No tak Ratner me mile prekvapil, ale az zas takova bomba to neni. Akce je naprosto bombasticka s vynikajicima trikama (az misty na most a na mutanta s usekavanejma rukama), takovou rezbu uz sem dlouho nevidel, ale to je vse. Ratner z latky rozhodne moh vytezit vic (treba z rezby na mostu nakonec nic neni), ale udelal jen komiksovej film s vybornejma scenama, ale ne nic vic, jako to dovedl Singer. Clovek, pokud uz nezna postavy z minuleho dilu, tak se tu o nich nic noveho nedozvi. Zadna poradna zapletka nebo vysvetlovani dalsich tajemstvi okolo Wolverina, jen jednoduche rozliseni na hodne a zle mutanty. Sice tu je spousta novejch mutantu, ale vetsina z nich se ani poradne nepredvede a fungujou jen jako anonymni armada a tech par novejch dulezitejsich zname jen jmenem a udelaj jen jednu nebo dve akce a par mutantu je vylozene zklamani (Angel). Navic par scen je predvidatelnejch a par scen je jak vykradenejch z jinyho filmu a jsou tu i chyby z nepozornosti (Wolverinovo triko). Ratner zkratka vypravi film po svem a na to, ze existujou nejake dva predesle dily, kasle. Ale aspon to dela mega efektivne a mega cool, takze jsem se vubec nenudil a uzival si perfektni akci doplnenou o perfektni hudbu. Myslim, ze Ratner to v ramci svejch moznosti zvlad dobre a ackoliv je to slabsi nez oba dily od Singera, stejne musim dat 5*.(26.5.2006)

• castor

Bryan Singer neváhal pro Supermana opustit svoji vypiplanou sérii, kterou do svých rutinních otěží převzal Brett Ratner a… výživná podívaná se vytratila, z banálních dialogů naskakuje husí kůže, mdlé vztahy hrdinů jdou stranou, ranec nudy přibyl, zrovna jako průměrné digitální triky.. No, můj šálek kávy to nikdy nebyl!!(4.6.2007)

Ratnerovi jsem věřil, když ho ostatní zatracovali a udělal jsem dobře. "X-Men 3" se plnohodnotně vyrovnají oboum předchozím dílům. V porovnání s nimy je ovšem trojka o dost drsnější. Dost se toho změní opět jsou tam nečekané dějové zvraty a při pár scénách mi opravdu spadnul ksicht. Nové postavy jsou hodně dobré, i když třeba Colossus má jen o minimum větší prostor než ve dvojce a Angel se tam taky zrovna moc neohřeje. Z nově příchozích vám, ale asi nejvíc utkví Beast a britsky hláškující Juggernaut. Phoenix v podání Famke Janssen je strašná masérka (a taky je fakt pomrdáníhodná) a vůbec všechny postavy se dost povedly. A abych pořád jen nechválil musím poznamenat, že jsem fakt nestihl finále, když Magneto vezme ten most a je normálně odpolední světlo a asi o sekundu (střih) pozdějc je největší noc. Tohle Ratnerovi fakt ujelo a nechápu, že si toho nikdo ze štábu nevšimnul. Celkově fakt bomba, přesně takhle si představuju pořádný kus žvance poctivého blocbusteru.(27.5.2006)

X-men:Poslední vzdor je ukázka, jak je inteligentní a stylový režisér nahrazen drsným a přímočarým rutinérem aniž by byl divák ošizen o zábavu. Naštěstí pro Ratnera je trojka v podstatě nejnabušenější z trilogie a on to dokáže, kdyýž s trochu slabšími triky zvládnout velmi dobře. Vynechme "co následuje po titulcích", ale vzhledem k úmrtnosti mutantů v posledním díle také velmi klesl budoucí honorář pro herce. Pár hvězd odejde, ušetří se, nováčci dostanou 5% k platu a jede se dál. tak bych to viděl a popravdě se toho i trochu bojím. Na konci Xmenů 3 jsem se konečně dočkal akčního masakru, který si přeje každý fanoušek akčních filmů se srdcem malého dítěte. Kdyby bylo po mém asi bych přidal trochu mrtvých, krve, která se sérii prakticky vyhnula a závěr by mohl vstoupit do Síně slávy. Zpět k filmu. Ratner si nehraje na velkého filozofa a psychologa, ale spíš na malého Michaela Baye. Ve 100 minutách jsou 3 kvalitní bojové sekvence, z čehož "bitva" v domě je opravdu úchvatnou přehlídkou počítačových triků a fantazie. Závěrečná nejdelší akční část je taková malá válka na Alcatrazu. Krása nádhera, ale něco tomu chybí. V celém filmů není praktický žádná psychologie a postavy působí dost chladně. Dost to odnesla Storm, které na vlastní žádost byli darovány její skutečné schopnosti do boje a v akci je na co se koukat, ale mimo boj je Storm jen pouhou další holkou okolo Wolwerina. Bohužel Angela, okřídleného krasavce, se divák dočká jen ve dvou nebo třech scénách. Škoda. Wolwerin však zůstává nejstabilnější postavou a táhne Xmeni do boje. Velký tahák je rozhodně všemocná Phoenix, která ukáže jaké to je být jediný mutant pátého řádu v celé trilogii. Celý třetí díl xmenů je přímočarý a čistě akčně laděný. Scénáristé pravděpodobně pochopili, kdo je Brett Ratner a zbytečně nekomplikovali děj ani nedávali příliš skrytých významů. Bryan Singer by to určitě netočil podle stejného scénáře a přidal by svou trošku do mlýna, ale jako celek by možná film nebyl tak "čistokrevně" zábavný... Film měl velký rozpočet a je to vidět, i když některé počítačové hračky nevyšli jak měly. Těžké rozhodnout mezi akční stránkou, která prosí o 4* a celkovým nezvládnutím látky podle mých představ, ale i další shlédnutí mě přesvědčili o nadupanosti filmu, takže jasná volba,(12.8.2006)

Ačkoli jsem milovnicí komixů, ačkoli X-Meny miluji a nechci jim ubírat, tak je nemohu ani nadhodnocovat... Třetí díl je skvělý, je to převedení komixu do poboby filmu, která se velmi zdařila, shlédla jsem jej v multiplexu a byl to pro mě opravdu odpočinkový zážitek, ale troufám si tvrdit, že tam ten zážitek a pocit i zůstal...(29.5.2006)

• - Počet mrtvých ve filmu je 56, z toho Wolverine (Hugh Jackman) zabije 19 osob. (HellFire)

• - Ellen Page původně odmítla roli Kitty Pryde. Přesvědčil ji až režisér Brett Ratner. (HellFire)

• - Jako dalších se v X-menovské sérii dočkáme několika spin-off filmů věnovaných některým z hlavních postav. Počínaje plánovaným Wolverinem, poté by se měl dočkat Magneto a možná Storm. (imro)