Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty
Trailer

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (H.C.E.)

Trailer

Djkoma

Na mrazivý zážitek z prvního dílu divák může zapomenout z hodně důvodů, ale přesto je dvojka víc než jsem čekal. je docela příjemným filmem (chápáno ve smyslu, že neurazí). Konec je předvídatelný (a co po prvním díle není ...) a herecké obsazení může na i tu malou zářivost z jedničky zapomenout. Přesto všechno bych milovníkům jedničky tento snímek doporučil, protože mu nelze upřít snaha být trochu jiný než jeho předcházející díl. ()

Malarkey

Od dvojek, na kterých se tvůrce snaží většinou vydělat díky kvalitní myšlence jedniček je dlouhé bezedné mračno mraků, kterým se pravidelně roztrhává pytel už nějaký ten pátek, jenže nutno podotknout, že tahle dvojka zas tak blbá na úkor ostatních filmů s dvojkou v názvu není. Na oko jsem byl dost zvědavý, co s tím autoři provedou a jak si s příběheme pohrajou. Nakonec zvolili jednoduší, ale za to účinnější metodu. Ačkoliv jsem čekal odrecitovaný stejný příběh jedničky akorát s někým jiným, překvapivě jsem dostal průměrný ale zato příjemný film, který si z hlavní myšlenky bere jen to nejdůležitější a dále to nijak závratně nerozvádí, nevysvětluje, prostě jen použije to důležité a díky tomu funguje. Herci na tom také nejsou zle, docela jsem si je během filmu oblíbil. Určitě jsem to čekal daleko horší, tohle mě vcelku i překvapilo, jen je na filmu nádherně vidět, jak těží z názvu jedničky, přitom s jedničkou má společnýho fakt jenom to cestování časem, přitom je to naprosto něco jiného. ()

Isherwood

Oproti jedničce přibylo přímočarosti, naopak ale zesílila dějová vysušenost. Logické lapsusy v samotném časoprostorovém cestování nevadí, ale vracet se do minulosti kvůli špatně udělané zakázce v práci je vážně na hlavu. Přesto některé vizuální bonbónky opravdu zachutnají (deformace prostoru) a pro režiséra druhého Mortal Kombatu je to několik mílových skoků vpřed. A Eric Lively má rozhodně lepší charisma než Ashton Kutcher, takže celkově 2 a ½. ()

H34D

Ach jo, přesně takhle vypadá trapný marketingový trik, nebo-li pokus o vyždímání dalších "pár" dolarů z dobrého jména. Zatímco první Osudový dotek byl povedený, originální film, schopný emocionálně zapůsobit a zanechat v divákovi velice silný dojem, tak dvojka je spíše sprostá vykrádačka - špatným režisérem obyčejně natočený (což je vlastně pro něj ještě pochvala), předvídatelný příběh s nic moc herci, postrádající onu potřebnou osudovost i velkolepost... Možná to není úplná nuda a příznivci cestování v čase si aspoň z malé části mohou přijít na své, ale přesto hlavní emocí, kterou Osudový dotek 2 v divákovi vzbuzuje je opovržení. 4/10 ()

xxmartinxx

Butterfly Effect byl film, ke kterému nejde udělat pokračování. Přesto se ho dočkal. A jak to dopadlo? Špatně. Oproti nápadité jedničce je to naprostá filmová žumpa neoriginality. Žádný nový prvek, žádné budování atmosféry. Konec je jasný, ještě než začnou titulky. O tomhle filmu jde říct minimum pozitivního (pokud vůbec něco) a jedná se o naprostý průměr, který sice nebyl brutálně pokažen, ale není v něm prostě nic navíc. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. srpna 2006 v Izraeli. (Varan)
  • Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)
  • Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)

Související novinky

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více…