• Isherwood

Hodiny se začaly točit nazpět a Brett Ratner se vrátil zpět do 80-tých let, vzal s sebou partu frajerů přes triky a natočil velkohubě údernou akční podívanou, která by jistojistě sama o sobě byla plnohodnotným filmem, kdyby se mermomocí nechtěla vázat na předchozí dva díly své série. Samotný námět a scénář (až na příšerné dialogy!) jsou OK, ale Rattner absolutně nepochopil smysl celé zápletky a tak si pouze hraje na vypravěče. Mutanti jsou postavy bez psychologie, historie a osobitého rozměru. Kvantum nových příchozích, z nichž většina nemá ani jméno, je kočírováno nepřehledně a jakékoliv jejich jednání je naprosto samoúčelné. Bez této osobitosti pak vyznívají jejich emoce vůči sobě samým buďto směšně a nebo (a to spíše) absolutně nepochopitelně. Pouze parta starých harcovníků z pole páně Singerova táhne snímek dopředu, ale ani oni nestačí k tomu, aby se mutanti (smutně) nepohřbili. Napoprvé pecka, napodruhé absolutní kolaps.(10.9.2006)

Kdyby takto rutinérská a nezajímavá tupě popcornová záležitost přišla jako adaptace jiného comicsu, mohl to být relativní úspěch, ovšem jako pokračování Singerem započaté série jde o obrovskou prohru; jakkoli koukatelnou.(27.5.2006)

• Tuxedo

Ratnerův přístup (pro celou rodinu) se opravdu do X nehodí, stejně tak tempo, jakým příběh vypráví. Na vině jsou i sami scénáristé, viz. to, že postavy umírají naprosto bezúčelně. Snad Singer zvolil dobře, když odešel točit Supermana, každopádně má u mě velký vroubek (a jestli potkám Ratnera, ať radši zdrhá).(25.5.2006)

• ORIN

Ve "velkolepém" finále Ratner podkopává vše, co Singer v předchozích dvou dílech tak pečlivě budoval. Některé postavy doslova smazává (Profesor X, Scott, Mystique), některé násilně a s ohledem na předešlé nesmyslně vrací a mění (Jean) a některé hrubě nevyužívá (Warren, Rogue). Pak k tomu přidejme několik nelogičností (banální osvobození Mystique, postava Josefa Sommera je jednou prezident, podruhé ministr) a uměle napasovaných dílčích zápletek (večerní bruslovačka Bobbyho a Kitty a následný odchod Rogue ze školy, dvojí konfrontace Logana a Jean) a megapaskvil je na světě. Každopádně je vidět, co si po Budoucí minulosti Singer o tomhle Ratnerově veledíle myslí.(13.6.2015)

• Renton

Scénář: Simon Kinberg, Zak Penn .. Když bych odmyslel duo X-Menů od Singera, byl by tohle hodně dobrý/zajímavý film. Jenže odmyslet si dva vynikající filmy s osobitou mystikou a atmosférou prostě nejde! A co tedy zůstalo? Jen podprůměrný film, který absolutně nenaplnil to, čím měl být - vrcholem trilogie. Při sledování mne naštvalo hned několik věcí. Od počátku to jsou špatné triky. To je ovšem drobnost oproti zásadním zlomům ve scénáři. Likvidace většího počtu mutantů (Mystique zmizela opravdu brzy a to mne mrzelo asi nejvíce) sice věští něco jako završení a ukončení trilogii, jenže proti tomu se staví až trapná snaha nechat otevřená zadní vrátka (komu by to nebylo zjevné už z děje, ať si počká do úplného konce titulků - ta scéna poté jiný důvod prostě nemá; navíc obsahově je vážně trapná!) pro další díl(y). Pokud přijde další díl, tak doufám, že Brett Ratner u toho už nebude anebo dostane mnohem více času na propracování filmu. Pár jeho nápadů určitě stojí za vyzdvihnutí, ale jinak je to bída, protože s mistrem jako je Bryan Singer se prostě rovnat nemůže. Snímek má sice dobré tempo, ale žádné napětí nebo emocionální náboj. Navíc dialogy jsou dosti krátké, zkratkovité a až ubohé. X-3 zkrátka prošumí a hotovo. Bohužel ne hotovo, jak bych si představoval .. nic podstatného či finálního se nekoná, trojka působí velmi chladně, povrchně a nedodělaně. Ratner a produkce přes média zkrátka jen vylhala mýtus, že půjde o vyvrcholení trilogie a teď vesele počítají utržené dolary a rozpracovávají čtyřku.. ach jo! Zklamání roku 2006.(30.5.2006)