Jsem rád, že zmizely nudné a prázdné kecy známé z předchozích dílů. Ale vůbec nejsem rád že přibyla spousta scénaristických nesmyslů a jsem zatraceně naštvaný že ústřední zápletka se vlastně popírá se všemi myšlenkami, které původní X-mani přinesly. Ratner se k X-menům zachoval nakonec úplně stejně jako Wolverine k Jan (či jak se jmenovala). "I love you.." a cvak ji...(13.8.2007)

• Lima

Jakobych z čtyřhvězdičkové restaurace "U Singera", kde se servírují kuřecí medailonky v sýrovém těstíčku, rakvičky se šlehačkou jako desert a Chardonnay ročník 2004, přešel do perfektně fungujícího řetězce rychlého občerstvení "McRatner", s trojitým hamburgerem a pikslou Coly. Na obou místech se člověk nají, ale pochutná si jinak, nehledě na vzpomínky, které si člověk odnese.(14.9.2006)

Ha. Nech si hovori kdo chce co chce, ja to povazujem za vinikajuce vyvrcholenie trilogie. Iste chybi v scenari sa najdu, to ano, a je to viac menej iba akcnak, ale bavil som sa skvelo a to mi moze ponuknut len malo ktora americka popkornovka.Uz tolko neplacte nad tym ake uzasne by to mohlo byt, keby to reziroval Singer. Skustesi radsej predstavit ako hrozitansky to kludne mohlo dopadnut.A skvely old skool koniec..... Brett Ratner na plnej ciare prekvapil. 8/10(17.11.2006)

Síce iný režisér, no Brett Ratner svoju úlohu vzal do rúk pevne a natočil rovnako skvelý akčný sci-fi thriler, ako bola jednotka či dvojka. Veľa pekných scén, vizuálnych efektov , akcie , hudby............... Soundtrack John Powell: 1. 20 Years Ago ,2. Bathroom Titles ,3. The Church of Magneto, Raven Is My Slave Name ,4. Meet Leech, Then Off To The Lake ,5. Whirlpool of Love ,6. Examining Jean ,7. Dark Phoenix ,8. Angel's Cure ,9. Jean and Logan ,10. Dark Phoenix Awakes ,11. Rejection Is Never Easy ,12. Magneto Plots ,13. Entering the House ,14. Dark Phoenix's Tragedy ,15. Farewell to X ,16. The Funeral ,17. Skating On the Pond ,18. Cure Wars ,19. Fight In the Woods ,20. St Lupus Day ,21. Building Bridges ,22. Shock and No Oars ,23. Attack on Alcatraz ,24. Massacre ,25. The Battle of the Cure ,26. Phoenix Rises ,27. The Last Stand ,(3.1.2011)

• Isherwood

Hodiny se začaly točit nazpět a Brett Ratner se vrátil zpět do 80-tých let, vzal s sebou partu frajerů přes triky a natočil velkohubě údernou akční podívanou, která by jistojistě sama o sobě byla plnohodnotným filmem, kdyby se mermomocí nechtěla vázat na předchozí dva díly své série. Samotný námět a scénář (až na příšerné dialogy!) jsou OK, ale Rattner absolutně nepochopil smysl celé zápletky a tak si pouze hraje na vypravěče. Mutanti jsou postavy bez psychologie, historie a osobitého rozměru. Kvantum nových příchozích, z nichž většina nemá ani jméno, je kočírováno nepřehledně a jakékoliv jejich jednání je naprosto samoúčelné. Bez této osobitosti pak vyznívají jejich emoce vůči sobě samým buďto směšně a nebo (a to spíše) absolutně nepochopitelně. Pouze parta starých harcovníků z pole páně Singerova táhne snímek dopředu, ale ani oni nestačí k tomu, aby se mutanti (smutně) nepohřbili. Napoprvé pecka, napodruhé absolutní kolaps.(10.9.2006)

• - Produkci opustil Bryan Singer (který natočil první dva díly) i s většinou štábu, protože dostal velkou výzvu – dlouhé roky odkládaný film Superman se vrací. Toho, mimochodem, měl původně natáčet Brett Ratner. Singer chtěl třetí X-Meny natočit hned po dokončení Supermana, ale studio se rozhodlo pokračovat bez něj. Ratner měl též natáčet X-Meny od začátku, ale job nakonec získal Singer. (imro)

• - Ve scéně, kdy jde Wolverina (Hugh Jackman) do lesa za Magnetem (Ian McKellen), utrpí Wolverine dvě bodná zranění na břiše, která poškodí i jeho bílé triko. V dalších záběrech ale po dírách na třičku není ani památky. (Stejšn)

• - Scéna s pohnutím mostu se vyskytla i v komiksech. Tam je to ale Brooklynský most v New Yorku. (cariada)