Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šest měsíců po japonském útoku na Pearl Harbor hlásí američtí zpravodajci, že objevili zvýšenou aktivitu Japonců. Podle odhadu velícího důstojníka by mohlo jít o útok na ostrov Midway. Admirál Nimitz na rozdíl od vojenských úředníků ve Washingtonu uvěří v útok a podle toho jedná. Soustředí k ostrovu konvoje letadlových lodí i průzkumná letadla. Mezitím na palubě bitevní lodi admirála Yamamota probíhá důležité jednání. Jeho cílem je vyprovokovat bitvu, při které chtějí Japonci zničit americké loďstvo a následně ovládnout Tichý oceán. Přesně 3. července 1942 však boj skončí naprostou porážkou sebevědomé japonské flotily a stane se jedním ze zlomových okamžiků v historii druhé světové války. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

monolog 

všechny recenze uživatele

skvělej válečnej velkofilm. a sem to označení opravdu patří. všechny ty záběry se opravdu vyvořily pro filmaře (pokud nejsou autentický). neuvěřitelné herecké obsazení a výkony dělají z tohohle snímku jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. za zmínku taky stojí, že společně s filmy MacArthur a Tora! Tora! Tora! to vytváří jeden z nejjednotnějších pohledů na nějaké ze světových bojišť druhé velké války. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velkolepé letecké bitvy zobrazené z části originálními dokumentárními záběry, strhující drama o vypátrání nepřítele a volbě správné taktiky, to je film Bitva o Midway. Vždy těším, jak to Američani těm Japoncům natřou:). Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=99880 ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpůsobivějších a přitom překvapivě věrných válečných velkofilmů v pravém slova smyslu. Vojska, především piloti, jsou tady bohudík nazíráni jako masa, což však vůbec nebrání jednotlivým skvělým výkonům. Bitva o Midway si svojí důležitostí a válečnou surovostí reprezentovanou situací, kdy proti sobě "stály" lodě, jež na sebe navzájem neviděly, a přesto se posílaly ke dnu, jistě právem zaslouží důstojný pomník, jejž jí tento film vytvořil. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Bitva o Midway stojí na pomezí mezi válečným dramatem a hraným dokumentem. Pravda, je ještě stále o malinko více hraná než dokumentující, rozdíl je však minimální. Aby měl divák celkový přehled a jasnou představu o tom, co že se to tenkrát u onoho ostrova přihodilo, soustředí se hlavně na nejvyšší velení nasazených jednotek. Postavy, které je představují (Nimitz, Spruance, Halsey, Yamamoto, Nagumo, Kondó), obdařuje film podivnou mluvou. Přirozenost je jí trošku cizí, zato však v sobě obsahuje spousty relevantních fakt, hlášení, informací a vysvětlení. To každému nemusí být po chuti, já si však tohle opáčku z dějepisu udělal rád. Dokonce jsem se těšil z toho, že film přípravě k boji a manévrování věnuje zhruba stejný prostor jako boji samotnému. Slabé ****. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Solidní film, sice si tu a tam vypomáhá záběry z Tora! Tora! Tora! (které je ovšem lepší) a dobovými dokumentárními záběry, i tak ale působí přesvědčivěji, než cgi ala Michael Bay. Bitvu sice trochu zjednodušuje, ale podstatného celkem moc nechybí, snad jen role ponorky I 168. Každý, kdo četl Hubáčka, si to musí vychutnat. "AF má potíže s pitnou vodou", poztrácené pumy v peruti kapitána McCluskyho apod. Chápu, že někteří diváci se ve jménech a událostech můžou ztrácet, jenže bitva je komplexní událost a prakticky nikdy ji nerozhoduje jeden filmový hrdina, tak to nefunguje. Pokud se film jmenuje Midway, má být o Midway a o podstatných věcech. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (15)

  • Natáčanie na mori trvalo 3 týždne. (westerns)
  • Midway je atol o rozloze 6,2 km čtverečních ležící v severním Pacifiku (blízko Havajského souostroví). V okolních vodách se dne 4.června 1942 odehrála nejznámější bitva, bitva o Midway. Námořnictvo Spojených států zde potopilo čtyři největší letadlové lodě japonského námořnictva, které chtělo Midway obsadit a tím Japonsku způsobilo drtivou porážku. V současné době je letiště na ostrovech používáno jako nouzové letiště pro dopravní letouny letící přes Tichý oceán. (Rodriguez)

Související novinky

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)

Reklama

Reklama