poster

Zkrocená hora

 • USA

  Brokeback Mountain

 • Slovensko

  Skrotená hora

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2005, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  To s tou nominací na nejlepší film roku byl jako vtip nebo co? Jako já nevim, ale aby se dva chlapi, co jsou do tý doby jakože normální si začali najednou rozpíchávat prdele ve stanu, to mi přišlo hodně trapně přehnaný a na efekt. Je fakt, že filmu se rozhodně nedaj upřít kvality jako překrásný záběry přírody, herecký výkony jak Gyllenhaala, tak zejména Ledgera nebo solidně natočený smutný love story, jenže nic víc na tom prostě nevidim, tohle akorát boduje tim, že jsou tady dva teploušové a tak si to málokdo dovolí přímo zkritizovat, jinak podobných příběhu o nenaplněný lásce jsou mraky a mnohdy bych řek i lepší, než je tohle a oceněný jsou leda tak hovnem. Je to kvalitní, ale nejlepší film roku ani omylem, ještěže vyhrálo Crash a ne tohle(2.1.2009)

 • StarsFan
  ***

  Jeden z těch autentočtějších filmů o homosexuálech, i když asi ne nijak přelomový. Dlouho po tom, co jsem se na něj dodívala v kině jsem se snažila přijít na to, co mi v tom chybělo. Proč jsem neměla nutkání přeběhnout do kinosálu vedle a dát si to celé znova. V hercích pravděpodobně problém nebude. Heath Ledger se konečně vymaňuje ze stereotypu svých milovnických rolí, i když mojí oblíbenější postavou byl už od počátku Jake Gyllenhaal. K tomu přidáte krásnou přírodu, sympatický scénář... a chybí to, co by mě přimělo řařadit Zkrocenou horu k tomu lepšímu, co jsem kdy viděla. A to citlivější režie. Nemám nic proti umění Anga Leeho, ale přece jen... v celém příběhu chybělo něco, co by vás přimělo skutečně věřit celé té velké lásce. Emoce.(21.3.2006)

 • Rex Mundi
  *****

  Trvalo mi 3 roky, kým som si Skrotenú horu pozrela (pri niektorých filmoch sa oplatí prečkať najväčší hype), ale ako rada vravím, všetko má svoj správny čas. Pre mňa dozrel ten najsprávnejší moment a film som si vychutnala od prvej minúty po poslednú. Radím ho medzi najsilnejšie filmové zážitky, má nádhernú atmosféru šírej oblohy Wyomingu, obsahuje moju obľúbenú tragickú romantiku a bez mučenia sa priznám, že scéna vášnivého bozkávania pod schodami mi doslova vyrazila dych :-)(4.5.2008)

 • Jossie
  *****

  Dobrý příběh, fantastické herecké výkony doslova všech (nedá mi to a vyzdvihnu Ledgera a Michelle Williams), neskutečně kýčovitá příroda a nádherná hudba, to jsou obrovské klady Zkrocené hory. Ang Lee natočil opravdu krásný a citlivý film, nic nevylepšuje, nic nepodceňuje, jen vypráví. Malinko mi vadily jen dva pohledy do minulosti, mně osobně tam vůbec nesedly.(3.3.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Larry McMurtry, Diana Ossana .. Žádný přehnaný hype, přetvářka nebo růžové příkrasy, ale pouze hodně dobrý film o zvláštním vztahu dvou lidí. Láska má mnoho podob, pěkných začátků, různých nástrah a smutných konců. O tom všem je tento film. Komorně natočený, mistrně zrežírovaný, protkán krásnými záběry, minimalisticky přesnou a velmi pěknou hudbou a silným příběhem. Nebýt mírného protahování některých scén, formální chybu bych nenašel. Zato bezchybné jsou herecké výkony. Milenci Gyllenhaal a Ledger jsou zkrátka dokonalí a věřit se jim dá každé gesto, dialog i akt. Nebudu řešit Oscar ambice a šance byť v jakémkoliv kategorii .. to vyřeší skupina jiných a Vám nezbude než je jen suše akceptovat.(27.2.2006)

 • - Z desítek nominací a cen je mediálně nejznámějších 8 nominací na Oscara, ze kterých nakonec tvůrci přeměnili na vítězství jen tři – za režii, hudbu a scénář. Také na Zlatých globech zaznamenali podobný úspěch, jen skladatel Gustavo Santaolalla si odnesl cenu za nejlepší skladbu a Zkrocená hora se navíc stala nejlepším filmem roku v kategorii Drama. (imro)

 • - Herečka Anna Faris byla za svůj výkon v roli Lashawn nominovaná v kategorii Ounstanding Performance by a Cast in a Motion Film na cenu Screen Actors Guild. (R.K.)

 • - Nápis Versatile na traktoru, který řídí Jack Twist (Jake Gyllenhaal), označuje muže, kteří jsou v sexu s jinými muži rádi jak aktivní, tak pasivní. (boshke)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace