Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

matracak42

Dlouho jsem neviděl tak dobrý western a herecký náboj v koltu jako Casey Affleck. Tento film mě vtáhnul do děje a nepustil. Někdo možná namítne, že kniha je lepší a lze souhlasit, přesto tento perfektní film musím doporučit naprosto všem. ()

josmart

Na komorně laděný psychologický snímek jsou dvě a půl hodiny opravdu hodně. Výtvarná stylizace je vynikající, nicméně ne originální, stejně jako hlas vypravěče. Ten mi připomněl animovaný film Harvie Krumpet, i když v tomto případě nešlo o černý humor. To je ale vše, co se filmu dá vytknout. Snová nálada a skvělé herecké výkony (především Pitt, Affleck, Rockwell) udělaly z filmu skvělý zážitek. Pittovy dialogy, přestože v poklidném tempu, mají sílu, jsou na ostří nože, napětí by se tím nožem dalo krájet. Jesse je charismatická nečitelná postava, Bob Ford právě naopak, vidíte do něj, ovšem to, co vidíte, se vám příliš nelíbí, Casey Affleck je naprosto přesvědčivý. Do kategorie western bych film určitě nedával. Pod touhle nálepkou si představuju spíše hodně střílení, koní a padouchy, kteří nakonec dostanou, co si zaslouží. Tohle není ten případ. ()

štěpule

Jedna hvězda, možná tak za snahu a za utracené peníze........ Film naprosto o ničem, jsem jenom ráda, že jsem půlku prospala. Takže jestli potřebujete zabít 160 minut nebo potřebujete uspat, tohle je to nejlepší řešení. ()

pavont

Pomale rozvlacne tempo v spojeni s nekonecnou stopazou je kombinacia vskutku vrazedna a nic na tom nezmenia ani herecke vykony, ci atmosfera doby. Sorry Andrew. ()

Jan Preissler

Film se mi velmi líbil, přestože byl dlouhý. Nevadilo mi ani to, že je již z názvu jasné, jak to dopadne. Dávám plný počet bodů. ()

Shim-my

Ne, tenhle film není dokonalý. Jeho nedostatky, jako je nevyvážený scénář plný nedůležitých vedlejších postav a jejich zbytečně podrobně rozpitvaných peripetií, mu ale s radostí promíjím s vědomím jeho formální výjimečnosti a až fyzicky silného emocionálnímu prožitku, kterým mě opakovaně obohatil. Způsob vyprávění, vizuální stylizace, nádherná hudba Nicka Cavea a životní výkon Casey Afflecka (který zcela zastiňuje nepochopitelně protěžovaného Brada Pitta, který tu hraje přece jen víc Brada Pitta než Jesseho Jamese), to jsou ingredience, které pro mě z Assassination of Jesse James dělají nejsilnější film roku 2007. ()

skunkos

Je to lehce roztahané, 153 minut je opravdu hodně i na takovýto snad životo-citovo popisný kousek. Pitt sice rádoby zábavný, ale není to ono. Ale Casey Affleck je fakt dobrý, neokoukaný no. Kdyby to bylo o 45 minut kratší a o něco akčnější, tak jsme na úplně jiném levelu. ()

DaweBIKE

Na westerny moc nejsem,ale tento velmi dobře obsazený film,se mi velmi líbil včetně jeho skvělé atmosféry a celkově.Jen mi tam něco málo chybělo...4 hvězdy ()

Alvin

V našich končinách jméno Jesse James asi nikomu moc neřekne, ale v Americe to musí být pojem. Jen tak si dovedu vysvětlit, že Brad Pitt a Ridley Scott dali dohromady prachy a natočili tenhle dvou a půl hodinový snímek. Tempo vyprávění je veeliiicee pozvolné, ale mám pocit, že právě to byl záměr autorů. Jesse James tuší jak to s ním dopadne a v podobné roli je i divák. Přesto, lepší než netrpělivě koukat na hodinky, je nechat se vtáhnout do děje a počkat až se Robert Ford stane zbabělcem. Herecké výkony a atmosféra filmu jedním slovem paráda. U hudby jsem si pořád říkal, že takhle nějak by to určitě složil Nick Cave a jaké bylo moje překvapení, když se v závěru objevil rovnou na scéně! ()

Svadbos

Dobre zahraný a krásne natočený film (Roger Deakins), ale vážne narušený svojou enormnou dĺžkou, ktorá nezodpovedá úrovni, na akej je vývo postáv, či tématický náhľad na podstatu (a efekt) mýtu a celebrity. ()

argentum

Úžasné...viac ani nedokážem napísať......od Nezmieriteľních najlepší western čo som videl...a ten parchant Casey je jednoznačne postava celého filmu....... ()

Alister

Do končin básnictví se posunul po několik dekád odpočívající žánr, do míst, kde tiše ševelící vánek šeptá do obilných lánů příběhy vrahů. A tam kde bylo zaseto tvou vírou vznikl květ ty dlouhé zimy v nichž se zmítal duše svět vždy za šera jsi klidu hledal neb dávno zapomněl jsi světla vedouc cesty z konce zpět. A přece: spáchat sebevraždu rukou svého vraha je zvláštní stejně tak jako jíst hady, kteří jsou dle pojídače svého strachu pochoutkou. Budem tomu věřit .) ()

sutorovic

Tarantinovský scenár a Andersenova There Will Be Blood - to tá kamera, od ktorej nemôžete odlepiť oči. Naturálne, surové a režiséra, podobne ako v Andersenovom diele, tiahne túžba všetko dokončiť - pekne natvrdo, na dreň, "až na krev" (hádam nebudem spoilerovať, keď poviem, že film nekončí zabitím Jesseho Jamesa). Ináč som vlastne prekvapený tak malým počtom užívatelov hodnotiacimi piatimi hviezdičkami pretože tento film mi skutočne príipadá ako akýsi prototyp onej filmovej dokonalosti. ()

BullittSF

Pomalé tempo, kde westernové reálie by jakoby byly na škodu, vyústí v dokonalý závěr filmu, kde se dá číst v motivacích a charakterech postav jako v otevřené knize. ()

ragtime

Predstavte si, že ste v reštaurácii a kuchár pred Vami naseká suroviny a hodí ich na panvicu a Vy vidíte všetky pohromade, ale výsledok ochutnáte až na konci, keď Vám to naservíruje. Podobný pocit som mal pri sledovaní tohto nudného snímku. Spočiatku náhodne usporiadané príbehy, ktoré kupodivu mali nejakú časovú os a na konci trochu tej katarzie. Neviem, čo viedlo Brada Pitta k výberu tejto role. Jesee James v jeho podaní nie je sympatická "negatívna" postava, ale nesympatická negatívna postava. O to viac zaujímavejší je pohľad na Caseyho Afflecka. Aj napriek tomu nuda k uzúfaniu. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008