Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

DannyBoy80

60% docela slabé, strašně dlouhé a natáhnuté. Nějaký pokus o western ala Leone. Pár delších záběrů na Pitta, které vůbec nefungujou. Celé to příliš nehraje. James by musel být idiot, kdyby nevěděl od první třetiny filmu co se bude dít. Western je asi mrtvý žánr. Uvidíme co na to Coeni, kteří snad mají western v plánu. Ale osobně nevím co čím by mohli překvapit. Jedině tak nějakým černočerným zpracováním. U tohoto filmu jsem nakonec vydržel až do konce. Průměr. ()

iampatrik

80% PLUS: příběh; herecké výkony, především hlavní dvojice - Pitt, C. Affleck; velice zajímavá hudba; dlouhé záběry, které však někomu mohou přijít naopak nudné a strašné, podle mě je to právě naopak a filmu přidávají na hodnotě MÍNUS: kdyby se film jmenoval jinak, možná by to nejen u mě, ale i u jiných zvedlo hodnocení, tak už člověk ví, co se asi stane; sice jsem film chválil za dlouhé scény (a budu si tak trochu protiřečit), ale neškodila by kratší doba, kde hlavně prostřední část filmu je "hluchá" ()

chcz

Casey Affleck v tomhle filmu ukazuje co v něm doopravdy je, těším se na jeho další filmy ve kterých bude hrát prim. Příběh se line poněkud pomalu, což někomu nemusí vyhovovat, ale mě osobně se více líbí filmy, které časově trvají déle, z toho důvody, aby se divák více seznámil s hlavními postavami. Snímek mě přijemně překvapil. ()

Itar

Nejlepší western... a zároveň western, jenž není westernem. Spíše by sedělo označení "filozoficky pojatý životopisný film z (ne tak) divokého západu". A tak si film pomalu plyne v decentním vizuálním stylu, nechává vyniknout skvělým hereckým výkonům a mě napadá, že srovnatelné pocity jsem zažíval snad jen u Tenké červené linie. Soundtrack dvojice Cave/Ellis potom výše zmíněné už "jen" podtrhuje. ()

Darth Maul

Charizmatický Jesse James, zbabelý Robert Ford, novátorský prístup k žánru western, kvalitná hudba, fantastický výkon rozprávača, netradičný audiovizuálny zážitok, to sú najväčšie pozitíva tohoto snímku. Chápem, že niekomu môže vadiť dĺžka filmu, ale mne naopak toto pomalé a rozvláčne tempo vyhovovalo. Skvostný film. ()

Sasanka20

Podle mě se jedná o velice zajímavý film, který však začne být zajímavý až příliš pozdě. Člověk se prostě musí přebrodit přes dvouhodinovou bažinu, než objeví rajskou zátoku, a dvě hodiny je dle mého názoru až příliš dlouhá doba na to, abych mohl film ohodnotit více jak třemi hvězdičkami. Sice mě to trošku mrzí, protože za tu poslední půlhodinu to vážně stálo, ale nemůžu jinak. ()

J*A*M*A*L

Western o jednom z nejznámějších osobností Divokého západu Jesseho Jamese, kterého ztvárnil senzační Brad Pitt.Já mám Brada Pitta jako herce hrozně moc rád a mám ho rád i díky tomu že hraje v naprosto senzačních filmech(Fight Club, Se7en, Courious Case of Benjamin Button, Troy a.t.d.).Já nejsem žádný westernový znalec a ani nejsem žádný velký westernový fanoušek, ale je fakt, že to jsou nádherné a nezapomenutelné snímky.Tento film však nebyl zrovna takový western jak se každému zdá.Mě tento film připadá spíše jako drama či krimi film a western to je především díky tomu, že se film odehrává z prostředí divokého západu.Konečně western, který jsem si opravdu oblíbil a který se mi moc líbil.100% ()

angloumene

Film je v každém momentu vybroušený a to nejen z vizuálního hlediska. Atmosféra mi přišla nejbližší klasickým westernům a to včetně dlouhých "očních" záběrů, přesto je zde znatelně cítit velká dávka vlastní interpretace a (pro mě) značné originality ve zpracování. Před zhlédnutím je potřeba připravit se na rozjímavé a ne příliš akční tempo filmu - ideální do dlouhého podzimního večera. Namísto akce uhrane pečlivě vybudovaná atmosféra, která zejména ke konci nelítostně graduje k očekávanému finále, které sice přináší celkové rozuzlení, ale přesto v divákovi zanechá smíšené pocity. ()

Prochy38

Nejde o klasický western. Kdy se seznámíte s hlavním hrdinou a on se během dvou hodin prostřílí až ke svému slavnému konci. V tomto filmu celkově moc výstřelů nepadlo. Moc dobře, až umělecky pojaté vyprávění, ani ne tak života, jako spíše posledních let, možná měsíců, J. Jamese... B. Pitt jako v posledních letech celkem běžně vynikající. Ale zde se ve skvělém světle předvedla spousta nemalých jmen. C. Affleck, S. Rockwell, J. Renner i M.-L. Parker. Jde opravdu o velmi kvalitní snímek a poslední hodinu už člověk čeká, kdy přijde ta chvíle. A zrovna ta chvíle je, dle očekávání, nejsilnější okamžik snímku. Celkově skvěle natočeno, příjemná hudba a celý film konstantní zábava, a to spíše nadprůměrná. Výborné, jsem moc spokojen :). ()

lucijelucije

Tohle už je hodně o vkusu rovnocenným se znalostí všech fajnšmekrů. Pro mě dobrá podívaná, ale znovu bych se už na tenhle film nepodívala. ()

