Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

P1tr

Velice zručně natočený film, který zejména v první polovině výtečně baví, ale kterému, paradoxně ke konci se zvyšujícím se tempem dochází dech. Čím komornější byly v tomto snímku scény, tim více jsem se bavil, bál a užíval si minimalistickou práci režiséra. Po filmařské stránce jsou Ti druzí na vysoké úrovni, ovšem trošku to vázne s příběhem, resp. s jeho rozuzlením. Především se zde nabízený "twist" již objevil v jiném známém snímku a navíc mi přišlo, že scénář se mohl více snažit zamaskovat konec, neboť není těžké si ho domyslet. Tento fakt u mě snímek sráží dolů, ale věřím, že kdo závěr neodhalí předčasně, bude odzbrojen. ()

Lenulinka

Pro mě osobně druhý nejlepší horror (lepší už je snad jen Šestý smysl). Zajímavý příběh s překvapivým koncem. Něco nového, neokoukaného, s atmosférou, že by se dala krájet. Víc takových filmů, prosím! ()

Hanzisko

Neherečka Nicole Kidman mě opravdu nedokázala vtáhnout do děje a první polovinu filmu jsem se neuvěřitelně nudil. I po skončení filmu čekám, co se bude dít dál. Žádný napětí, lekačky a ani kapička krve. Ale tak to občas je, že když se na něco opravdu těším, tak to končí zklamáním. 60% ()

voleman

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl, který je dostatečně zábavný, chytrý a celou dobu velmi napínavý jako žádný jiný film posledních let. Tajemná atmosféra, která by se dala krájet je podpořená zatemnělými zákoutími starého domu a hlavně skvěle vygradovaným příběhem. Jedna z nejlepších rolí Nicole Kidman, která tady dokazuje že je jedna z nejlepších hereček poslední doby. Také režie a kamera je zvládnutá opravdu skvěle. Když bych tenhle film srovnával s malinko podobným snímkem Šestým smyslem, tak tady se mi víc líbila tíživá a ponurá atmosféra, ale zápletka Šestého smyslu pro mě zůstává nepřekonána. 90% ()

Elwin1

Brilantní Nicole Kidman a moc dobrý horor, který splnil přesně to, od čeho tenhle žánr je. Tedy že jsem prakticky celý film sledoval se staženými půlkami! :) ()

jefff

Skvěle budovaná atmosféra neznáma a strachu. Výborná hysterická Kidman a dobré výkony dětí i služebných. Navíc úžasné kulisy osamoceného sídla. Dobrý horor. ()

solskjaer

Další duchařinka, která po uvedení Šestého smyslu zabodovala, ač je dost podobná právě zmiňovanému filmu. Narozdíl od Šestého smyslu má však jednu perlu navíc a tou je Nicole Kidmanová na kterou bych se mohl koukat snad i v Kameňáku ! ()

sedm.1

4.7.2013: Po druhém shlédnutí musím své hodnocení rozhodně zvýšit, neboť Ti druzí je vážně hodně nadprůměrný a především velmi působivý thriller, s naprosto GENIÁLNÍ atmosférou, oslnivými hereckými výkony a skutečně napínavou a originální zápletkou s opravdu mrazivou, nečekanou a dechvyrážející pointou. Dát plné hodnocení mi ovšem zabránila jediná věc, a to dost výrazný výsledný pocit, kdy jsem si prostě nedokázal dovysvětlit, jak to bylo vlastně možné a jak to tvůrci vlastně mysleli, zkrátka mi to celé nepřišlo až tak úplně zcela funkčně dotažené a propojené. A to nejsem rozhodně žádný magor, který by se hrabal v každém prdu. Každopádně jde ale o vážně hodně vyjímečný filmový zážitek, který mi z hlavy jen tak nevymizí a myslím, že nebudu rozhodně sám, neboť je to vážně síla :-). /////////////***.Co nelze tomuto snímku skutečně odepřít,jsou tři VÝBORNÉ věci:Nicole Kidman,atmosféra a závěrečné rozuzlení.Po těchto třech argumentech bych mohl dát čistých 5*.Ovšem celý film u mě o dost sráží jediná věc,a to neuvěřitelně p o m a l é é é, t á á á h n o u c í se tempo.Jistě,k budování atmosféry je pozvolnější tempo zapotřebí,ovšem tohle je až moc! ()

fabuloz

Film, který mě bavil od začátku do konce. Napínavými scénami, hereckými výkony i dějěm, toto vše jsem doslova hltal. Totálně mě dostalo závěrečné vyluštění filmu... 5* ()

Danula13

Vynikající duchařská hororová bomba bez jediné kapky krve. Nicole jako 100% citlivá a jemná maminka s jedním velkým strašným tajemstvím ve filmu plném vynikající tajemné a strašidelné atmosféry. V kině za 100%, v TV se atmosféra trochu ztrácí. ()

Mr.Jackass

Miluju filmy, kdy přijde na konci zcela neočekávaný závěr, který vás posadí na prdel...Nicol zahrála obstojně a při jedné scéně jsem si téměř zdělal kalhoty jak jsem se polekal...Velmi nečekaný filmový zážitek na pomezí 4 až 5* zaukrouhluji směrem dolů, protože až na závěr a onu scénu byl film lehce nadprůmerný, ale ne geniální. (to až závěr ten bych přirovnal k šestému smyslu a tudíž geniální) ()

slovan1

Kvalitní thriller s mrazivou atmosférou. Člověk žasne nad tím, jak obyčejné zvuky navodí strašidelé prostředí. Jsou zde asi 1 - 2 lekačky ale celkem mě dostaly. Neuškodila by menší stopáž. Nicole Kidman mě zde svou povahou / roli celkem štvala. Obě dětské role ve velkém stylu. Rozuzlení povedené, takový konec sem netipoval ani za nic. ()

BMAJTZ

Hodně dlouho jsem byl na pochybách jak to vlastně celé dopadne. Bavil jsem se, byl jsem napjatý jako struna od piána a atmosféra mě úplně pohltila. Nicole Kidman v jedné z nejlepších rolí co jsem od ní viděl. ()

Marty89

Kromě relativně překvapivých posledních 10-15 minut, za které bych byl ochoten dát 4*, mi tento film ve zbytku času nenabídl téměř nic zajímavého a musím říct, že jsem se tedy většinu času nudil. Celkově tedy musím dát pouhou 1*. ()

Cejny

Povedený hororový snímek, ve kterém Nicol Kidman hraje více, než dobře. Ze začátku je to sice trošku pomalé, ale děj je přesto velmi zajímavý. Prostě všechno tak nějak v poklidu plyne až k samotnému závěru, který je tedy ohromující. 80 % ()

Angus

Tento film je výsledkem , že se dá natočit výborný horror , ve kterém nebyla prolita ani kapka krve... Bál jsem se od začátku do konce a ještě dlouho poté :-). Skvělý horror. ()

OughJay

Nechápu, jak se to Amenábarovi povedlo, ale vážně mě k filmu upoutal už od prvního záběru. A to se tu najdou i nudnější pasáže a bláznivý Nicole Kidman bych dal několikrát nejradši pořádnýho probíráka přes palici (teď mám na mysli její postavu, Kidman tu naopak podala výkon, kterej u ní považuju snad za její nejlepší). Bez kapky krve a prakticky s minimálním počtem kdejakejch lekaček se španělskýmu režisérovi povedlo vytvořit doslova skvostnej atmosférickej horor, kterej mě svojí pointou jednoduše odrovnal. Na druhý zhlídnutí už by zřejmě byl ale prožitek slabší, protože podle mě by člověk neměl dopředu vědět, o čem Ti druzí jsou... :) ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“