Osudový dotek 2

Osudový dotyk

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2006, 92 min

• hot_spot

Bohužel. BE2 má oproti jedničce fatálně nedotažený, nudný a nelogický děj, nesyympatického hlavního hrdinu a odfláknutý konec. Leonetti se atmosféře z prvního dílu nepřiblížil ani k polovině, intenzivní scény jako dělobuch ve schránce nebo upálení psa střídá hromada nudy, během které vám bude úplně šuma fuk, komu se zhroutí život, kdo se s kým vyspí atd. . Během filmu se hlavní hrdina vrátí do minulosti asi třikrát, takže jeho závěr ve stylu "všechno je v hajzlu" působí až komicky. Od pokračování výborného dramatu jsem čekal trochu víc...(30.10.2006)

Tento film je opravdu zvláštní a nezvyklý. Rovněž tak přenesení děje více směrem do thrilleru, což mě opravdu překvapilo. Co nejvíce na tomto filmu oceňuji je, když hlavní postava zjistí, že může změnit svůj život natolik, že může zbohatnout, tak proč toho nevyužít a neukrást si pro život něco lepšího. Oproti jedničce, kde se vše, jen vyvíjí a točí okolo napravování zrovna dvakrát nepovedeného života. Nutkání je opravdu velice silné a neuvědomí si přitom následky, což je zběžný faktor. Dalo by se říci i svým způsobem lidský faktor, který je dobře posazený do děje. Nakonec se hlavní hrdina snaží to utnout po svém a přitom se mu to vymkne kontrole, přičemž zemře. Rozhodně je to zajímavý a je třeba se na to dívat z jiného úhlu pohledu. Takže ve smyslu děje jako takového na celý film, za to dávám vysoké bodování. Co bylo ošmeleno, bylo to, že nebylo kvalitně zobrazeno, jak se mění vzpomínky a pak napětí při návratu hrdiny do minulosti. Postava také měla mluvit více se sebou a rozjímat podobným způsobem jako tomu bylo u hlavní postavy v prvním dílu. Celkově za 4.(5.2.2011)

Film je velmi volným pokračováním "jedničky". Spíše čerpá z jejího námětu, neboť u takovéhoto typu filmu můžete natočit sto verzí a každá by mohla být dobrá. Zlomový okamžik je samozřejmě jiný než v jedničce, ale děj a paralelní životy jsou dobré. Závěrečné obětování vlastního života bylo dost nečekané, takže si myslím, že s tím si mohl scénář ještě vyhrát. PS: Pozitivum pro mě je Eric Lively, který je celkem sympaťák.(24.9.2007)

• Handle

Osudový dotek je pro mě možná nejlepší Sci-Fi vůbec a když jsem tak sledoval tohle, říkal jsem si jen, že takové pokračování si to nezasloužilo. První díl byl originální, za to tahle ''dvojka'' se pouze vozila na úspěchu toho prvního dílu, krom toho, že mě to vážně nudilo. A to jsem čekal alespoň trochu víc.. Avšak kdybych si odpustil jedničku a nesrovnával ji s tím, asi bych tak zklamaný nebyl..(12.4.2010)

Tento film sa dá brať z dvoch pohľadov. Prvý ako pokračovanie alebo ako nejaká kópia jednotky, čo teda absolútne scenáristom nevyšlo, alebo druhý pohľad na tento film ako na niečo úplne odlišné čo sa bohužiaľ tiež príliš nepodarilo. Ale zase musím pochváliť nie príliš zbytočne dlhú stopáž, takže film v podstate ani na okamih nenudí, lebo stále sa čosi deje. Skrátka ak máte voľnú hodinu a dvadsať minút a nechce sa vám moc rozmýšľať - doporučujem..(8.3.2009)

• - Keď Julie fotografuje, tak je jasne viditeľné, že šošovka je zavretá, teda nemohla fotiť. (Greenpeacak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. srpna 2006 v Izraeli. (Varan)

• - Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)