánech" mě bohužel nikdy k srdci nepřirostli byť jsou natočeny velmi dobře/autenticky jako tento... - 40% ()