Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hendrich6

Velmi dobrý thriller, který vás ani chvíli nenudí díky velmi dobré atmosféře, o kterou se film hodně opírá, a především skvělé a hodně přesvědčivé Nicole Kidman.Při filmu jsem neustále přemýšlel jaká bude závěrečná, tady tolik zmiňovaná, pointa a nakonec jsem na ni nepřišel, a tak jsem byl na konci příjemně překvapen.Pro mě je to za 85 %. ()

sarume

Moc pekny film. Na rozdil od snimku 6.smysl , kdy každy řikal počkej na konci to je překvapení. Nebylo, bylo to jasné od začatku, jsem rozuzlení tohoto snímku aspon do 2/3 nečekala. Je to temne mrazivy film, kde jsem opravdu citila ten šok po odhalení pravdy. ()

PROROK14

Skvelý film....nie ako horory kde tečú hektolitre krvy a nič z toho. Lebo podľa mňa veľa krvy nenaháňa strach ale skôr znechutenie a to ma nebere. To keď niekde niekto vraždí o dušu a tečie krv to nie je horor. Je to odpor nahaňajuca somarina. Tento film si však buduje atmosféru ako sa len málo vidí vo filmoch. Pochmurny dej , stary dom v ktorom je večne tma a tie podivné zvuky. To je ono. A ten záver...no ja som nemal slov. úžasné 90% ()

BoPo

Je to taký shyamalanovský príbeh na španielsky spôsob. A to by bolo k príbehu tak všetko. Nerád by som nechtiac niečo naznačil, prezradil. Kidman nemusím, ale rola jej sadla skvelo. Závidím každému, kto si bude môcť po prvý raz užiť to vŕtanie červíka v hlave. Nadpriemerná záležitosť útočiaca na tie najvyššie hororové priečky. ()

maseer2

povedená duchařina s geniální pointou na závěr, které na působivosti neubírá ani to, že jsme ji už v podstatě viděli jinde.. přesto jsem ale čekal, že se budu víc bát.. 4* ()

ProjectAlice

Jeden z najlepších hororov, jeden z najlepších ženských herecký výkonov (Nicole Kidman), jeden z najlepších scenárov, jeden z najlepších koncov. Proste jeden z povinných filmov, ktorý musí vidieť každý. 100% ()

Beast

Skvělá směsice napětí, tajemna a naprosto nečekaného a originálního závěru. Skvělý výkon Kidmanové. ()

Litsarch

Naprosto skvělý thriller s hororovými prvky s neuvěřitelně hustou, až skličující, atmosférou... Celý film jsem byl napjatý, bál se každého koutu toho domu... Herecky je to skvěle zahrané... I když Kidman moc nemusím, tak musím uznat že v tomto filmu zahrála na jedničku, až děsivě... Děti též skvěle... Skvěle natočený parádní děj s dobrými lekačkami, skvěle gradující atmosférou a dobrou hudbou... Nenudí vůbec ani po více shlédnutích... ()

Avalon820

Tento film na mě působil hodně uměle, šroubovaně a natahovaně. Nápad zpracovat pohled z druhé strany je sice dobrý, ale už ne natolik originální, aby mohl dostatečně šokovat ve své základní podobě, která je nám zde dosti nešťastným způsobem servírována. A právě v hororech více než kde jinde platí, že nemáš-li originální námět, inovuj, co ti síly stačí. Já jsem žádný inovativní prvek tedy nezaznamenal. Na druhou stranu - musím opět cenit formu, která je skutečně vydařená, a stejně tak hudbu, která zde okatě nenaznačí, že máte něco "nečekaného" čekat. Avšak ani Nicole Kidman a ani Fionnula Flanagan, které byly výborné a snažily se, jak mohly, tento samozvaný horor nakonec příliš nezachránily. ()

argenson

Vyčpělé hororové kulisy, opuštěný venkovský dům, hystericky uječené děti, lehce šáhlá matka. Variace na Šestý smysl. Jenže čím dál tím víc mám tenhle film rád. A hlavně, napřed jsem viděl čtyřikrát Ti druzí a až potom Šestý smysl. ()

Dale

Aj keď má film podobne skvelý koniec ako Šiesty zmysel, mne sa páčil možno ešte viac. Možno preto, že som od neho toľko nečakal, ma prekvapil. Skvelá Nicole Kidman. ()

Agatha

Opravdu vynikající snímek svého žánru zahalený tajemnem a očekáváním. Jedná se jediný horor, který jsem doposud dokoukal celý, a neměl jsem z něj záporný pocit. Podle mě je tento horor tzv. na úrovni. Kdo čeká potoky krve, motorovou pilu nebo krvežíznivé mutanty tam se nodočká. K vidění je však záhadný dům zahalený v mlze s ještě záhadnějšími obyvateli, hrůzu nahánějící atmosféra a obvivuhodné herecké výkony. Nicole Kidman si s touto obtížnou rolí bravurně poradila a její výkon je opravdu úctyhodný a dětské role byly obsazeny také mistrovsky. Výborná je režie, kamera a hudba. ()

moviesfan

Skvělý horor s překvapivým závěrem. To se cení, zvlášť když nevyzní vůbec špatně. Celá atmosféra se vydařila. Proto nemohu být nespokojen. ()

Seabeast

Alejandro Amenábar je mistr atmosféry! Stačí omrknout i jeho předchozí snímky, kupříkladu velmi napínavý thriller Diplomová práce nebo mysteriózní hlavomotanec Otevři oči a budete mít jasno. Zde je důkazem, že i v hororu není třeba tuny krve, aby jste dosáhli kýženého děsivého výsledku. Vše je postaveno na tísnivé atmosféře, příběhu odehrávajícímu se během doby druhé světové války a psychotické Nicole Kidman. Plný počet a basta, není co řešit. ()

Skrk

Ačkoliv se ve filmu takřka nic nestane, po celých 100 minut jsem byl napnutý jak struna. Může za to především vynikající atmosféra a režie. Pro mě nejlepší duchařina, kterou jsem viděl. ()

jahol

Mám to trochu jinak než většina ostatních diváků.. atmosféra a odezvy Šestého smyslu v mém vědomí byly tak silné, že jsem závěrečné vyústění předpokládal (kamera nám k tomu, mimochodem, třeba nasvícením vrátivšího se vojáka hodně pomáhá). I tak ale vynikající, bezchybné, podmanivě mlhavé, tmavé a vlhké... a Nicole Kidman dokonalá... ()

corpsy

Strašidelný a skľúčujúci horor, ktorý vás bude mátať ešte dlho po jeho zhliadnutí. Trošku problém so záverom, je tak trošku viac (ne)originálny. Kto videl, pochopí. Ale to pred tým, je majstrovská ukážka hrôzostrašného filmu. ()

Suzie05

Musím uznat, že je tento horor opravdu velice děsivý a nepotřebuje k tomu žádné specialni triky ani maníka s pilou. Při jedné decentně "lekací" scéně mě to vyděsilo natolik, že jsem se švihla nohou do stolku (a bolí to do teď). Aspoň na tenhle filmový prožitek jen tak lehce nezapomenu. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“