Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pevico

No vida, že diváka jde udržet v napětí i bez krve! Moje první setkání s Amenábarem a hned tak úspěšné. Nápaditější, překvapivější a napínavější než Šestý smysl, když už to tu srovnáváte..alespoň pro mě.. ()

Makky

Žiť v starom dome na opustenom vidieku a byť so svojimi deťmi alergickými na slnečné svetlo len pri slabom svetle alebo v tme - "človek to vydrží len pokiaľ si zachová chladnú hlavu" (ako vraví Grace, čiže Nicole Kidman). Vynikajúca dráma plná desu a napätia ()

blackrain

Film je děsivý a nepotřebuje k to mu žádnou krev, protože i bez ní se dá natočit kvalitní hororový film. Žádné krvelačné běsnící bestie tu nehledejte, i když samotný název by mohl cosi napovídat. Úplně stačí atmosféra, která na vás pozvolna dýchá a pak vás phltí. Rozuzlení na závěr bylo velmi překvapivé, asi tak jako u Šestého smyslu. ()

SarumanKo

Až do samého záveru som si myslel, že ide o ľahko nadpriemerný psychothriller so štýlovým prostredím a výbornou hudbou, ktorá perfektne buduje napätie, ale čo sa strašidelnosti týka, fakt nič moc. Pointa však úplne zmenila môj názor. Milujem filmy, z ktorých sa po záverečnom vyvrcholení stáva úplne iný film, dokonca až iný žáner (napríklad Scorseseho Shutter Island). Až po bombovom finále som si totiž začal spätne uvedomovať genialitu a premyslenosť diela, nenápadne vrstvenú už od úvodných scén, no divákovi odomknutú až tesne pred finále. Pri druhom pozretí čakám ešte vyzretejší a silnejší zážitok. (85%) ()

contrastic

Temný, atmosférický film u kterého mě několikrát naskočila husí kůže ! Asi jsem se vážně i bál :) A pointa ? ... nečekané , rozhodně stojí za to vidět !! ()

Tony.cs

Kdo si počká na konec bude šokován. Ale vzhledem k obsahu celého filmu musím snížit o hvězdu. Místy jsem se totiž nudil. No a Šestý smysl už nikdo nepřekoná, tomu nevěřím. ()

Mkqp

Jednoznačně nejlepší duchařský film, který jsem viděl a to podobnému žánru neholduji. Do posledních 10. minut filmu jsem byl rozhodnutý dát 4*, ale konec rozhodl jinak. ()

slunicko2

Trochu nudné, ale ne moc nudné, trochu pomalé, ale ne příliš pomalé. 1) Film s hororovou atmosférou si s divákem pohrává. Cítíme, že s Grace (Nicol Kidmanovou) není něco v pořádku, mluví a jedná divně, ale nevíme, o co jde. Stejně tak děti jsou divné, zejména dívka, která vidí "ty druhé" a současně tvrdí, že je matka šílená. I trojice služebných dokresluje věrohodnou hororovou atmosféru. 2) Klasické horory mě běžně nudí, zde jde ale o něco jiného. Po celou dobu je divák udržován v nejistotě a v napětí, pokud jde o povahu předehrávaného děje. Je celá věc vhodná pro psychiatra, pro faráře, pro vymítače duchů anebo jde o jiné motivy? Tato nejednoznačnost film řadí, alespoň v mých očích, podstatně výše, než obvyklý hororový mainstream. Vlastně až do závěrečné pointy nevíme, o jaký žánr jde - horor, mystika, thriller, psychologické drama? 3) 29letý režisér a autor hudby (!) Alejandro Amenábar, cikán po otci, Španěl po matce, předvedl dobrou práci, kterou umocnila výborná závěrečná pointa filmu. 4) Od vyššího počtu hvězdiček mě nicméně odrazuje žánr, který moc nemusím a skutečnost, že jsem se chvílemi trochu nudil a vůbec, ale vůbec nebál. ()

Maq

Dobrý nápad, řešení docela stylové. Mám ale pocit, že scénář nabízené možnosti moc nerozvinul. Málo napětí, pointa pěkná, jenže jaksi nemastně neslaně podaná. ()

K.I.N.G.

Dokonalý duchařský příběh pro mě tak ještě před pěti lety, kdy mi rozhodně tolik nedělala potíže nekomplikovaná mainstreamová režie. 70% ()

YURAyura

6/10 Dabuzel, od pulky to bylo uplne jasne, jak se to cele vyvine, takze pro me bohuzel smuuula a nic prekvapiveho. Skoda, potencial to melo. Ale nezamaskovalo ;]] ()

Damiel

90 % - Je to sice tak trochu inspirované Šestým smyslem, ale vůbec mi to nevadilo. Nádherná atmosféra, strach z toho, že tušíme, ale nevidíme. Ta scéna, jak jsou děti v zahradě a služebníci k nim přicházejí, zatímco matka v pokoji najde DŮKAZ, to mi běhá mráz po zádech, jen si na to vzpomenu. ()

PogoJoe

Tenhle duchařský horror není ani o nápadu či originální story jako o kvalitní filmařině a dobře vybraných hercích. Bavil jsem se výbornou režií, kamerou a z toho plynoucí hutně mrazivou atmosférou. Na tenhle film se nejlépe dívá sám, uprostřed noci v nějakém hodně velkém, nejlépe starém sídle po prarodičích. Režisér dokázal navodit tu pravou atmosféru hodnou tomuto typu filmu a za to mu patří dík. | Režie: *****, Scénář: ***, Herci: *****, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ***** ()

Vampireman

Tenhle film má svojí osobitou magii, což musím uznat i když jsem čekal něco trochu jiného. Přiznám se, že na čtyři hvězdy to vyhouplo nějakých posledních dvacet minut, které jsou bez chyby, obsahují perfektní mrazivý moment, lekačku a super rozuzlení, i když neoriginální. Vedle toho je zbytek filmu binec, vyhrocené situace se střídají s utlumenými. Alejandro Amenábar servíruje strach vždy nějakým drsným režijním zásahem, který nechá úplně vyznít a posléze to zopakuje. Nicole Kidmanová navíc místy přehrává, což mne mrzelo, takže za mě 75%. ()

MATADOR

Zde se jednoduše podobnost s Šestým smyslem upřít nedá. Bruce Willise vystřídala Nicole Kidman s dětmi. Ale když měl Šestý smysl takový úspěch, proč příběh více nepropracovat a nevytěžit ze zajímavého námětu více. Sice v některých případech podobnosti nesnáším, ale v tomto případě musím udělat vyjímku. Je to sice kolikrát zdlouhavé komorní drama, ale závěr to pojistí natolik, že na těch několik posledních minut každý stuhne. Scénáristicky propracovanější Šestý smysl. ()

Aiax

Skvěle natočené, excelentně zahrané (vlastně jde o one-woman show, a Kidman prokázala třídu možná nejlepší současné herečky) a nuda rozhodně nehrozí, ale je tu jeden velice důležitý fakt, který tomuhle filmu ubírá jednu a možná i dvě hvězdičky - Alejandro Amenábar ho natočil krátce po Šestém smyslu. Celou dobu jsem si v kině říkal - ne, to přece ne, TAKHLE to skončit určitě nemůže, to by si Amenábar pár měsíců po Shyamalanově fláku nedovolil, to by bylo trapné, pan rejža má určitě v rukávu schované jiné eso - ale kdepak, skončilo to přesně, jak jsem se bál. Takže nebýt božské Nicole, hodil bych to s jednou hvězdou do koše. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“