Vzepřít se obrům

• USA Facing the Giants (více)

Šest let trénování středoškolského fotbalového týmu Orlů nepřineslo Grantu Taylorovi žádné dobré výsledky, natož vítězství. Navíc teď musí čelit zdánlivě nepřekonatelným pracovním a osobním potížím, a to se pak na konec trenérské kariéry pomýšlí snadno. Ale po jednom nečekaném setkání v sobě Grant objevuje víru, jež mu dodá sílu vytrvat. (oficiální text distributora)

mpet odpad!

Z počátku se to jeví jako obyčejný sportovní film, kde se absolutní outsideři vyšvihnou z úplného dna na samotný vrchol (k čemu vlastně nakonec také dojde), ale pak se to změní v něco absolutně šíleného. Nevadí mi myšlenka, že víra člověku pomůže, spíš naopak v toto opravdu věřím, ale tento film to hlásá takovým stylem, až mi z toho bylo místy na blití. Po dvaceti minutách jsem si připadal spíš jako v nějakém fanatickém náboženském kultu, což je pro mě absolutně nepřijatelný výsledek. Když k tomu ještě připočtu herce, kteří přehrávali vše co šlo, absolutně nerealistické chování všech zúčastněných charakterů a hlavně strašně sestříhaný zápasy, tak nemůžu hodnotit nijak jinak než absolutní odpad. ()