Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

jefff

Sice béčko, ale velice dobře a poctivě natočené. Celou dobu je to napínavé, nápadité a finále je fakt horor. Žádné hnusné CGI, ale poctivá filmařská práce. Kéž by se devadesátky ve filmu zase vrátily. ()

Smileface

Opravdu napínavý horror s trochu až sci-fi prvky.Ale ve chvíli když začal hořící pavouk lítat po podlaze jsem měl usměv od ucha k uchu. ()

herr_carter

Velice zdařilé béčko na tu dobu, ve které byl film natočen - ještě ke všemu jsem jej sledoval opravdu jako malé dítko na tajňačku, takže jsem byl poměrně hodně vystresovanej. Další z důkazů, že to jde i bez laciných efektů, které by film tak akorát podrývaly.......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

see_sawandrew

Roztomilá Brachypelma mnoho lidí nevyděsí, ale hudba a šikovné detailní záběry, to už funguje na jedničku. Tenhle film budu mít vždycky rád. Navíc, John Goodman je tu naprosto k sežrání - a Saic v dabingu ještě víc. Máš recht, jsem zlej! 70% PS: Za pozornost stojí i krásná píseň Jimmyho Buffetta během závěrečných titulků. ()

xaver

Skutečně inteligentní pavouk. Jeden vidí, jak mu zavraždí kamaráda a tak se rozhodne pomstít. To mu ale nestačí, zajede si do USA, kde nabalí místní kočku a s ní založí rod, který se rozhodne vyhladit lidstvo a ovládnout zemi. Jako nápad nepříliš originální, těch potvor co se snažily vyhladit lidstvo a ovládnout zemu tu už bylo. No a ten příběh, pěkně slaboduché. ()

Han22

Rok 1990 byl pro horory zlatý, sešlo se tu tuna kvalitních filmů včetně nejlepšího pavoučího hororu všech dob. Arachnofobii znám už od dětství, takže některé scény (svačinka, Goodmanův odplivutí a šlápnutí) jsem si pamatoval i po letech. Vyčíst bych mohl pomalé tempo, ale to je vynahrazeno sympatickými postavami, které hrají slušní herci (Daniels, Goodman, Julian "Warlock" Sands). Ale hlavně pavouci jsou proklatě reální, až z toho arachnofobika jako jsem já mrazí - žádné béčkové scény, ale vše co si dokážete představit - pavouk v bačkoře, sprše, záchodě, zkrátka hnus na hnus. Až ve finále se režisér utrhne z řetězu a natočí opravdu psycho souboj s "generálem" ve sklepě. Možná je to nostalgie, možná jsou pro mě pavouci opravdu děsiví víc než cokoliv jiného, ale nemůžu jinak než 5*. ()

iXtr3m3

Jeden z mikromála skvelých filmov o pavúkoch, dokonca tak skvelý, že do dnešného dňa, kým neprišiel Vermines, sa k tomu nič ani len na kilometer nepriblížilo a to je už 33 rokov od premiéry, takže fakt že doba. ()

cab

Prerostly druh velmi jedovateho pavouka se dostane z dzungle do Kalifornie a zacne v jednom malem mestecku pachat peknou paseku. Stridani lehce hororovych momentu a vtipnych pasazi neni na skodu, ale nevydrzi ze svou kadenci po cely snimek, i kdyz se vetsina pomerne dobrych hercu snazi, ale beckovy namet je velmi tezke pozvednout do celkove lepsi kvality. 55% ()

AngiS

Nesnášim je.. nesnáším, nesnáším, nesnáším.. A pustit si to v jednu ráno, to byl pro mš opravdu horor. Mozek produkuje látky, které nám umožní bojovat... myslím, že muj mozek žádný takový látky neprodukuje :D ()

farfalla

Film plný fóbických klišé. Největší trasořitka zemře první, ten, kdo je nejvíc proti novému doktorovi, zemře také. Stará milá paní také. Nesympatičtí žrouti jakbysmet. Divák si jenom v duchu řekne – nedělej to!, nechoď tam! – a už mu scéna dává za pravdu. Film není žádný zarputilý horor. Mezi strachem a napětím se dá i zasmát. Milým překvapením je Delbert McClintock (John Goodman), rázovitý, k všemu odhodlaný profesionál. Jedině ten dává záruku, že co má být vyčištěno, bude čisté. ()

MatejNosal

Najlepší horor o pavukoch aký som kedy videl. Pavúkov sa reálne bojím veľmi, ale vo filmoch mi nevadia, no v tomto filme som sa ich bál aj cez obrazovku, fuj! Našťastie prvky komédie odľahčili môj strach z nich. (70%) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)