Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

danielwanderer

A viete čo... Cez všetky kydačky a názory hneď na začiatku poviem, že trojka je najlepšia. Úplne nekompromisná jazda, do ktorej nedali Spider-mana versus "Podouch TM", ale rovno menovite: Harry, Sandman, Venom a vlastne aj Symbiont. Viac ako dve hodiny som bol vo vytržení. Čo sa týka efektov, tak je film bezkonkurenčný. Hluché miestečka tu boli, Venom by si zaslúžil viac priestoru a tá Petrova tanečná show sa mohla kľudne vynechať, ale aj tak je to trhák, ktorý slovo trhák vystihuje do bodky. Inak v tejto sérke je jediná lovestory, ktorá mi vyslovene nejde na nervi, i keď fakt neviem koľkokrát sa ešte k sebe tý dvaja vrátia :). Záver je silný a skutočne podarený. Rok 2009 prinesie vraj číslo 4, tak dúfam, že sa pri ňom všetci stretneme. ()

Strider

Uf, 139 minut? To si děláte srandu, ne? U některých pasáží, včetně těch akčních jsem usínal nudou... Celý film byl takový utahaný, překombinovaný, děj přihlouplý... co napsat? Ani první dva díly mě nějak nechytly, nic moc jsem nečekal, do kina šel jenom proto, že to u nás v kině dávali za 40 korun... 50% ()

Marecko

Na třetí díl spidermana sem se docela těšíl, ikdyž ze všech stran jsem slyšel samé špatné recenze. Po shlédnutí musím však uznat, že nedosahuje ani poloviny toho co jeho předešlé díly. Od začátku filmu to bylo pořád to samé dokola co už bylo v 1 i v 2 dílu a tak sem čekal na nějaké to napětí v podobě černého slizu z vesmíru. Sliz přišel, napětí však ne. Za celý film jsem zaznamenal pouze 3 povedené okamžiky: 1. Francouzská resaurace a žádání o ruku. 2. Vedoucí novin kupuje od malé holčičky foťák bez filmu za 100 dolarů. A za 3. Když jsem si šel v polovině filmu pro pití. ()

Alojs

Raimi se ovinul silonem. Upletl si okolo sebe bič. Narval prsty do zásuvky a zamýšlel vkusné electric boogie. Zkrátka – našponoval si lano mezi dvěma naprosto rozdílnými břehy a místo toho, aby se soustředil balanc a opatrně našlapoval, rozhodl se v místě maximálního průvěsu pro zcela nesmyslné tango. Třetí Spider-Man měl obstarat vrchol poměrně zdařilé série. Měl vyhrotit již tak vyhrocenou zápletku. Měl se stát nejlepší komiksovou adaptací všech dob a vyždímat diváky do poslední kapičky potu. Měl… Trailery slibovaly odvázanou akční řež - drsnou, nekompromisní a temnou až po špičku kostelní věže. Místo toho se dostavily pouhé náznaky a nezručně uhňatlaný dort. Raimi šlápl do louže. O tom není pochyb. Ukrojil si sousto hodné dávení a co víc – rozhodl se jej prostírat na servisu velikosti čajového podšálku. Naivně a bláhově. I kdyby nám Spider-Man nakynul do tříhodinové stopáže, ručičky by stále napínaly tlakoměr. Velká škoda. ()

Bounded

Většinou se s komentáři snažím, ale tady.. WTF? Akce, neakce, tak zbabraný scénář a pošpinění Spider-Manovské předlohy je neodpustitelné. ()

thestral

Když jsem poprvé (a pak opakovaně) viděla trailer, byla jsem nadšená, protože to vypadal, že film bude opravdu povedený, navíc příběhy "Spidermana v černém obleku" patřily vždycky k mým oblíbeným, byly temnější a mnohem propracovanější než ty obvyklé - najednou tu byla ta odvrácená (potlačovaná) a nevyzpytatelná část Petera Parkera, nevyzpytatelná a vzrušující. A byl povedený, ale na můj vkus tentokrát až příliš americký. Se Spidermana se stala ikona amerického národa, opěvovaná, milovaná, uctívaná, když zachránil dceru starosty města (mimochodem velmi krásnou dívku, která se do něj, jak už to tak bývá, zamilovala) z hořícího domu, uspořádali mu svátek s vlaječkami, girlandami, balónkami a ječícími dětmi v převleku spidermana... (jeho grandiózní "příchod" a usazení se na americkou vlajku byl, musím přiznat, pro mě trochu moc). Zvláštní efekty byly úžasné, Spidermanovi nepřátelé tentokrát možná ještě mnohem životnější než dřív (i když tklivé scény s nemocnou dcerkou jsou někdy možná příliš na i na akční fantasy), přátelé víceméně titíž. Příběh je dobrý, ale myslím, že až příliš dějový, spletený a splétající se z mnoha plytkých a hlubokých vedlejších linek, z nichž ale pořád za nejlepší považuju tu "s černou hmotou z vesmíru", která Spidermanovi "pomohla" k větší síle, sebevědomí a superhrdinskosti... Jenom jsem nepochopila, proč má "nový" Peter Parker, černý Spiderman, milovník žen, bavič , tanečník a švíhák, ˇoči drsNácky podmalované černou tužkou... Jinak, v kinech se promítalo většinově s českým dabingem (vždyť je to přece pohádka pro děti..), který je opravdu hrůzný. ()

e.Boďo

na scénu vletí spiderman a za ním veje americká zástava-tak to bolo trápne..inak OK,samozrejme neporovnatelné s prvými dvoma ()

MRPitivier

Velké zklamaní, třetí díl Spider-mana je trochu naivní, vyumělkovaný, citový, sentimentální, prostě se ztratila ta akčnost, dramatičnost padouchů a místo toho nám Sam Raimi naservíruje romantický paskvil nesoucí název komiksové legendy pavoučího muže! Nedá se na to dívat, unudíte se v pasážích, kdy Tobey Maguire nic nedělá a moc se mi nelíbilo jeho hekání při už trochu akčnějších scénách, raději nebudu přirovnávat jeho hekot k jiným zvukům! Scénář a režie selhali! Film zachraňuje zvučnost jména, krásné herečky (Kirsten Dunst...) a Tobey Maguire, který až na hekání nic nepokazil a zahrál svůj standart. ()

Ogrb

Ach jo, doufal jsem, že Raimi si ve trojce napraví pověst po pro mě průměrné dvojce, ale místo toho spadl s kvalitou ještě níž. Přepískl to chlapec. Na filmu najdu tak maximálně dva klady, těmi jsou skvělé triky a trio záporáků. Je jich tam sice moc, ale i tak se musí uznat, že každej z nich je originální a zajímavej. Jinak děs a bída, nebudu tady vypisovat nedostatky, to už tady mnozí udělali přede mnou, jenom musím napsat, že doufám, že Raimi už nechá Spider-mana někomu soudnějšímu a sám bude točit jenom filmy typu Stáhni mě do pekla, který mu jdou o moc líp. 4/10 ()

insomnis

Dávám vysoké hodnocení navzdory ostatním nízkým, navzdory "tanečním" chodníkovým scénkám, protože přeci jen jde o fikci a určitý kýč ke komiksovým příběhům zkrátka patří. Vysoké hodnocení si získávají hlavně hlavní myšlenkou - "Pomsta není řešením." Už je dost filmů, kde malý chlapeček svrhne záporňáka do vroucí lávy a sleduje jeho muka se zadostiučiněním. Je čas myslet jinak. ()

Akitenshi

Náraz meteoritu hned na začátku mi dokázal, že tady půjde jakákoliv věda stranou... Americká vlajka majestátně vlající za Spidermanem je tak nádherně trapná, až se z ní stal jeden z nejlepších vtipů... ale tři hvězdičky stejně budou, hlavní trojce dnes-již-ne-puberťáků hraje své role nadmíru dobře a Spideymu černá sluší. Jen škoda všech těch kravin, které ve filmu proběhly a hlavně toho nedotaženého děje... nechápu proč, Raimi je dobrý režisér, rozhodně má na víc... ()

Tatianistka

Rozmyslala som ci vobec dam tie tri hviezdy pretoze som bola totalne sklamana. Nedokazem pochopit ako moze niekto vymyslet taky stupidny scenar..pocnuc tym ze jednu vec povedia a druhu robia..aspon ze nechcu natacat dalsu cast pretoze na tu by sa uz asi pozerat nedalo ()

Izz

Vůbec nesouhlasím s názory,že jde o kvalitativní propadák,který pohřbil pavoučího muže a pokazil celou sérii.Oproti dvojce jde o pokles,ale s tím jsem počítala a užila jsem si kvalitní popkornovku,která trochu doplácí na přeplácanost a přemrštěné ambice tvůrců,ale paradoxně díky jisté uspěchanosti nemá šanci ani n chvilku nudit.Finále je správně osudové,zábavné a přehnané,tak to má v komiksových filmech být.Bavila jsem se skvěle a víc jsem nežádala. ()

BlacksharkX

Až zbytečně přeplácané pokračování předchozích dvou povedených dílů Spider-mana. Bohatě by stačil jako záporňák Osbourne a ne ještě jaký si písečný muž, který má s příběhem hlavní postavy cosi společného. Potom ještě fotograf, který nenávidí Petera Parkera, ho náhodou při modlitbě potkal v kostele, když se zbavuje jakého si symbionta (černého obleku). No tak to už je příliš. ()

Sollozzo

Nevím, jestli ten černéj chrchel čehosi měla být alegorie alá temný pasažér (díky Dexi), ale budiž. Taková americká klasika. Vše klape - něco se posere - udělám něco hroznýho - nějak se z toho vyprosíkuju - všichni se obejmem. Rozhodně nejslabší z trilogie. 60%. ()

Lilien

tak toto bolo už poriadne cez. Spievajúci a tancujúci Spiderman, katastrofa. Ešte k tomu vyzeral Maguire ako poriadny hnusný buzerant s tou ofinou a nie ako čavo ktorý zbalí každú babu. HUMUS. Akčné scény a efekty veľmi podarené, aj čierny Spidy a Sendman boli fajn pokial neotvorili huby. Vďaka bohu za vydarené nedecké verzie X manov či Batmana ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)