"Podívej, Brette, do X-menů máme potenciál tak na další 3 pokračování. Jenže tohle není Harry Potter a oni nám v tom na plný úvazek všichni prostě už dál hrát nebudou. A bez nich na tom nevyděláme ani zlámanou grešli. Tak potřebujem, abys co nejvíc těch nápadů nacpal do toho jednoho filmu, lidem z toho půjde hlava kolem a zapomenou určitě na všechno ostatní. Hodil by se taky nějakej deus ex machina nejlépe postava, kterou by čekal málokdo, ať to má grády a vypadá na osudové vyvrcholení. Nějakou psychologií se nezdržuj, ať to frčí, jo a ten konec udělej samozřejmě bombastickej! A zbav se klidně koho chceš, už je více-méně nebudeme potřebovat."(24.10.2006)

Přemutantováno, až z toho má Halle Berry vlasy jak Fabrizio Ravanelli.. I když pominu-li tu poslední půlhodinu od doby, kdy lenoch Magneto odmítl jet na Alcatraz jako normální turista lodí, přiblížili se X-Men: Poslední vzdor svou schopností bavit až nebezpečně blízko k předchozím dvěma dílům. Otázkou zůstává, jestli je to ostuda Singera nebo úspěch Ratnera.. Ten očividně dokáže pomocí telekineze vštípit do lidského mozku představu, že je dobrý režisér, ovšem jakožto mutant I. kategorie to zatím dokáže praktikovat pouze sám na sobě..(5.10.2009)

Tento ohlasovaný záver série filmov o mutantoch mi priniesol presne to, čo som očakával. Po dvoch excelentných častiach, kde akcia nebola vždy na prvom mieste mi to táto časť do posledného písmena vynahradila. Ratner vedel, že po nadhľadovej stránke nebude s filmom siahať predchodcovi Riamimu ani po členky, tak sa vrhol na to, čo on vie najlepšie a tu musím priznať, že sa prekonal. Samozrejme, keby mal sériou začínať, nebolo by mu to nič platné, ale chodníček mal vyšlapaný bravúrne. Navyše zvraty ako smrť Scotta, profesora a Jean, "vyliečenie" Magneta tiež nasvedčujú len o bezradnom upútaní divákov. Ale ja som na to skočil! A záver naznačuje, že by nás Wolverine a spol. mohli ešte niečím prekvapiť. Bol by som rád. 85%.(27.10.2006)

Pokud budu srovnávat s předešlými díly, tak je to opravdu slabé. Hlavní problém spočívá v tom, že trojka X-menů je až překvapivě nevýrazná a mdlá. Nový režisér ještě jakžtakž zvládá akční scény, ale děj se mu drolí pod rukama a mezilidské ehm...mezimutantní vztahy jsou taky dost odbité. Ve filmu se navíc oběvuje až zbytečný přehršel vedlejších postav, jejichž dějové linky nikam nevedou a jsou tu spíš pro okrasu. Poslední vzdor není až taková katastrofa, jak se čekalo, i tak mohlo být zakončení jedné z nejkvalitnějších komiksových serií, víc důstojné.(30.1.2009)

• castor

Bryan Singer neváhal pro Supermana opustit svoji vypiplanou sérii, kterou do svých rutinních otěží převzal Brett Ratner a… výživná podívaná se vytratila, z banálních dialogů naskakuje husí kůže, mdlé vztahy hrdinů jdou stranou, ranec nudy přibyl, zrovna jako průměrné digitální triky.. No, můj šálek kávy to nikdy nebyl!!(4.6.2007)

• - Spočiatku sa rátalo, že sa vo filme objaví Nightcrawler, ktorého v dvojke hral Alan Cumming. Jeho účasť mala byť však minimálna a štúdio si nebolo isté, či sa oplatí prechádzať zdĺhavým a nákladným procesom make-upu , a tak bol tento charakter zo scenára vyškrtnutý. (Greenpeacak)

• - Andělská křídla byla pro Bena Fostera příliš těžká, musela být proto vyrobena z molitanu. (HellFire)

• - Spoiler: Štúdio Fox si žiadalo vo filme určitý dramatický zlom, teda smrť Xaviera (Patrick Stewart), pričom chceli, aby mala jeho smrť rovnaké dôsledky ako smrť Spocka vo filme Star Trek: The Wrath of Khan (1982). Scenáristi boli k tejto myšlienke spočiatku opatrní, avšak potom sa im zapáčila. (Greenpeacak)