Téměř na oko stejné kvalitou jako předchozí dva díly této doufám pouze trilogie pač už mě třetí díl trochu nudil. Ne tím že je to špatný film to opravdu ne film je to na výsost dobrý akorát postavy už mi přišli příliš omšelé a šedé než u předchozích dílů. Nakonec by se ale dalo říct: Komu se podařila udělat trilogii u které by každý film stál za shlédnutí a to se kór u této komixové trilogie opravdu cení. Ale už by toho mohlo být dost. Musí si Marvel najít jiného komixového hrdinu...možná Capitain America...bůh ví(16.7.2006)

Rozpočet $210miliónovTržby USA $234,362,462Tržby Celosvetovo $459,359,619Tržby za predaj Blu-ray v USA $968,232 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $129,771,012 //počet predaných kusov 6,198,070║ Detailnejšie vykreslenie postáv ako tomu bolo zvykom u prvých dvoch dieloch zmizlo, ostala už len slušná akcia, ale našťastie je to aj tak dosť prijateľný film v tejto sérii na to že bola vymenená režisérska stolička. /videl v kine: 85%/(30.5.2006)

Naprosto jiný přístup k látce, více rodinný a značně odosobněnější. Ratner umí natočit efektní souboj i dechberoucí finále (Wolverinův výstup k Phoenix je boží), ale dělá mu problém ukočírovat běžné dialogy (když se Kitty Pryde zeptá Xaviera, jak to myslel Einstein s evolucí, bylo mi do breku) i prakticky veškeré srdceryvné scény (bez spoileru to moc ilustrovat nelze). Pár věcí má příjemně oldschoolový nádech - je poznat, na čem Ratner vyrůstal -, na druhou stranu jsou tu velmi rušivé triky a jedna rádobyepická scéna, u které jsem se musel nahlas smát. Nicméně, stále jsou to staří dobří známí se svými problémy z minulých dílů, je příjemné s nimi tu hodinku a půl pobýt a rozhodně neztratíte chuť se za nimi podívat v nějakém pozdějším spin-offu. Ratner není loser a přináší do hry spoustu nových prvků (levelování postav je cool) a některé staré samozřejmě odnáší. Že to nebude v Singerově stylu bylo jasné už od začátku, ostatně od Mostowa taky asi nikdo nečekal, že to bude nový Cameron. V tomto směru sleduje X3 prakticky stejný evoluční vývoj jako Terminátor 2 vs. Terminátor 3. To znamená, že to rozhodně není žádná tragédie (naopak, naprosto poctivý letní blockbuster), ale pozvolna z toho vyprchala ona omamná mytologie. 70%.(12.5.2006)

Přemutantováno, až z toho má Halle Berry vlasy jak Fabrizio Ravanelli.. I když pominu-li tu poslední půlhodinu od doby, kdy lenoch Magneto odmítl jet na Alcatraz jako normální turista lodí, přiblížili se X-Men: Poslední vzdor svou schopností bavit až nebezpečně blízko k předchozím dvěma dílům. Otázkou zůstává, jestli je to ostuda Singera nebo úspěch Ratnera.. Ten očividně dokáže pomocí telekineze vštípit do lidského mozku představu, že je dobrý režisér, ovšem jakožto mutant I. kategorie to zatím dokáže praktikovat pouze sám na sobě..(5.10.2009)

Tento ohlasovaný záver série filmov o mutantoch mi priniesol presne to, čo som očakával. Po dvoch excelentných častiach, kde akcia nebola vždy na prvom mieste mi to táto časť do posledného písmena vynahradila. Ratner vedel, že po nadhľadovej stránke nebude s filmom siahať predchodcovi Riamimu ani po členky, tak sa vrhol na to, čo on vie najlepšie a tu musím priznať, že sa prekonal. Samozrejme, keby mal sériou začínať, nebolo by mu to nič platné, ale chodníček mal vyšlapaný bravúrne. Navyše zvraty ako smrť Scotta, profesora a Jean, "vyliečenie" Magneta tiež nasvedčujú len o bezradnom upútaní divákov. Ale ja som na to skočil! A záver naznačuje, že by nás Wolverine a spol. mohli ešte niečím prekvapiť. Bol by som rád. 85%.(27.10.2006)

• - Ve filmu se po prvé objevuje více kultovních věcí z komiksu. Například obří roboti Sentineli, nebo tzv. fastball. To je situace, kdy Colossus hodí Wolverina na nějaký vzdálený objekt. (imro)

• - Poslední scéna s Magnetem v parku Golden Gate se točila v Londýně. (HellFire)

• - Ve filmu se měl objevit i Gambit, oblíbený mutant kontrolující kinetickou energii. Měl tvořit milostný trojúhelník mezi Rogue (Anna Paquin) a Icemanem (Shawn Ashmore), ale studio Fox to zamítlo s ohledem na přípravy filmu X-Men Origins: Wolverine (2009). Na roli se připravoval Channing Tatum.

(spacemaster)