Osudový dotek 2

The Butterfly Effect 2

Osudový dotyk

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2006, 92 min

Na mrazivý zážitek z prvního dílu divák může zapomenout z hodně důvodů, ale přesto je dvojka víc než jsem čekal. je docela příjemným filmem (chápáno ve smyslu, že neurazí). Konec je předvídatelný (a co po prvním díle není ...) a herecké obsazení může na i tu malou zářivost z jedničky zapomenout. Přesto všechno bych milovníkům jedničky tento snímek doporučil, protože mu nelze upřít snaha být trochu jiný než jeho předcházející díl.(2.9.2007)

• hot_spot

Bohužel. BE2 má oproti jedničce fatálně nedotažený, nudný a nelogický děj, nesyympatického hlavního hrdinu a odfláknutý konec. Leonetti se atmosféře z prvního dílu nepřiblížil ani k polovině, intenzivní scény jako dělobuch ve schránce nebo upálení psa střídá hromada nudy, během které vám bude úplně šuma fuk, komu se zhroutí život, kdo se s kým vyspí atd. . Během filmu se hlavní hrdina vrátí do minulosti asi třikrát, takže jeho závěr ve stylu "všechno je v hajzlu" působí až komicky. Od pokračování výborného dramatu jsem čekal trochu víc...(30.10.2006)

• JASON_X

Tak trochu zbytečný film, který jen znovu mlátí už vymlácenou slámu dílu prvního. Nikam se to neposunulo a ničím nás to neobohatilo, jen to těží ze zajímavé a originální zápletky jedničky a parazituje na jejím úspěchu. Navíc hlavní postava je nesympatický kancelářský panák s nesympatickou prací. Asi nejsem moc originální, ale fakt nevím co jiného k tomu napsat.(31.1.2016)

Celkom výstižné, že BE2 má momentálne presne polovicu % z jednotky... Čím viac sa tohto filmíku budete báť, tým viac si ho užijete. Zo začiatku ide o romantickú limonádu, miestami dosť hluchú, no v konečnom dôsledku je to potrebné, lebo celý film je stavaný ako "romantický triler". BE2 nedodržiava pravidlá prvého dielu a je s ním prepojený len veľmi zábavnou spojkou. Ako o pokračovanie ide skôr o ryžovanie na zápletke originálu (ktorá vlastne nebol až taká originálna, ale bola dotiahnuta do úplnosti). Ako lacné pokračovanie (ktoré malo byť) určené na video, pozerateľné, ako konkurencia prvého BE či NEZVRATNÉHO OSUDU také menšie fiasko...(2.11.2007)

• dr.fish

Hlavní hrdina je úplně jiný člověk než já, nechápu co dělá a jak se rozhoduje. Všechny jeho duševní pohnutky jsou mi cizí. Ve filmu se vrší klišé na klišé, vše je jen okopírované cosi. Kladu si otázku, kolik mozku hlavní hrdina potřeboval na to, aby si zmršil takhle pěkně život. Myslím, že mu všechnu schopnost myslet sebral ten"Butterfly Effect". Tak už mu to nepálilo. Scénáristi už si s ním taky nevěděli rady, tak ho radši ukončili po 80 ti minutách.40%(23.8.2012)

• - Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)

• - Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)

• - Keď Julie fotografuje, tak je jasne viditeľné, že šošovka je zavretá, teda nemohla fotiť. (Greenpeacak)