poster

Zkrocená hora

 • USA

  Brokeback Mountain

 • Slovensko

  Skrotená hora

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2005, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Páráda. Když jsem o filmu slyšel poprvé, vybavil se mi jeden díl South Parku, kde byl na filmovém festivalu film o teplejch kovbojích co žerou čokoládovej pudink. A tak jsem si ke Brokeback Mountain vybudoval určitý despekt. Ale ten byl rozbit hned během prvních pár minut. Tenhle film je opravdu kvalitka po všech stránkách.(1.9.2006)

 • Anthony
  *****

  Ang Lee je zkrátka génius. Takhle silný film jsem už dlouho neprožil. Příběh mě naprosto usadil a převálcoval. Film o nešťastné lásce je odvyprávěn strhujícím způsobem a přesto často jen v náznacích a rozhodně naprosto nekýčovitě. Oba herci byli vynikající, můj favoritem je hlavně Jake, u Heatha mi přeci jen trošku vadilo jeho mumlání. Scéna, kdy se po čtyřech letech setkají, vyvolala v sále smích a na mě to přitom působilo jako neskutečně smutný okamžik. A takových silných scén je ve filmu spoustu. Věta "proč já tě jenom nedokážu opustit!" mi ještě bude znít nějakou dobu v hlavě. Hudba mi moc geniální nepřišla, kamera byla výborná, příroda krásná, ale to pro mě byla kulisa a určitě pro tyhle prvky film tak vysoko nehodnotím. Pro mě to určitě nebyl film, kde by se nic nedělo. Já si z filmu vzal hlavně příběh o nešťastné lásce, o tom, jak vynucená přetvářka dělá všechny nešťastné (včetně manželek). O strachu z okolí, zkrátka o tom, jak se těžce vyvíjí milostný vztah v krajně nepřátelském prostředí. A právě proto, že se tu i řeší témata přetváření se, lží ze strachu z okolí (a to i lhaní sobě) a tabuizovaného vztahu, nejde říct, kdyby to nebyl homosexuální vztah, byl by to klišoidní milostný příběh. Protože téma homosexuality tu hraje klíčovou roli a je to asi jako říct, že kdyby v Dokonalé bouři nebyla bouřka, tak ten film je jen nudným příběhem pár rybářů co jedou na klidném moři na ryby. Samozřejmě, že by byl nudný - protože Dokonalá bouře je o bouřce a Zkrocená hora je o homosexualitě.(3.3.2006)

 • StarsFan
  ***

  Jeden z těch autentočtějších filmů o homosexuálech, i když asi ne nijak přelomový. Dlouho po tom, co jsem se na něj dodívala v kině jsem se snažila přijít na to, co mi v tom chybělo. Proč jsem neměla nutkání přeběhnout do kinosálu vedle a dát si to celé znova. V hercích pravděpodobně problém nebude. Heath Ledger se konečně vymaňuje ze stereotypu svých milovnických rolí, i když mojí oblíbenější postavou byl už od počátku Jake Gyllenhaal. K tomu přidáte krásnou přírodu, sympatický scénář... a chybí to, co by mě přimělo řařadit Zkrocenou horu k tomu lepšímu, co jsem kdy viděla. A to citlivější režie. Nemám nic proti umění Anga Leeho, ale přece jen... v celém příběhu chybělo něco, co by vás přimělo skutečně věřit celé té velké lásce. Emoce.(21.3.2006)

 • Jossie
  *****

  Dobrý příběh, fantastické herecké výkony doslova všech (nedá mi to a vyzdvihnu Ledgera a Michelle Williams), neskutečně kýčovitá příroda a nádherná hudba, to jsou obrovské klady Zkrocené hory. Ang Lee natočil opravdu krásný a citlivý film, nic nevylepšuje, nic nepodceňuje, jen vypráví. Malinko mi vadily jen dva pohledy do minulosti, mně osobně tam vůbec nesedly.(3.3.2006)

 • Matty
  ****

  Ano, drama o homosexuálních kovbojích je přesně ten filmový žánr, který odpudí všechny, kromě kritiků. Zní to děsně nudně a artově. Zkuste však zapomenout na předsudky a prostě jít do kina kvůli zážitku, na téma nehledě. Zkrocená hora je maximálně nepatetická a spíš než film připomíná časosběrný dokument o dvou zamilovaných kovbojích. Život není jako film, ale tenhle film je jako život. 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, Cival, Faidra, dobytek, liborek_, mm13, jahol, Jordan, Triple H, Prejza, aliajas(3.3.2006)

 • - V Malajsii Zkrocenou horu kvůli kontroverznímu obsahu zakázali. Zákazu podléhala také v Číně. (imro)

 • - Ve scéně, kdy si povídá Ennis (Heath Ledger) s Jackem (Jake Gyllenhaal) u jereza o Mexiku, má z jednoho pohledu Ennis na tváři černé smítko. Ze záběrů z dalších dvou směrů však na tváři nic není. (AlekiCornski)

 • - O režii se v průběhu přípravných prací zajímali Gus Van Sant a Joel Schumacher. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace