poster

Vyzvednutí Titaniku

 • český

  Tajemství Titaniku

 • český

  Akce Titanic

 • anglický

  Raise the Titanic

 • slovenský

  Vyzdvihnutie Titaniku

Akční / Drama / Thriller / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1980, 115 min

 • DHDV
  ***

  Když to točily tak nevěděli, že Titanic je rozlomený. Takže tento film se stal ze dne na den, velmi těžko uvěřitelným. To nemění nic na tom, že v rámci dobrodružného žánru je to docela nadprůměr a film má své kouzlo. Škoda jen, že ho nevytahovaly po částech – možná by pak film byl nadčasoví… No a politický podtext je pochopitelný….(10.10.2010)

 • Rocky62
  *

  Popravdě řečeno, ani nevím co si mám o tomto filmu myslet. Chápu, že se natáčel v době, kdy se o Titanicu vědělo pramálo informací, tudíž vyzvednutí celé lodi bych ještě toleroval, ale není mi dost dobře jasné, který duševně nemocný jedinec vymyslel ten děj, který by se dal hravě srovnat s nějakým fantasy filmem. Ale myslím, že i kdyby v té době byla známá fakta a natáčecí štáb by se jimi řídil, stejně bych nešel s hodnocením výše, protože tento patos vnímám jako veskrze špatný film, který mne uráží. Nezaznamenal jsem žádnou úctu k Titanicu, což je pro mě největší kámen úrazu a ten příběh vymyslel někdo, komu by návštěva u špičkového psychiatra jenom prospěla. Omlouvám se společnosti White Star Line, Williamu Jamesi Pirriemu, Thomasu a Bruceu Ismayovým, Thomasu Andrewsovi i Edwardu J. Smithovi i dělníkům z Harland & Wolff a největší omluva patří skutečnému Titanicu, který mi doufám odpustí, že jsem projekcí tohoto filmu zneuctil jeho památku.(2.5.2011)

 • Big Bear
  **

  Přátelé! Když si uvědomíme, že Robert Ballard (hledač potopených jaderných ponorek námořnictva USA) Titanic nalezl až v roce 1985, musíme totmuto dílu lecos odpustit. V té době se samozřejmě nevědělo, že vrak je na dně rozlomen a poloviny trupu od sebe... Souhlasím s monologem, z výpovědí svědků nebylo zcela jasné jak to s rozpůlením Titanicu při potápění bylo.. Kdo chce tenhle dobrodružný snímek odsoudit, jistě může - dá se tam toho najít dost. Kdo se o fenomén Titanic zajímá, jistě se na něj rád podívá a při vynoření orezlého vraku bude valit oči... konec konců, ještě donedávna padaly návrhy jak tento slavný vrak vyzvednout... * *(24.4.2012)

 • Wacoslav1
  **

  Velká škoda. Podle mýho názoru tu máme zajímavej (i když hodně přitaženej za vlasy) námět bohužel přetavenej do celkem nudnýho a nezáživnýho filmu. Na tu dobu bych čekal něco kvalitnějšího. Nejde mi ani tak o uvěřitelnost toho filmu, je jasný, že tu tady netřeba hledat, ale zpracování je takový unylý a žádná z těch lákavých možností pro zajímavý vygradování filmu nebyla využita. Takže smůla vidím to na promarněnou příležitost a to jsem se přitom na ten film docela těšil. No co už nadělám...40%(11.7.2016)

 • Pohrobek
  ***

  Koukatelný snímek. Příběh, ač není zrovna z těch každodenních, je celkem zajímavý a ta příchuť studené války mu celkem padne. Rozhodně se nejedná o žádný velkofilm, ale myslím si, že zazlívat snímku jeho podání Titanicu je zbytečné a nekorektní. Vynoření samotné lodi asi není nejvěrohodnější, scéna to je ale hezká. To samé se dá říci o podmořských záběrech obecně a potěšila mě i rolička Aleca Guinnesse.(30.7.2006)

 • - Film začal režírovat Stanley Kramer, ale po dvou týdnech odstoupil. (Petr23)

 • - Model Titaniku stál $350 000. Nakonec se zjistilo, že je moc velký, takže musela být vytvořena nová vodní nádrž. Náklady se vyhouply na $6 milionů. (Petr23)

 • - Snímek se umístil na 4. místě vf žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace