Osudový dotek 2

The Butterfly Effect 2

Osudový dotyk

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2006, 92 min

Celkom výstižné, že BE2 má momentálne presne polovicu % z jednotky... Čím viac sa tohto filmíku budete báť, tým viac si ho užijete. Zo začiatku ide o romantickú limonádu, miestami dosť hluchú, no v konečnom dôsledku je to potrebné, lebo celý film je stavaný ako "romantický triler". BE2 nedodržiava pravidlá prvého dielu a je s ním prepojený len veľmi zábavnou spojkou. Ako o pokračovanie ide skôr o ryžovanie na zápletke originálu (ktorá vlastne nebol až taká originálna, ale bola dotiahnuta do úplnosti). Ako lacné pokračovanie (ktoré malo byť) určené na video, pozerateľné, ako konkurencia prvého BE či NEZVRATNÉHO OSUDU také menšie fiasko...(2.11.2007)

• Lhurgoyf

Tak tu si niekto chcel narýchlo prihriať polievočku. BE2 je takmer vo všetkých smeroch protipólom pôvodného originálu. Veľmi chytrý scenár, plný nečakaných odbočiek a zvratov jednotky, vystriedal mdlý, nudný a predvídateľný príbeh, ktorý k pôvodnému nápadu doslovného cestovania v čase a menenia budúcnosti nič nepridáva. Režisérovi Mortal Kombat 2 sa nepodarilo ukočírovať ani nesympatických hercov. Samoúčelné sexuálne scény síce zahrať s podivom zvládajú, ale to je tak asi všetko. Ako to už u väčšiny pokračovaní býva, sofistikovanosť (milujem to slovo) nahradila rutina.(29.9.2006)

• oLí

Tak tohle dobře zakopali. Chyba nastala hned ve chvíli, kdy se pokračování Osudového doteku chopili jiní tvůrci. Bylo téměř jasné, že nic nevymyslí a pouze využijí kladného přijetí originálu pro namaštění vlastních kapes. Příběh je hroznej ! A spolu s hlavními postavami působí dost uměle. Ten konec s dítětem... ten to podtrhl. 25% [listopad 2006](11.11.2006)

• kapsomut

Tento film těží ze skvělého Osudového doteku, který byl totálně bezchybný. Osudový dotek 2 je prostě jen pro to, aby z lidí vytáhl co nejvíc peněz za tento kýč... Osudový dotek 2 mi vůbec nechytl, když jsem viděl Osudový dotek, hned jsem věděl, že si ho hned zařadím do mé TOP 20 nejlepších filmů. A když jsem viděl, že má pokračování, byl jsem celkem zvědavý a natěšený co z toho bude. Věděl jsem že to rozhodně nebude jako jednička, ale nečekal jsem že to bude takový "shit". Neříkám že to je odpad a nejhorší dvojka co kdy byla natočená, ale s prvním dílem se to prostě nedá srovnat v ničem! Kdybych neviděl jedničku tak bych asi dal 2-3* ale takhle mi to přišlo docela strašné. Herci se mi nelíbili, s kamerou z prvního dílu se to vůbec nedá srovnávat, samozřejmě jiný řežisér taky udělá své. Navíc když koukam na John R. Leonetti (režisér tohoto "kousku"), tak ten opravdu nemá moc zkušeností. Kdyby to vzali do rukou jiní herci, jiná režie a přeměněný scénář, tak by z toho byl kousek na hodnocení okolo 70% podle mě. Takhle tomu dávam maximálně a to mam zavřené obě oči 30%... A to mam dobrou náladu, kdybych měl špatnou, tak by tam šla odpad! nebo 1* a dal bych tomu 15%. Nechápu proč se někdo rozhodl točit dvojku !!!! :((8.9.2009)

Můžeme změnit minulost, aniž bychom zničili budoucnost? Pokračování kultovního sci-fi, založeného na teorii efektu motýlích křídel. Ještě se to docela povedlo, na jedničku to určitě nemá, ale dá se na to dívat. Co mi vadí jsou strašně dlouhé přechody do minulosti u jedničky byly akorát. ( Hodnocení: 5/10 )(9.1.2010)

• - Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)

• - Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)

• - Keď Julie fotografuje, tak je jasne viditeľné, že šošovka je zavretá, teda nemohla fotiť. (Greenpeacak)