Vynikajúci vojnový veľkofilm nabitý hereckými (väčšinou už nežijúcimi) esami minulého storočia s miestami až dokumentaristickou presnosťou. Tvorcovia sa za každú cenu snažili držať historických faktov, čo ale niekedy uberá filmu na dynamike. Aj keď leteckým a námorným bitkám moc neholdujem, bolo zaujímavé sledovať, ako si generáli Nimitz a Yamato posielajú vzdušné pozdravy a ako veľmi chceli amíci japoncom po pár mesiacoch odplatiť natrhnutú riť z Pearl Harboru. Squelé.(28.12.2008)

V dobe natáčania to bola určite pecka. V súčasnosti možno film už stratil trocha zo svojho lesku, ale stále je to slušný nadpriemer, ktorý udržiava hlavne plejáda skvelých hercov ako Heston, Fonda, Coburn... Oslovili ma aj polodokumentárne zábery vojny v tichomorí či celková stratégia na jednej alebo druhej strane ohľadom pripravovanej bitky. Preto aj keď ide o pomerne dlhý film ani chvíľu nenudil. 75/100(24.7.2014)

Jestliže tenhle film něčím trpí, pak tím, že namísto nějakého hlubšího ztotožnění se s postavami a příběhem nás neustále krmí informacemi typu "ten a ten poručík z té a té perutě", "stalo se v tolik a tolik" a scénami, které mají sice dokumentaristický význam, ale pražádný dramatický potenciál. Proto v hodnocení dopadl stejně jako třeba "Bitva o Británii" nebo "Tora, Tora, Tora!"(23.3.2005)

Další z válečných snímků, který se svým pojetím blíží hranému dokumentu, což však nic neubírá na jeho kvalitách. Skutečně vynikající film se super hvězdným obsazením celkem věrně vykreslující asi nejvýznamnější válečné střetnutí, které znamenalo zásadní zlom ve vývoji II. sv. války v Tichomoří. USA zde potopením 4 japonských letadlových lodí zlomily do té doby trvající hegemonii císařského válečného námořnictva. Film nepřímo navazuje na další vynikající válečný velkofilm Tora Tora Tora, který taky v podstatě formou hraného dokumentu popisuje začátek války v Tichomoří – napadení námořní základny USA Pearl Harbor japonským loďstvem. Opět jako u dalších válečných filmů z 60-tych a 70-tych let zůstává pro mě otázkou a záhadou, jak režiséři a producenti dokázali dát dohromady tolik filmových hvězd. Dnes stojí film na jedné, max. dvou hvězdách či super hvězdách za honorář 10 – 30 mil. USD za film. Neumím si představit, kolik by dnes musel producent dohromady zaplatit hercům jako Henry Fonda, Charlton Heston, Robert Mitchum, James Coburn, Hal Holbrook, Glenn Ford, Clif Robertson, Tom Selleck a další. To je jakoby dnes chtěl někdo dát dohromady do jednoho filmu herce jako Tom Hanks, Jude Law, Brad Pitt, Orlando Bloom, Tom Cruise, Bruce Willis, Sylvester Stallone, Michael Douglas nebo Richard Gere. Neumím si to představit. Každopádně Bitva O Midway i právě proto stojí za 5.(23.1.2012)

Začínáme povinným představením postav a jedním - vcelku zbytečným - milostným motivem mezi nezajímavým americkým chlapcem a japonskou dívkou. Pak se zvýší obrátky při přípravě na bitvu, lidé váhají, stojí před rozhodnutími, která můžou změnit svět, dělají chyby, jindy se rozhodnou správně a občas kartami zamíchá prostě smůla nebo štěstí. ____Začíná bitva a film se soustředí už jen na její průběh. Téměř dokumentární záznam bitvy o Midway, bez emocí, jen boj podpořený skvěle vloženými reálnými záběry. Přesto to není v žádném případě chladný film, i když nevidíme žádné slzy, žádné srdceryvné loučení se s umírajícími kamarády. Vojáci jsou muži vykonávajícími svoji práci a přesto z filmu emoce přímo sálají, divák si je ale musí přebrat sám, protože je vtažen do děje. Film z nikoho neždímá dojetí prvoplánovými scénami, ale prostým popisem jedné z nejdůležitějších bitev druhé světové války. /3. 9. 14. - vida, můj komentář č. 1 400/(3.9.2014)

• - Midway je atol o rozloze 6,2 km čtverečních ležící v severním Pacifiku (blízko Havajského souostroví). V okolních vodách se dne 4.června 1942 odehrála nejznámější bitva, bitva o Midway. Námořnictvo Spojených států zde potopilo čtyři největší letadlové lodě japonského námořnictva, které chtělo Midway obsadit a tím Japonsku způsobilo drtivou porážku. V současné době je letiště na ostrovech používáno jako nouzové letiště pro dopravní letouny letící přes Tichý oceán. (Rodriguez)

• - Bitva o Midway trvala od 3. do 7. června 1942. Japonci zde ztratili všechny čtyři letadlové lodě, zatímco Američané přišli jen o jednu. Bitva o Midway znamenala obrat ve válce v Pacifiku. (Petulka88)

• - Pilot bombardéru TBD Devastator George H. Gay, který byl v této bitvě sestřelen a jeho osud je ve filmu rovněž zmíněn, strávil ve vodě přes 30 hodin, než byl vyloven záchranáři. Díky svému sestřelení jako jediný ze squadrony VT-8 přežil útok na japonské letadlové lodě a byl poté vyznamenám námořním křížem. Zemřel v roce 1994 ve věku 77 let. (Foxhound#1)