Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

FrodoF

Mám Tima Burtona rád, ale prostě Mrtvé nevěstě nemůžu dát 5*, protože mě nijak zvlášť nedojala (zvlášť konec není moc originální) a mohla by být delší (78 min je opravdu dost málo). Co je na ní ale skvělé je Burtonův morbidní humor, krásné bizarní loutky, temná atmosféra, výborný dabing všech zůčastněných a skvělá hudba Dannyho Elfmana. ()

Chrustyn

Tak to jsem fakt nečekal, že mě bude bavit loutkový muzikál. Ale bavil a hodně. Na filmu je vidět typická hororová atmosféra Tima Burtona a je to vidět i na postavách, které jsou ve většině případů nemrtví. Skvělá zábava s povedenými hudebními čísly. ()

klerik

Burtonovka v tom najlepšom duchu. Keďže ide o rozprávku, pár vecí je dosť zjednodušených, ale čím dlhšie nad filmíkom premýšľam, tým viac sa mi zdá rovnako kúzelný ako bol svojho času NOŽNICOVORUKÝ EDWARD. Niektoré scény pekne a funkčne čerpali z hororových trade markov, čo v bežnom animáku neuvidíte... O vtipných morbídnostiach ani nehovoriac... ()

LaciLC

Najlepší Burtonov film, čo som zatiaľ videl. Hravo morbídny, vtipný, vizuálne perfektný. Je to vlastne všetko čo majú Burtonove filmy, no tento je pre mňa niečím absolútne výnimočným. ()

marhoul

Mrtvou nevěstu mám moc ráda a neviděla jsem ji spoustu let, vlastně prvně se na ni zrovna koukám na artu s českým dabingem a jsem spokojená. Tim Burton se tady vybláznil na max, jeho svět fantazie mě baví. A je to tady! Kostlivec s černými brýlemi alias Ray Charles už ťuká kostičkami do kláves piána.. Krása! Podobně zaměřeným divákům si dovolím doporučit i Koralínu a svět za tajemnými dveřmi. ()

Yardak

Tak trochu mrtvá pohádka :)). Samozřejmě myslím Zemi mrtvých, kde se děj převážně odehrává. Krásná animace a skvělý dabing zařídili své. 90 %. ()

heyda

Výborný dabing, úžasná hudba a skvělá animace. Prostě parádní dílo, kde se krásně mísí humor a mrazivá atmosféra. Nenašel jsem jediný důvod, za který bych musel ztrhnout hvězdičku, takže maximum! :-) ()

Stanislaus

Burtonova úchylka pro ponuré postavy a depresivní prostředí je očividná i u Mrtvé nevěsty, takže jsem si to všechno jako divák a příznivec jeho typické filmové atmosféry užíval plnými doušky. Pan režisér mi naservíroval děsivý příběh o lásce, která je věčná a dokáže překonat i ty nejhorší překážky. Po vizuální stránce jde o dokonalou podívanou, kde je paradoxně v kontrastu šedivý svět živých a barevný svět mrtvých. Hudba Dannyho Elfmana opět okouzlila. Zkrátka milá a sympatická pohádka pro větší, která časem určitě nezešedne. ()

sharky

Two men show dua Burton-Elfman, kdepak by byli jeden bez druhého. Hrůzostrašné, ale se zvláštní poetikou plnou jemného černého humoru. Je úžasné jak Burton dokáže z obyčejné loutky vydolovat tolik emocí. ()

Darneth

Pro mě bezkonkurenčně nejkrásnější kouzelně mrtvolný příběh z dílny Tima Burtona. Miluju atmosféru hřbitovního kvítí a teskné melodie ohmataných klapek pianina. Každý muzikál tohoto velmistra přináší pokaždé něco nového, jiné příběhy i kraje Bohem zapomenuté. Avšak každá postava touží po tom, být milována, po pochopení a jiskřičce ve tmě. Mrtvá nevěsta je svěžejší, stravitelnější a snad i díky úžasné hudbě Dannyho Elfmana ;-) Vřele doporučuji. ()

anais

Skvělý výtah ze všech předchozích Burtonových filmů. Je tu všechno co u něj má divák rád – morbidní vtípky, absurdní vtípky, gotická atmosféra. Hrdina je, jak už tomu u Burtona bývá, obklopen nechápajícím světem, což je tady podtrženo i vizuálně – šedá realita x barevný, veselý svět po smrti. Děj má skvělé tempo, což podtrhují skvělé písničky Dannyho Elfmana. ()

Jinny

Sladce morbidní pohádka o dvou nevěstách - jedna by za něj dýchala a druhá pro něj žije. Požitek z originálního příběhu a vytříbeného stylu kazí jedině to jedno téma, deset minut navíc a pár vět, o které Mrtvou nevěstu minula genialita. ()

Roman.Ticka

Středověká taškařice s upjatou rodinou a příšernou tchyní je stejně studená jako mrtvá nevěsta a její spolubydlící. Ta má navíc ještě citlivou, i když zbloudilou duši. Pár morbidních vtípků o psovi, který má hrát mrtvého, o poloze mozku v lebce prolezlé červy, o nevěstě, která je první a která druhá, nestaví laťku kvality filmu. V Zemi mrtvých platí striktní pravidla, především dokud nás smrt nerozdělí... Takže když se Viktorie a Viktor nedobrovolně oddají s jinými, a stejně rychle ovdoví, už nic nebrání jejich společnému štěstí. Že posmrtná spravedlnost nakonec dostihne zloducha a zároveň uvolní ztracenou duši na cestu do ráje, je tím správným doplňkem šťastnému konci. ()

GigaPudding

Tim Burton se vrací k loutkám a tentokrát i režíruje příběh podle pohádky o mrtvé nevěstě. Sice to není úplně tak super jako Nightmare before christmas, ale pořád je to velmi pěkně zpracované a předvádí to jak moc Burton dbá na dokonalost výtvarné stylizace svých filmů. V tomto filmu si divák všimne nejdřív loutek pěkně vymodelovaných podle charakterů jejich postav a následně taky zasazení do kulis městečka živých a městečka mrtvých, které mezi sebou výrazně kontrastují, protože městečko živých je v takových mdlých šedivých a modrých tónech a všichni tam jsou celí takoví upjatí zatímco v městečku mrtvých "to žije" a paleta barev obsahuje všechny, na které si člověk vzpomene. Tento kontrast není ale nějak příliš rušivě křiklavý a mezi oba světy se přechází úplně plynule. Ve světě mrtvých i víc vynikne animace postav, která je tu na loutkovou animaci v celém filmu velmi jemná a hlavně v tom světě mrtvých si animátoři mohli dělat co chtěli, protože takový kostlivec může hlavou točit všemi směry narozdíl od živých postav :). V čem je ale Mrtvá nevěsta opravdu super je namluvení postav, pro které Burton vybral ty nejlepší herce (ikdyž hlavní postavy jsou zase klasičtí burtonovci Johny Depp a Helena Bonham Carter), z nichž výborní byli hlavně lord a lady Everglotovi a ta holka co mluvila černé vdovy a mrtvou hostinskou a samozřejmě Helena Bohnam Carter, protože ta má úžasný hlas vždycky :). Celý film navíc podbarvuje velmi pěkná a přiléhavá hudba, která scénám dává hodně i tehdy, když jde jen o ten jednoduchý ústřední motiv, ale možná proto je škoda, že se ve filmu zpívá mnohem míň než u Nightmare before christmas, ale aspoň když už se zpívá tak je to zábava jako třeba kostlivcův song. Takže prostě pětka, ale Nightmare before christmas je stejně o trochu lepší. :) ()

Ivoshek

Zvláštní. Je to strašidelný, temný a plný mrtvol a červů a vůbec divných věcí, a přitom se u toho filmu děti nebojí a naopak ho mají rády. To jsou mi věci. ()

Othello

Corpse Bride je Burtonův hodnotově nejkonzervativnější film. Po smrti se rozkládáme všichni stejně, jen za života máme možnost odchýlení a sebeurčení. Ne tak zde, kdy zašedlý svět živých stojí v kontrastu k pestrému zásvětí mrtvol, kde má každá svébytné atributy, je tam pivo zadarmo a fotbal každej den. Tím, že jedna strana barikády se od druhé liší hlavně tím, že je nesmyslně barevná, zatímco ta strana špatná se nachází jen v ozvěnách šedi, je film nejen otravně návodný, ale hlavně ve skutečnosti anti-gotický. A to i příběhem, ve kterém se řeší celou dobu něco tak konvenčního jako je svatba, jejímž vyústěním je pak stejně uvědomění, že kdyby spolu byl ten a ten, tak by to vlastně bylo nepřirozené, takže dáme k sobě ty, kteří k sobě opravdu patří. Tvůj táta approved. ()

Xeelee

Drazí hosté a zesnulí, dejte si pozor, kam dáváte zásnubní prstýnky! Až u tohodle filmu jsem zjistil, odkud Burton čerpá nápady. Malé mrtvolky jako by vypadly z oka… ehm, z komiksu Smrt (sbírka Kontejner) stejnojmenné postavě. Max Anderson je snad ještě větší šílenec než Burton, i když třeba taková scéna, kdy se mrtvá nevěsta poněkud nechala unést hrou na klavír, rozhodně není špatná :-) Kombinace Andersonových absurdních nechutností s romantickou komedií, odkazující na zombie filmy, v podání Tima Burtona prostě nemohla dopadnout jinak. A další zprávy: Přichází úsvit mrtvých! ()

AlfaNumerO

Burton se zase vytáhl dílkem nesoucím se v zajímavě ponurém, i když barvitém světě, okořeném několika chytlavými písněmi. Smutno-veselý příběh, kde se člověku celou dobu honí hlavou, jak tohle skončí. Vnitřně pak drží palce oběma nevěstám (u mě vedla mírně ta modřejší, i když...). Skvělé. 83% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia