Vojnových filmov nemám vela napozeraných, letecko-lodných dupľom nie, pretože v tomto žánri nie som velmi doma, ani túto historickú bitku o Pacifik som nepoznal. Skvelé hrecké obsadenie však dávalo tušiť, že nepôjde o zlý snímok. Spomeňme Hestona, H.Fondu, Coburna, Mitchuma, Mifuneho,... Bojových súbojov bolo bohate, i ked vela z nich iba na popredí s behajúcim filmovým plátnom, ale v 70. rokoch to inak asi nešlo. Spracovanie bolo celkovo kvalitné a poctivé, až na pár detailov. Hodnotenie: 75%(18.8.2013)

skvělej válečnej velkofilm. a sem to označení opravdu patří. všechny ty záběry se opravdu vyvořily pro filmaře (pokud nejsou autentický). neuvěřitelné herecké obsazení a výkony dělají z tohohle snímku jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. za zmínku taky stojí, že společně s filmy MacArthur a Tora! Tora! Tora! to vytváří jeden z nejjednotnějších pohledů na nějaké ze světových bojišť druhé velké války.(19.1.2006)

YOU'RE PAID TO FLY FIGHTER PLANES, NOT TO SIT IN YOUR CABIN AND CRY OVER YOUR GIRL'S PICTURE! Hodně silný film. Úplně z něj jde cítit ta slaná voda a vítr ve tváři. Nechybí zde nic. Hvězdy jako Heston, Fonda a Ford táhnou a v malých roličkách i Coburn a Mitchum; i když ten si jen v posteli škrábal vyrážku na prdeli. V bojových scénách razí do nosu olej a kouř z motorů letadel, které sviští oblohou v plamenech a krvi svých pilotů, kteří jsou uvězněných v jejich kokpitech. Do uší burácí průlety letadel, střeli z kulometů a kanónů a burácení mocných motorů stíhaček, které padají do moře jako kachny, které jsem kdysi střílel na Nintendu před televizí. Závěr filmu navíc zahraje na divákovy city a to už je pro plné hodnocení víc než dost.(4.5.2015)

Škoda, že sa dnes už takéto veľkofilmy nerobia. Film o najväčšej letecko-námornickej bitke v druhej svetovej vojne je hlavne pre vojnových nadšencov veľkým lákadlom. Oceňujem veľmi citlivo a nenápadne zakomponované dobové zábery, ktoré si menej všímavý divák ani nevšimne. Americká i japonská strana dostávajú vo filme takmer rovnaký priestor a stratégia obidvoch velení vyplňuje hlavne prvú polovicu filmu. Romantická linka pôsobí tak nejak navyše, ale letecké nálety a súboje potešia, preto sú slabiny filmu rýchlo zabudnuté. Poraziť takú japonskú silu, to je malý zázrak. Tomuto zázraku vzdali hold mnohí a medzi nimi aj vojnoví nadšenci zo skupiny SABATON v skladbe s rovnakým názvom - Midway .80%.(16.9.2012)

Takový ten klasický válečný americký film, který mě nějak moc nebere. Jsou zde skvělí herci, kdy mě překvapil Henry Fonda, který tu pro mě hodně zestárnul (nedávno jsem viděl filmy, kde byl přece jen mladší), ale nejvíce zaujal Charlton Heston. Přece jen měl hlavní roli. Skoro jsem si myslel, že na boje nedojde, protože první hodina je celkem o ničem, spíše vztahová, ale ono se to nakonec povedlo. Ten konec ale až tak klasický není a zaujal.(6.2.2015)

• - Pilot bombardéru TBD Devastator George H. Gay, který byl v této bitvě sestřelen a jeho osud je ve filmu rovněž zmíněn, strávil ve vodě přes 30 hodin, než byl vyloven záchranáři. Díky svému sestřelení jako jediný ze squadrony VT-8 přežil útok na japonské letadlové lodě a byl poté vyznamenám námořním křížem. Zemřel v roce 1994 ve věku 77 let. (Foxhound#1)

• - Bitva o Midway trvala od 3. do 7. června 1942. Japonci zde ztratili všechny čtyři letadlové lodě, zatímco Američané přišli jen o jednu. Bitva o Midway znamenala obrat ve válce v Pacifiku. (Petulka88)

• - Mnoho akčních sekvencí bylo převzato z jiných filmů. Nálety japonských letadel na Midway pochází z filmu Tora! Tora! Tora! (1970) a Hawai Middouei daikaikusen: Taiheiyo no arashi (1960). Dooliteův nálet je z filmu Třicet vteřin nad Tokiem (1944) a některé další záběry pochází z filmů Všechny lodě pryč (1956) nebo Bitva o Británii (1969). (Foxhound#1)