Do parkmontské střední školy přichází nová učitelka LouAnne Johnsonová. Devět let sloužila u vojenského námořnictva, pak se ovšem rozhodla radikálně změnit svůj život. Třída, kde má učit angličtinu, se však zdá horší než jednotka nepřítele na bitevním poli. Problémoví, většinou barevní studenti jsou sice inteligentní, jsou však naprosto nezvladatelní a divocí. První kolo sice LouAnne prohraje, když neunese vulgarity, kterými ji třída při první hodině zahrne, a uteče ze třídy. Rozhodně se však nemíní vzdát. Odhodlána přesvědčit je, že vzdělání není zbytečné a zákony ulice nejsou přednější, pouští se do studia psychologie a přístupem, kterým by se ke svým studentům přiblížila, si pozvolna získává nejprve zvědavou pozornost, a později dokonce zájem studentů. Její nekonvenční metody se však stávají terčem kritiky některých kolegů i komisního černého ředitele Grandeye. Bojující LouAnne tedy musí otevřít druhou frontu. Přestože se výsledky dostaví, ocitá se učitelka v situaci, kdy začíná uvažovat o smyslu toho, co dělá, a přemýšlet o tom, že odejde. (TV Nova)

jasiska

Nebezbečné myšlienky aj Chuliova pesnička mi obe pripadajú ako klasika a na klasiku sa nešliape, ani keby bol na to dôvod. ()

Piškotka

V pubertě mě tento film doslova uchvátil, chytil za duši, možná i ovlivnil. S odstupem více než 10 let mě prudce zklamal. Zase ta myšlenka, kdy se bílé učitelce podaří zcela nemožné, oslovit a zkrotit národnostně smíšenou a sociálně slabou třídu. Je jednou z mnoha či jednou z mála? USA opět o sobě podávají falešný obrázek, diskriminují a zase diskriminují. Zákon ulice je víc než zákon psaný. Holý život je víc než středoškolské vzdělání. Samotným teenagerům v celém filmu chybí motivace, jejich inteligenci udusává chudoba ekonomická a emoční. Michelle Pfeiffer z nevědomosti naráží na překážky, než zjistií, že je třeba nějakým způsobem pozitivně oslovit kápa celé třídy, který však ke konci filmu umírá. Mohl žít, kdyby splnil základní pravidlo a to že na dveře ředitele se klepe. On nezaklepal a vešel. Nebyl vyslyšen pro porušení onoho pravidla a možná proto zemřel. Každý má možnost volby, jak deklaruje film. Hudba je asi na celém snímku to nejlepší, Gangstar´s Paradise nemá chybu, stejně tak pouliční taneční přehlídka černošského komparsu. ()

Schuldiner

Pohádka s dávkou naivity a klišovitými scénami, ale taky s perfektní Michelle Pfeiffer. Celkově to člověka nenudí a to je samozřejmě plus. Chování jednotlivých členů třídy paní Pfeifferové je často k pousmání, občas dost nucené a přehrávané, ale jak řikám, film je vcelku zábavný a příjemně plyne. Asi nemá smysl rozebírat konkrétně problematiku těchto témat, tedy těch co se v tomto snímku vyskytují. Je to na delší rozbor a zde to vše bylo ukázáno a ztvárněno dosti povrchně. Za vidění to ale stojí... ()

vander19

Jeden z mála filmov na ktoré si detailne pamätám aj keď som ho videl ešte ako dieťa. Gangster Paradise od Coolia mi znie stále v ušiach. ()

peetriss

Filmů o učitelích vržených do nezkrotného živlu v podobě třídy dětí z problematického sociálně neutěšeného prostředí už vzniklo několik předtím i poté. Tentokrát se snaží dětem ukázat správnou cestu Michelle Pfeiffer pod záštitou producenta Bruckheimera, který na můj vkus k látce přistupuje přespříliš prvoplánovitě, povrchně a nepřichází s ničím novým. Prostě jen další produkt v řadě, který má vydělat. Mně osobně nedokázal chytit za srdce, čímž si více než tři hvězdy nemůže zasloužit. Díky bohu, Nebezpečné myšlenky alespoň nerozčilují hloupostí, nenudí k usnutí a Michelle v hlavní roli působí poměrně dobře. ()

prezdivaka

Schématický film plný frází a klišé. Scénář je přesně podle hollywoodského modelu. Překrásná učitelka s úžasným vzděláním se dostane do školy k problémové třídě. Aby je zvládla, musí si vybudovat pozici svou předchozí kariérou u mariňáků. Pochopitelně ovládá karate. Po půl roce z dealerů drog a pouličního gangu vychová milovníky poezie, kteří se možná přihlásí na univerzitu. Propagační snímek amerického ministerstva školství. Jo a ředitel školy je černoch. ()

