Poslední pevnost

The Last Castle

Posledná pevnosť

Drama / Akční / Thriller

USA, 2001, 123 min

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +výborně vystupňované napětí, téma -docela dlouhá stopáž/// Poslední pevnosti jsem se docela bál. Kvůli vězeňskému tématu, hlavní postavě, délce. Ale možná trošku zbytečně. Zhruba po půlhodině mě film chytl a začal jsem si ho užívat. Fakt zajímavé, hlavně k závěru. Trošku tomu chybý větší spád, ale i tak to bylo zase něco jiného./// Celkem 59%///(27.2.2008)

• farmnf

V první polovině jsem začal věřit mýtu, že Redford zase hraje v dobrém filmu. V druhé polovině jsem procitl a zjistil, že Redford hraje v naprosto šílené píčovině, která má pomoci náborovým úřadům americké armády, aby se do jejich řad přihlásilo dalších pár tisíc vymatlaných ponejvíce černých hub. Aby tedy USA mohla vyvážet do světa svoji pochybnou demokracii za výbuchů granátů. Film postrádá racionality (jsem vězeň a převezmu velení...) a salutovaní těch blbců se mi vysloveně hnusilo. Stejným idiotům s nálepkou ČSLA jsem musel salutovat 2 roky. Postřílel bych ty zmrdy raz dva tři a ke zpovědi bych rozhodně nešel.(20.5.2013)

Výborné prostredie filmu, výborný herci (obzvlášť Redford a Ruffalo), dobrý príbeh a hudba Jerryho Goldsmitha. No problém mám len v jednom. Réžia mi prišla strašne nevýrazná a prvá hodina sa dosť vliekla, druha už bola lepšia, ale chýbajú tomu strhujúcejšie momenty. Obľúbený soundtrack: Flag. 65% - 3*(10.3.2019)

No... Myslím si, takovej klasickej filmek pro Ellmariachiho. Musím mu to doporučit :) Z mýho pohledu - dlouhý, Redford slabej jak čaj a chvílema opravdu směšnej! Na to jak silně a dojemně to má vypadat, je to opravdu komickej kousek! I když hudbě jako z Ramba se vytknout nic nedá! Nicméně na nečekanej a neplánovanej film, je to krásný a milý překvapení a koukat se na to není úplně nejhorší. 60%(25.11.2014)

** NOVA CINEMA HD (4:3) - Po dlouhých letech jsem se rozhodl pro připomenutí tohoto vězeňského dramatu, mám rád filmy z lochu. Toto vězení působilo celkem pohodově, žádné války gangů, nebo vraždy mezi vězni. Naopak vězni proti vedení. Až na závěrečnou vzpouru se v podstatě jenom žvaní, což mě zpočátku trochu iritovalo a říkal jsem si, kdy už se to rozjede. Pak jsem si ale na Redforda zvykl a byl jsem zvědav, jak s Gandolfinim vyběhne. Samotná vzpoura byla velmi dobře zmáknuta, jak nápadem, tak i po té filmařské stránce. Když to sečtu, byl jsem spokojen. 72%(29.2.2016)

• - Během natáčení scény, kde musí postava Irwina odnosit hromadu kamení, navrhli Redfordovi, aby místo skutečného přenášel pouze napodobeniny. Redford chtěl, aby scéna působila co nejrealističtěji, a proto odmítl. (Coldrex)

• - Mark Ruffalo (Yates) odmítl pro bojovou scénu ve vrtulníku kaskadéra a odehrál ji sám. (Karlos80)

• - Robert Redford měl problém naučit se správně salutovat. Pro scénu, kde jeho postava učí salutovat Aguilara (Clifton Collins Jr.), potřeboval Redford na dvacet pokusů. (Coldrex)