Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

JOHN.NY

Na Jesseho Jamese jsem se těšil už hodně dlouho...možná proto jsem byl trochu zklamaný. Film se na můj vkus moc táhl a některé pasáže mě nudily. Ale na druhou stranu se mi velice líbily výkony Brada Pitta a hlavně Cassey Affleck byl úžasný! Dal bych 3,5* ale díky Affleckovi se mi to přiklání ke 4* :) ()

Carlossss

Jsem na vážkách... kdyby se film zkrátil o dobrou půlhodinku, tak bych možná ještě hvězdu přihodil, jenže takhle jsem se až moc nudil. Ono není lehký vměstnat takhle ožehavý téma do krátké stopáže, jenže ani není lehký točit dlouhý filmy. Brad Pitt mě příjemně překvapil a Casey Affleck ujde. To je celý. Poslední třičtvrtě hodina byla famózní, zbytek bylo jenom takové vaření z vody. Ale příjemné vaření z vody:) ()

BitlDjus

Nečekaně mrazivý a nečekaně skvělý western. Brad Pitt jako Jesse James zde odehrál opravdu skvělou roli, stejně tak jako zbabělý Casey Affleck. Vizuálně skvělý a možná, že až moc dlouhý snímek, který svým dějem, herci, výpravou a atmosférou uzemnil chvilky nudy. Po zhlédnutí mám opravdu veliký pocit radosti ze skvělého snímku. ()

/Pablo

Neskutečně zvláštní film. Western-antiwestern ve kterém divák sotva uvidí nějakou divokou přestřelku, protože tento snímek o tom rozhodně není, a přesto jsem se paradoxně celou dobu obával, kdy zazní onen nevyhnutelně osudový výstřel. Tato hypnotická balada z Divokého západu snese určité srovnání snad jen s "Nesmiřitelnými", byť zde si myslím, byla psychologie postav Jesse, Roberta a dalších ještě hlubší a daleko více prokreslenější. Casey Affleck se s rolí neuvěřitelně sžil, je precizně vlezlý, nasírací, bojácný, jedinkrát odhodlaný a nakonec kajícný, jak má být. Kromě hereckých výkonů mě zaujala kamera, poeticky nasnímaná krajina á la Malick a nádherný minimalistický soundtrack._____ Často se setkávám a čtu, že žánr westernu je mrtvý a v 21. století pro něj už ve světě filmu není místo. Ano, těm klasickým z let 40., 50. a částečně 60. zdá se odzvonilo a nemají co nabídnout. Možná že toto dílo neznámého Andrewa Dominika však ukazuje, že western nikoliv "nezahynul", ale teprve "dospěl", vyvinul se, přeměnil a nám se v budoucnu opět naskytne příležitost vidět nějakého dalšího poutavého zástupce z řad "Nesmiřitelných", "Mrtvého muže" a nebo právě "Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem". ()

Caminzind

Film o zákeřném zbabělci a zákeřném "hrdinovi", přesto nestraní ani jednomu. Nesnáším rozvláčné filmy, ale miluji zbabělce, lůzry a vůbec všechen odpad vaší společnosti. Affleckův výkon je navíc vrcholem herectví. Magický film. 94% ()

HappySmile

Kamera byla moc povedená, krásné záběry (hlavně přírody v kombinaci s barevnými efekty), ale to je tak vše, co tady můžu pochválit. Sice herci hráli víc než slušně, ale děj se neuvěřitelně vlekl a vlastně se často ani nic moc nedělo... Příběhově mi to připomnělo Neda Kellyho, ale ten mě bavil víc. ()

Lischai

Amelie z Monmartru s pistolníky místo Francouzů. Dojmy rozpačité. Na jednu stranu krásná kamera a poetický příběh, leč na druhou stranu zde pořád jen někdo někam jezdí a se slzami v očích kouká na někoho jiného, koho potom střelí. Méně nepozorný divák ani nemusí postřehnout důvod proč ke střelbě dochází. ()

