Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

PlayEasy

Co to sakra ten Raimi udělal? Totálně posr*l velmi dobrou serií, která sice vždy měla pár chybiček, ale většinou nás také potěšila a dva předchozí filmy jsme si užili, tohle ale bylo moc! První polovina filmu byla typická Spider-Manovská až na to, že už to bylo potřetí to samé a Kirsten Dunst i James Franco, kteří nám nikdy nepřipadali sympatičtí jsou ve svých rolích ještě méně sympatičtí než kdy jindy. Ale druhá polovina byla totální šaškárna. To jak se na Spideyho dostal Venom, to byla hrůza. Chytali jsme záchvaty smíchu a to i na následujícím pohřbu (samozřejmě ve filmu:). A konec byl také zklamáním. Už se to tam moc bilo a efekty, kterými udělali Sandmana jsou směšné. Hold Raimi měl zůstat při zemi a mohl tuto triologií řádně ukončit, ale nedal si říci, a i když to byl v kinech možná trhák, tak u nás tento film nesahá ani na průměr. 45% ()

adamix

Ale veď to nebolo až také zlé :). To si vážne väčšina ľudí myslí, že scéna pri Parkerovom prerode na zlého, doprevádzaná jeho tanečným sólom a Jamesom Brownom, je až taká zlá, že podkopáva celý film rovnako, ako váhu celého charakteru Spider-Mana? Priznám sa, že patrím k tým, pre ktorých toto nebol problém. Áno, pár banálností sa tu nájde, ale dovolím si prižmúriť oči, vzhľadom pre to, že za detských čias bol toto jeden z neopozerateľných Marvel filmov. ()

instageek_cz

Sam Raimi si na tohle pískoviště přinesl kromě Sandmana i trochu moc dalších hraček a ve výsledku si nestíhá pořádně hrát s žádnou z nich... Přitom to začíná slibně. Hlavní záporák Sandmana je skvělý a ctí ho, že stejně jako Green Goblin a Doctor Octopus ani on netouží po tuctovém zničení/ovládnutí světa. Má svůj osobní cíl, za kterým jde, a smete každého, kdo se mu postaví do cesty. Mimochodem vizuální efekty písečného padoucha jsou opět top, nakopává tak digitální zadek mnoha novodobým kreaturám. Tentokrát ale Sandman není jediný Spider-Manův nepřítel. Dorazí ještě fanoušky zbožňovaný Venom a… je to prostě průšvih. Jeho představitel Topher Grace působí pořád jako ten ňouma ze show Báječná sedmdesátá a když se promění, tak syčí a vřeští jako velociraptor z Jurského parku. Jde tedy spíš o komickou než hrozivou podívanou. Takhle ikonický záporák by si zasloužil větší prostor, jenže není kde ho vzít. Stejně tak s Gwen Stacy se seznamujeme velmi zkratkovitě. Přitom tu oba mají být zásadními postavami, ale my ještě musíme dořešit vztahy s Mary Jane, Harrym Osbornem a dokonce i s tetou May a strýčkem Benem! Škoda téhle překombinovanosti, stala se polibkem smrti pro celou sérii. Venom byl přidán do děje jen kvůli tlaku producentů, ale lepší by bylo, aby se on i Gwen objevili až v dalším filmu. Jeho přítomnost se dá ospravedlnit snad jen závěrečnou bitkou, kdy Spider-Manovi, který by mač proti dvěma superzáporákům sám nezvládl, přijde na pomoc „nečekaná“ posila. Ale ono by to šlo i bez Venoma a bez Gwen Stacy. A možná lepe a dojemněji, protože bychom strávili víc času s hrdiny předchozích dvou filmů, víc bychom prožili završení jejich osudů. Třetí Spidey zkrátka zběsile skáče a kope do všech stran, ale jak už to tak bývá, nejvíc při tom ublíží sám sobě. Hodnocení: 6/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu a komiksů čtěte na Instagramu, profil instageek_cz !!:) ()

OJan

O dost horší než předchozí díly. Příběh je vcelku dobrý, ale některé trikové scény jsou opravdu špatně zpracované. |60%| ()

0verseer

"Oh. Look at little Goblin Junior. Gonna cry?" Rozporuplné zakončenie trilógie. Na jednej strane opäť veľmi dobre fungujúca linka hlavného hrdinu, ktorý stále nedokáže nájsť správny balans medzi životom Peter Parkera a Spider-mana (Bully Maguire neskutočne baví, napriek tomu, že miestami nápadne prehráva). Na strane druhej nedotiahnutí záporáci, ktorých je až príliš mnoho a žiaden z nich nedokáže výraznejšie zaujať, narozdiel od predchádzajúcich častí. Raimi chcel zjavne až moc bombastické zavŕšenie, do ktorého sa sám zamotal a z tejto pavučiny chaosu už nebolo úniku. Charaktery postáv sa menia o stoosemdesiat stupňov behom niekoľkých sekúnd, behom jednej vety je zo záporáka hrdina a z hrdinu záporák. Scenár potom miestami pôsobí amatérskym dojmom a záverečná bitka, ktorá zomelie všetkých akoby bolo robená takpovediac na kolene. Nájdu sa určite aj niektoré svetlé momenty, napokon však tretí Spider-man zanechá najmä pocit premrhaného potenciálu. ()

Honzimir67

5/10 - Jedním slovem překombinované. Raimi-ho Spider-Manová trilogie mohla být určitě zakončena mnohem lépe než tímto příběhem. Průběh filmu a jeho konec je sestaven podobně jak u dílů minulých, ale zde jsou dva záporáci, teoreticky i dva protagonisti, a upřímně si myslím, že to bylo zbytečné. Přijde mi, že Sandman a ani Harry nemuseli ve filmu vystupovat, a zachovala by se tím úžasná jednoduchost. Závěrem je tedy to, že film, jakožto MARVELovský akčňák, nebyl taková katastrofa, ale na předešlé díly ani zdaleka nemá. ()

liquuid

62% asi ne, to je málo, ale je pravda, že na předešlé díly ztrácí. Když se nad tím tak zamyslím, tak pravděpodobně z toho důvodu, že je záporáku více a žádný není tak výrazný, jako předtím Goblin nebo Otto Octavius. Co se mi líbí, tak je přerod hodného mírumilovného spider-mana na hajzlíka v černém. Ta změna osobnosti, to se povedlo. Dobrá poctivá čtyřka je zasloužená. ()

Filmaris

Je jasné, že trojka už nedosahuje kvalít predchádzajúcich dvoch filmov no nemyslím, že ide o nejakú veľkú katastrofu. Herecký je to stále veľmi dobre, akcia je taktiež na dobrej úrovni aj keď niektoré CGI momenty mali viac dotiahnuť a vylepšiť, pretože to miestami vyzerá horšie ako v jednotke či dvojke. Príbeh je dobrý ja sám som s ním nemal najmenší problém keďže bol zaujímavý a vlastne aj dosť odlišný. Je tu výborný Sandman, ktorého výborne stvárnil Thomas Haden Church, je tu aj tragický Venom, ktorý od komiksovej predlohy má dosť ďaleko, ale Topher Grace si tu rolu celkom užíval. Temná stránka Petra tu bola zobrazená celkom dobre, aj keď niektoré scény si mohli odpustiť. Hudba opäť super aj keď tie zrýchlené tóny mi liezli na nervy. Kostým tu bol ale znova výborný. Tak či tak má to svetlé aj temné stránky rovnako ako aj naša hlavná postava. Problém bol hlavne, že sme tu mali toho skrátka príliš a nie všetok dostalo dostatočný čas. Veľa dejových liniek, troch záporákov (rátam aj Harryho Osborna) z toho jeden sa nám ukázal až na konci filmu a nie tak epické akčné scény ako v predošlých dvoch filmoch. Finále mohlo byť tiež lepšie a nápaditejšie. ()

Rajo

Výborný film, presne asi takto som si ho predstavoval. Skvelé odohrané scény, výborní herci. Asi najlepšie z celého filmu sú efekty, ktoré sa mi páčili hlavne pri Sandmanovi :) Proste aj keď film si zožal dosť kritiky, mne sa páčil a neupravoval by som ani jeden moment filmu. Dokonalý film asi nikdy nebude existovať a vždy sa nájde niekto, komu sa niečo nebude páčiť. 5 hviezdičiek je presné ohodnotenie pre tento film. ()

(fjw)

Ale jo, nakonec ty čytři hvězdičky. Teda chvílema roztahané a nudné, ale když přišlo na akční sekvence, nemohl jsem odtrhnout oči. Potom "temné" výstupy Tobeyo Maguireho v "novém" hábitu:) A hudba je senzační, sice bez Elfmana (slyšíme tu j jen jeho motiv z předešlých dílů), ale pěkně složená:) Konec mohl být jiný. Když jsem odcházel z kina, tak ten senzační pocit (co mám po každém dobrém filmu) se nějak nedostavil. A J.K. Simmons je taková malá úsměvná třešnička:) ()

Chladek

Na tenhle snímek mám hodně rozpoluplné názory. a) dobrý - filmařům se podařilo do filmu vtěsnat 3 padouchy, s novým virem dostal šťávu jak Spider-man, tak P. Parker, a dostali sme další porci jeho houpání na pavučině, bojů a triků. b) film je hrozně dlouhý (právě díky 3 padouchům), když už si myslíte, že je s jedním konec, objeví se za deset minut znova. Nějaké to klišé jako nevydařená láska, navrácení na dobrou stranu, odpouštění...to moc nevyšlo. Celkově, asi díky délce a množství materiálu se mi film zdál až příliš zdlouhavý a přeplácaný. ()

KARLOS2

"Kdo jsem? Jsem Peter Parker alias Spider-man v jeho už třetím pokračování. A jsem určen hlavně pro děti... Nebojte, o svou vytouženou akci nepříjdete, ale jsem nejdojemnější, nejzábavnější a nejpoučnější z celé série... Tenmé scény? Nebojte, na těch několik minut přece můžete zavřít oči, ne? To jsem já, Spider-man."... Asi takto by mohl znít alternativní úvodní proslov Tobyeho a vlastně nic by se nestalo, protože další sebeironie už by se tam nějak skryla... Ale co, nebudu hnedle začínat kritizováním, protože moje hodnocení je více než vysoké a musím si ho tady obhájit ;). Takže... Třetí Spider-man do vybudované trilogie určitě zapadne a není důvod se ho nějak vzdávat... Byla by to asi stejná chyba jako u LOTRa (a srovnání Spideyho s LOTRem ještě využiju), i když to nebude váš nejoblíbenější díl. Jsou tu opravdu nejdny z nejsilnějších momentů trilogie. Jsou tu dobří herci (až na vyjímky a úlety v některých scénách). A jsou tu dobří záporáci. Ano, hodně lidí by Sandmana ze scénáře vyšouplo, možná i já po závěrečné scéně, ale k tomu se dostanu později... Jde o to, že záporáci tu jsou, a jsou víc než přijatelní. A se skvělými záporáky (ne že by Green Goblin Senior, nebo Dock Ock nebyly cool, ale prostě byli jen taková ta přípravka na tady to ;) přicházejí opravdu velkolepé scény, pro mě nejlepší z celé trilogie. Až na vyjímku v podobě Harryho, jsou to scény zrodu těchto padouchů a objevování vlastností, které jim dávají do vínku moc, se kterou lze uskutečňovat jejich zloplány :). Vezměme si to hezky po pořadě. Sandman. Ano ano, někteří by ho nejraději vykopli, já ovšem kvůli jistým scénám ne. Jaké jsou to scény? Přece ty na "pokusném místě". Dejme stranou fakt toho, jak se tam dostal a jak je hloupé (a k tomuto slovu se ještě několikrát vrátím), že se tam vůbec mohl dostat přímo při probíhajícím pokusu... Ale způsob, jakým se promění v Sandmana, je pro mě nezapomenutelný. Stejně tak scéna, kdy se v duně písku začně povybovat život a tento život se pomalu formuje do původní podoby. Snad nejdojemnější scéna z filmu. Samozřejmě se dostáváme k Venomovi. Pokud pominu fakt záporného Spideyho jako záporáka, Venom je tím posledním do trojce, který nám ještě neukázal vznik svých zoubků a to doslovně. Pokud by něco mohlo přebít celou dvojku dohromady, byla by to scéna v kostele. Nebudu Spoilerovat, ale jakým způsobem se to celé odehrálo mě doznívá v hlavě ještě teď. Samozřejmě, i další scény s Venomem jsou parádní, bohužel je jich tam opravdu poskromnu a přitom je to pravdu ten nejlepší záporák z celé série. Záporáky jsem projel, takže co se mi na tom ještě tolik líbilo? Samozřejmě akční a trikové pasáže. Souboje s Harrym, pokud ukradnu slova imfovi, jsou přehledné a perfektně choreograficky zvládnuté. Ať už ta s kluzákem, nebo ta na chlapský souboj na pěsti (která mi mimochodem v selé trilogii opravdu chyběla). Mají neskutečný náboj a spád. Zato souboje se Sandmanem jsou opravdu velkolepé, na kterých společně ještě se scénou porouchaného jeřábu jsou ty pěníze vidět do posledního centu. Souboje s Venomem jsou sice méně přehledné, ale pořád obstojné a jako nejlepší záporák prostě k sežrání... Dalo by se možná najít i víc kladů, ale rád bych poukázal i na "temnou stránku věci". Zhrnul bych to asi čtyřmi hlavními problémy. A to - nevyvážený, roztříštěný, nechtěně sebeironický, uslzený... A tady bych se vrátil k paralele s třetím dílem LOTRa. Oba filmy toho mají víc než společného. Oba mají VELMI silné okamžiky, ale taky ty nejslabší ze série. Jou příliš dlouhé, snaží se utrhnout příliš velké sousto v podobě milionu věcí na dořešení. Oba jsou neskutečným způsobem uslzené (a to podotýkám, že jsem romantik jak poleno a nedělní odpoledne jsem zchopen prosedět u Lásky nebeské), což by v malé míře nevadilo, možná by to nevadilo i ve větší míře, kdyby to herci(herec ;) byli schopni uhrát. A nakonec ta nechtěná parodizace. Tady se můžeme rozloučit s Návratem krále, ten tímto syndromem naštěstí netrpí. Spidey ovšem ano. V malé míře, zhruba v takové, haká byla požita ve dvojce, by mi to nevadilo. Ale tady toho je už opravdu příliš. Tančící Peter? Děs. Zpívající Kirsten? Nehodí se to tam (i když její zpěv není zas až tak hrozný ;). Skotačící Spidey u příležitosti předání klíčů ao města? Hrůza. Mohl bych pokračovat do nekonečna, ale to nechci. Tento film chyby určitě má a nechává dvojku nepřekonanou, ale na druhou stranu se ještě zuby nechty drží nadprůměru. Tento film je stvořen pro účely DVD jak vyšitý. Proč? Protože funkce přeskakování scén tu bude využita na maximum a vám z dost rozplizlého, ale pořád funkčního (v rámci mezí) filmu vyplyne bezva film, ve kterém budete vědět, proč to ty postavy dělají, ale nebudete se muset dívat jak. Hodnocení 7/10. () (méně) (více)

Colinner

Nedávno sem v novinách četl, že ve třetím díle Spidermanovi došel dech. Teď sem přišel z kina a je to prostě za 5*. Nejlepší díl série......... ()

Filipes

Však víte co jsem čekal. Že to bude prostě nejlepší Spider-Man. Nuže, čekal jsem marně. Začátek je dobrý seznamujeme se s příběhem ,,Sandmana." (výborný Thomas Hiden Church) potkáváme ,,symbionta." A mezi Peterem a Mary Jane to prostě skřípe. Do toho se přiřítí Harry jako ,,Hopgoblin." A celé dohromady je to pořád ta stará Raimiho klasika. Ovšem prostřední část je úmorná. Jako vystřižená z nějaké romantické komedie a Maguire s vizáží jako člen kapely Green Day ? Oh bože....To by se ale ještě dalo kdyby nepřišla ta úmorně úděsná scéna kdy nám Spidey ukazuje, že neumí jen spřádat sítě ale i hrát na piáno. Ta prostřední část prostě svrhla celý film. Konec se snažil být až okatě dojemný (taky že byl moje slabá povaha byla dojemná za mě) a tak se to všechno krásně završilo. Nic moc Raimi ale musím uznat že ten poslední boj byl famózní. ()

LucLuc

Stále stejně slabé romanticko-filozofické scény, které film zbytečně natahují na 140 min. Oproti dvojce ale navíc skvělá pasáž spidey-záporák (bezva účes:-), škoda že tak krátka. Bojové scény jsou snad na maximu, co můžou hrdinové i diváci snést, a to bez kapky krve. To holt budeme muset počkat na Johna Ramba :-) ()

forrest11

Priserny brak vydierajuci vsetky divakove city a to navyse s nechutne trapnym, gycovym americkym sposobom. Jedinu hviezdu davam za solidne specialne efekty. ()

Weirdman

2/10... Spider-man 3 je presne tak zlý film ako som očakával. Nehorázne som sa nudil, kukal som jak puk na to čo sa na plátne deje, prehlboval som svoju nenávisť k Tobeymu Maguireovi a k Spider-manovi a jeho alteregu Parkerovi (či naopak, to je fuk) a smial som sa na trápnosti akou sa Raimi prezentuje. A dám krk na to, že to spravil naschvál. Za tento nepochopiteľný prístup k záveru trilógie, ktorý mal byť zmysluplný a bombastický dávam 1 desatinku, lebo čosi také si dovolí spraviť za 258 miliónov USD len totálny magor. Raimi ozaj si ma dostal!!! A hlavne tou vlajkou. Tá fakt nemala chybu ;) Raimi totálne zlikvidoval svoju 9 ročnú prácu a potvrdil, že Spider-man bol vždy len čisto umelo vyhypovanou záležitosťou, ktorá od začiatku stála za prd... Druhá desatina je za Tophera Grace a Venoma a ďalším pár pozitívnych drobnôstok. Ale digitálne triky medzi ne nepatria. Ani tie nestáli, ani za fajku tabaku... ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)