Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Silence

Jednoduchý a čitelný, a přesto krásný a citlivý příběh. Věřte nebo ne, naprostá předvídatelnost mi vůbec nevadila. Ba naopak. K tomu, abych měl z takového filmu krásný pocit a aby mě zahřál u srdce nepotřebuji komplikované vztahy mezi postavami a závěrečný (dnes tolik oblíbený) "dramatický" zvrat. Člověk si může říct:"Tohle jsem už někde viděl." ANO! Takových příběhů už byla spousta, ale pokud jsou tak krásně vyprávěné a odzpívané jako tenhle - proč se bránit! ()

erl

Tim Burton má skvělý cit pro pohádkově temnou atmosféru a dojemný příběh. Pracuje li na animovaném filmu tak se jeho schopnosti dvojnásobí. Mrtvá nevěsta je toho důkazem. ()

MoiJe

Ak už nie na Burtona (ale i na neho), tak vo všeobecnosti určite originálne, zábavné, milé, vtipné, hudobne, vizuálne i "herecky" skvelé. ()

JohnCZ

Vizuálně nápaditý, ale přístupný mírně romantický příběh, s fajn muzikálními čísly, které svou četnosti ale diváka nemoří tak, jako v případě Ukradených Vánoc. A právě ten kompromis mezi mainstreamovým animákem a typickou burtonovskou vizí dělá z Corpse Bride o dost lepší a záživnější film. Jen u té romance mi trochu chyběl silnější emocionální dopad. ()

Blofeld

Opravdu nádherný animák se skutečnými emocemi, což je něco, čeho běžný počítačový animák nikdy nedosáhne. Nejkrásnější je asi moment setkání manželů po letech: "Drahoušku!" "Šmejde!" "Zlatíčko!" "Pryč, pryč!" "Hildegardo!" pauza "Alfrede? Ale vždyť ty už jsi patnáct let po smrti" - a Alfred odpoví slavnou větou "Frankly, my dear, I don't give a damn!" a do toho zní hudba z jJihu proti Severu. ()

svik

Čekal sem dlouho a dočkal sem se viděl sem tento v celku vydařený snímek. Na mě působil příliž tajemně a nekdy zase příliž pestřě. A to bylo velice vyvážené takže mi to vůbec nevadilo. Vadila mi v celku krátkost poněvač sem čekal více, ale s tím se dá smířit. A taky asi Tim nedomyslel moc příběh bylo to na jeho vkus moc jednoduché .. ()

Marek1991

Jednoduchý príbeh, no celkom pekný, akurát, že tie mŕtvoly a príšery a tá zábava v tom klube, či proste tie priestory akéhosi iného sveta, to sa mi nepáčilo. Celkovo táto animácia ma veľmi nezobrala, síce ponuré, no ani atmosféra nebola nejak hozná, skôr to bolo nechutné, pobláznené, ale určité stupňovanie, ktoré tomu pomohlo to malo. ()

Padme_Anakin

Mistrova magie mne málokdy semlela, neb jsem se doposud necítila být oslovena jeho kreativním uměním. Tentokrát jsem však nucena přiznat, že tahle magistrála morbidit, malárie a mrtvolek mile manipuluje myslí. Mezníky mizí. Otevírá se úplně nový svět. Stačí na vše vžité zapomenout a nechat se vtáhnout na máry. ()

Ajinka126

Dojalo mě to. Až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to skončí a za to si Tim zaslouží můj obdiv a jedno velké díky! Dlouho jsem toužila po tom bádavém filmovém pocitu, kdy mi hlavou běží různé kombinace konců, které postupem času řídnou, až zbude ten jediný pravý.Je to prostě inteligentní animovaný příběh s nádechem černého humoru, který mám na Timovi ráda! ()

F.man

Sice kratičká, ale o to více kouzelná "pohádka", kterou vyšperkoval Danny Elfman bezchybným sountrackem. Miluju tu burtnovsky temně kouzelnou atmosféru. I've got a... I've got a dwarf, and I'm not afraid to use him! ()

PauloZ

Naprosto souhlasím s POMEM. Pro mě se sice nejedná o vyloženě srdcovou záležitost a nějaký klenot, tudíž k pětce se nedostanu. Každopádně je to nadpůměrně zpracovaná a perfektně precizně naanimovaná pohádka s lehce černým závojem, která baví. A to je základ. A to že jde o nejlepší počin od Stř. Edwarda je recht :) ()

Astaroth12

Ja radím tento film za jeden z najlepších animákov aké kedy vznikli vo filmovom priemysle.Lebo všetko je tu dokonalé či to je anímacia,príbeh alebo postavy.Pochmúrne prostredie sa miesi z neviazanou a ničím neurážajúcou zábavou.A hlavná postava mŕtva nevesta s tými jej veľkými smutnými očami ma dostala. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia