No tak Ratner me mile prekvapil, ale az zas takova bomba to neni. Akce je naprosto bombasticka s vynikajicima trikama (az misty na most a na mutanta s usekavanejma rukama), takovou rezbu uz sem dlouho nevidel, ale to je vse. Ratner z latky rozhodne moh vytezit vic (treba z rezby na mostu nakonec nic neni), ale udelal jen komiksovej film s vybornejma scenama, ale ne nic vic, jako to dovedl Singer. Clovek, pokud uz nezna postavy z minuleho dilu, tak se tu o nich nic noveho nedozvi. Zadna poradna zapletka nebo vysvetlovani dalsich tajemstvi okolo Wolverina, jen jednoduche rozliseni na hodne a zle mutanty. Sice tu je spousta novejch mutantu, ale vetsina z nich se ani poradne nepredvede a fungujou jen jako anonymni armada a tech par novejch dulezitejsich zname jen jmenem a udelaj jen jednu nebo dve akce a par mutantu je vylozene zklamani (Angel). Navic par scen je predvidatelnejch a par scen je jak vykradenejch z jinyho filmu a jsou tu i chyby z nepozornosti (Wolverinovo triko). Ratner zkratka vypravi film po svem a na to, ze existujou nejake dva predesle dily, kasle. Ale aspon to dela mega efektivne a mega cool, takze jsem se vubec nenudil a uzival si perfektni akci doplnenou o perfektni hudbu. Myslim, ze Ratner to v ramci svejch moznosti zvlad dobre a ackoliv je to slabsi nez oba dily od Singera, stejne musim dat 5*.(26.5.2006)

Ako hollywoodska eye-candy zábava pre mladé publikum bez chyby, ako pokračovanie Singerovej X2ky smutné. Ratner je nadšenecký filmár, fanúšik do pekných obrázkov, efektov a filmových hrdinov, no na zmysluplnosť látky, ktorú pred ním načrtol Singer, je príliš povrchný a detský. Postava Juggernauta (Vinnie Jones) a občasné logické prešľapy akoby vypadli z hernej adaptácie Paula W. S. Andersona a film má skôr než k svojim predchodcom, bližšie k FANTASTIC FOUR. V sedemnástich, keď som zbožňoval Schwarzeneggerove COMMANDO, lebo sa v ňom "neustále niečo dialo", by som mal X-MEN: THE LAST STAND najradšej z celej série a pozrel by som si ich ešte 20 krát. Dnes som sa s nimi cítil dobre, no pre druhé zhliadnutie nemám dôvod. P.S.: Keby Singer tento nadupaný scenár doplnil o "svoje veci" a sám si ho natočil s vážnejšou tvárou a stopážou 120 až 130 min, mohlo ísť fakt o najlepší diel série. Dúfam, že nám túto zradu vynahradí SUPERMANom.(23.5.2006)

Ratner konečne priniesol tých X-menov, ktorých poznám z komixu a hlavne kresleného seriálu. Akčných. Samozrejme bez prvých dvoch častí pod vedením oveľa zručnejšieho filmára akým je Singer, čo dá film pocítiť hneď v úvode, by to nebolo ono. Akcia mu vychádza a nesústredí sa na nejaké citové výlevy, lebo i to málo čo tu zostalo vyvolalo skôr úškrn a nie nejaké dojatie. K príbehu nemám výhrad, veď je to už tretia časť a o prekvapenie tiež nie je núdze. Prídeme o dosť veľa obľúbených postáv, ale ktoré nie sú obľúbené, pravda?(27.6.2006)

Trojka mi vynahradila mierne sklamanie z filozofickej dvojky. Je tu viac mutantov, viac skvelej akcie, viac humoru a hlavne boj mutantov medzi ludmi, ktore mi tak chybalo v dvojke. Reziser Ratner ma vobec nesklamal, Famke Janssen sa s v porovnani s jednotkou zmenila na nepoznanie, ako herecku ju mam rad, skoda ze odmietla ulohu v Jakubiskovom filme o Bathory. Dnes sa uz tesim na osudy samotneho Wolverina.(20.7.2007)

"X-Men" sú skvelí. Výborné spracovanie klasickej komiksovej predlohy od Marvelu. Úvodné dve časti ma úplne dostali. Svet ľudských mutantov, čo bojujú navzájom medzi sebou a zároveň tiež za svoje občianske práva v demokratickej spoločnosti. Tretie pokračovanie, s podtitulom "Posledný vzdor", je vyvrcholením osudov postáv, ktoré som si obľúbil v predchádzajúcich filmoch. No v tomto prípade nedám plné hodnotenie, tak ako som to spravil dva krát pred tým. Toto sa mi už zdalo zbytočne vypočítavo prekombinované, až moc preplácané efektami a akciou. Vidím to tak na tri lepšie alebo, ak chcete, štyri slabšie hviezdičky. ***(30.6.2011)

• - Ellen Page původně odmítla roli Kitty Pryde. Přesvědčil ji až režisér Brett Ratner. (HellFire)

• - Film vydělal 459 milionů amerických dolarů, čímž se stal k roku 2013 nejvýdělečnějším dílem série. (GreatestFan)

• - Ve filmu se po prvé objevuje více kultovních věcí z komiksu. Například obří roboti Sentineli, nebo tzv. fastball. To je situace, kdy Colossus hodí Wolverina na nějaký vzdálený objekt. (imro)