Podobně svérázná pocta krasobruslení jako ta, kterou v South Park: Peklo na zemi podali Stan, Kyle a Cartman v podobě bezmezné adorace amerického krasobruslařského klasika Briana Boitana. Ledově ostří je typická ferrellovka s neuvěřitelně pitomým námětem a mnoha silnými gagy. Pro ty, kterým něco říkají jména Oksana Bajulová, Michelle Kwanová či zmiňovaný Brian Boitano naprostá povinnost, pro všechny ostatní příjemná možnost. Místy to na ledě vypadá jako by se spojili Jevgenij Pljuščenko s Meat Loafem a to našince prostě nemůže nebavit... Nejlepší gag: téměř bezchybné provedení figury zvané "iron lotos" na hlavním severokorejském náměstí.(22.1.2008)

Rozpočet $61miliónovTržby USA $118,594,548Tržby Celosvetovo $145,708,642Tržby za predaj DVD v USA $54,565,446 //počet predaných kusov 3,234,382║ Bláznivý úlet ako sa patrí, z množstvom skvelých doprovodných pesničiek pri krasokorčuľovaní dvojice Ferrell-Heder z hitov ako Armageddon či Flash Gordon a moc im to na ľade spolu seklo. Dej je všelijako skombinovaný, občas to príde aj mierne od veci ale také su už dnešné komédie. /65%/(11.11.2008)

Až na ten fantasy konec to bylo super. Nejsilnější zbraní Ledově ostří je námět a Will Ferrell kterého hodně dobře doplňuje Jon Heder. Paradoxně nejmíň záživný mi přišlo bruslení. Vtipy vám neutrhnou bránici, ale špatný vůbec nejsou, spíš naopak. Jen s hodnocením mám trochu problém, je to něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dám 3, za to pohádkově Americky spravedlivé finále které jsem už od začátku čekal že přijde.(30.12.2009)

• Dever

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Blades of Glory _ Bo Bice ,2. The Stroke _ Billy Squier ,3. Good Vibrations _ Marky Mark & The Funky Bunch ,4. Hot Blooded _ Foreigner ,5. Dance Sucka _ T. Ray ,6. Rock You Like A Hurricane _ Scorpions ,7. Let's Get It On _ Marvin Gaye ,8. Olympiad _ Fredrick Fennell & The Cleveland Symphonic Winds ,9. Slice and Dice _ Theodore Shapiro ,10. Snow Cones _ Theodore Shapiro ,11. Blades Of Glory _ Theodore Shapiro ,12. Xanadu _ Olivia Newton-John ,(19.5.2011)

Parádní komedie o prvním čistě mužském kombinovaném páru v dějinách tohoto krásného, úžasného, elasťáčkovatého, mírně homosexuálního sportu..... Tenhle snímek rozhodně nebude pro krasobruslaře, protože si z nich dělá nehoráznou prdel. Holčičák Jon Heder versus hřebec Will Ferrell (jako vždy znamenitý výkon) sehráli skvělý páreček, a ještě bych vypíchnul jistého Willa Arnetta jako Stranze Van Waldenberga, který je tak geniálně odporně metrosexuální že se to hned tak nevidí. Pro zajímavost se objeví i fratpackovský Luke Wilson v chuťové roličce. Co se povedlo je samotné krasobruslení, které se samozřejmě zvrhne v krávoviny, ale celé to vypadá (na to že má jít o herce a že jsou nepochybně dublovaní) dost věrohodně. No a co se ještě povedlo je vybalancování na hranici seriózní a bláznivé komedie. Tak akorát obojího. You mean, that blonde chick's a dude?(2.10.2007)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Partners. (Raccoon.city)

• - Když si Katie (Jenna Fischer) pozve Chazze (Will Ferrell) k sobě, můžeme si všimnout, že v jednom záběru jsou dveře zavřené, poté otevřené a poté opět otevřené a tak stále dokola. (TheStitch630)

• - Plán Stranze a Fairchild zranit Chazze "pod kolenem a nad kotníkem" odkazuje na útok na Nancy Kerriganovou z olympijských her v roce 1994. (Bajda)