Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Toustovač

Mno, jak popsat mé dojmy - pro představu by mohlo stačit, že jsem se ještě tři měsíce po premiéře tohoto "díla" bál vložit do nějakého jiného filmu svou důvěru a zajít na něj:). ()

courage

Jedina hodnotna scena vo filme bolo prve vstavanie sandmana ktore ma uplne dojalo .. inac len strach a hroza. Na spidermana 2 sa to nechyta ani len po clenky ()

LukeSharp

Po prvním podívání jsem se bál hodnotit.Bylo to dobré,ale nějáké divné a tak jsem si to nechal na pár měsíců uležet v hlavě a podíval se na Spideyho podruhé.A hodnocení vidíte. Film by potřeboval asi tak o šest hodin prodloužit dělku,protože napálit do dvou hodin dva ( a půl) záporáky a pořádně si s nima pohrát není lehký úkol. A Raimi to prostě neukočíroval. Ze startu tam napálí Goblina aby mu pak způsobil lehké zdravotní potíže (co mám dělat když potřebuju aby Harry na hod'ku dal pokoj.Už to mám,dostane amnesii).Pak tam hodí Sandmana,který si chvilku zařádí aby na konci vyváznul se škatulkou přecitlivělého tatíka. Venom je super jenom by nesměl mít ksicht nesympatického Grace,který působil jako totální kretén. A samotný Peter Parker projde tolika změnami,že by psycholog měl co dělat než by rozebral všechny jeho schizofrení já. Nejdřív hrdina,potom rozmazlená celebrita,zamilovaný pubert'ák,závistivý hajzl a dokonce si zahrál na Hitlera( no fakt,ještě knírek a je to tam) přičemž jako lamač dívčích srdcí působí neskutečně trapně a scénu v jazz klubu považuju za nejhorší co jsem v celé trilogii viděl. Nic moc neuhrajou ani vedlejší postavy. Bryce je sice pěkná,ale úplně blbá,o Gracevi už jsem se zmínil,James Franco byl celkem slušnej a Kirsten zahrála( občas zazpívala,ale to působilo hloupě) nejlépe.Za největší plus považuju úbytek keců ze strany tetičky May.Ty její morální kecy mě ve dvojce značně sraly. Jinak po vizuální a akční stránce je to na hodně slušné úrovni,ale ani to celkovou úroveń nezvedne.Chtělo to prostě více se věnovat jenom jednomu záporákovi a ne dvěma(a půl).60% ()

Cortesz

Tak tohle Raimi po.ral. Předchozí Spidermany natočil tak zábavně, že nikdy nenudil, ale zde přepálil stopáž, přidal více záporáků a aby toho ještě nebylo málo, tak přidal záležitost s tím symbiontem, ale to ještě není vše ještě asmozřejmě nemůžu zapomenout na milostnou linii příběhu, která sice byla i v předchozích dílech, ale zde je jí mnoho a naprosto zbytečné, nudné a scénář mu rozhodně nepomáhá, spíše naopak, svojí až téměř demencí spíše shazuje na úroveň telenovel. Jediné co zde je naprosto unikátní je ta akce, ta je díl od dílu lepší, zde je naprosto dokonalá a dechberoucí, ale není jí mnoho a někdy je i nelogická ( ten jeřáb tam je asi jště teď), dále nechápu proč sem Raimi za každou cenu musel nacpat tolik záporáků, napřed mladej Osborne, pak Sandman, pak ten idiot Edi v té imitaci spidermana, na konec nedostali mnoho prostoru ani jeden, dokonce ani samotnej Spiderman, takže nakonec z toho vznikla romantická akční jízda, u které se téměř nedají poslouchat ty pitomoučké dialogy. Celkově zklamání, ale pořád se na to dá koukat, teda aspoň na tu akci určitě. ()

jns

Dva předchozí díly byly vkusné a téměř "patos free", třetí díl už bohužel úroveň neudržel. Vaří se tu z vody, působí to splácaně, občas nelogicky a poprvé ve Spidermanově sérii i pateticky uslintaně. Takže prosím, příště lépe! ()

unrocker

No nejsem zrovna příznivce této postavičky, ale vždycky se rád na takovou pohádku... :) V každém případě mě ty scény připadají furt stejné, chtělo by to asi změnu režiséra a hlavního herce , který mě fakt nebere, vůbec se mi na to nehodí. ()

.Zmolda.

Po perfektní jedničce a dvojce bohužel přichází zklamání v podobě trojky. Jedním slovem nuda a nezachraňuje to ani těch pár akčních scén, které jsou utahané a bez dechu. Z letargie mě vytrhnul až Venom, jehož potenciál by dal na samostatný film, ale tady je celé jeho vystoupení vměstnáno do závěrečných patnácti minut, za to značně zajímavějších než zbytek filmu. Jediný kdo nezklamal byl J.J., jeho hitlerovský knírek je perfektní. Rozhodně se z celého námětu dalo vytřískat daleko, daleko více. ()

Asdas

Film na ktorý som sa neuveritelne tešil a od ktorého som očakával oslavu komiksového žánru.Raimi si to pekne rozohral(Spiderman,Spiderman 2 , teaser a trailery na Spidermana 3) všetko to vyzeralo až príliš sľubne.Výsledok je však iný(žiadny temný pavúk sa nekoná,gýč a patetickosť z niektorých scén priam dýcha,obrovské množstvo postáv na tak malom časovom úseku-128 minút....atd).Kam odišla ta svižnosť ten nádherne farebný "Look" s predchádzajúcich častí a herecký prejav Tobey Maguire?Režisér prepína ale nevie nájsť ten správny program aj keď občas na niečo prepne. ()

vaclaw

Možná díky poměrně negativním ohlasům jsem neočekával nic moc, ale přesto jsem se dobře bavil, i když míň než u předchozích dílů. Děj je sice překombinovaný a záporák jako Venom by myslim zasloužil díl jenom pro sebe, jako oddechovka je to pořád fajn podívaná. ()

Bigfuckman

Schizofrenický Peter Spidey na třetí. Tak rozporuplná osobnost umocněná do temné černé to už je moc. A ten vztah s jeho holkou už je taky natahovanej jak špageta na špejly. Doufám, že 4 díl už nebude ačkoli je to teď v módě a hlavně asi finančně rentabilní točit od nejlepšího dílu k nejhoršímu (Saw, Piráti z Karibiku, Matrix :) ) . No jo PROFIT je PROFIT. ()

HarlanWade

No tak já teda nevím. U mě se megapropadák nekoná. Je jasný, že točit trojky nějakých sérií, je dneska naprostá sebevražda - dojel na to Rambo, Terminátor, Matrix, X-Men, Piráti z Karibiku, Shrek, bla, bla, bla... I třetí Spidey je z celé série zatím nejslabší, to se popřít nedá, ale já prostě zbožňuju ten neskutečněj nadhled. Díky, Same Raimi, za výbornej, megazábavnej a troufám si říct až parodickej řezec, u kterého jsem se prakticky celou dobu smál (netajím, že 75% z toho bylo v místech, kde to k smíchu vůbec mít nemělo), užíval si tu radost s jakou se celou dobu natáčelo. Neskutečně obdivuju, že přes to všechno mě zajímalo, kam se bude děj dál vyvíjet, nic z toho, co se na plátně dělo mi nebylo vyloženě šumáč a s Tobeym jsem si zase prožil krásný dobrodružství. Stylovej úlet, kterej má sice spoustu chyb, ale tu bravurně zvládnutou strukturu poněkud komplikovaného příběhu, spoustu hot koček a překvapivě excelentní finále, na jehož konci jsem (i když to zní divně) brečel, jsem si prostě UŽIL. Stejně mě ale bezkonkurenčně nejvíc ze všeho prostě dorazila ta geniální hláška majitele bytu, "Když telefonuješ ženě, tak ji řekni: Jsi dobrá žena a já dobrý muž.". To je fakt moc. To se vidí jednou za život tohle.... jo, když se to umí, to potom jo. To beru. Bravo Same! ()

Elegnor

Na začátek nutno podotknout, že spidermana nemám vůbec rád. Ani trochu. Z tý ohromný spousty superhrdinů mi spiderman přijde jako ta největší nicka, i Batman bez superschopností byl vždycky víc zajímavej.. A s takovýhle přístupem jsem přesně k tomuhle marveláckýmu superňoumovi přistupoval. Příběhově se mi zdá, že už tvůrci prostě nevěděli koho tam nacpat aby z toho byl další film. Na druhou stranu efekty lepší, akce dynamičtější,.. Bohužel suma sumárum to u mě neprojde líp než předchozí díly.. ()

PeterFLJilek odpad!

Pozrel som si všetky tri filmy za sebou. Hoci nepopieram, že niektoré scény mali vtipné momenty, nemôžem túto časť ohodnotiť ináč. A v porovnaní s ostatnými nevidím žiadny rozdiel. Všade nechutné fragilná Kirsten Dunst kričiaca a visiaca po budovách mesta New York. Rozumiem, že ide o adaptáciu komiksu, ale Samovi Raimimu sa vôbec nepodarila. Na batmanovskú sériu Tima Burtona nemá a keby sa priblížil k Spawnovi, dal by som určite tri hviezdičky. ()

inmax

Ironií je, že ty nejlepší scény jsou se Sandmanem, přitom ta postava je ve filmu naprosto zbytečná.. stejně jako Gwen. Mimozemský parazit se dostane ke slovu až po hodině a půl a pak se teprve začnou dít věci. Bohužel né moc pozitivní, Peter nasadí emo patku a začne balit holky. Ona postava Petera Parkera je vůbec v tomhle pokračování nějak otravná. Stejně tak je podivná rozchodová scéna na mostě... to, co se tam děje a jak se to děje je vážně na facku. Naštěstí celý film zachraňují smrtící hlášky šéfa novin a akce. Té je v natáhlém filmu docela dost a zvlášť ta se Sandmanem je vážně parádní. Takže celkově horší 4 hvězdičky. ()

ondey

Nechápu komentáře. Zatímco 1 a 2 byly plitký umělý popkorni bez nápadu, 3 dokázala alespoň částečně zachytit nějaký napětí, zaporňák působil záporně a né směšně a celkově film alespoň trochu dýchnul něčím ponurým. ()

Dinsberg

Třetí Spader Man je dlé mého názoru nejslabší. Ač se to v něm zápornými postavami jen hemží, dějové vyústění nakonec shledává všechny padouchy obětmi okolností. Zaporákem je v určitý moment dokonce sám hlavní hrdina. Celý film připomíná hokejový zápas mezi Kanadou a Ruskem. Zápas na dobré úrovni, rychlé přelévání hry z jedné strany na druhou, ale není komu fandit, protože chybí domácí zastoupení. A to je základní předpoklad pro akční film s komiksovým námětem. Možná se Sam Raimi namlsal úspěchem Temného rytíře a po jeho vzoru se chtěl sám pokusit o větší dramatizaci. Celá trilogie jako by parafrázovala jeden lidský život. Život, do kterého vstupujeme s velkými očekáváními a barvitými sny, které se pak začnou hatit tlakem vnějšího světa (první díl). Musíme proto převzít odpovědnost za svoje činy s vědomím, že nemůžeme uspokojit očekávání nejen své, ale i všech kolem vás. Jiným slovy nikdy se nezavděčíte všem a tím méně svým blízkým (druhý díl). Celý tento rozpor pak vyúsťuje v krizi identity, při které máme pocit, že veškerá dosavadní životní pouť byla jen monstrózním omylem. A jelikož už nemáme tolik času před sebou jako na začátku životní pouti, snažíme se dohánět co se dá (třetí díl). Eventuální čtvrtý Spider Man už může být víceméně jen o bilancování nad tím, jestli to vůbec stálo za to. ()

KucC

Tomudle dílu již delší dobu nemůžu přijít na kloub, v předchozích dvou dílech jsem neměl prakticky absolutně žádný problém s ničím. Zde ale nastává opak. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)