Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

mikhail

Zaujímavý film. Čakal som veľa a dosť som aj dostal, ALE... Pár vecí mi na ňom aj vadilo. Dialógy boli v niektorých scénach naozaj podpriemerné. Hudobný doprovod obsahoval jednu nosnú skladbu (i keď výbornú), žiadnu inú som za celý film nezaregistroval. Najviac však filmu vyčítam ten "umelecký" koniec. Vlastne celý film bol lavírovaním medzi pokusom verne zobraziť vtedajšiu atmosféru a snahou natočiť hodnotný umelecký film. ()

J.McClane

Nemůžu si pomoct, ale některé dialogy jsou příšerně tuhé a tím pádem je nitné konstatovat, že z řemeslného hledisak to mohlo být o třídu výše (např. scéna baru po dotčné)...Celkově je však film velmi dobrý a deprese z něj kape. To nejlepší na něm je však neskutečné umění vytrvořit obraz totality, která člověka sžírá až ho sežere... ()

boombang

Viděno na četejedna. Nejsem zklamán, nejsem nadšen. Jako dokument o protektorátních časech je to výborné, stylizace a atmosféra perfektní, herci jsou dost dobří, jenže všechny postavy mne tak nějak prudily a film je tak trochu o ničem. Klimbal jsem u toho a podvědomě čekal, až se Plodková odhalí. A taky, že jo - a ještě nebylo deset večer:-) ()

Mabfred

Skoro se nechce věřit, že je to český film! Hodně zajímavě (a originálně) zpracované téma. Film se mi líbil vizuálně i zvukově. ()

MartinJ5

Tento film zaujme od příjemných dialogů, kvalitní kamery, přes skvělou hudbu a kvalitní herecké výkony zatím ne úplně nejslavnějších herců až po plynulost samotného příběhu. Chyběla tomu možná jen kapička napínavosti, nebo nějaký jiný druh silnějšího zaujetí diváka. To se u však u tohoto krapet uměleckého filmu dá počítat jako zanedbatelná věc. 90% ()

borohub

Sakra, tohle mohly být film srovnatelný s lidicemi a nebo s Habbermannovým mlýnem, bohužel tento snímek je jenom další z pokusů o art. Bohužel tyhlety "artové" prvky z toho filmu dělají totální mrdku, u které pokud se člověk chvíli nedívá totálně ztratí.Škoda, fakt to zrovna vidět nemusím. 45% ()

iz67

Tak jestli si myslím, že Najbrtovým Mistrům jde divnost k duhu, tak o Protektorovi to určitě neplatí. Byť je divný dost. Tak předně jsou tu hodně divně udělané postsycnrony, které jsou asi hlvním důvodem k odtažitému vyzvnění celého filmu. Film prostě citově nefunguje. Původně jsem si myslel, že je to cílem, ale na konec to tak asi není. No a konec se zvrhne ve vizi sfetovaného promítače. HUU ()

sniperjozef

Šel jsem do filmu akorát s tím, že znám práci a myšlenky Benjamina Tučka. Film v podstatě plyne bez nějaké větší akce, v podstatě i bez větší zápletky a (spoiler) vlastně naprosto stejný je i vztah dvou hlavních hrdinů. Bez akce, bez zápletky, nic se neřeší, o ničem se nemluví. Co si budeme povídat, stejné je to i ve vztazích bez válek, holokaustů, němců, apod. Vztah, kde se nekomunikuje, je nudný šedý, tak je nefunkční. Za války to je samozřejmě složitější v tom, že chyby se můžou jednoduše vymstít. Hlavně když jste provokativní židovka, co by za manžela chtěla muže v odboji. Moc povedený kousek, v kterém si každý najde to své. Také naprosto perfektně zvolený soundtrack, který mě bavil od začátku až do konce filmu! ()

subic

Na vážné téma tak nějak nevážně vážně. Kostýmy, interiéry i exteriéry, jsou fajn, ale celkem nudná forma a taky hudba mě uspávaly v kině i u televize. Další šanci už tomu nedám. ()

ostravak30

Přes příšernou hudbu, která splňuje parametry protivné jsem uložil za čtyři. Stojí za tím především kvalitní herecké výkony a celkem komplikovaný, přesto však jednoduše zobrazený příběh, který i díky střihu dostává spád. I scénář je jednoduše koncipovaný tak, aby mu divák snadno porozuměl. Ostatně v příběhu a jednotlivých postavách se divák snadno vyzná. Na český film až nečekaná kvalita, která snad trochu vysvětluje jednání některých jedinců a strach, který za jejich činy stál. Kdo ví, jak bychom jednali na jejich místě. Nebýt ale skutečně příšerné hudby, bylo by to za pět. ()

honzia

Proč jsi se mi tak dlouho vyhýbal, schovával? 10 let od uvedení a já zírám s otevřenou pusou na film, který dle mě lze zařadit mezi top 5 filmů české kinematografie. Tak úchvatná vizuální stránka. Příběh dějin podaný z komorního pohledu. A v poslední řadě potlesk patřící hercům za tak ,,věrohodné" ztvárnění tak zvrácené doby. Říkám páni a zase páni. ()

FosaCZ

Přes občasné formální experimenty odvádějící pozornost od vyprávění je Protektor filmem, jehož by si mělo publikum vážit. A to tím spíš, že se na něj žene Tomáš Vorel se svým varovně vyhlížejícím miliardářem nebo update verze Saxany. Marek Najbrt tak v současné době zastává funkci protektora české kinematografie, který může napravit její pošramocenou pověst. http://chromy.blog.idnes.cz/c/103039/Kdo-ochrani-Protektora.html ()

sharka.68

Protektor je jedním z filmů, na který se ráda znovu podívám. Děj mne hned od začátku vtáhl do roku 1938 a nechal mne s jejich hrdiny prožívat malá domácí štěstíčka i peklíčka....až do samého závěru...ještě by měli natočit ten nádhernej pamětnickej film, kde by blonďatá Plodková, hrála hlavní roli....tak skvěle zapadla mezi hvězdy,jako Mandlová,Gollová,Baarová..... hřbitovní korzo, kolo ve světlíku...zakázaný biograf...jen dejte nahlédnout pod pokličku protektorátu...ukažte ty burcující bezejmenné a popravené...ukažte ty, co se nevrátili, ukažte ty, co zůstali lhostejní a otupělí a snažili se jen tak přežít.... ()

petr.trep

Pro mě velmi silný zážtek, neuvěřitelná hudba, perfektní dobové oděvy a především výkon Jany Plodkové, smekám. ()