Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zázraky sa dejú! Dokazuje to skutočný príbeh o neobyčajnom hrdinstve ľudí, postavených tvárou v tvár desivej tragédii lietadla plného cestujúcich počas letu na pravidelnej linke medzi Hilo a Honolulu. Keď kapitán Wayne Rogers dosiahol výšku osemtisíc metrov, ozvala sa obrovská rana a veľká časť strechy lietadla, doslova vytrhnutá z trupu, zmizla. Napriek tomu, že mali piloti poškodený výškomer a nefungovalo spojenie, podarilo sa im lietadlo udržať vo vzduchu a pokúsiť sa o núdzové pristátie. Obrovské hrdinstvo posádky sa zapísalo do dejín leteckej dopravy... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Samotná realita která je opět i v cyklu Letecké katastrofy je určitě pozoruhodná událost a skutečně jeden ze zázraků v historii leteckých nehod. Tady bohužel zpracované dalším vesměs neschopným a nudným televizním režisérem. Unylé tempo, stupidní dialogy. Nijak nepřevyšující kvality standartní katastrofické tv produkce.25% ()

djsaly 

všechny recenze uživatele

Film nakrútený podľa skutočnej udalosti z 28. apríla roku 1988 (skoro leteckej tragédii), ktorú vďaka skúsenému kapitánovi, bývalému inštruktorovi lietania na vojenských stíhačkách a jeho druhej mladej ešte neskúsenej pilotke neskôr kapitánke a v neposlednej rade duchaprítomnej a obetavej letuške sa skončilo ukážkovým letom v núdzovom stave a aj pristátím bez dalších následkov na zdraví a majetku. Je vôbec zázrakom, že o život prišla len jedna osoba z 94 prítomných na palube (89 cestujúcich a 5 členov posádky) a to letuška, ktorá v čase prasknutia trhliny na strope v prednej časti trupu a následnom vytrhnutí veľkej časti lietadla bola vymrštená do atmosféry. Výborný a zároveň mrazivý záber bol na zraneného muža, ktorému z ľavej časti hlavy trčal kus vytvarovaného predmetu podľa obrysu tela z úlomkov lietadla. Tvorcovia sa snažili aj o vykreslenie ďalších postáv, ktoré sa pričinily na záchrane a pomoci či naopak vytvárali stres a paniku z nevedomosti, strachu o vlastný život či pretvorení vlasnej mysle na čin svojho života ()

Reklama

Cinik 

všechny recenze uživatele

Film podle skutečné události, která 28. dubna 1988 postihla let Aloha Airlines 243. Film je poměrně přesný, licence tvůrců zůstala v přijatelných mezích, což hodnotím pozitivně, takové filmy odkazující ke skutečné události mají být. Možná by nebylo od věci to prohlášení dané na začátek filmu přemístit na konec - alespoň pro ty, co nevědí, o co šlo. Z rozdílů oproti skutečnosti je nejnápadnější přejmenování provozovatele spoje (z Aloha Airlines se staly Paradise Airlines)... Film možná není zázračné dílo, pokud jde o filmařské a herecké řemeslo, jako beletrizovaný dokument ho však vnímám velmi pozitivně. Člověk, který není tolik vysazen na katastrofy (a zejména pak ty, jejichž důsledky se podařilo minimalizovat díky fantastickým výkonům zúčastněných lidí), toto nadšení ovšem sdílet nemusí... A příznivci katastrof zase mohou dát přednost mnohem dokumentárněji podanému zpracování v podání 1. dílu třetí řady seriálu Letecké katastrofy (Hanging By A Thread). ()

Sattiens 

všechny recenze uživatele

Nejprve jsem shlédnul film, který jsem navzdory hrozným hereckým výkonům chtěl hodnotit za 3 už jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl zfilmovat tuto neuvěřitelnou nehodu. Když jsem ale shlédl díl Leteckých katastrof s názvem Na vlásku, který se taktéž zaobírá událostí letu 243, je podrobnější a né tak zdlouhavý, rozhodl jsem se hodnotit jen jedinou "hvězdičkou". ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Veľká časť filmu pôsobí ako paródia, hlavne vďaka "hereckým" výkonom a efektom, ale čo by sme od TV filmu chceli... A to hrdinské správanie personálu lietadla, vidno že na filme spolupracovali. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama