poster

Zkrocená hora

 • USA

  Brokeback Mountain

 • Slovensko

  Skrotená hora

 • Velká Británie

  Brokeback Mountain

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2005, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Divočák
  ****

  Hezky natočené, ale poněkud únavné až nudné drama o dvou teplých kovbojích, kteří nežerou puding. Pro mě v přímém oscarovém souboji s Crashem jednoznačně poražený. (Edit:) Tento komentář jsem psal ještě před udílením Oscarů, kdy to vypadalo, že Crash jasně propadne... No, vypadá to že spravedlnost opravdu existuje.(3.3.2006)

 • Dadel
  *****

  Ang Lee je zpět s plnou parádou. Vynikající herci (to je poprvé, co jsem si Heatha Ledgera v nějakém filmu skutečně všiml, a svým výkonem mě ohromil), a jeden z nejsmutnějších příběhů, jaké jsem kdy na plátně viděl. K dokonalosti už jen chybí, aby ústřední dvojka místo fazolí žrala pověstný Cartmanův pudink.(28.2.2006)

 • Aluska88
  *****

  Neuvěřitelně nádherný, hluboký a citlivě natočený film, jehož krása, čistota a hloubka vyzařuje z každého záběru, dialogu, gesta či detailu. Film, který ukazuje spoustu, ale vyjadřuje ještě mnohem více. Dokáže ukázat i mnohé, co je ve Zkrocené hoře ukryto a nikdy nevyřčeno. Kolik skrytých emocí, touhy, bolesti a strachu se v jejích scénách nachází. Jedinečná a mistrovsky propracovaná psychologie odlišných charakterů hlavních postav a jejich vztahu. Mimořádné výkony Jakea Gyllenhaala jako otevřeného, spontánního a výmluvného Jacka Twista a Heatha Ledgera jako uzavřeného, mlčenlivého a emocemi zmítaného Ennise Del Mara, který byl vychováván k tomu, aby se stal správným "tvrdým" chlapem. Příběh o neuvěřitelně silném citu dvou lidí, který je zároveň příliš křehký a zranitelný. Krásný a smutný příběh nenaplněné lásky, která byla již od počátku odsouzena k tomu, aby se ukrývala tam, kde vznikla. Tam v horách, uprostřed lesů, v srdci přírody, tam kdesi nikde, uprostřed všeho. Daleko od lidí a všedního života. Děj je zasazen do nádherné, drsné přírody, kterou lemuje magická, nezapomenutelná hudba fenomenálního Gustava Santaolally. Úchvatný, dechberoucí a pravdivý scénář. Pamatuji si z něj snad každou větu a dialog. Nejkrásnější a nejemotivnější film, jaký jsem kdy viděla, a jež se mi nesmazatelně zaryl do srdce a mysli. Ukazuje lásku a hluboký cit, který zde však vůbec nesklouzne ke kýči a oblíbenému hollywoodskému patosu. Jeden z mých top filmů, jehož dokonalý filmový, citový a osobní prožitek je více autentický zejména při originálním znění. Kdybych mohla celý tento příběh shrnout do jednoho citátu, řekla bych tento, který mne kdysi napadl: "Hloubku našich citů nikdy nedokážeme vyjádřit v hloubce našich slov..."(9.3.2006)

 • Galadriel
  ****

  Podle mě byl kolem Zkrocené hory zbytečně velký humbuk. Ano, scénář je skvělý, režie také, Jake a Heath jsou skutečně výborní, ale avizovanou kontroverzi ve filmu rozhodně nehledejte a u mě je ještě jeden problém - ani trochu se mě tenhle příběh nedotkl. Ač se všichni tvůrci a aktéři snaží sebevíc, prostě si nemůžu pomoct (a protože nechci spoilerovat, tak nemůžu ani napsat, která scéna měla být podle mě hodně silná a mě nechala naprosto chladnou). Přestože jde o po všech stánkách velmi povedený snímek, mám takový pocit, že za pár dní si na něj ani nevzpomenu.(28.6.2006)

 • Faustka
  *****

  Tenhle příběh zakázané lásky dvou mužů na mě dost silně zapůsobil. Ze začátku to pro ty dva bylo takové náhlé poblouznění, ale časem to přerostlo v lásku a oni musí čelit svým niterným touhám a i když by nejraději byli spolu, vědí že je to v té době naprosto nemožné a tak nemůžou být štastní jak oni tak i jejich rodiny. Ang Lee natočil citlivý příběh a oba hlavní představitelé ( Heath Ledger a Jake Gyllenhaal ) své role výborně zvládli.(26.8.2008)

 • - Poté, co Ennis (Heath Ledger) při jíždě na koni potkává medvěda a kůň shodí Ennise na zem, má postava na tváři šřám na pravé části obličeje. Následující však den není po krvavé ráně ani stopy. (Terva)

 • - Heath Ledger a Jake Gyllenhaal se natolik během tohoto natáčení spřátelili, že když se konaly křtiny Heathovi dcery Matildy Rose, Jake jí šel za kmotra. (Lynette)

 • - Původní povídka E. Annie Proulx vyšla 13. října 1997 v novinách The New Yorker. (imro)