Jestliže tenhle film něčím trpí, pak tím, že namísto nějakého hlubšího ztotožnění se s postavami a příběhem nás neustále krmí informacemi typu "ten a ten poručík z té a té perutě", "stalo se v tolik a tolik" a scénami, které mají sice dokumentaristický význam, ale pražádný dramatický potenciál. Proto v hodnocení dopadl stejně jako třeba "Bitva o Británii" nebo "Tora, Tora, Tora!"(23.3.2005)

Bitva o Midway stojí na pomezí mezi válečným dramatem a hraným dokumentem. Pravda, je ještě stále o malinko více hraná než dokumentující, rozdíl je však minimální. Aby měl divák celkový přehled a jasnou představu o tom, co že se to tenkrát u onoho ostrova přihodilo, soustředí se hlavně na nejvyšší velení nasazených jednotek. Postavy, které je představují (Nimitz, Spruance, Halsey, Yamamoto, Nagumo, Kondó), obdařuje film podivnou mluvou. Přirozenost je jí trošku cizí, zato však v sobě obsahuje spousty relevantních fakt, hlášení, informací a vysvětlení. To každému nemusí být po chuti, já si však tohle opáčku z dějepisu udělal rád. Dokonce jsem se těšil z toho, že film přípravě k boji a manévrování věnuje zhruba stejný prostor jako boji samotnému. Slabé ****.(9.2.2009)

Vojnových filmov nemám vela napozeraných, letecko-lodných dupľom nie, pretože v tomto žánri nie som velmi doma, ani túto historickú bitku o Pacifik som nepoznal. Skvelé hrecké obsadenie však dávalo tušiť, že nepôjde o zlý snímok. Spomeňme Hestona, H.Fondu, Coburna, Mitchuma, Mifuneho,... Bojových súbojov bolo bohate, i ked vela z nich iba na popredí s behajúcim filmovým plátnom, ale v 70. rokoch to inak asi nešlo. Spracovanie bolo celkovo kvalitné a poctivé, až na pár detailov. Hodnotenie: 75%(18.8.2013)

V dobe natáčania to bola určite pecka. V súčasnosti možno film už stratil trocha zo svojho lesku, ale stále je to slušný nadpriemer, ktorý udržiava hlavne plejáda skvelých hercov ako Heston, Fonda, Coburn... Oslovili ma aj polodokumentárne zábery vojny v tichomorí či celková stratégia na jednej alebo druhej strane ohľadom pripravovanej bitky. Preto aj keď ide o pomerne dlhý film ani chvíľu nenudil. 75/100(24.7.2014)

Klidně ještě trochu víc informací o pozadí akce a o tom, kdo je kdo, trochu jsem se v nich ztrácel. Navíc v takovém filmu považuju za hrubou chybu, míchat sem naprosto irelevantní vztah nějakého vojcla a japonky, byť je to syn vojenského pohlavára - tahle vsuvka film zbytečně protahovala a "znuďovala".(3.5.2011)

• - Natáčelo se na námořních základnách Terminal Island v Los Angeles, Pensacola na Floridě a základně v Long Beach. Lodní záběry se točily na letadlové lodi USS Lexington (CV-16). (Foxhound#1)

• - Mnoho akčních sekvencí bylo převzato z jiných filmů. Nálety japonských letadel na Midway pochází z filmu Tora! Tora! Tora! (1970) a Hawai Middouei daikaikusen: Taiheiyo no arashi (1960). Dooliteův nálet je z filmu Třicet vteřin nad Tokiem (1944) a některé další záběry pochází z filmů Všechny lodě pryč (1956) nebo Bitva o Británii (1969). (Foxhound#1)

• - Pilot bombardéru TBD Devastator George H. Gay, který byl v této bitvě sestřelen a jeho osud je ve filmu rovněž zmíněn, strávil ve vodě přes 30 hodin, než byl vyloven záchranáři. Díky svému sestřelení jako jediný ze squadrony VT-8 přežil útok na japonské letadlové lodě a byl poté vyznamenám námořním křížem. Zemřel v roce 1994 ve věku 77 let. (Foxhound#1)