Jsem rád, že zmizely nudné a prázdné kecy známé z předchozích dílů. Ale vůbec nejsem rád že přibyla spousta scénaristických nesmyslů a jsem zatraceně naštvaný že ústřední zápletka se vlastně popírá se všemi myšlenkami, které původní X-mani přinesly. Ratner se k X-menům zachoval nakonec úplně stejně jako Wolverine k Jan (či jak se jmenovala). "I love you.." a cvak ji...(13.8.2007)

No tak Ratner me mile prekvapil, ale az zas takova bomba to neni. Akce je naprosto bombasticka s vynikajicima trikama (az misty na most a na mutanta s usekavanejma rukama), takovou rezbu uz sem dlouho nevidel, ale to je vse. Ratner z latky rozhodne moh vytezit vic (treba z rezby na mostu nakonec nic neni), ale udelal jen komiksovej film s vybornejma scenama, ale ne nic vic, jako to dovedl Singer. Clovek, pokud uz nezna postavy z minuleho dilu, tak se tu o nich nic noveho nedozvi. Zadna poradna zapletka nebo vysvetlovani dalsich tajemstvi okolo Wolverina, jen jednoduche rozliseni na hodne a zle mutanty. Sice tu je spousta novejch mutantu, ale vetsina z nich se ani poradne nepredvede a fungujou jen jako anonymni armada a tech par novejch dulezitejsich zname jen jmenem a udelaj jen jednu nebo dve akce a par mutantu je vylozene zklamani (Angel). Navic par scen je predvidatelnejch a par scen je jak vykradenejch z jinyho filmu a jsou tu i chyby z nepozornosti (Wolverinovo triko). Ratner zkratka vypravi film po svem a na to, ze existujou nejake dva predesle dily, kasle. Ale aspon to dela mega efektivne a mega cool, takze jsem se vubec nenudil a uzival si perfektni akci doplnenou o perfektni hudbu. Myslim, ze Ratner to v ramci svejch moznosti zvlad dobre a ackoliv je to slabsi nez oba dily od Singera, stejne musim dat 5*.(26.5.2006)

Tento ohlasovaný záver série filmov o mutantoch mi priniesol presne to, čo som očakával. Po dvoch excelentných častiach, kde akcia nebola vždy na prvom mieste mi to táto časť do posledného písmena vynahradila. Ratner vedel, že po nadhľadovej stránke nebude s filmom siahať predchodcovi Riamimu ani po členky, tak sa vrhol na to, čo on vie najlepšie a tu musím priznať, že sa prekonal. Samozrejme, keby mal sériou začínať, nebolo by mu to nič platné, ale chodníček mal vyšlapaný bravúrne. Navyše zvraty ako smrť Scotta, profesora a Jean, "vyliečenie" Magneta tiež nasvedčujú len o bezradnom upútaní divákov. Ale ja som na to skočil! A záver naznačuje, že by nás Wolverine a spol. mohli ešte niečím prekvapiť. Bol by som rád. 85%.(27.10.2006)

Rozpočet $210miliónovTržby USA $234,362,462Tržby Celosvetovo $459,359,619Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,083,849 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $145,279,917 //počet predaných kusov 6,198,070║ Detailnejšie vykreslenie postáv ako tomu bolo zvykom u prvých dvoch dieloch zmizlo, ostala už len slušná akcia, ale našťastie je to aj tak dosť prijateľný film v tejto sérii na to že bola vymenená režisérska stolička. /videl v kine: 85%/(30.5.2006)

Ratnerovi jsem věřil, když ho ostatní zatracovali a udělal jsem dobře. "X-Men 3" se plnohodnotně vyrovnají oboum předchozím dílům. V porovnání s nimy je ovšem trojka o dost drsnější. Dost se toho změní opět jsou tam nečekané dějové zvraty a při pár scénách mi opravdu spadnul ksicht. Nové postavy jsou hodně dobré, i když třeba Colossus má jen o minimum větší prostor než ve dvojce a Angel se tam taky zrovna moc neohřeje. Z nově příchozích vám, ale asi nejvíc utkví Beast a britsky hláškující Juggernaut. Phoenix v podání Famke Janssen je strašná masérka (a taky je fakt pomrdáníhodná) a vůbec všechny postavy se dost povedly. A abych pořád jen nechválil musím poznamenat, že jsem fakt nestihl finále, když Magneto vezme ten most a je normálně odpolední světlo a asi o sekundu (střih) pozdějc je největší noc. Tohle Ratnerovi fakt ujelo a nechápu, že si toho nikdo ze štábu nevšimnul. Celkově fakt bomba, přesně takhle si představuju pořádný kus žvance poctivého blocbusteru.(27.5.2006)

• - Poslední scéna s Magnetem v parku Golden Gate se točila v Londýně. (HellFire)

• - Pro jednu ze scén byla postavena 762 metrů dlouhá replika mostu Golden Gate, známé dominanty San Francisca. (imro)

• - Noví X-Meni měli rozpočet 150 mil. dolarů, což je dvojnásobek sumy, kterou produkce zaplatila za první snímek v sérii. Dvojka stála 110 milionů. (imro)