Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Musim říct, že v první polovině filmu se u mě jednalo o jasný horor, až pak začala ta šaškárna a komedie, což filmu celkem uškodilo. Jenže svěží a bezva David Arquette to jistil a závěrečné chvíle v dolech se mi zamlovaly. Super oddychová podívaná.(15.2.2011)

Celkom fungujúca spomienka na zašlú slávu béčiek typu Gremlins alebo Critters. Neviem sa však zbaviť pocitu, že to mohla byť väčšia show. 5/10(18.8.2011)

Ideální odpočinkový film, který moje mamča tak nenáviděla, až jsem si ho zamiloval.(20.12.2012)

Sranda teror vycházející ze starších vzorů nelze brát vážně. 51%.(30.9.2016)

• PALINO

Úvodná polhodinka je doslova o ničom, je tu snaha o predstavenie hlavných hrdinov a obyvateľov mestečka, aby sme mali s kým sympatizovať a aby nám bolo aspoň trochu smutno, keď to niekto z nich schytá od pavúčika. Vďaka bezduchým a miestami hlúpym dialógom sa to však vôbec nepodarilo a nedivil by som sa, ak by niekto začal fandiť pavúkom. Ešteže je väčšina scén z druhej polovice filmu akčného zamerania, ináč by sme asi pomreli nudou.(7.6.2004)

• Theraphosa

Když tento snímek shlédne "někdo z oboru", musí se popadat smíchy za pupek. 10%(18.7.2005)

Říkejte si co chete, mě se to prostě líbilo. Hororové komedie mám velmi rád a u téhle jsem se dobře bavil. Řekněte když pavouci skřehotají velmi zvlášním zbůsobem a občas dokonce zařvou jak lev prostě musim dat ****. Nejlepší scéna :souboj mezi pavoukem a a kocourem za sádrokartonovou zdí.(19.6.2011)

Trochu moc rodinné, trochu moc předvídatelné, trochu moc schématické, ale hlavně naprosto nerealistické - kdo kdy viděl tak velké pavouky???(10.10.2014)

• herr_carter

Ti pavouci byli drsní jak košík plný koťátek !!....................moje hodnocení = 3,5 z 10.(11.1.2015)

Roztomile naivní, vtipné, zábavné a sebeironické pojetí horroru.(10.12.2015)

Nepokryte som sa bavil. Skoro presná kombinácia žánrov, ktorá ale viac ako hororom je čiernou paródiou. Skákajúci digitálni pavúci ("sakra koľko máte životov"), ktorí sú skôr na srandu ako na strach, trhlí obyvatelia mestečka a momenty, ktoré asi tak skoro nezabudnem...(25.7.2006)

• Holina

Měla to být sranda ale není. Trapné fóry, trapné triky, trapas...(13.1.2009)

Skvelá zábava a skvelé efekty. Aj keď ku koncu už filmári popustili uzdu viac, ako je pre mňa prínosné.(11.2.2009)

Pohodový film na večer,u kterého jsem si parádně odpočinul.Tihle trikově vytvoření pavouci by měli jít příkladem všem pavoučím filmům!(7.6.2010)

Mě teda udivilo jak ti pavouci vydávali ten lidský skřek. Zkrátka nevinná horrorová komedie s nadrovou sugescí... My o tom víme svý...... Jsou to tajné vládné programy vlády.... Ne- tak dobře jsou to pavouci z Marsu, už jste spokojenej.....(13.1.2011)

• Martrix

Když se na film připlácne žánrová nálepka horor/komedie, tak se dá čekat spíš parodie na horor. Jenže tvůrci tohoto filmu, na to šli nejspíš jinak. Natočili horor, ale po prvním promítání si řekli, že to není ono a rozhodli se tuhle přidat, támhle ubrat... a pustit Pavoučí teror do světa s tím, že ty směšné věci jsou schválně. Ale nebojte, těch směšných věcí tam moc není. Tedy pokud vás nerozveselí pohled na obří pavouky, kteří loví lidi a u toho dělají stejné zvuky jako gremlins. Triky nejsou na deset let starý film vůbec špatné, ale i tak digipavouci vyděsí jen arachnofobiky a hloupým pištěním a žvatláním pobaví jen zvrhlé teenagery. Zabývat se hereckými výkony je zbytečné stejně, jako řešit děj filmu. Jen mě překvapilo, kolik filmů je děláno jako přes kopírák. Potvory terorizují městečko, šerifka s dětmi, útěk a bitka v obchodním domě, podzemní chodby... . Děj je téměř totožný s Evoluce (2001) a kdyby se mi chtělo přemýšlet, tak bych nejspíš přišel na další velmi podobné kousky. Na druhou stranu třeba taková Larva (2005) má stejný děj a byla by naprosto příšerná, i kdyby se tvářila jako hororová komedie. Pokud máte nakoukáno z dřívějška, Pavoučí teror je až na pár vtípků nudná záležitost, která ničim nepřekvapí. Nicméně pokud jste tímto žánrem ještě nepolíbeni(neosliznuti), jako úvod do světa zmutovaných potvor to není špatné.(19.6.2011)

• VanTom

Obyčejná parodická monster-hororová komedie - fáze, než všichni uvěřili v existenci přerostlých pavouků, dost trvala, nicméně následný "mayhem" v městečku a nákupním centru už docela šlapal. Těch únavných klišé se ovšem vyrojilo více, než z nich vyplývajících vtípků a narážek, čili se dá říct, že tvůrci nedokázali přiznanou nadsázku uspokojivě využít.(4.5.2017)

• Radim

Upoutávka na přebalu DVD slibuje skvělou a napínavou zábavu. Není to pravda. Po 10 minutách sledování vám je zcela jasný scénář filmu a veškeré napětí se zredukuje na občasné leknutí, když odněkud vyskočí pavouk. Hloupé dialogy, nevěrohodné triky, i arachnofobici se zasmějou. Jednu ze dvou hvězdiček dávám za povedené detaily anatomie pavouků.(11.3.2005)

• spiritus

Jako komedie to možná funguje celkem dobře, ale jako cokoliv jiného, v žádném případě. Je to takovej ostrej gulášek, který někdo moc přemíchal a překombinoval.(1.6.2006)

Prvotridni beckovy vytvor v parodickem horror-comedy stylu s roztomile znejicimi osminohyma potvurkama. Ve vedlejsi roli mladounka (Scarlett Johansson). 60%(9.10.2007)