Bulšit

• USA Not Another Teen Movie (více)

Janey Briggsová nosí brýle a špinavé montérky, takže ji nikdo ve škole nemá rád. Ale skrývá se v ní skutečná krása. Jake Wyler, přední hráč školního fotbalového týmu, kterého všechny (a všichni) milují, se s kamarády vsadí , že z ní udělá královnu maturitního plesu. Mezitím do školy nepozorovaně pronikne devadesátiletá reportérka, která se vydává za studentku, tým roztleskávaček ukradne jinému týmu jeho choreografii, dorazí sexy studentka z daleké evropské země, a Catherine Wylerová, největší potvora na škole, by se hrozně chtěla vyspat se svým bratrem. Máte pravdu, je to Bulšit. Nová parodie na všechny teenagerské filmy, které jste viděli (a na několik, které jste neviděli) nemá úctu před ničím, včetně vašeho dobrého vkusu... (oficiální text distributora)

Pepinec

Já se nespokojím s hodnocením, že název mluví za vše. Bullshit je po našem hovadina. Co to je? Hovadina může být třeba pohádka o zeleném prasátku, vyvražďovací horor s delfínem v hlavní roli, životopisné drama o nejdéle žijící jepici nebo muzikál o pouličním gangu popelářů, ale rozhodně se nesluší lichotit označením hovadina něčemu, čemu je i odpad odměnou. Asi nikoho nepřekvapí, že ta jedna hvězda je za kozénky; jen díky nim jsem totiž tohle peklo přečkal. ()

playboxguest

V kině jsem se smála o stošest... Ale to mi bylo 14, byla jsem tam se stejně starými kamarády a obklopená hromadou stejně starých diváků.... Dneska se až stydím, že mi tenkrát některé scény připadaly natolik k popukání, když dnes ve mě vyvolávají pravý opak. ()

Indiana

No, zas až tak dementní mi to nepřišlo. Nebo vlastně mi to dementní přišlo, ale v tom slova smyslu, že jsem se u toho docela pobavil. A navíc je to první film, který jsem viděl s Chrisem Evansem. ()

misterz

Totálne bláznivá parodujúca vtákovina, ale až tak moc, že to často vyvolá neovládateľnú vlnu smiechu :) Paroduje sa tu snáď všetko. Od Žhavých výstrelov, Prci prci.... až po Americkú krásu (mimochodom tá scénka ma dostala do kolien :D). V niektorých scénkach je možné zachytiť aj náznaky inteligentného humoru alebo americkej sebareflexie (napr. v scénke s jediným černochom na večierku). Konštatovanie o tejto blbinke sa dá preto zhrnúť do jednej vety: "Tak hlúpučké, tak bláznivo výstredné, tak trápne... až je to zábavné a vcelku vtipné." Myslím si však, že na to, aby ste si túto vtákovinu naplno užili, potrebujete mať napozerané všetky filmy, ktoré sa tu parodujú. Inak tu vtip v mnohých gagoch stráca zmysel a prechádza do nechápavosti alebo trápnosti. 65/100 ()

ChewieDC

Nejspíš jsem předurčen jít proti většině. Jsem fanda teen filmů, znám je a Bulšit tudíž dostal nový rozměr. Skutečně to není film pro všechny, někomu může přijít humor na úrovni dementní babičky po liposukci mozku, ale hlášky typu "Jaktože jsou na školních věčírcích všichni profesionální tanečníci?" nebo "Zpívám tuhle písničku jenom protože jsem černej." jsou prostě geniální. ()

DJ Obelix

Ale no tak. Jenom 39%? Vždyť tohle je o několik tříd výš, než kdejaký Date, Epic nebo Disaster Movie. Tohle aspoň zkouší mít příběh (přiznávám, totálně vykradený z hlavního parodovaného filmu, ale co už). Osobně tuto parodii skutečně miluji kvůli výborným, ač někdy takřka nepostřehnutelným hláškám ("A králem plesu je .... "Mááárty") nebo geniální komediální lince s "roztleskávačem nevhodných situací" či do extrémů vyhnaný souboj mezi "polepšeným klukem" a "nejlepším kamarádem". No a neodiskutovatelným vrcholem je muzikálové číslo "Prom Tonight" - "...I've just jerked off in your french toast". Říkejte si co chcete, ale já pod lepší 4 nejdu. A basta... ()

