Ratnerovi jsem věřil, když ho ostatní zatracovali a udělal jsem dobře. "X-Men 3" se plnohodnotně vyrovnají oboum předchozím dílům. V porovnání s nimy je ovšem trojka o dost drsnější. Dost se toho změní opět jsou tam nečekané dějové zvraty a při pár scénách mi opravdu spadnul ksicht. Nové postavy jsou hodně dobré, i když třeba Colossus má jen o minimum větší prostor než ve dvojce a Angel se tam taky zrovna moc neohřeje. Z nově příchozích vám, ale asi nejvíc utkví Beast a britsky hláškující Juggernaut. Phoenix v podání Famke Janssen je strašná masérka (a taky je fakt pomrdáníhodná) a vůbec všechny postavy se dost povedly. A abych pořád jen nechválil musím poznamenat, že jsem fakt nestihl finále, když Magneto vezme ten most a je normálně odpolední světlo a asi o sekundu (střih) pozdějc je největší noc. Tohle Ratnerovi fakt ujelo a nechápu, že si toho nikdo ze štábu nevšimnul. Celkově fakt bomba, přesně takhle si představuju pořádný kus žvance poctivého blocbusteru.(27.5.2006)

Ačkoliv se jedná bezesporu o nejhorší díl série, v porovnání s mnoha jinými komiksovými adaptacemi jde stále o vysoký nadstandart. Ratner prostě není Singer, což se projevuje především v přístupu k akci vs. psychologie a v celkové logice, vyznění scén a dialogů, které mnohdy budí rozpaky. Přiznám se, že tentokrát jsem všechny ty procítěné a apokalyptické řeči hrdinů nemohl jinak než dementovat přezíravým úsměvem a soustředit se na akci. Efekty nebyly v průběhu celé x-menovské série nikdy dvakrát převratné (v Singerově podání spíše rozvážně dávkované po efektních troškách) a ani tento díl není výjimkou. Je zjevné, že tvůrci si většinu financí šetřili na rozmíšku v levitujícím domě a na několik monumentálních záběrů na konci. Celkově nejde ani o zklamání, ani o rozjuchané radostné vzplanutí. Slovy Premiere: Nic proti ničemu.(29.12.2007)

Velice dobré. Líbilo se mi to víc než Dvojka. Rattner si sice hází klacky pod nohy odstraněním spousty postav, nicméně jinak je to natočeno přinejmenším velice zručně. Úvodní bitka sice vykrádá Terminátora, ale je naprosto skvělá, Jackman se svým doutníkem je naprosto k sežrání, a na jejím konci se dokonce potutelně uchechtnete. Herci jsou velmi dobří, více prostoru si vydupala Halle Berry, což je jen dobře, protože konečně měla možnost ukázat, že taky umí hrát, bohužel na úkor Allana Cumminga, který z týmu po odchodu Singera vypadl. Famke Janssen, jako Phoenix je výborná, byť veškerý herecký projev se omezil na pouhé stání a tváření se velice zle, nicméně i díky makeupu a trikům, které jsou celkově na velice dobré úrovni, tato herecká póza funguje. Patrick Stewart moc prostoru nedostal (jako bohužel vždycky) ovšem Ian McKellen je naprosto strhující, majestátný, skutečný vůdce. Co se nových postav týče, je jich mnoho a nemají příliš prostoru až na Beasta, ovšem některé starší charaktery jsou použity vcelku zajímavě, a bezesporu největším úspěchem filmu je fakt, že Anna Pauqin je relativně koukatelná :) 4,5(25.5.2006)

Na poslední X-meny jsem se těšil tak, že jsem na ně do kina šel nemocný. Musím bohužel konstatovat – nezasloužili si to. Ratner slíbil dvě věci: 1)“Budu pokračovat v Bryanově duchu.Zachovám jeho styl.“ ; 2)“Příběh velkolepě uzavřu, vše do sebe zapadne. Máme skvělý scénář, který je emocionálnější než u předchozích dvou filmů.“ Co se týká bodu jedna, toho dostál skoro bezezbytku, což je sice nejspíš dobře, na druhou stranu možná už by se trojce hodil trochu novější háv. No a k druhému bodu se radši moc vyjadřovat nebudu, sprostě mluvím nerad. Ratner představuje nové mutanty,kteří jsou buď dějotvorně naprosto zbyteční – co tam proboha dělal Angel?! – nebo k uzoufání ubozí – chlap, kterému s rukou vyrůstají ostré kolíky nebo baba, která umí rychle běhat a poznávat, na které úrovni (!!!!) ten který mutant je... Ratnera samozřejmě očividně dost svazovala stopáž, nutící ho v krátkém čase uzavřít všechny dějové linie, načaté Singerem-to se mu jakžtakž podařilo, i když to bylo na škodu kvalitě (a třeba teleportéra Kurta Wagnera vypustil úplně).Až na pár scén zklamání, škoda přeškoda! I tak, fanouškům série doporučuji. 50%(17.6.2006)

Ratner vykastroval v prvních dvou dílech pečlivě budované vztahy postav, několika z nich existenci šmahem ukončil, a cestu kupředu si razí téměř výhradně pomocí vizuálních efektů a hromotluka Juggernauta. Víc mi v hlavě nezůstalo. Pravda, Magnetova fatalita s Golden Gate Bridge nebo "smuchlování" a odhazování auťáků na dálku vypadá výborně. Jinak všechno vyčpělo na průměrný akční film se samoúčelným a série X-men nedůstojným scénářem. 210 miliónů dolarů(rozpočet)/459 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.10.2006)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Wixim)

• - Ellen Page původně odmítla roli Kitty Pryde. Přesvědčil ji až režisér Brett Ratner. (HellFire)

• - Produkci opustil Bryan Singer (který natočil první dva díly) i s většinou štábu, protože dostal velkou výzvu – dlouhé roky odkládaný film Superman se vrací. Toho, mimochodem, měl původně natáčet Brett Ratner. Singer chtěl třetí X-Meny natočit hned po dokončení Supermana, ale studio se rozhodlo pokračovat bez něj. Ratner měl též natáčet X-Meny od začátku, ale job nakonec získal Singer. (imro)