Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

danca044

Absolutně perfektní děj. Po celou dobu jsem byla napnutá a děsivá hudba při strašidelných okamžicích mi k tomu dopomohla. Nicole Kidman se ve své roli opravdu předvedla a vůbec jsem nečekala tak překvapivé rozuzlení filmu. Tenhle film byste si rozhodně měli pustit. ()

Sdoom

Po formální stránce vynikající, po obsahové už je to horší. I když film nechává diváka docela přemýšlet, jak to vlastně všechno může být, konečné rozuzlení mě nechalo docela chladným, ačkoli jsem ho nečekal. A to není dobrá vizitka. Navíc do hororu to má tedy opravdu daleko. Průměr, mezi "horory" asi lepší standard. (HD, orig.) ()

herr_carter

Film, který je díky své překvapivé pointě (podobně jako u Šestého smyslu) podle mě možno vidět pouze jenom jednou, ale i to jednou mi tedy bohatě stačilo. Pro mě zatím asi životní výkon Nicole Kidman. Během sledování filmu jsem si pohrával s několika myšlenkami a měl jsem asi 2-3 potenciální návrhy na konec, ale ani jeden se pochopitelně nevyplnil...perfektně budovaná atmosféra a děsivě intonující hudba už to potom celé jenom podtrhuje.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

JADIM

Temný dom, o nič menej temná atmosféra a zvláštna rodinka so svojími zvyklosťami, pri ktorých som bol naozaj zvedavý, že prečo. Tiež sú tu tí druhí, s ktorými musia tí prví spolunažívať a hlavne si uvedomiť ich prítomnosť. Záver to totálne zaklincoval, ale taktiež otvoril aj nejaké otázky ohľadom konania niektorých postáv, ale aj napriek tomu som si túto mysterióznu temnotu užil. 8/10 (Videné 20.1.2020, SK dabing) ()

PALINO

The Others je kvalitná ducharina, ktorá ale prišla na svet až príliš neskoro. Film totiž mierne stojí v tieni Šiesteho zmyslu, na ktorý sa v určitých okamihoch mierne podobá. Treba ale oceniť snahu a drzosť Španiela Alejandra Amenábara, ktorý je okrem dobre odvedenej réžie aj autorom scenára a hudby. Pôsobivosť záverečnej pointy napokon znižuje jej neveľká originalita, ale aj napriek tomu zaujme a vyvolá chuť na opätovné pozretie. The Others je totiž rozhodne film, ktorý sa oplatí vidieť minimálne dvakrát. ()

Red Meat

Kdovíjak originální horor to rozhodně není, přestože mnozí zde tvrdí opak. Atmosféra je sice budovaná slušně, ale někdy v polovině se lekačky začnou opakovat a člověka to spíš nudí než děsí. Pointa mě nepřekvapila vůbec, protože jsem ji začal tušit cca hodinku před koncem, takže jediné, co můžu opravdu pochválit je výkon Nicole Kidman a solidní atmosféra. ()

Frankie

Jaké to překvapení! Především ale z toho, jaké positivní reakce vzbuzuje toto nenápadité a matné (skoro)drama. Duchařská historka se solidní gotickou atmosférou, studený viktorianský dům a jedno mrazivé tajemství jsou samo o sobě nikterak originální, ale pořád spolehlivé ingredience pro pocuchaní divákovi centrální nervový soustavy. Tedy pod podmínkou přidané hodnoty v podobě nenudící režie, která si už od půlky průhledně nepřipravuje půdu pro pointu stavící celý děj na hlavu, pokud možno dialogů nebořící napětí jak prílivová vlna hrad z písku a tempem, které postupem času neuspí diváka k apatii a nedonutí ho konec sledovat téměř v letargickém rozpoložení. Právě absence jakékoliv empatie vůči hrdinům a nezájem o vyústění jejich tragického příběhu mě donutila šáhnout v hvězdičkovém arzenálu tak nízko. 50%. ()

NICOX

První hodina byla tak nějak o ničem, ale i přesto mě vůbec nenapadlo odejít od toho nebo to přepnout, protože člověk pořád čeká co se stane... No a poslední pulhodka to bylo samý překvápko. Skvělý konec. Moc hezká až strašidelná atmosféra. Vynikající výkon N. Kidman, kterou bych ve filmu jako tenhle vůbec nečekala. Pro mě milé překvapení a proto 4*. 85 % ()

odie

Na tenhle film jsem se v celku těšila, až ho uvidím, a to možná právě byla ta chyba...Technicky se mi moc líbil, kostýmy, interiér domu, všechno pěkně zapadalo, do toho Nicole, skvělá hororová atmosféra...Ale pointa filmu mně přišla nikoliv překvapivá, ale neskutečně průhledná, prostě jsem od začátku tušila o co jde, což mi film dost zkazilo. Takže na pohled pěkný, pointově slabší duchařský horůrek. :) ()

Wally

Výborný horor, který nepotřebuje k tomu aby ohromil hektolitry krve, uřezané končetiny a věčně vřeštící komparz. Tento film čerpá z báječně vykreslené a ponuré atmosféry a hereckého umění N. Kidman, která je tu vážně skvělá. Jen díky tomu, že je konec trošku předvídatelný dávám 'pouze' 4*. ()

Lisabellla

Ti druzí je velmi špatně hodnotitelný film. Nicole Kidman má buď odpůrce, nebo přívržence. Ti, kteří stojí na její straně jistě ocení velmi solidní herecký výkon. Přísné výrazy a pohledy, pevně stažené rty a velmi přesvědčivě podaná víra v Boha a Peklo jsou nemalou částí mrazivé atmosféry, kdy jeden skoro až dýchat přestane, jestli náhodou neuslyší něco, co by neslyšel přes nejtišší šepot. To, že je celý děj ponořen do tichého obrovského domu bez sebemenších zvuků ještě dodá na lekavosti, protože nejmenší zvuk je překvapením pro diváka. Bez krveprolití, bez zuřivých výpadů vrahů ze skříní, bez srdceryvných scén, bez speciálních efektů je film špičkovým dílem režiséra a herců. Atmosféru dodává jen hudba a nasvícení, což je určitě oceněníhodné. Na druhou stranu ti, kteří Nicole rádi nemají, ať si snímek raději vůbec nepouští, protože se velmi snadno může stát, že veškerá navozená atmosféra se ztratí s odporem k hlavní hrdince, jež je opravdu téměř v každé scéně s výrazy pro ni tak typickými, a pak se příběh stane jen zdlouhavou, nicneříkající hloupostí bez děje a smyslu. ()

korndaddy

Tomu říkám poctivá filmová duchařina. Fajnovej snímek s pěkným rozuzlením a ne tak zamotaným koncem jak je to v módě u ostatních duchařských snímků. ()

Kratas558

Tohle pro mě mělo určité kouzlo a určitou smyslnost, tajemno, které ježí chlupy a dost tmy, abyste byli ve středu neustále. A pak se ve vás něco nahlodá.... ()

Jespe-film

Film, který stojí opravdu za to zhlédnout. Doby, kdy jsem si ulítával na duchařinách jsou již tatam, ale tenhle film je vážně klenot, nenudil jsem se ani minutu. Neměnné, ale dostatečně poutavé prostředí doplňuje parádní výkon (nejen) Nicole Kidman. Ačkoliv jsem rozuzlení tak nějak čekal, nakonec bylo stejně trochu jiné a leckterou scénu zpětně vysvětlilo. Teda krom "manžela z války" - to jsem nějak nepochopil. :) 9,5/10 ()

Chipsonator

Konečně! Našel jsem horor u kterého jsem se bál (viděl jsem i kruh a nic). Né že bych se bál po celou dobu, ale v některych okamžicích, no prostě mě přepadl pocit strachu, říkal jsem si ať ty dveře neotvírá, modlil jsem se za to aby v další místnosti bylo světlo. Tenhle film má prostě tak tísnivou atmosféru že kdejaký horor může závidět. A Nicole Kidman se snad pro tuhle roli narodila. A ne jenomže my tenhle film nabídl strach (znovu: Konečně!) ale taky nečekaný/šokující konec. /92% ()

see_sawandrew

Po imbecilním nástupu found footage hororů, nepoužitelných pro druhé zhlédnutí, si až zpětně uvědomíme, jaké osvícení Amenábara muselo potkat, když natáčel The Others. I při perfektní znalosti pointy snímek neztrácí nic ze své atraktivnosti, temnosti a děsivosti. 95% ()

Billie777

Perfektní duchařina! Výborná atmosféra starého rozlehlého domu s věčně zataženými závěsi, opuštěného kolem samé mlhy. Tyhle mysteriózní filmy mám ráda a rozhodně předčí i ty krvavé horory se všemožnými příšerami, obludami a počítačovými efekty. V tomto filmy se neobjeví ani kapka krve, nejsou tu žádné přehnané efekty... a přitom žádná nuda, napětí by se dalo krájet. Bavilo mě to od začátku do konce a čím víc se blížil konec, tím víc jsem byla napjatá. Horor, který se krásně odlišuje od ostatních. Úžasná atmosféra a výborné herecké výkony. Nicole Kidman - s její postavou jsem ty nervy úplně prožívala - tu hraje bezchybně a musím ocenit i dětské herce, hlavně slečnu ale oba byli úžasní. A nakonec také Fionnulu Flanagan. A jako třešnička na dortu je výborný, nepředvídatelný konec. ()

bruceman7

Moc hororové mi to nepřišlo. Zacelou dobu se toho nic moc výrazného nestane, ale tím nechci říct, že by to bylo nudné. Každopádně závěrečná pointa je překvapivá. 6/10 ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“