IQ Tiqe

Neznám moc filmů, kde se potkají známé seriálové postavy jako Lexie Grey (Chirurgové), Ted Mosby (H.I.M.Y.M.), Joy Turner (My Name Is Earl), Jenny Schecter (The L World) a už nemám páru, jak se v A-Teamu jmenoval Mr. T. Smažu 5 řádek kritiky, názor na kvalitu filmu s 39% si udělá každý; takže jen konstruktivní kritika... Film jsem si pustil kvůli Chyler Leigh (Lexie Grey, Chirurgové), která i tady vypadá pěkně, ale mnohem víc mě zaujala svým přesvědčivým výkonem Mia Kirshner (The L World). Ze začátku jsem to chtěl vypnout, pak jsem to viděl na 1* a postupně jsem se rozhodl pro 2* za 35%. Proč? Protože jsem se asi 5× upřímně zasmál (např. Janie's got a gun nebo když bílý roztleskávačky zpívají "...we definitely aint white..."), což jsem ani nečekal. ()

HoneyBunny

Podle mě je blbost parodovat komedie (i ty teenagerské). Podívejte se na nejlepší parodie - třeba takové Žhavé výstřely si smlsly na akčním Top Gunu a Rambovi, Připoutejte se, prosím zase na katastrofických filmech. Dělat si srandu z něčeho, co už srandovní je, to je postavený na hlavu. Bulšit navíc neparoduje. Dává dohromady vtipné situace z jiných filmů a přidává trochu fekálního humoru. Dvě hvězdičky mu dávám, protože ty situace na diváka fungují úplně stejně jako v původních filmech a kdyby někdo neviděl ty původní kousky, tak se asi i u Bulšitu pobaví. Navíc Chris Evans výborně "hraje" Fredieho Prince jr. ()

Frajer42 odpad!

Strašná hovadina. Nic proti obdobným komediím s podobným humorem nemám. Pokud jsou vtipné. Což o tomhle nesmyslu říct prostě nejde. Vemte nohy na ramena a dejte se před tímto filmem na útěk. Nic pěkného vás od něj nečeká. Jediné, co zde stojí za zhlédnutí je pár žen. Nikoli už jejich herecký výkon. ()

Kothy

Naprosto nedoceněný film! Sice to nejsou filmy mého mládí, ale viděl jsem všechny, které to paroduje. Mohl bych se na to dívat pořád dokola a stejně bych se smál. Je to prostě dokonalé. Opravdu super fóry: "To byl ten nejkratší poločas, jaký jsem kdy zažil." :D ()

Smok

"Nová parodie na všechny teenagerské filmy, které jste viděli (a na několik, které jste neviděli) nemá úctu před ničím, včetně vašeho dobrého vkusu... (oficiální text distributora)." Takže film beriem ako čistú zábavu a ako takú aj hodnotím. Nehľadám dramatické výrazy v tvárach hercov, sugestívny scénár a oscarovú réžiu. Proste sa len nechávam baviť a to sa tejto snímke rozhodne podarilo. Howgh. ()

Fingon

Správně to říká originální název filmu: už žádnou teenagerskou komedii. Ještě lépe to komentuje onen učitel, než jej utopí hromada sra*ek. Bulšit se bůhvíproč snaží parodovat všechny možné i nemožné filmy tohoto žánru. Ach jo. Prostě, na úvodní scény z Něco na té Mary je nikdo nemá. ()

teutates

Paródia asi na všetky filmy do roku 2001:) Krásne som si zavspomínal a zasmial sa... Nezmyselné hlášky, nezmyselné scény - nezmyselný film, ktorý vo mne dokázal prebudiť spomienky... Určite neide o hlúpy scenár, pretože pán Gallen vedel čo chce "odkázať". Stop tínedžerským filmom nie je odpad... :D Ide o snahu, ktorú by som hodnotil skôr ako priemer... Čo sa parodií týka Bulšit patrí u mňa medzi tie lepšie snímky z tohto žánru. Kulisa "hezkých ksichtov" a "trápnych hlášok" správne naladená - tak prečo nie? 5/10 ()

Slarque

Tenhle film je velice svižně natočený, hraje tu spousta sexy koček a má naprosto pitomý scénář plný fekálního humoru. Takže naprostý opak originálního názvu: prostě další teenagerovská komedie. ()

FrodoF

Pár celkem vtipných okamžiků parodujících teenegerské filmy. Je ale bohužel pravda, že při nějakých teenegerských filmech sem se zasmál víc, než při téhle parodii. ()