Pekisan

Podobnost s Death wish urcite nie je nahodna, kedze maju dokonca rovnaku aj jednu scenu (metro). Podobne sa sprava aj hlavny hrdina (dobrovolne vyhladava nebezpecne situacie, aby mohol zabijat) ako aj policajti, ktorych patranie je viac ako zazracne. A kedze som Death wish videl nahodne pred par dnami, nevidim dovod hodnotit tuto happyendovku inak. ()

pepa3rd

Na tomto filmu jsou nejlepěí dvě věci. Jednak skvěle zvládnutý vývoj hlavní postavy, a to tak, že si dovedete představit, co a proč to dělá, a druhak perfektní závěr, když až do poslední minuty netušíte, jak to celé dopadne. Bohužel je tu taky dost vaty a ani herečka formátu Jodie Foster se nedokáže v té vší vatě ladně pohybovat bezmála dvě hodiny. Celkově ale velmi příjemné překvapení. 70 % ()

Vabr

Toto je přesně typický dvoutisícovkový thriller s typickou dvoutisícovkovou herečkou. Dívalo se na to dobře a akční scény byly všechny super a skvělý, že se nebáli násilí, to by dnes už asi něco takového nenatočili. Oceňuji, že se nebáli dát do filmu záporáky čerňochy, to kdyby něco takového natočili dnes, tak to bude automaticky považováno za rasistické. Škoda jen, že mě tyto dvoutisícovkové thrillery nikdy neosloví natolik, abych jim dal vyšší hodnocení než lepší 3*. VYHODNOCENÍ: VÍC PITÍ, MÍŇ KREVET! ⬆🍸⬇🍤 ()

Louie

Čekal jsem ženskou variaci na přání smrti. Sice jsem jí na jednu stranu dostal díky vynikající Jodie, ale na druhou stranu jakmile zmizela na chvilku z plátna, člověk zjistil, že se tu vaří zbytečně moc řídká polívka. Kdyby alespoň ten konec byl nějak překvapivej, ale tentokráte jsem hlavní hrdince v jejím konečném zůčtování ani palce nedržel... To je celkem špatně, pane Jordane. ()

Chauncey

Skvěle zrežírované i zahrané. Na druhou stranu díry ve scénáři a konec mi nedovolují dát čtyři. Přesto hodný pozornosti jako do jisté míry úspěšný pokus o natočení "revenge" filmu s hloubkou. ()

E lan

Docela dobrý scénář, zajímavé zpracování, výborné herecké výkony nakonec táhne dolů blbý americký konec, který by se do nálady filmu opravdu nehodí. Opravdu škoda... ()

druhaveta

Pokus o mainstreamové vytěžení mstitelského filmu, který je ovšem psychologicky zběžný, dějově neinvenční a vykastrovaný přílišnou kultivovaností, takže mu chybí jakákoliv energie a hlavně nejdůležitější emocionální zbraň, kterou tento subžánr disponuje: pocit satisfakce. ()

arkie

Jodie zasa hlada silny motiv ublizovanej zeny, ktora tentokrat berie spravodlivost do vlastnych ruk. Byt tak o 20 mladsia, bol by to zazitok, takto je to trochu divne. Je to vcelku napinave, ale standardny schematizmus v deji predpoveda idiotsky koniec a je to tak aj u tohoto filmu. Kludne hadajte, uhadnete. Takze 3* za to, ze som sa celkom bavil na zaciatku. ()

Acrobat

Verit jej alebo neverit?! To je otazka. Pribeh ma nechal chladnym to poviem na uvod. film dava svojim scenarom a formou moznost dat si odpovede len na zklade toho, ze divak pozuije rozum. City nie. Lepsie povedane, pozriet treba a zaverov ci je to dobry alebo zly film si kazda jedna ludska bytost odpovie sama ako vyraz svojej originality. city som nenaisel, rozum povedal, neveril som jej. ()

Chosef76

Jodie a ten její pohled...Pomsta je hnací síla, která Vás drásá, ale posouvá vpřed. Námět, který se už ve filmovém zpracování objevil mockrát, ale hodnota tohoto thrilleru je zasazena do skvěle zvládnuté psychologie oběti. ()

Ergon

Máme své "temné" druhé já? Možná, že ano a jen čeká na vhodnou příležitost, aby se probudilo a tím může být například vražda milované osoby. Poté převezme kontrolu a spravedlnost do svých rukou... ()

bono22vox

Nejlepsi film Jodie Foster od dob Mlceni jehnatek... Takhle nějak by vypadal Batman začíná, kdyby byl bez pohádkových příkras... ()

dawes

Opravdu povedené, mnohem lepší než např. Rozsudek smrti. Nebýt místy slabšího scénáře a drobných nedostatků, tak dám plné hodnocení, i tak 90%. ()

Ceberus

No jo, Jodie, to netřeba nijak zvlášť rozvádět. :-) Terrence Howard se však nenechal zahanbit a parádně sekundoval svým detektivem, který ostřížím zrakem pozoroval sebemenší detaily. Když se dialogy mezi padouchem a dobrákem dobře napíšou, tak bývají nejsilnější částí filmu - připomínalo mi to podobně silnou konverzačku mezi Pacinem a De Nirem v Nelítostném souboji (který šel v televizi shodou okolností hned po tomhle filmu) nebo debaty Cruise s Foxxem v Collateralu. Mnohem blíže má však film svým dějem ke Ctihodnému občanovi, byť mu chybí navíc ono strhující rozuzlení v závěru. ()

Henry Morgan

Johoho, nečekal jsem, že to bude mít duši!!! Asi jsem viděl zatím nejvíc sexy Jodie Foster :) ! A film? Ten je ještě lepší. Má kouzlo, tajemno, záporně-kladnou hrdinku, chodící nočním New Yorkem v černé kožené bundě s pistolí za pasem a mstící bezpráví. Takhle to možná zní pošahaně nebo notoricky známě, jenomže celkové provedení je zcela odlišné a ojedinělé v porovnání s podobnými filmy. Už třeba tím, že se v té kožené bundě neprochází chlap, ale ženská. Je to, řekl bych, film, který mě překvapil svou kvalitou. Vyvážené napětí, akce a dialogy. Fakt dobrý. Jen mě trochu zklamal konec a za to strhávám jednu hvězdu, protože jsem si tak trochu myslel, že to celé bude jinak, i když to bylo překvapivé, tak né tolik, jako kdyby to celé neskončilo happy endem. ()

lakart

Propracovaný a dobře natočený psychologicý thriller se skvělou Jodie Foster. New York je nejbezpečnější město, dokud vám někdo nezabije přítele a dokud vám policie neřekne, že stále pátrá. Jak se může život po tak radikální zkušenosti změnit? Jodie Foster má svoji postavu pevně v rukou a svým výkonem drží úroveň filmu hodně vysoko. Všechno šlape jako na drátkách až přijde závěr, který celý film sráží dolů. Tohle jsem opravdu nečekal. Podle mě to mělo dopadnout úplně jinak. Škoda. 90% ()