Osudový dotek 2

Osudový dotyk

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2006, 92 min

• jojinecko

Jednotka bola nesmierne príjemným šokom, kde všetko fungovalo a všetko bolo premakané do posledného detailu. Perfektný nápad, skvelé prevedenie, hustá atmosféra neistoty a napätia...dokonca aj ten herecký trtko Kutcher bol výborný! Šťastie v nešťastí- nečakaný zisk z jednotky sa rozhodli producenti pretaviť do druhého dielu...To čo v jednotke fungovalo perfektne sa v dvojke stratilo a vyprchalo, dokonca niekedy som mal pocit, že pozerám Nezvratný Osud 2:) Trpký dojem nezachráni ani pár nesmierne podarených vizuálnych vychytávok a určite nie herecké výkony. Skrátka, dvojka je len slabý predestilovaný odvar svojho fantastického predchodcu...a to nás ešte pravdepodobne (podľa záveru) čaká aj trojka:)(3.12.2006)

• suicide

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl - film, který s originálem má sice společný nápad a název, ale přesto tak odlišný? To by nebyla ještě žádná katastrofa, ale když se celý film nese v duchu bezpříběhovosti, bezduchosti a nepřesvědčivosti. Jednička Osudového dotyku byla nádherná ve svém příběhu a ve své naivitě, zatímco dvojka prostě podusává tam, kudy jednička lehce přetančila. A víte, co mě štvalo nejvíc? Závěr! Pokud se celý film nese v jednom duchu a pak, aby se asi alespoň trošku drželi námětu jedničky dají takový závěr, který je v celku filmu naprosto nepřěsvědčivý, tak si nejsem jistý, co scénárista s režisérem vůbec dělali.(1.2.2009)

• t_gon

Neznát první díl, tak bych tomu klidně prásknul slabší 3 hvězdy. Herci jakož takož hrají, s tím sexem to není až tak hrozné a přeplácané, trikově to nebije na hnusnou notu a uplyne to vcelku svižně. Jenže první díl byl svěží průvan v dramatickém žánru a dvojka pouze „dojebavá“ vše co jde – děj, myšlenku, vyústění… Holt sequelové peklo pokračuje a jen tak rychle neskončí…(3.3.2007)

Celkom výstižné, že BE2 má momentálne presne polovicu % z jednotky... Čím viac sa tohto filmíku budete báť, tým viac si ho užijete. Zo začiatku ide o romantickú limonádu, miestami dosť hluchú, no v konečnom dôsledku je to potrebné, lebo celý film je stavaný ako "romantický triler". BE2 nedodržiava pravidlá prvého dielu a je s ním prepojený len veľmi zábavnou spojkou. Ako o pokračovanie ide skôr o ryžovanie na zápletke originálu (ktorá vlastne nebol až taká originálna, ale bola dotiahnuta do úplnosti). Ako lacné pokračovanie (ktoré malo byť) určené na video, pozerateľné, ako konkurencia prvého BE či NEZVRATNÉHO OSUDU také menšie fiasko...(2.11.2007)

Od dvojek, na kterých se tvůrce snaží většinou vydělat díky kvalitní myšlence jedniček je dlouhé bezedné mračno mraků, kterým se pravidelně roztrhává pytel už nějaký ten pátek, jenže nutno podotknout, že tahle dvojka zas tak blbá na úkor ostatních filmů s dvojkou v názvu není. Na oko jsem byl dost zvědavý, co s tím autoři provedou a jak si s příběheme pohrajou. Nakonec zvolili jednoduší, ale za to účinnější metodu. Ačkoliv jsem čekal odrecitovaný stejný příběh jedničky akorát s někým jiným, překvapivě jsem dostal průměrný ale zato příjemný film, který si z hlavní myšlenky bere jen to nejdůležitější a dále to nijak závratně nerozvádí, nevysvětluje, prostě jen použije to důležité a díky tomu funguje. Herci na tom také nejsou zle, docela jsem si je během filmu oblíbil. Určitě jsem to čekal daleko horší, tohle mě vcelku i překvapilo, jen je na filmu nádherně vidět, jak těží z názvu jedničky, přitom s jedničkou má společnýho fakt jenom to cestování časem, přitom je to naprosto něco jiného.(3.5.2009)

• - Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)

• - Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. srpna 2006 v Izraeli. (Varan)