Do parkmontské střední školy přichází nová učitelka LouAnne Johnsonová. Devět let sloužila u vojenského námořnictva, pak se ovšem rozhodla radikálně změnit svůj život. Třída, kde má učit angličtinu, se však zdá horší než jednotka nepřítele na bitevním poli. Problémoví, většinou barevní studenti jsou sice inteligentní, jsou však naprosto nezvladatelní a divocí. První kolo sice LouAnne prohraje, když neunese vulgarity, kterými ji třída při první hodině zahrne, a uteče ze třídy. Rozhodně se však nemíní vzdát. Odhodlána přesvědčit je, že vzdělání není zbytečné a zákony ulice nejsou přednější, pouští se do studia psychologie a přístupem, kterým by se ke svým studentům přiblížila, si pozvolna získává nejprve zvědavou pozornost, a později dokonce zájem studentů. Její nekonvenční metody se však stávají terčem kritiky některých kolegů i komisního černého ředitele Grandeye. Bojující LouAnne tedy musí otevřít druhou frontu. Přestože se výsledky dostaví, ocitá se učitelka v situaci, kdy začíná uvažovat o smyslu toho, co dělá, a přemýšlet o tom, že odejde. (TV Nova)

Nediro

Film to byl dobrej ale upřímně, kdyby se mi nějaká učitelka takhle pletla do života, tak bych jí .... přilepil žvýkačku na židli :)) ()

Pattrick

Tento film je u mě Top, za celkové provedení, za atmosféru, za děj, ale hlavně za skvělou Michelle. Pro mě kultovní film s jednou z nejvíce skvělých filmových písniček :) ()

zaji

Co měl znamenat ten dabing?? když přejdu to, že se to nedalo moc poslouchat, ale stejně jsem vydržela, tak 2* ale stačí.. žádnej zázrak.. never more..) ()

Mirrabel

Film, který mě nikdy neomrzí. Výborná Michelle Pfeiffer s bandou teenagerů z chudinské čtvrti, kterým je se třeba jen trochu věnovat. Možná je to trochu přehnané, ale to my těžko můžeme posoudit... ()

s.u.g.e.r.

Film, kterému dodává na výjimečnosti Michelle Pfeifferová. Má to prostě své kouzlo a vy víte, že se na něj opět někdy rádi podíváte - takových moc není. ()

Dr.Kepler

Tyhle filmy miluju. Pro, co dokáží udělat s člověkem. Kdo chce se do příběhu ponořit uvědomí si spoustu věcí. Nemůže ho takový příběh nechat klidným. Problematiku amerického školství a nejen jeho je moc důležitá. Člověk by měl sám o sobě rozhodovat. O s vém osudu, měl by dostat šanci a je jen na něm jestli se jí chopí nebo ne. Jinak obsazení a herecký výkon Michelle Pfeiffer to bylo neuvěřitelný. Věřil jsem jí každý slovo, každý pohyb, úsměv i bezmoc. Hrála to dokolane věrohodně. Proto nemůžu dát jinak než (10/10) mám prostě rád filmy, ze kterých si člověk něco může vzít ;) ()

Cornello

Měl jsem představu, že to bude probíhat jinak ale takto se mi to líbilo mnohem více. Výchova a zlepšení probíhalo po celý film, takže super přirozenost. Bude patřit k filmům, na který se rád někdy podívám znovu. Jediná osoba, která mně tam naštvala byl ředitel. ()

PRASÁK

Dobře známý to drama z prostředí americký střední školy, kterýmu vévodí učitelka Louanne Johnson (herečka Michelle Pfeiffer) a taky známá to hitovka „Gangsta’s Paradise,“ kterou společně spáchali Coolio a L. V. Tenhle film natočil americkej režisér John N. Smith, kterej je známej třeba díky filmu „Vášeň a zrada“ a taky spoustou TV-filmů a TV-seriálů. Válka učitelky se studenty postupem filmu přechází ve vzájemnej smír a respekt. Snímek „Nebezpečné myšlenky” stál filmový studio Hollywood Pictures 29 miliónů americkejch dolarů a vydělal skoro 180 miliónů dolarů. ()

GrooteLulu

Jenom mé nejniternější Dangerous Minds dokážou vyjádřit, to co se stalo i mě :) Začínáš jako pouliční gangster a nesmíš skončit jako teď "R.I.P. 2022" Coolio v jeho Ganster`s Paradise.. ()

CSGoddess

Jeden z nejlepších filmů o chudobě a vzdělání mezi vyloučenými komunitami a lidmi. Navíc doprovázeným jedním z nejvíce hustejch songů od rapera Coolio - Gangsta's paradise a pravdivým textem který vypovídá o světě i v dnešní době - Power is the money, money is the power... Jinak tento film patří k mým nejoblíbenějším dramatům už od dětství a jsem ráda že je z 90 let nikoliv z dnešní jalové doby. Na to že je tam dost černochů mi nevadí jelikož tam nikdo neagituje o rasismu jako je tomu v dnešních rádoby filmech ve stylu Black lives matters. A kdo tenhle film a muziku v něm nedocení ten si zaslouží leda tak uřezat uši, zalít betonem a vypíchat oči jelikož je pro něj dobrých filmů škoda. Jinak asi životní role Pfeiffer která je pro tyhle filmy jako stvořená. ()

vecnaAmbra

2,5 * Pamätám si, že keď som to videla ako puberťáčka tak mi to spolu so známym soundtrackom pripadalo strašne drsňácke a tiež som si spomínala, že tam bol akýsi silnejší moment, teraz sa len smejem  keď som zistila, že uvedená zápletka spočívala v dosť nepravdepodobnom správaní nejakého chlapíka, ktorého tam chvíľku vidíme a všetko sa to stalo kvôli tej babenke len za to že bola jeho bývalou? Pritiahnuté za vlasy, ale tak v Amerike možno bežne chlapík, ktorého čerstvo pustia z "lochu" si strieľa ďalej akoby sa nechumelilo. Čo tým získal netušíme, ale tak áno, uznávam, že určitý citový náboj to nieslo, pretože tie deti spolu s Michelle to proste zahrali výborne. Na druhej strane Michelle ako učiteľka tam od začiatku robí neznesiteľnú osvetu a psychologičku a navyše v podstate tie deti podpláca úprimne povedané. Najviac sa mi páčilo ako jej žiačka poradila, že si musí získať Emilia, čiže vlastne spolužiaka na to, aby ju ostatní poslúchali. Čiže ju, ako učiteľku musí vlastne odobriť nejaký žiak, ktorý sa síce možno tvári ako super macher, ale v zásade mi takáto úvaha pripadá mylná. U nás by takáto škola kde sa vlastne nevyučuje bola zbytočná, veď povinnú dochádzku majú už za sebou, tak keď sa nechcú učiť tak nech sa páči, nemusíte tu nasilu sedieť a môžete ísť všetci makať, nie?  Keď už sa aj učiť začali zase sa zdá, že im k maturite stačí poézia a rozbor knižiek, nič iné tu nepočujeme. Samozrejme vidíme, že tieto "deti" niektoré zároveň aj pracujú, ale neviem prečo keď to majú také náročné a sú chudobní, komplikujú si život tehotenstvom už na strednej škole. Títo však to že sú zo sociálne slabších skupín nezabudnú pripomenúť pri každej príležitosti, takže to potom vyznieva akoby sa tým naopak vystatovali. Akože čo to povedala tá baba- "my musíme chodiť autobusom"... (nuž nechcite ma rozosmiať). Taktiež ten mladý mexikánec- "nemal som si čo obliecť" - tak si zoženie kradnutú koženú bundu, ktorú potom musí splatiť, predpokladám že ani dovtedy nechodil holý, tak neviem čo sa potom sťažuje ako nemôže ísť do školy, lebo si musí zarobiť na bundu. Takže to potom vyznieva ako klišé, že aký sú všetci tvrďasi a "kúúl" a ako majú odžité životom, ale po tých rokoch sa na to pozerám inak a dnes by som to nazvala skôr pózerstvom. Sú určite reálnejšie a surovejšie filmy o živote v nejakom gette. Ale áno ten koniec a celé to bolo zahrané dobre. ()