Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Miloško

Nie som fanúšik tohto komiksu, ani prvé dva diely ma neupútali (to skor mám rád comics Batman). Ale pozrel som si ich. Tretia časť je jeden zdĺhavý blockbuster, podla mňa so žiadnym pútavým dejom. Je tu kopec postáv,napr.až traja záporáci,ktoré sú tu nedostatočne vykreslené,pretože 130 minút filmu na to nestačí. A preto dej je urýchľovaný,často zostručňovaný,tak aby sa všetky postavy doň zmestily. Už od prvej časti nemožem uveriť postavu Spidermana Tobey Maguireovi. Takisto koniec filmu je úplne nezaujímavý. Triky su pekné,ale tých 250 mil.(často spomínaných až 500 mil) tu zas tak moc nevidno. Pre fanúšikoch comicsu možno dobré spracovanie, inak slabota.[DVD] ()

B*e*r*r*y*

Proč proč mohl to byt nejlepší serie,ale to tvé protahováni a snažení narvat a protahovat scénář je hnus.(čau prý nemáš rád spidyho poď rozbijem mu hubu) 2 záporáci se potkaj pozdravý se a sou hned kamarádi hihihi ()

šinta

Bohužel to Sam nezvládl a Spider - Man 3 je pro mě velké zklamání, ve srovnání s předchozími díly jim nesahé ani po kotníky. ()

ShotgunED

Teprve až na potřetí mě Spiderman jakž takž zaujal. Konečně jsem se dočkal nějaké té napínavé a dobře udělané akce a nějakého vtipu,místo nekonečného rozhodování se(i když se to objevuje i zde),jestli to stojí za to být superhrdinou,nebo se na ostatní vykašlat a starat se o sebe. Tudíž je to konečně něčím zajímavé místo neustálé nudy,ale stejně mě tato série nijak neoslovuje a vidět jednoou stačilo. ()

Goodmen

Na vině bude patrně velmi chabý scénář. Příliš mnoho postav - zvláště těch záporných a ani jedna nedokáže zaujmout. Některé scény jsou naprosto ohrané již z minulých dílů, zbytečně dlouhé a překombinované. Co bych vyzdvihl je pár vtipných scén a akční scény, které jdou Raimimu vážně skvěle. ()

sirrgulo

No tak napotřetí Tobey oblékl spidermanův oblek a ani tenhle pokus se mi vůbec nelíbil. Vezmu to ale hezky postupně. Začátek docela ujde, neviňátko Peter Parker se těší velké popularitě (teda spíše jeho druhé já), je tváří celého New Yorku a Tobey, který se později omlouvá Mary Jane, že byl sobecký mi sobecky vůbec nepřipadal. Jeho radost je upřímná a i láska k Mary Jane (poprvé mi tak Tobey v této roli moc nevadil). Přijde první souboj s Harrym, no přišel mi opravdu nezáživný a i ty triky se mi zdály být trošku průhledný. Děj se posouvá, na scéně se objevuje Sandman a také symbiont (až pomalu v polovině snímku však změní hlavní hrdina kostým, což mi přišlo být docela pozdě), když se konečně pavoučí muž změní, Přijde změna i u Petera. Jenže jestli si tvůrci mysleli, že k drsnosti a zlému výrazu mu dopomůže emo ofinka, černé vlasy, chození po ulici a ukazování na holky, to se docela spletli, teda alespoň u mě. Připadal mi opravdu komický a trapný, což zřejmě cílem nebylo. Trošku se nakonec vše zachrání při solidním finálovém souboji. Venom a Sandman vs Peter a Harry no docela to ušlo. Alespoň trošku si zvedli tvůrci reputaci, dalším kladem pro mě byla přítomnost Bryce Dallas Howard, které to opravdu moc slušelo. No možná bych nakonec dal i tři hvězdičky, ale představa, že bych letní odpoledne přes dvě hodiny strávil v kině sledováním takzvaného trháku o Spider-Manovi mě nutí zůstat u dvou. ()

CrazymanM

Průměrný až podprůměrný film,vcelku dobré efekty,plytký příběh,prostě už by toho měli nechat,než to dopadne jako Batman(tím nemyslím od Nolana).Podívat se na to dá,ale žádnej velkej zážitek nečekejte. ()

Zodiak

Same, frcime dolu vime? Jo studio te sralo? Aha, tak to jo. Ja jen, ze je to takova zplacanina no. Tak jo, snad zase priste.......... ()

keyzar

Na to že je to třetí díl si myslím, že to bylo moc pěkné, sice už to postrádalo to napětí z minulých dílů, ale myslím že filmaři odvedli dobrou práci. ()

x_ander

Překombinované, nedomyšlené a dějově nekonzistentní. Sam Raimi tentokrát dost ujel. Film skáče od scény ke scéně bez nějaké návaznosti, atmosféra předchozích dílů je tatam a z Parkera se stala jen otravná plochá postavička. Částečně to zachraňuje jen vydařený závěr. Slabých 50%. ()

Pimpy

Todle se Reimimu moc nepovedlo. Nemůžu si pomoct, ale některý věci z filmu mi připadali jak vykrádačky(Maska, Spawn). U některých scén jsem se cítil i trapně - např. tanec v baru, podle mně naprosto zbytečný. Film byl překombinovaný, splácaný až jsem měl nutkání přepnout na jiný kanál. Jedna hvězda za Sandmena a druhá za Ashe, zbytek nestál za nic. ()

Rill

Během filmu jsem si řikal, že je to slabší než předchozí díly, ale ten konec to bezvadně vyrovnal. ()

Leeroy3167

Tak myslím, že je úplne jasné, že trojka SpiderMana bola najslabšia zo série, ktorá mne osobne tak či tak nejak extra nesadla. Ani porovnanie s tretími X-Menmi mi nepríde fér... toto bolo podľa mňa ešte o kus slabšie. Traja záporáci, z čoho jeden je sa nevie rozhodnúť, či Spideyho zabiť, alebo nie, druhý naháňa peniaze pre chorú dcérku a tretí je na scéne 15 minút čistého času. Spideyho (veľmi urýchlený) prerod na temnú stranu celkom ušiel, ale Tobey mi stále do role drsňáka nesedí a tento jeho emo pokus mi prišiel skôr vtipný a s tendenciou k trápnosti. Som zvedavý čo prinesie Amazing Spiderman, snáď sa reštart podarí. ()

nikkittka

Ještě hloupější než hloupá jednička.A to jsem si po výborném druhém dílu už myslela,že Raimi si dokázal látku přizpůsobit svému režijnímu stylu.Trojka je ale rozplizlý digitální patvar bez chuti,který je chvílemi trapně nabubřelý,chvílemi se nesmírně dementním způsobem snaží být odlehčený a v každém svém momentu je zbytečně roztahaný do mnoha směrů,aniž by cokoliv dokázal dovést do skutečně zdárného konce.Prostě synonymum pro veliký hollywoodský průšvih a jsem ráda,že Webb mi v restartu zase jednou ukázal lepší tvář pavoučího muže. ()

davistercz

Skvělá akční podívaná se starým, dobrým spidermanem. Avšak třetí díl se teda moc nevydařil. Scény občas nudné, jinde se zas moc mluví než bojuje. Prostě jeden obrovský guláš. Ten konec mě, ale opravdu dostal... Udělat spidermana, jako symbol Ameriky? Dát tam za ním americkou vlajku, To pardon, ale to mi přijde opravdu trochu trapné. Dal bych 2**, ale kvůli Jamesovi dávam o hvězdu navíc, který si to zaslouží. ()

lobo87

Dôstojné zakončenie celej trilógie, ktoré podľa mňa zostala približne na rovnakej úrovni. Zaujímaví záporáci (hlavne Sandman), výborné cameá (výborný Bruce Campbell) a konečne aj pekná herečka (Howard). Popravde som však zvedavý na inú verziu Spider-Mana - bez Raimiho, Maguirea a Dunst... 70% ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)