Saw: Hra o přežití

• USA Saw (více)

Krvavá hra s pravidly ostrými jako pila... Ve špinavé sklepní umývárně se proberou z bezvědomí dva muži, fotograf Adam a doktor Lawrence Gordon. Oba jsou připoutaní okovy k potrubí a nemají tušení, jak se zde ocitli. Mezi nimi leží muž s prostřelenou hlavou. Z magnetofonových pásek, které u sebe najdou, se muži dozvědí, že se stali oběťmi sadistického maniaka, zvaného Skládačkový vrah. Jeho specialitou je vhánět nic netušící lidi do důmyslných pastí, z nichž zpravidla není úniku. Každá z nich však má svůj skrytý význam. Oběti se vlastně ocitají v krvavém očistci, a jen málokoho čeká vykoupení. Pro Adama a Lawrence platí v této smrtící hře pravidlo, že místnost opustí živý jen jeden z nich... Psychothriller, který si libuje v rafinovaných krvavých nástrahách, natočil jako svůj debut režisér James Wan ve spolupráci s hercem a scenáristou Leighem Whannellem. Nízkorozpočtový snímek se stal senzací na festivalu Sundance v roce 2004. Kromě šokujících výjevů totiž nabídl i to nejlepší, čím se vyznačovaly podobné snímky z poslední doby, zejména thriller Sedm, horory typu Cela a Kostka, ale i nesčetné počítačové hry s dobrodružnou tematikou. (Česká televize)

dread5

Film plný zvratov a prekvapení, temná atmosféra a pomaly odhaľujúca sa šokujúca pravda, ktorá nie jedného človeka nechá so zatajeným dychom sledovať toto majstrovské dielo natočené síce s nízkym rozpočtom, ale vysokou chuťou natočiť niečo nové. ()

DavidAAAA

Velmi drsný a velmi dobře zpracovaný námět, malinko inspirovaný Sedmi. Šokuje svou přímočarostí, brutalitou i naprosto neskutečným koncem. Co člověk udělá, aby zachránil sám sebe? 90% ()

RyuzakiSE

Snad jediný díl z této série, ve kterém nejde převážně jen o to, kolik vnitřností bude ve vzduchu poletovat. Můžu říct, že v tomhle díle mi nebylo jen do zvracení, ale celou dobu mě doprovázel i strach, narozdíl od některých dalších dílů. Skvělý příběh, skvělý nápad, skvěle zrežírovaný. ()

Kokotek230mm

Tohle se stát mně , tak si s ním před jistou smrtí naposledy pohraju a pak s klidem klidně chcípnu při pohledu na nápis GAME OVER. Tohle je bomba a můžu jí vidět po dvacáte a furt musím smekat před tímto horůrkem.Takhle hnusně si pohrát s ubohou lidskou rasou , že se ten skládačka nestydí. ()

Pollini

Absolutné skvělý thriler na pokračování, jehož díly na sebe smysluplně navazují. Saw 1 byl pro mě velice příjemným mrazivým originálním překvapením. Nechybí pořádné psychodrama a trocha krve nikoho nezabije. Dějový zvrat je úchvatný, velice doporučuji. ()

slender123

Hodně dobrý film, který mi ale jako horor skoro vůbec nepřijde. Spíš jen jako Thriller. Je to hodně brutální a pasti jsou velmi promyšlené. Kamera je skvělá a je to hodně dobře zrežírované. Závěr filmu jsem vůbec nečekal. Film není moc strašidelný, ale dost šokuje. 95% ()

HoncPe

Podle mého geniální thriller! Scéna v Adamově bytě a nápad s bleskem je nejnapínavějším okamžikem u kterého ani nedýcháte a konec vám vyrazí dech totálně. Podle mého dokonale vymyšlený scénář, kde se divák až na konci dozvídá celou pravdu. To mám rád! 5* podle mého zasloužených. ()

doMchek odpad!

Zvrátenosť...alebo zvratky. I zvratky (niekoho, človeka) sa dajú podať alebo transformovať do niečoho, čo povznesie, obohatí ducha, pookreje myseľ, vylúdi úsmev, alebo je inak katarzistické. Toto je len púhy, bezmyšlienkový zvratok násilne sa vytlačiaci von zo žalúdka, či už „artrovo“ naprofilovaný alebo nie, nič viac, nič menej. Nič v zlom, ale z definície odpad. ()

Herrydos

1. SAW je hodně komorní a brutální podívaná která ovšem díky svému syrovému zpracování má něco od sebe. Stojí na dvou hlavních hrdinech kteří jsou nedobrovolně uvěznění v jakési umývárně a postupně zjišťují že toho o sobě vědí víc než se zprvu zdálo. Film skvěle mixuje vzpomínky a přítomnost což divákovi občas s postupným dávkováním zvratů pěkně zamotá šišku. Wan to uměl pěkně ukuchtit bohužel další díly se už jen více a více zamotávali sami do sebe a postupně se z nich vytratili všechny esence které jedničku dělali dobrou . ()

Garbadh

Ten konec!!! Uz je to dlouho, co jsem tento film videl poprve, ale pri kazdem a kazdem zhlednuti jen cekam na nezapomenutelny zazitek, kdy jigsaw vstava z podlahy a za doprovodu jednoho z nejlepsich soundtrack songu ever zavira vrata. Game Over ()

Maza2222

Rozhodně nejlepší horor. Film, který mě celou dobu napínal a skončil tak dobře, že je to jeden z nejlepších konců vůbec. Herecké výkony super. Ačkoli se film odehrává jen v jedné místnosti, tak na mě dost zapůsobil a já jsem byl po zhlédnutí filmu spokojen. Jinak je to drsné, napínavé a skoro mi to propletlo mozek. Konec byl famózní a já nemohl popadnout dech. Vážně nechápu, že to bylo až takhle vynikající. Žádná postava neměla chybu, až na Marka Wilsona. Jinak rozhodně filmu nemůžu dát nic jiného, než jasných 100% a okamžitě si ho zařadit do oblíbených filmů. Rozhodně doporučuji! ()

Mountain

Geniální snímek, který si našel zcela nečekaně díru mezi přeplácanými americkými horory a thrillery. Jednoduché a přitom chytlavé a zajímavé myšlenky a přiměřeně zvolená krvelačnost a nechutnost scén. Film rozhodně není nepříjemným lekavými a vyhrocenými scénami, ale naopak svým napětím a gradací! ()

Toombar

Včichni říkají že tento film je jednoznačně horor.Já si myslím opak.Protože film je tak geniálně promyšlen (zvlášť konec který jsem úplně moc nepochopil) že to není klasickej novodobej blbej horor.Ani toho násilí a krve (jak všichni říkají) tam moc není.Film patří rozhodně k něčemu jako na čtvrt horor a na třičtvrtě thriler. 9/10 PŘEKVAPILO MOC ()

Sabbb

Obecně horory miluju. Málokteré jsou ale povedené. Tento mezi povedené patří. Směsice mysterious s velkým masakrem je zkrátka neodolatelné. Hry jsou vždy do detailu promyšlené, přesné a překvapivé. Nejlepší chvílí však zůstává konec filmu, kdy se odhalí všechna tajemství. ()

ffiikkyy

((88%)) Výborný horror, který tu ještě nebyl a který je stejně jako jeho děj detaily vyladěn k dokonalosti. JEDNIČKA rozhodně nejlepší počin celé série a hlavně ten brutální konec, kdy vám při poslechu už tak známé písničky začne pomalu docházat jak to Jigsaw vlastně všechno zamýšlel. Občas by se některým lidem takovýto TEST hodil aby jim to navždy změnilo život a spoustu věcí si uvědomili. Skládačkový vraz si moc rád hraje stejně jako já a asi i proto tomuto filmu dávám 5 hvězdiček. Hodně mi to připomínalo film SEVEN s B. Pittem, ale přesto originální. ()

pekkanik

Veľmi slušné. Z hercov sa síce dalo vytrieskať viac, jednanie niektorých postáv bolo občas divné, ale rád odpustím. Dobrý nápad prevedený do veľmi dobrého filmu, ()

Patrik_K

Velmi povedený film díky dvoum hlavním postavám, které zahrály úžasné výkony díky kterým tento film překipuje pořádnýma morálníma dilemata, kvůli čemuž musí!! být divák v neustálem v napětí !!! Vyvrcholení bylo velmi překvapivé a tento film se mi velmi líbil. ()

hjvg11

Hoci horor nie je môj žáner, SAW patrí medzi moje naj filmy. Nie je to obyčajný horor v ktorom je len plno krvi a mŕtvol, kde sa vás snažia vydesiť pričom je to väčšinou skôr do plaču ako desivé. Tu je to iné. SAW má myslienku + záverečné rozuzlenie je unikát aký inde neuvidíte (rozhodne nie také !!!) 5* ()

PanIncognito

Jak si lidé cení své existence a jakou hodnotu pro ně má? Už jen tento obsahový rys je skličující. Skvělá je hudba, kamera, scénář i režie. Film je mrazivý, nemilosrdný a trýznivý. Jde tedy o cílevědomý, nezvyklý a silný horor, po jehož shlédnutí se dostavují otázky... naprosto vzrušující! :-o (viděno v původním znění) ()

Dstar

Scénárista aby napsal takovéto dílo bud musel mít špatné sny:) nebo je tak trochu zvrácený....ale povedlo se to přenést do snímku vcelku dobře...pochopitelně že ženám se to moc líbit asi nebude,spíše mužům,ale Ačkový tento snímek prostě je. Snad i díky tomu vznikla logická hra jednopoužitelná"úniková hra"...za mne 80% ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (více)