Angie91

Bylo to dobré... to je vše co k tomu můžu říct... někdy mi i kápla slza a někdy jsem se mohla potrhat smíchy... chtěla jsem dát i 4 hvězdičky, ale v zárodku mé myšlenky jsem si ro rozmyslela, protože tohle téma se točí každý rok, každý měsíc, každý den... Proč mi to tak moc připomínalo Sestru v akci II, Bláznivou školu nebo Tančím, abych žil... prostě pořád stejné klišé :-(( ()

mira007

Ten film se mi do paměti zaryl kvůli třem věcem 1) byl jsem na něm v kině a zdál se mi docela dobrý, 2) Ta ústřední písnička od Coolia byla hrozně dlouho v Esu a dělala tomu filmu reklamu, 3) Parodii na tento film Bláznivá škola považuji za stokrát lepší film ( pak ještě existuje jedna akční variace na učitele s třídou gaunerů a to Only the strong - Umění neznámého boje, kde učitel nasměruje žáky na univerzitu tím, že nakope zadek dealerům drog capoeirou ) ()

Movie Gourmet

Michelle Pfeiffer je dobrá, ale film je z velké části jen a pouze krásnou velkou utopií na to, jak by to (míněno systém) mělo fungovat... Ovšem utopií na kterou se celkem dobře kouká. Tento film proslavil titulní song od legendárního rappera Coolia s názvem Gangsta's Paradise. Very goood! Verdikt: 3* a 70 %. ()

Kroupa

Už nevím, jak dobrý nebo špatný ten film je, viděl jsem ho dávno, takže ho nebudu hodnotit. Ale do paměti se mi jednoznačně vryl. Samozřejmě kvůli Gangsta Paradise, na níž jsem viděl klip v Esu a hrozně jsem ho žral, tehdy v devíti letech. Ségra na tom byla v kině a celý mi to vyprávěla. Tohle si pamatuju naprosto jasně, ale vlastní film mám jen v útržcích. Zbyl mi dojem, že je to dost obyčejný film, který by bez Michelle nebyl ničím. ()

waits

Skupinka nezvladatelných studentů, který každý z nich mluví od třetiny filmu poměrně rozumně a v podstatě vyznává správné lidské hodnoty, byla na můj vkus příliš pohádková. Nevím, průměrný sígr z některých oblastí v našem kraji se v tomhle věku nedokope k rozvité větě a má v sobě víc opovržení a nezájmu než celá tahle parta. Osobně jsem čekal od filmu víc dramatu a vážnosti, ale je fakt, že v takhle zvoleném přístupu se Michelle Pfeiffer cítila viditelně dobře a konec konců, místo předpokládané vysilující kontemplaci o budoucí generaci jsem televizi vypínal s pocitem lehkého osvěžení. K tomu hip hopu - nevím, ale já jsem tam v podstatě žádný neslyšel, vy ano? Ale je fakt, že nejsem žádný expert, jediný (a asi poslední) hip hopový soundtrack mám z Ghost Doga.. ()

Jaroslaf

docela hezký, jen tu hlášku že byla Michelle Pfeiffer u námořnictva si mohli tvůrci odpustit :))) Musel sem pořád myslet na Sestru v Akci...myslím, že tam tohle téma bylo podáno mnohem zábavnějším a osobitějším způsobem. ()

petikacka

Jo tohle mi dokonale sedlo...I díky písničce Coolia se tenhle film stal mojí srdeční záležitostí...Jasně, že to není nic světoborného, ale jako celek je tenhle film naprostý unikát...Za mě 100% ()

pend

Opět jeden film z americké střední školy, který bohužel odpovídá době zvyku. Dnes jsou Američané ve školství zase o kus dál. ()