Vyzvednutí Titaniku

• Česko Tajemství Titaniku (více)

Komunikace Spojených států se Sovětským svazem je vzhledem k trvající studené válce složitá a nerost, který USA pro svůj nový obranný systém nutně potřebují, se těží jen a pouze v SSSR. Zjištění, že byl roku 1912 převážen na Titaniku, poněkud kalí skutečnost, že slavná dopravní loď kotví několik kilometrů pod mořskou hladinou. A protože s nápadem dostat monumentální plavidlo zpět nahoru nepřijdou jen Američané, stává se komplikovaná operace ke všemu otázkou času. Adaptace i u nás populární knihy Clivea Cusslera nabízí dobrodružný sci-fi příběh, který dalece předcházel objevu, že na dvě části rozlomený Titanic by těžko někdo vyzvedl stejně, jako se o to pokoušejí hrdinové snímku. Ve filmu s atraktivním námětem si navíc zahráli výborní herci jako Jason Robards (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) nebo Alec Guinness (Lawrence z Arábie, Hvězdné války). (Filmhouse)

Madax

Zase je to tu samý chytrolín, co se rýpe v historických a fyzikálních nepřesnostech a strhává za to body. Zajímavé je, že těmto chytrolínům vůbec nevadí kiksy ve Hvězdných válkách, kde se vzduchoprázdnem šíří zvuk, každá planeta má pozemskou gravitaci a dýchatelnou atmosféru a většina mimozemských potvor mluví anglicky. To, že se Peter Parker po kousnutí radioaktivním pavoukem změní v superhrdinu, je také absolutní nesmysl, takto lidské tělo na radiaci prostě nereaguje. O nesmyslech obsažených v Transformerech, X-menech, či Bondovkách raději pomlčím. Tak proč najednou každému tak vadí to, že je vrak Titaniku v jednom celku a je vyzdvižen naprosto absurdní technikou? Tohle je mírně opožděný sedmdesátkový hollywoodský produkt, zhruba stejných kvalit jaké měl o čtyři roky starší Kong Kong, Allenův Roj, nebo různá pokračování Planety opic. Jsou to sice všechno předražené braky, ale když se na ně člověk umí dívat, může je také patřičně docenit. ()

Artass

Dve obrovské hviezdy za možnosť vidieť Titanic po 70-tich rokov opäť na hladine vďaka pôsobivo natočenej a zároveň najsilnejšej sekvencii celého filmu. Povedzme si pravdu, kto z nás to nechcel vidieť. Kto si neužil tancujúcu tvár Adolfa v Tarantinových bastardoch, ha? Bolo to možné pravdepodobne iba v roku 1980, päť rokov pred objavením vraku, keď sa malo za to, že skončil v celku, a tak s Richardom Jordanom na palube "symbolicky" mohol doplávať do New Yorku. No a zvyšok bola neohrabane napísaná vata, bohužiaľ. Už stačí natočiť verziu, kde sa Titanic šťastne ľadovcu vyhne a zomrieť. ()

Jan XXIII

Je to nesmysl,Titanic se před potopením zlomil a jsou z něho dvě části.Vrak při tom vylovili v celku a skoro byl neporušen,vypadal jako by v moři ležel krátkou dobu. ()

ellysium

Když jsem tento film viděl poprvé,bylo to už hodně po roku 1992,bylo jasné,že to není žádná verze velkofilmu,ale celkem podařené dílo.V roce 1980,kdy vzniklo,nikdo ani jen netušil,kde je a jak vypadá vlastně vrak titanicu.Ale návod na vytažení této lodě tam je obsažen a protože je jasné,že v současnosti se vrak rozpadá,společnost vlastníci trosky nad podobným podnikem skutečně přemýšlí.Sice ne kvůli neznámému prvku,který se měl v době studené války nacházet právě v jeho vraku,ale kvůli historické ceně vraku.Film je na svou dobu skvělý,napínavý a nevadí,že dnešní znalosti o Titanicu jsou jiné...Kdo si chce skouknout něco pro zábavu má možnost... ()

komando20

dosť divna story, a hlavne ten koniec vydvihnut cely titanic z vyše 2 000 metrovej hlbky a potom sa snim doplaviť do New Yorku, skutočne titanic objavili až v roku 1987 a teda tito filmary si nemohli byt uplne iste či sa titanic naozaj prelomil ()

zanvalzans

Keď Titanic vychádzal na hladinu,bolo to nakrútené v samích opakovačkách,ale celkom to malo svoj efekt.Dej filmu inač nič moc.Debilný námet - hladanie vymysleného nerastu na Titanicu.Taka sprostosť.Práca v hlbinách vyzerá umelo.No a aby tu bolo aké také napätie jedna ponorka zdochne a druhá sa zakliesni.Ked Titanic vchádza do prístavu,vyzerá ako vystrihnutý z papiera...Ok,ok...ja viem že je to starý film,ale tvorcovia sa mohli posnažiť viac.No a samozrejme tu nesmeli chýbať ani Rusáci. ()

lord_zail odpad!

Jeden z největších omylů co jsem kdy viděl. Jakožto člověk, který se o Titanic zajímá je tento film absolutní blbost a i z vědeckého hlediska je to nemožné. Nechápu jak může někdo točit film o něčem, když ani neví kde leží a jak to bylo (narážka na rok vzniku filmu - o pět let dříve než byl Titanic objeven)... ()

defender110

Jde o takovou, mírně bláznivou oddechovku, ale se zajímavým nápadem. Film určitě neurazí, ikdyž je třeba se dívat s vědomím toho , že když v roce 80 film točili, neměli důkaz o tom , že loď je na dvě půlky, až R.Ballard víc jak 5 let po natočení se dosatal až dolů a potvrdil dohady. Dnes víme , že loď je ve velmi špatném stavu a rez a složení mořské vody se na trupu podepsaly víc než se čekalo. ()

Harry89

Jako jde to ale oproti knize je to těžce osekané a upravené. Vše, co ve filmu nefunguje, funguje v knize jak švýcarské hodinky (mimochodem jedna z mála, které mi chybí ve sbírce. Naštěstí ještě existují knihovny :) ) Za mě tak 60 - 70% ()