Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Šakal

Už to tak vypadá, že N. Marshall dostal budget na několik různorodých žánrových kraťasů s tím, že studio si posléze vybere ten „jediný pravý“. Nelíbil se ani jeden a tak udělal jedinou možnou věc. Poskládal je všechny v jeden celovečerák a zaklepal jinde. Po pravdě, mám s tím pouze jediný problém. Pasáž následující hned po slibném prologu. Přesněji řečeno do resp. včetně momentu, kdy se na scéně objeví záchranné komando poprvé v akci resp. nespustí svůj (dlouho utajovaný) živák „Canibal corpse“. To vše však bere rychle za své přesně od okamžiku, kdy se snímek přes netradiční X-Games, konečně překlopí do čistokrevného B-čka jako řemen, aby se posléze šílený Neil definitivně utrhl ze řetězu a naservíroval nám nepředvídatelnou (pravda, originalitou dvakrát neoplývající) jízdu, bez nijakých pravidel a potřebného přemostění. Leč není to tak úplně pravda. Pokud se v tom zběsilém střihu přecejenom konečně nadechnete a podaří se vám k mozku dostat trochu té zdravě okysličené krve, uvidíte, že základ. příběhová kostra je jasně daná (viz výstižný komentář uživ. Marigold). Jestliže jsem do této doby měl nějakých připomínek, tak posledních pětačtyřicet minut (zřejmě konečně zabrala ta kombinace sněhobílého prášku a několika pořádných hltů Jeníka Chodce), tj; od momentu příjezdu vláčku na scénu, přes reálie temného Středověku, až po stylovou naháněčku ve stylu Mad Maxe je to čistá pětihvězdičková rozkoš. Přičemž za závěrečnou scénu „král je mrtev, ať žije nová (punková) královna“, co své ovečky bez problému dokáže nejen zabavit, ale v prvé řadě i nasytit, zaslouží Neil pořádného hubana ,-) Btw, po dlouhé době hlavní hrdinka, co má bez jakýchkoliv pochyb koule a přesto bych si (jak vidno nejsem v tom sám) nechal klidně říct. Naposledy jsem to takhle žral snad pouze G. Carano v Haywire S. Soderbergha. 80% [Stejně jako Marigold, bych se i já, v budoucnu hrozně rád dozvěděl, jak se Eden daří mezi svými ovečkami s číry a zda-li už hlavní kravaťák opustil mříže vězení resp. bránu zdi a vydal se za očekávanou vendetou]. ()

Sobis87

To, že je Soudný den úmyslně natočený jako stupidní guláš všeho možného, z něho nedělá nic víc. Je sice hezké, že se tvůrci nechali slyšet, že si jsou vědomi toho, že natočili slátaninu a od počátku to tak plánovali, ale pokud si myslí, že tahle přiznaná brakovitost posune film do vyšších sfér, tak se šeredně pletou. U takové Planety Terror to tvůrcům sice prošlo, jelikož tam byla vidět určitá nadsázka, sofistikovaná práce s "béčkovým materiálem" a celkově dobře vystižená poetika braku, Soudný den se přes velkohubé prohlášení tvůrců bere smrtelně vážně a o určité promyšlenosti tu nemůže být ani řeč. Naopak slovo "chaos" je to, co celý film nejlépe vystihne. Režisér prostě nacpal do filmu všechno, co ho napadlo a zbytek si půjčil ze slavnějších filmů (zjevná inspirace Šíleným Maxem). Smrtící virus, postapokalyptická vize, speciální jednotky s futuristickém designem, rytíři ve středověkém brnění, rozpadlý hrad, gladiátorský duel, kanibalismus, gore, fetish...to všechno se podařilo nacpat do jednoho filmu. A drží to pohromadě? Vůbec ne! Vypadá to, jako když pejsek a kočička vařili dort. Film ale bohužel selhává, i když ho přestaneme vnímat jako seriózní dílo, které by mělo ctít určité postupy. Ono to totiž není ani moc zábavné (zato směšné to je často), akce je unylá, navíc často i příšerně sestříhaná a o nějaké té stylovosti nemůže být ani řeč. Být mi deset let, tak bych se z toho filmu asi posadil na zadek, jenže teď už mě takový film dokáže maximálně tak otrávit. Pokud si budu chtít odpočinout u nějakého "béčka", radši si vyberu nějakou tu prověřenou klasiku, jako je Komando nebo Critters, ale Soudný den nechci už nikdy vidět. 30% ()

