Slavný „tříhvězdičkový” generál Eugene Irwin, jenž během své dlouholeté vojenské kariéry proslul jako vynikající vojenský taktik, byl odsouzen za čin, který ve skutečnosti nespáchal. Svůj trest si musí odpykat v pečlivě střežené vojenské věznici spravované nemilosrdným plukovníkem Winterem. Jeho drsné metody zavinily smrt již řady vězňů, ostatní žijí v každodenním a neustálém strachu. Irwin se brzy stává nepohodlným, protože se nehodlá smířit s Winterovým způsobem vedení věznice. Ačkoliv tomu nikdo nevěří, právě on se postaví do čela vězňů, odhodlaných vzdorovat ozbrojené přesile jen s holýma rukama… Vězeňské psychologické drama z trestaneckého prostředí natočil režisér Rod Lurie, který působivě rozehrává partii mezi dvěma povahově odlišnými muži a zároveň předkládá úvahu na téma zneužití moci. Generála Irwina si zahrál populární hollywoodský herec Robert Redford (Captain America: Návrat prvního Avengera, Brubaker, Zaříkávač koní, Jeremiah Johnson). V rolích jeho partnerů a protihráčů vystupují James Gandolfini (Rodina Sopranů, 8 MM), Delroy Lindo (60 sekund, Pravidla moštárny), Robin Wright Pennová (Wonder Woman, Blade Runner 2049) a Mark Ruffalo (Zodiac, Avengers). (Česká televize)

Luqi

Ten film sa mal volať "Patetická pevnosť". Kde sa len dalo, tam scenárista navalil patetickosť, hrdinstvo, morálku, patriotizmus,............ až sa to prelievalo z televízora. Po polovici filmu už toho bola plná obývačka a mal som strach, že sa do konca filmu utopím........ Keď už vzburu vo väznici, tak prečo "nevinní" hrdinovia proti zlej armáde, veď to je úplne naivne čiernobiele. Mohli to napísať neutrálne - "našedo" a bol by to o 50 % lepší film............. Takto jediné, na čo sa tam dalo pozerať bol Redford, ktorý možno aj oľutoval, keď videl výsledok. Naopak Gandolfinymu to moc nesadlo, napriek tomu, že charakterovo sa plukovník Winter podobá na Soprana............Celkovo si tento film za ten scenár pýta 2 hviezdičky, ale to by bolo asi pritvrdé hodnotenie, takže dávam 3. ()

senyor

Nebolo to také zlé. Respektíve nemuselo byť. Nebyť toho trápneho finále, americkej hrdosti, drístov o zástave, násilnej dojímavosti, nelogiky a príšernej réžie, dal by som také 4*. Ono tých zlých vecí je ozaj dosť, ale prvá časť filmu o získavaní si rešpektu starého deda je celkom dobrý nápad a tá druhá o ovládnutí väznice sa zas dá pri ignorovaní niektorých detailov pozerať. Škoda, že nebol kladený väčší dôraz na postavy, ktoré sú miestami strašne iritujúco naivné. Pozeranie záveru(cca posledných 15 minút!! :D) by som skúsil aplikovať ako novú verziu trestu smrti v amerických väzniciach. Alebo minimálne v scenáristickej škole by som na nej ukazoval ako sa dá sprzniť film a priviesť diváka k vomitusu... Len sa zamýšľam, kto alebo čo presviedčilo Roberta a presviedča iných hercov na staré kolená prikyvovať takýmto scenárom. ()

El-Barto

Dramata z vězeňského prostředí mám poměrně rád, a tak mě dost mrzí, že to dopadlo tak průměrně. Děj je dost předvídatelný a film zápasí s horším scénářem. Režie sice neni úplně špatná, ale zajímalo by mě, jak by to asi dopadlo pod režií Franka Darabonta. ()

KOZEL84

Ani nevím proč se mi tenhle film tak líbí,když je to přitom americká patriot blbost,ale baví.Celkem dost(krát).Parádní Gandolfini. ()