orkadimenza

Hned od začátku jsem věděl, že si tento film oblíbím. Dokonce i před samotným zhlédnutím byl pro mne tento film něčím specifickým. Dlouhý název, který na první pohled vše prozrazuje, nádherný plakát Jesseho Jamese v popředí, a Boba Forda v pozadí, ale především, nádherná hudba, kterou jsem si pouštěl a zamiloval ještě před zhlédnutím. To na sebe nenechalo dlouho čekat, stejně jako veškeré emoce, které jsem během snímku pociťoval. Film nabízí dokonalou hru pohledů, intriky, gestikulace, a vlastním pohledem vnímáte myšlenky přenesené na plátno bez použití slov. Casey Affleck zde předvádí naprosto úctyhodný výkon, ztělesněním krysy zvané Bob Ford, a díky jeho padoušskému hlasu, který dodává filmu nový rozměr, je nutnost vidět v originále (i přesto, že v některých ohledech je dabing výtečný- hlavně u vypravěče). Snímek se táhne přes dvě hodiny, ale ta atmosféra dokáže člověka vtáhnout, a prožívat celé dění na maximum. Plakal jsem. Pánové, Andrew Dominiku, Rogere Deakinsi, Brade, Casey, a zejména Nicku a Warrene, stvořili jste něco, co se mi vrylo hluboko do srdce. A nezapomenu, protože neskutečně nádherný soundtrack (podle mě nejlepší ze všech, co kdy byly vytvořeny) mě bude stále provázet. Možná tento snímek není dokonalý, ale já jsem si jej zamiloval. Song for Jesse, What must be done, Song for Bob...? Ano, tohle je film mého života! ()

dehlie

oceňujem predovšetkým výborný výkon caseyho afflecka. rola ustráchaného, vlezlého a úlisného forda mu sadla dokonale. ()

1945

Popravdě jsem nečekal natolik psychologické dílo. Lidská vlastnost - zbabělost je zde rozpracovaná do nejmenšího detailu. Kvalita, ale podruhé bych si tento film asi nepustil... to bych dal rozhodně přednost 3:10 Vlak do Yumy ()

petrfox

Velice poklidně plynoucí dobová podívaná s vynikajícím osudovým a již v názvu vyřčeným koncem, podbarvená geniálním hudebním doprovodem Nicka Cavea... Obával jsem se nudy, ale nakonec velmi příjemné překvapení... ()

chim.chim

Opravdu sáhodlouhé. Jinak hodně hezká pastva pro oči, ale jsem na pochybách, jestli bych si to pustila znova. Nicméně charaktery stvárněné moc vydařeně - Cassey Afflec úlisný až až, občasné psychopatické záblesky v jeho očích pomalu naháněly strach. Brad Pitt sice jako vždy trošku jednotvárný, ale tady si s Jessem docela padli... ačkoli Brad není zrovna typ drsňáka, vypadalo to celkem věrohodně. A potom Shneiderův úžasný Dick Liddle, který dodal trošku vtipu... Bohužel toho vtipu bylo poskrovnu a někdy jsem se přistihla dost znuděná. Scény to byly fakt krásné a stylové, ale až příliš často jsem tupě civěla na rozostřené lány polí, příliš často jsem poslouchala drsňácké kecy nedotknutelných pardálů westernu a poslední hodiny filmu jsem mohla být ušetřena, kdyby Jesseho ten blbec Bob prostě odfláknul při první příležitosti. ()

Say

[+]: Kostýmy a kulisy. [+]: Kamera. [-]: Nechutně utahaný scénář, který se snad tváří jako jedna veliká improvizace. Celý příběh je vlastně dlouhý, ukecaný dialog. [-]: Herci ve svých rolích zanikli. Jindy perfektní Brad Pitt tu jen mluvil, Casey Affleck se jen smál a hrál, jak se mu zachtělo. [♪]: ** [♫]: **** [=]: Rozhodně nedoporučuji milovníkům akce a nějakého svižného děje. A už vůbec bych nesrovnával tenhle snímek, s o 15 let mladším a mnohem ,,westernovějším" Unforgiven, jak se tu několikrát opakuje. Společný mají akorát název žánru, u kterého tady silně váhám. ()

Mikino00

No jo, každý záběr vypadá tak skvěle, že by mohl tvořit nástěnnou fotku a všechno je sladěné do detailu. Affleck se pro roli naprosto hodí a Pitt se taky nenechal zahanbit. Jenomže děj už tak originální není, pořád jsem si říkal, to už jsem někde viděl, paranoia i zrada v takovém provedení už tu byla, ale to k tomuto příběhu patří. Vadil mi spíše dokumentární styl a šílená rozvleklost. ()

Jorge-Z

Poetický western? Pro mě spíše velké zklámání a dlouhá nuda. Western má být o akci, přestřelkách a honičkách na koních. Možná je to můj problém, ale mě tohle podání westernu nepáčilo. Cassey Affleck s minimální artikulací a mimikou i Brad Pitt jsou výborní herci, jenže celkový dojem to nezachránilo. Hudba Nicka Cavea je excelentní. ()

Prehry

Jooo!! Nádherný film!! Výborné herecké obsazení a Brad Pitt navrch!! Nikdy jsem nehltala western tak jako v tomto filmu! Určitě se nebudu bránit to vidět znova! ()

Zombi

Krásná kamera, dobří herci, ale pro mě utahaná nuda. Možná jsem zrovna nebyl ideálně naladěn, ale tohle není film pro mě. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008