IQ Tiqe

Očekával jsem aspoň nějakou myšlenku, kterou jsem ve filmu nenašel a ani drsnost akcí mi ji nedokázala kompenzovat. Popravdě, některé akce stály za to, jindy byly zbytečné - třeba zmatené střihy při rvačce při jízdě autem bych klidně oželel. Už začátek (po 25 letech) byl zmatený, ale pak přišla konkrétní mise, která leccos slibovala. Dokud se bojovalo, tak vše klapalo, ale pak přišel obraz tamější polokanibalistické spoečnosti, který mě trochu znechutil a ještě víc nudil. Nicméně jsem stále čekal nějaké rozuzlení, aspoň ve stylu Já legenda, bohužel byl to hodně slabý odvar. Takže kladně můžu hodnotit jen těch pár dobrých akcí a slušný DTS zvuk. 50% ()

Jordan

kde začať . . . rhona mitra je drsná, je sexi, s tým účesom, ktorý ju núti každú chvíľku odfúknuť si cíp ofiny spred očí, s tým čiernym tielkom znamenite ukazujúcim veľmi zdatne vytvarované chrbtové partie, s tým ľahko cynickým poloúsmevom na jej bujných perách a s tým okom . . . no skrátka krása! inak je to asi najuletenejší katastrofický sci-fi akčný horor aký som videl - a už len samotné žánrové zaradenie jasne hovorí, že pôjde o niečo výnimočne "posunuté"; šialná jazda: reklama na auto, zabíjani zvierat, rytieri, gladiátori, pankáči, kanibali, robin hood, deravý scenár a pár neštandardne urobených klišé - nakoľke sme v Škótsku a nie Amerike; vo veľkej miere podivné - a divoké; ()

Kothy

Rhona Mitra je sice sympatická, ale jinak tu toho ale moc k vidění není. Musí se vypořádat se vzbouřenými Skoty v postapokalyptické budoucnosti. ()

Smok

Na môj vkus až príliš veľký zlepenec. Mojich hviezd mohlo byť aj viac, ale spojenie postapokalyptického Glasgowa plného dredatých punkerov tancujúcich kankán (!!!), stredovekého hradu, a automobilových naháňačiek je proste na mňa moc. ()

teutates

Doslova šialená jazda s Marshallom plná bezduchých vyvraždovačiek, ktorá zarazí svojou symbolikou a akciou. Ide o zliatinu rôznych formátov, ktorá rozhodne nenudí. 105minút ubehlo ako voda a atmosféra dokonale pohltí po celej dĺžke snímku. Neilovy stačí dať prachy (mimochodom je ich tu vidieť) a on ukáže svoju zvrátenú stránku, ktorá nepozná zľutovanie. Dokázal zladiť nezladiteľné, do toho nahodil našľapanú muziku, kameru (strih) - proste štýl, ktorý si získal nielen mňa.. 7/10 ()

Okara

Poměrně povedený snímeček z Británie, který mě při prvních minutách velice zaujal, neboť připomínal recovskou zombijárnu. Zpočátku tomu také tak bylo, chyba byla, že tvůrci nevyužili obrovský potenciál lekaček, který by Doomsday posunul do vyšších sfér. Sice se zde dočkáme velmi povedených efektů a autenticky zpracovaných prostředí, ale od poloviny je z toho jen rádoby impozantní vyvražďovačka, o posledních absolutně zpackaných dvaceti minutách, které se tváří jako obdoba Zombielandu ani nemluvě, za ty srážím ještě hvězdičku dolů. 60% ()

Campbell

Totální béčková vykrádačka od režiséra Psích vojáků? Sem s tím. Marshal po druhé mile překvapil. I když Pád do tmy mě moc nebavil, tak tohle je pecka ze vším všudy, a je mi dost líto že jsem to viděl až teď. Film vykrádá několik filmů, ale to vůbec nevadí nýbrž dokáže zaujmout a nenudit. Mozek nechte doma, tohle je prostě béčko u kterýho se máte odreagovat. A krvavé scény byly fakt mňamózní. Doporučuje 5 z 5 kanibalů. ()

predators

Filmy tohoto žánru mají těžkou úlohu. Svým zaměřením spíše na užší skupinu lidí těžko dosáhnou vysokých procentuálních čísel. Ovšem pokud jste nadšenci právě této skupiny, nebudete zklamáni. A nemusíte se pro své potěšení ani moc namáhat, stačí vypnout mozek a pohodlně se usadit. Po závěrečné zběsilé jízdě vám bude jasné, že jste viděli dosud neviděné a je možné, že né naposled. :-) Akce, akce, hudba, akce, pořádná buchta, akce, pankáči, akce, buchta, cigáro a buchta :-) 80% ()

Eawy

Aby som pravdu povedala bolo to také všelijaké. Akoby si samotný film nevedel vybrať do ktorého obdobia patrí. Na jednej strane máte hordu po uši ozbrojených bojovníkov z pancierovými tankami(ktoré zaujímavo zhoria už pri prvom horiacom dláte, čo doňho počas jazdy hodí 180 cm 60kg chlap) a na druhej tu máme pouličný gang ozbrojený bakuľami mečmi(ktoré majú od Bohviekoho) a ešte starodávneho tyrana na čele hradu v ktorom má mini koloseum. Haha, a hlavný účel filmu uniká. Hlavná hrdinka vyzerá celý čas hladne(neviem prečo, ale tak sami zdá) a ani pán režisér nedokáže sledovať tok udalostí. Scenár, trošku trpko vtipný. Do poslednej chvíle som čakala, že naša majorka nájde svoju rodinu, čakala som koniec,ale nie toto. Soundtrack si ani nepamätám a o postavách, ktoré tam boli 5 min, ale boli nám predstavené ako potenciálni hrdinovia ani nehovorím. Silný podpriemer. 35% Nuž čo, aj hovadiny treba pozerať. ()

Vitason

Díky slušnému rozpočtu by se mohlo zdát, že se Neil Marshall zastavil na státních hranicích hodně špatného áčka a výborného béčka, ale to je jen zdání, protože Doomsday je naprosto úmyslně největší trash od Planety Teror. Jasně, je to slepenec několika jiných filmů. Chvíli je to například Gladiátor. Mně se osobně nejčastěji v hlavě zjevoval Útěk z Absolomu díky těm účastníkům punkového koncertu (No a taky proto, že už delší dobu se na něj chci opět podívat a VHSka s ním se nějak záhadně ztratila). Ale tato neoriginalita je vykoupena hodně brutální akcí, kdy se krví a gore efekty opravdu nešetří a naštěstí nechybí ani nadhled (Třeba u takové honičky na dálnici jsem se chvílemi válel smíchy). Tenhle příběh novodobého Hadrianova valu má zkrátka všechno, co divák se zhýralým vkusem (Já:-) potřebuje. Je tu sexy kočka, která likviduje protivníky rychleji než naše zahradní sekačka čmeláky, kteří jí ignorují, je tu hodně brutality, nahá žena střílející z brokovnice, pěkná výprava, občas povedený eye-candy záběr a nebýt špatného střihu, díky kterému jsem občas nevěděl, kdo koho vlastně pronásleduje a kdo koho bije, tak bych klidně uvažoval o plném hodnocení. Jen víc takových! O pár hodin později: Trochu se mi to rozleželo v hlavě a musím dát absolutní hodnocení. Vždyť tady parta tlustých kanibalů tančí kankán v kiltech. Špatný střih mi může víte co... ()

Rocky62

Doomsday začíná jako drtivá většina podobných snímků (vypuknutí epidemie, vytvoření karantény, hledání léku). Během třetí části však začíná nudná výprava, na jejíž cestě se dočkáme jen nulové atmosféry, trapných záporáků a nepřehledných byť naturalisticky pojatých akcí. K vidění je jakási karikatura Temného rytíře z Pána prstenů či honička ala Šílený Max. Takže tak či onak se mi Soudný den jeví jako chaotický mišmaš, který nemá tah na branku, styl ani ambice překvapit diváka. 40% ()

Chrustyn

Proč vymýšlet něco nového když se dají použít nápady, které již jednou měly úspěch. Film by se klidně mohl jmenovat Útěk ze Skotska nebo tak nějak, jelikož podoba s kultovní Carpenterovou scifárnou je tak viditelná, že by si jí všimla i jednooká hlavní hrdinka. Takže už jen podoba hl. hrdiny odkazuje na známé Snakeovo dobrodružství akorát tentokrát má jaksi větší "hrudník" a menší zadek. Ano Rhona Mitra (která si poprvé vyzkoušela akční roli) je opravdu sexy ale drsnou ranařku jí neuvěříte ani kdybyste se hodně snažili. Ale to by se dalo přežít kdyby vše zachránil režisér ale ani tomu se moc nedaří. Neil Marshall už nám předvedl, že docela zvládá drsné krvavé horory a umí navodit výbornou hororovou atmosféru ale akční sci-fi se mu už tolik nedaří. Některé tyto zkušenosti zúročil i zde a postapokalyptická budoucnost, kterou zde vytvořil je hodně temná, krvavá a docela působivá. Stejně tak se mu docela povedly akční scény. Ne, že by patřili k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl ale líbilo se mi, že se režisér nebál přitvrdit a tak se dost často stává, že ve filmu ulétají nebo jsou drceny různé druhy končetin a lidi jsou rozmačkávány pod koly aut. A právě teď se dostáváme k druhému vykradenému filmu a tím je legendární "Šílený Max". Při závěrečné honičce jsem si nejednou vzpoměl na to jak mladý Mel Gibson drtil pankáče a jinou pakáž koly náklaďáku ale v tomto případě to nebylo tak působivé a i těch zničených aut a mrtvol bylo méně. Marshall tedy natočil krvavé béčko, které je sice cítit nostalgií ale je plné nelogičností, které přímo záražejí oči do hlavy a chybí mu něco co by diváka více vtáhlo do děje nebo ho donutilo držet hrdinům palce. ()

SeBig

První polovina vynikající něco na způsob Útěk z L.A. a Resident Evil. Druhá už nic moc. Ta už je něco jako Robin Hood, to mě moc nebavilo. Konec divný, ale jinak je to docela dobrý, akorát hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbil. ()

klerik

Takmer všetko sme tu už mali (28 TÝZDŇOV POTOM, RESIDENT EVIL), ale, aj keď Marshall nie je až taký dobrý režisér, má neskutočný zmysel pre žáner (na rozdiel od takého Andersona). Tým myslím, že dokáže klišé (ŠIALENÝ MAX) obracať na zábavu. Kto nepochopí finálnu auto naháňačku ako paródiu, zákonite sa nemôže baviť... Drsné, šialené, jenoduché a Rhona Mitra. Dostal som presne to, čo som chcel... ()

korbitch22

ač se jedná o totální béčko,je to hodně povedené a odvážné béčko.mít totiž odvahu vykrást filmy jako escape from n.y. ,mad maxe a resident evil a možná taky 28 dní poté.to chce vážně odvahu a taky trošku kliku.film se totíž zdařil velice dobře.ůchylnej záporák je taky síla.například scéna upálení a nasledného sežrání je fakt brutal. rhona mitra,je vopravdu kočena,a tu drsňačku jí dokonce baštíte.akce je taky stylová.až na tu debilní scénu stím životem těch matláku na tom hradě to prostě koukatelné je. ()

Crocuta

Nepůvodní žánrová směs se spoustou děr v logice, která drze vykrádá kde co od "Útěku z New Yorku" přes "Mad Maxe" a "Smrtící epidemii" až po "Robina Hooda"? Dost možná, rozhodně je to ale zběsilá akční jízda, které nechybí vlastní styl, navíc podpořená skvělou kamerou a více než dobrým hereckým obsazením. Děj se řítí kupředu záplavou stříkající krve a mozků, kolem létají uťaté hlavy a končetiny a na nějaké hloubání nad nedostatky scénáře či režie nezbývá čas. Pravda, střih mohl být trochu přehlednější, ale nad tím jsem rád zamhouřil oči a své hodnocení s klidem zaokrouhlil nahoru. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)