Martin741

Reziser Andrew Dominik sa evidentne len slabo rozumie westernom, ked natocil 153 min western bez akcnych scen, bez bankovych/vlakovych lupezi a bez brutalnych prestreliek. Proste bez klasickych ingrediencii westernu, akymi sa vyznacovali stare filmy ci uz Johna Wayne-a, Garyho Cooper-a alebo reziserskeho virtuoza Sama Peckinpaha. Nuda, priserna nuda, ktoru nezachranil ani talentovany Brad Pitt. 20 % ()

kaposlav

Strašne sa dej vlečie až naťahuje a výsledok je 150 nudných minút. Dalo sa to spraviť atraktívnejšie o 40 minút kratšie, ale zase niekto bral peniaze za kvantitu a nie za kvalitu. ()

bogomira

Normálně bych dal čtyři, ale když mám pocit, že film trval šest nebo sedm hodin, tak to nejde. Tohle je fakt pomalý tempo, něco jako kapela Cathedral, jestli znáte. Čtyřminutová písnička, která jako by trvala půl hodiny. Ale kdyby jen pro tu minutu před přepadením vlaku to stojí za vidění. A nejlepším hráčem pro mě byl Rockwell. Jen za tři, bohužel. ()

shyster

Miluju pomalé filmy, které nikam nespěchají. Rozvážně budují atmosféru, seznamuje nás se všemi postavemi a nastiňují všechny vztahy. Do toho ještě krásná poetické kamera (některé scény mě dostali do kolen). Jenže hranice s nudou je velmi tenká a řada režiséru ji na mnoha místech překročí. Proto jsem rád, že se A.Dominik dokázal toho vyvarovat (i když kolem 120-130 minuty to bylo jen tak tak). Nedokážu si odpustit a vypíchnout výkon C.Afflecka, který po Gone, Baby, Gone dokazuje svoji přislušnost mezi prvoligové hráče. ()

Rodriguez

Dlouhá nudná slátanina. Viděl jsem rozhodně lepší variace na Jasseho Jamese. Režisér a producenti si nejspíš mysleli, že čím delší, tím lepší. A ani srdcervoucí konec tomu nepřidal - 30%. ()

Nach

Po věru dlouhé době western, který westernem sice úplně není, jedná se však o profesionální, velice nadprůměrný dramatický film. Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem mi ukázal jednu klasickou legendu podanou ve zcela novém světle. Ke všemu geniálně vyprávěnou. Tady jsou slova k ničemu, to se musí vidět. Pro milovníky takovýchto filmů vřele doporučuji. Brad Pitt je zde snad ve své nejlepší formě. Stačí jeden jeho pohled a už jdete "do kolen". ()

Abes

Snová atmosféra podtržena ukolébavkou Cavea a Ellise se táhne po celou stopáž. Dabing Rímského staví verzi v originálním znění na druhou kolej. Film budu mít provždy spojen s knihou Nicka Cavea (o oslici). Ku četbě jsem si často pouštěl právě OST Jesseho Jamese, OST které jsem měl takto naposloucháno pak o pár dní později při projekci udeřilo o to víc. Toto spojení a praktiku mohu jen doporučit. ()

Agoran

Film staví hlavně na hereckých výkonech, ale má i pěknou hudbu (jedno z témat občas připomene Fontánu) a grafickou stylizaci. Avšak na svoji délku nemá příliš zajímavý děj - ten se rozčeří jen na začátku a na konci. Jakoby šlo o pečlivě popsaný ústřižek z dlouhého životopisu Jesseho Jamese se zaoblenými rohy. ()

4daPeace

Verdikt: Dlouhá, předlouhá, rádoby komorní nuda přpomínající Zkrocenou horu (které se tímto omlouvám za urážku, ptž to je lepší film), jejíž nejlepší scéna - zastavení vlaku - se odehraje hned v úvodu. Bob/Casey - takhle otravnou, přímo protivnou roli jsem viděl naposled v Zápiscích o skandálu v podání Judi Dench, už od první scény vypadal, že se každou chvíli sesype či alespoň rozbrečí, nulové seběvědomí, naprostá bezradnost, tím pádem jsem vůbec nemohl pochopit, proč se s ním 'zabiják' Jesse vůbec baví, natož ho bere do družiny atd. Od začátku do konce filmu naprosto nulový vývoj této postavy. Jesse/Brad - ve scénách s doutníkem mi evokoval Roberta Rosenberga?! Nepochopitelné jednání, pan všeználek, každý byl zrádce a nepřítel (Pzn. ke zdejšímu obsahu filmu od Sokkk_yho: Jesse nedůveřuje NIKOMU). Jediný kdo na sebe výrazněji pozitivně upozornil byl Charley v podání Sama Rockwella spolu se slušným hudebním doprovodem Nicka Cavea. Vypravěčské pasáže tomu taky moc nepřidaly, když to shrnu, připomínalo mi to jako kdyby režisér četl závěrečné kapitoly knihy Život Jesseho Jamese v kostce a souběžně promítal obraz. Bohužel. Tak, první negativní komentář je tady a teď do mě :o) ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008