POSLEDNÍ VZDOR je rozhodně nejrozmáchlejším dílem celé mutantské trilogie. Navzdory výměně režiséra (Ratner místo Singera) se podařilo natočit výpravnou trikovou zábavu, která umně využívá psychologii rozpracovanou v prvních dvou X-Menech. Děj se točí kolem objevení léku na mutaci (stále častěji se objevující "vykulený" Cameron Bright). Magneto využívá příležitosti a rozšiřuje řady svých stoupenců (Juggernaut, Callisto, Phoenix...) a připravuje se na již tak dlouho zmiňovanou válku. Což dává prostor ke spoustě hračičkování. Ratner přišel dokonce s několika výtečnými novinkami (hodnocení podle stupně vyspělosti mutanta 1-5, Wolverinův vylepšený bojový styl) a úžasnými scénami (Wolverinův výstup k Jean je absolutně prefektní, stejně tak měření sil Xaviera s Phoenix). Ratner ale není Singer a tak psychologii postav trochu odflákl. Dokončil naťuklé věci z dvojky a snažil se otevřít i nějáké nové (Angel, Mystique), ale to jen proto, aby je vzápětí uzavřel. Těžko říct jak by to celé dopadlo, kdyby Brian Singer neutekl k chlapíkovi k červené pláštěnce, ale i tak zůstávají X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR prozatím nejlepší blockbusterovu událostí letošního roku. P.S. Famke Janssen mám hodně rád, ale tady jsem z ní měl husí kůži a skoro jsem se jí bál.(17.7.2006)

Mno, je to určitě skvělej film, jenom mi tam prostě chybí ta "singerovská" atmosféra. Co mě ale totálně nasralo je jak trapně to odnesla moje milovaná Mystique. Když už tak to mohla koupit v nějaký kulervoucí scéně. Ale abych film , neztrapňoval tak třeba Hugh Jackman je jako vždy skvělej, Famke Janssen je taky hustá a scéna vé které honí Juggernaut Kitty se hodně povedla. Jediný co mi od začátku trilogie trochu vrtá hlavou: Proč neprohodlili Iana McKellena s Patrickem Stewartem? Určitě by to film vyneslo o třídu vejš.(20.1.2007)

• castor

Bryan Singer neváhal pro Supermana opustit svoji vypiplanou sérii, kterou do svých rutinních otěží převzal Brett Ratner a… výživná podívaná se vytratila, z banálních dialogů naskakuje husí kůže, mdlé vztahy hrdinů jdou stranou, ranec nudy přibyl, zrovna jako průměrné digitální triky.. No, můj šálek kávy to nikdy nebyl!!(4.6.2007)

Ratner konečne priniesol tých X-menov, ktorých poznám z komixu a hlavne kresleného seriálu. Akčných. Samozrejme bez prvých dvoch častí pod vedením oveľa zručnejšieho filmára akým je Singer, čo dá film pocítiť hneď v úvode, by to nebolo ono. Akcia mu vychádza a nesústredí sa na nejaké citové výlevy, lebo i to málo čo tu zostalo vyvolalo skôr úškrn a nie nejaké dojatie. K príbehu nemám výhrad, veď je to už tretia časť a o prekvapenie tiež nie je núdze. Prídeme o dosť veľa obľúbených postáv, ale ktoré nie sú obľúbené, pravda?(27.6.2006)

Trojka mi vynahradila mierne sklamanie z filozofickej dvojky. Je tu viac mutantov, viac skvelej akcie, viac humoru a hlavne boj mutantov medzi ludmi, ktore mi tak chybalo v dvojke. Reziser Ratner ma vobec nesklamal, Famke Janssen sa s v porovnani s jednotkou zmenila na nepoznanie, ako herecku ju mam rad, skoda ze odmietla ulohu v Jakubiskovom filme o Bathory. Dnes sa uz tesim na osudy samotneho Wolverina.(20.7.2007)

• - Andělská křídla byla pro Bena Fostera příliš těžká, musela být proto vyrobena z molitanu. (HellFire)

• - Natáčanie trvalo pol roka. (Greenpeacak)

• - Halle Berry původně nechtěla potřetí ztvárnit postavu Storm, pokud jí v příběhu neposkytnou dostatek prostoru. (imro)