TaanStari

Hlavně že tam vybouchla helikoptéra a nakonci vlaje vlaječka, co? Tyhle dvě scény jim snad psal sám Bay... Nojo, jenomže když tam hraje Ruffalo a Redford, navíc když u toho nemusíte přemýšlet a dobře se na to dívá, tak proč ne... ()

Mania

Mám ráda filmy z vězeňského prostředí a většinou u nich počítám s pomalým tempem a tuctovým příběhem dobrých/špatných. Tenhle film nijak nevybočuje a to žádným směrem. Tři hvězdičky si jako typický zástupce svého žánru určitě zaslouží... ()

TETŘEF

Shawshank bez evropského uvažování. Pravé americké vězeňské drama s příchutí military a neoholeným Redfordovým hrudníkem. A taky dost předvídatelná nuda. ()

Pet 510

No, víceméňě je Poslední pevnost docela zábavný film a nejspíš se u něj nebudete tak úplně nudit. Teda já se nenudila. Všechno to vzepření autoritě, předem prohraná bitva a ti zlý jsou vlastně hodní a hodní jsou vlastně zlí na to se dobře kouká. Samozřejmě jsou to naprosto nerealný kraviny, ale to by nebylo to nejhorší. Nejdebilnější na tom všem je to že jednání udatného Robertka postrádá jakýkoli smysl a neodbytně se tu vkrádá myšlenka že si prostě hlavní hrdina masíruje ego. Takže pokud se vám podaří se, alespoň částečně jako mně, odprostit od toho že Poslední pevnost je kolosální blbost směle shlédnětě. ()

Wolvie

Výborné obsazení,zručný režisér...a taková nuda z toho! Poslední pevnost je po všech stránkách průměrný fiulm,který nemá čím strhnout a den po jeho zhlédnutí si z něj budete pamatovat sotva útržky.Nebrat! ()

Krchy

Černobílé až hrůza, řádně sluníčkové a polité tunou amerického patosu. Ale vem to čert, dívalo se na to dobře a to je hlavní. A trocha salutování ještě nikdy nikoho nezabila :) ()

Heavyman

Aby se amíci z toho svýho kusu hadru s hvězdami nepokakali. Povstání z nudy a aby si starej generál dokázal že je největší american bull...to,že proto zařve pár neduležitých vojáků je detail..splnili svoji povinnost.Hrozná americká nuda. ()

crha

Tohle je moc! Moc dobře koukatelné a moc dobře sračkové. Kdo zapojí jednu mozkovou buňku, tak se z toho patosu musí poblejt...je to normální béčko, akorát jsem to chytil jako Velikáni filmu na ČT2...a ty plný tácy toho žrádla? Tohle jsem neviděl ani u nás v jidelce. Kámoš, co seděl v Bělušicích za dealovačku říkal, že dostávají málo... ()

Mashak

Dobrý film. Vězeňské prostředí, hajzl, který se zhroutí a vlastenec, který kvůli vyvěšení vlajky položí život. Ale i přesto se na to dalo dívat aniž by jste museli svírat své půlky. ()

Stíba

Mělo to pár chyb a klišé ale i dost pozitivních míst, které nešlo přehlídnout. K tomu navíc Robert Redford a vězeňské prostředí které mám velmi rád. ()

towstit

Uplna sracka, tvariaca sa ako hrdinska drama, ktora ma byt poctou vojenskym zajatcom. Ani neviem zaco ta jedna hviezda, ved ten film ma skoro donutil kricat "zabite uz toho Redforda konecne a dajte tam tie titulky". ()

the_bitch

Celkom zaujímavy príbeh,avšak s dobredu známym koncom,ako je to typické pre takéto snímky. Zaujal len Robert Redford,ostatní slabý priemer. ()

wincow

Veliteľ vojenskej väznice odopiera svojim zverencom potešenie salutovať si, robiť nástupy, oslovovať sa hodnosťami, vyťahovať americkú vlajku a plniť rozkazy nadriadených väzňov. Na druhú stranu je celkom tolerantný ku stavbe katapultu. ()

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo