Zkrocená hora

Skrotená hora

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2005, 134 min

• dobytek

Zkrocená hora aneb Homosexuální praktiky pozemšťanů... Na Zkrocenou horu jsem se podíval jen tak z nudy. Nemam nic proti homosexualitě, ale film o teplejch kovbojích, který žerou fazole (nikoliv pudink) a pak si dělaj ve stanu homorektoskopii, to mě opravdu nebere. Nedoufal jsem ani na okamžik, že by se mi to snad mohlo líbit, takže žádný zklamání se (narozdíl od hromady jinejch uživatelů) u mě nekonalo. Největší problém je ovšem v tom, že by mě to nebralo ani v případě, že by tam byl cowboy a cowgirl. Na tento film platí jedno znamý pořekadlo: Z hovna bič neupleteš. Zkrocená hora nejspíš byla natočena jen z důvodu, aby náboženský fanatici a puritáni v USA viděli, že láska může vzniknout i mezi lidmi stejnýho pohlaví. Jinej důvod, proč tohle velký NIC někdo natočil, mě nenapadá... Divákům je naservírováno 20 (nebo kolik) let ze života 2 osob, který se před svym okolim snažej zatajit svou sexuální orientaci (což se tak úplně nepovede, ale nechci spoilerovat). Během tý dlouhý doby se vlastně vůbec nic zajímavýho neděje a všechny důležitý situace v jejich životech jsou jen tak povrchně načrtnuty. Snad jenom to, když se spolu po letech zase setkávaj, mělo nějakou hloubku. Nejvíc mě tak asi pobavilo, že oba vypadali pořád stejně a vůbec se za ty roky nezměnili (akorát Jake Gyllenhaal měl nalepenej knírek). Country rád nemam a všechny ty záběry přírody mě taky zrovna moc nebraly. Tenhle film šel prostě úplně mimo mě. Jestli chcete vidět film, kde si to spolu rozdávaj osoby stejnýho pohlaví, tak se podívejte třeba na něco ze série Where the boys aren´t. Myslim, že pro většinu lidí to bude rozhodně lepší podívaná.(14.5.2007)

Soundtrack Gustavo Santaolalla: 1. Opening - Gustavo Santaolalla ,2. He Was A Friend Of Mine - Willie Nelson ,3. Brokeback Mountain 1 - Gustavo Santaolalla ,4. A Love That Will Never Grow Old - Emmylou Harris ,5. King Of The Road - Rufus Wainwright ,6. Snow - Gustavo Santaolalla ,7. The Devil's Right Hand - Steve Earle ,8. No One's Gonna Love You Like Me - Mary McBride ,9. Brokeback Mountain 2 - Gustavo Santaolalla ,10. I Don't Want To Say Goodbye - Teddy Thompson ,11. I Will Never Let You Go - Jackie Greene ,12. Riding Horses - Gustavo Santaolalla ,13. An Angel Went Up In Flames - The Gas Band ,14. Its So Easy - Linda Ronstadt ,15. Brokeback Mountain 3 - Gustavo Santaolalla ,16. The Maker Makes - Rufus Wainwright ,17. The Wings - Gustavo Santaolalla ,(12.5.2011)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $83,043,761Tržby Celosvetovo $178,062,759Tržby za predaj DVD v USA $31,338,090 //počet predaných kusov 1,853,765/40%/(19.11.2007)

nenechala jsem se zlakat timto filmem v dobe uvedeni do kin.. uz kvuli tomu humbuku kolem.. nechala jsem to vysumet - a nelituju.. tenhle film je ohnostrojem citu a emoci.. je o lasce, kterou tam nejdeme snad uplne vsude..(30.10.2006)

Tento film jsem pochopil takto: A) V každém z nás je kus latentní bukvice. B) Osamění a sociální izolace dvou hetero "honáků" vede nutně k ruptuře konečníku. C) Sexuálně frustrovaný cowboy pohrdne ztepilou kravkou, vraným koníkem či jiným rozkošným horským zvířátkem (Divné, že? Zoofilové jsou přece taky normální lidi - bez jakékoliv ironie!! = SPOILER KE DVOJCE "Zkrocená nora"). D) Víckrát už nejedu s kámošem kempovat bez bab.(10.2.2010)