Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

Dement

Adrenalinová jízda od začátku do konce, pro mně zatím nejlepší akční film tohoto roku a bezvadné zakončení trilogie o Bournovi. Strhující, tísnivý a zároveň maximálně dynamický filmový ultimát. ()

zabro

Narez od zacatku az do konce.Greengrass nedava divakovy ani minutu na vydechnuti.Pri zaverecnych titulcich sem sedel a vychutnaval sem si tradicne mobyho a vztrebaval sem zazitky z filmu.A mam hlavni dva.Prvni je tento chci dalsi dil a druhy je vlastne uplne stejny jako ten prvni. VIC VIC VIC VIC Bourna:-) ()

hazaba

Hmm, možná nejlepší akční film roku, ano, líbil se mi, akorát některá ta stokrát opakovaná klišé v ústředí CIA... Když to srovnám s Die Hard 4, tak to možná bylo akčnější, ale Bruce Willis se dokázal shodit hláškami, takže mi to přišlo jaksi lidštější. ()

gumbo

70% - O něco horší než minulý díl, ale pořád dobrá zábava. Možná budu výjimkou, ale mě Greengrasův styl moc nesedí a jednoznačně nejlepší ze serie je pro mě Bourne Identity. ()

MartinX.

Kvalitní, nicméně poněkud přeceněný snímek. A to mám Damona velmi rád, ostatně je jen o 14 dní starší než já. ()

P.J.2

Tak tomuhle říkám skutečný klenot Bournovské série.Greengrass se skutečně vytáhl...tento film jsem shltl jedním dechem..Děkuji Jasone ()

*Colorado

Nářez. Takhle strčit Bonda do kapsy.. to se jen tak nevidí. Prostě vynikající, nic nechybí, nic nepřebývá, takhle se točí akční film. ()

Adm.Nelson

Akcia v Maroku a v New Yorku je bezchybná, dôležité črepy z Bournovej minulosti sa znovu efektným spôsobom odkrývajú, a človeku je až ľúto, že ten film netrvá dlhšie. Úsmev Julie Stiles na konci je na nezaplatenie. 9/10 ()

tragos

Vrchol skvělé série? Ano! Film který bych zařadil do TOP 100? Ani náhodou :-) Matt Damon srostl s rolí, a to, že jí přes všechnu schematičnost stačil vdechnout život, je malý zázrak -- bravo. Jednoduchý příběh je umně zakrytý ďábelsky svižnou akcí, což rozhodně nepovažuji za nedostatek. Problém je, že tenhle vlak, který se řítí nadsvětelnou rychlostí už od první minuty, je bohužel přespříliš roztřesený. Ta roztřesenost pro mě vlastně charakterizuje celou tvorbu Paula Greengrasse a je jedním z důvodů, proč ho příliš neuznávám. Přesto 8/10 za nejlepší (a navíc 340-ti minutovou) naháněčku, jakou jsem kdy viděl. PS Posledních pár záběrů a úsměv Julie Stilesové si budu pamatovat dlouho :-) PPS Symbolika konce JB je sice jednoduchá, ale funguje znamenitě. ()

Wargoo

Čo dodať... Úžasná bodka za najlepšou akčnou trilógiou, aká kedy uzrela svetlo sveta. Stáva sa, že pri viacej dielnych filmoch pokračovania slábnu, ale Bourne je pravý opak. Opäť dokonalý Greengrass a ešte lepší Damon. Úžasné psychologicko akčné dielo plné vypätých momentov, nádherných prestrihov, roztrasenej autentickej kamery a jedna neuveriteľná mlátička v interiéri monackého meštiackeho domu končiaca v kúpelke... + mnoho ďalšieho čo vás núti nadchýňať a kochať sa dokonalým filmárskym umením. Uvidíme, čo prinesie 4ka, ak bude. Pri spolupráci Paul + Mat sa slovné spojenie "tešiť sa" vníma len ako minimum ! 5 pol ***** 100 % ()

Radek.SCH

Pořád se mi na Bournovi "něco" nelíbí. Možná ten nerealismus, bez kterého se dnešní Hoolywood nejspíš neobejde. Nebo právě ta snaha, aby to působilo realisticky, což se v případě rambovského komplexu nemůže v žádném případě povést. ()

mala_kea

Nejakčnější, nejrozklepanější, přesto v rámci možnosti přehledný, a nejrychlejší akční film posledních několika let (ne-li všech dob), že rychleji už to snad ani nejde, celých 110 min jsem měl zvýšený adrenalin a otevřené bulvy, kdybych mrkl, o spoustu věcí bych přišel (tady třeba musím vyzdvihnout scénu rvačky, kde Greengrass umí výborně vtáhnout a zobrazit tu emoci kontaktního souboje, kde se stříhá jak blázen a kamera lítá jak zběsilá, protože tak nějak se cítí ti rváči, oni nesmí mrknout či zaváhat, tím pádem i divák ne) . Šlape to. 95% ()

bery71

Jednička byla o tom jak všechno zjistit, dvojka byla o tom jak všechny převést a trojka je o tom jak všechny zabít. Je nutno říci, že režisér počítá se znalostí předcházejících dílů a kdo Bourna vidí poprvé bude se dost divit, kdo že a proč ho chce zabít. Akce tentokrát tvoří asi 80% film a i když to zní neuvěřitelně není to na škodu. Zvláštní, že se mi líbil film, který v podstatě veškerý příběh již vyčerpal a teď dost vaří z vody, ale kdo viděl všechny tři díly tak pochopí. Bourn je jeden skvělý dlouhý příběh. Znovu kamera a režie nejlepší v daném žánru - čistě akční, nevyzpytatelná, originální - rvačky jsou v téhle trilogii nejefektnější ze všech filmů co jsem viděl. Navíc výborné zařazení hudby. Paulu Greengrassovi se podařilo vytvořit žánrově čistý snímek bez zbytečných komediálních či romantických prvků. Je to zvláštní, ale ať už se vám akční filmy líbí nebo ne, musíte uznat, že Bournova trilogie je žánrově výborně zvládnutá práce a James Bond může jenom tiše závidět. ()

Napospas

Nejslabší film celé trilogie a je v top 100? Další z mnoha wtf celého csfd žebříčku. Nepopírám, že to nebylo pěkné, vyumělkované, ale to je bohužel všechno, jinak film pokračuje v sestupném trendu a je zase o něco horší než předchozí, i když se tu dozvíme, jak to vlastně bylo. Každá věc, nad kterou tu všichni slintají mi přišla...nepatřičná až sračková. A bylo toho všeho prostě hrozně moc, hrozně moc kameramana s epileptickým záchvatem, hrozně moc pseudonapětí, hrozně moc stejné akce, etc. Max 60%, spíš míň a pro mě jedno z největších klamání roku 2007. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)