Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ***

  Pokud budu srovnávat s předešlými díly, tak je to opravdu slabé. Hlavní problém spočívá v tom, že trojka X-menů je až překvapivě nevýrazná a mdlá. Nový režisér ještě jakžtakž zvládá akční scény, ale děj se mu drolí pod rukama a mezilidské ehm...mezimutantní vztahy jsou taky dost odbité. Ve filmu se navíc oběvuje až zbytečný přehršel vedlejších postav, jejichž dějové linky nikam nevedou a jsou tu spíš pro okrasu. Poslední vzdor není až taková katastrofa, jak se čekalo, i tak mohlo být zakončení jedné z nejkvalitnějších komiksových serií, víc důstojné.(30.1.2009)

 • Tom Hardy
  ***

  Ratner výrazně nezklamal a ani nepřekvapil. V jeho podání se inteligentní komiksová adaptace s hutnou psychologickou základnou přetavila v neškodnou rodinou zábavu alá Spider-Man. Jenže stejně tak jako není Ratner Singer, tak má daleko i do Raimiho. Ratner má jediný, zato dost výrazný problém – naprosto neumí pracovat s emocemi. Pokud jde o efektní akci, je Ratner víceméně doma, ale jak jde o charaktery, je nejistý a výsledek je značně rozpačitý. Ratner bohužel nepochopil mnohé postavy, díky čemuž se občas některé charakterově mění prakticky z minuty na minutu a tak třeba po pár stylových větách náhle Wolverine vyšvihne heroický proslov, ovšem takovým způsobem, že se to k němu vůbec nehodí. Podobných „odboček“ je ve filmu až příliš mnoho. Scénář rozhodně měl potenciál a ani Ratner ho nedokázal naprosto zabít. Ale z každé druhé scény čiší průměrnost a některé vyšumí tak, až to zabolí. Nikoli ostudné, ale trestuhodně průměrné zakončení(22.5.2006)

 • Skejpr
  ****

  Velice dobré. Líbilo se mi to víc než Dvojka. Rattner si sice hází klacky pod nohy odstraněním spousty postav, nicméně jinak je to natočeno přinejmenším velice zručně. Úvodní bitka sice vykrádá Terminátora, ale je naprosto skvělá, Jackman se svým doutníkem je naprosto k sežrání, a na jejím konci se dokonce potutelně uchechtnete. Herci jsou velmi dobří, více prostoru si vydupala Halle Berry, což je jen dobře, protože konečně měla možnost ukázat, že taky umí hrát, bohužel na úkor Allana Cumminga, který z týmu po odchodu Singera vypadl. Famke Janssen, jako Phoenix je výborná, byť veškerý herecký projev se omezil na pouhé stání a tváření se velice zle, nicméně i díky makeupu a trikům, které jsou celkově na velice dobré úrovni, tato herecká póza funguje. Patrick Stewart moc prostoru nedostal (jako bohužel vždycky) ovšem Ian McKellen je naprosto strhující, majestátný, skutečný vůdce. Co se nových postav týče, je jich mnoho a nemají příliš prostoru až na Beasta, ovšem některé starší charaktery jsou použity vcelku zajímavě, a bezesporu největším úspěchem filmu je fakt, že Anna Pauqin je relativně koukatelná :) 4,5(25.5.2006)

 • ORIN
  **

  Ve "velkolepém" finále Ratner podkopává vše, co Singer v předchozích dvou dílech tak pečlivě budoval. Některé postavy doslova smazává (Profesor X, Scott, Mystique), některé násilně a s ohledem na předešlé nesmyslně vrací a mění (Jean) a některé hrubě nevyužívá (Warren, Rogue). Pak k tomu přidejme několik nelogičností (banální osvobození Mystique, postava Josefa Sommera je jednou prezident, podruhé ministr) a uměle napasovaných dílčích zápletek (večerní bruslovačka Bobbyho a Kitty a následný odchod Rogue ze školy, dvojí konfrontace Logana a Jean) a megapaskvil je na světě. Každopádně je vidět, co si po Budoucí minulosti Singer o tomhle Ratnerově veledíle myslí.(13.6.2015)

 • petero
  *****

  Ratner konečne priniesol tých X-menov, ktorých poznám z komixu a hlavne kresleného seriálu. Akčných. Samozrejme bez prvých dvoch častí pod vedením oveľa zručnejšieho filmára akým je Singer, čo dá film pocítiť hneď v úvode, by to nebolo ono. Akcia mu vychádza a nesústredí sa na nejaké citové výlevy, lebo i to málo čo tu zostalo vyvolalo skôr úškrn a nie nejaké dojatie. K príbehu nemám výhrad, veď je to už tretia časť a o prekvapenie tiež nie je núdze. Prídeme o dosť veľa obľúbených postáv, ale ktoré nie sú obľúbené, pravda?(27.6.2006)

 • - Poslední scéna s Magnetem v parku Golden Gate se točila v Londýně. (HellFire)

 • - Hlavní inspirací pro film byly komiksy "Uncanny X-Men: Dark Phoenix" a "Astonishing X-Men: Nadaní". Oba vyšly v roce 2013 i v češtině. (jh666)

 • - Spočiatku sa rátalo, že sa vo filme objaví Nightcrawler, ktorého v dvojke hral Alan Cumming. Jeho účasť mala byť však minimálna a štúdio si nebolo isté, či sa oplatí prechádzať zdĺhavým a nákladným procesom make-upu , a tak bol tento charakter zo scenára vyškrtnutý. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace