Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Abbadon.

Průměrné akční béčko, které je vytáhnuté ve stínu velmi povedené jedničky. Rico opět ve své staré slávě ale v jedničce byl opravdu víc hustej. Bohužel toho náboženství a filozofování tam bylo, až mi to lezlo na nervy.Jolene Blalock měla rty, jako starej dobrej mozek brouků. Z těch pozitivních věcí rozhodně musím vyjmenovat ten song "It's a good day to die" , kterej mi okamžitě vlezl do hlavy a závěrečné využití marauderů ( pozdě ale přece ). Už v prvním díle sem si pohrával s myšlenkou, proč lítají v kosmických lodích a nemají žádnou pořádnou pozemní techniku, která by brouky likvidovala. Ale jinak si to zaslouží 60% ()

RajAthen odpad!

Kriste pane, to byla zhovadilým způsobem natočená hovadina. Učebnicový obrázek toho, že když dva dělejí totéž, není to totéž. Tam kde jednička skórovala jako akce opepřená nadsázkou a agitkami Federace, je zde akorát nuda nuda, šeď šeď... Možná že za přehnané zklamání může i jisté očekávání, že se Pěchota vrací zpět ke kořenům (po slepé uličce druhého dílu), ovšem trestuhodná porce nudy a špatných triků (oproti jedničce!), osolená zcela nefektivním koncem (vůbec celá "božská" linie je směšná). Jediné, co mě za celý film dokázalo alespoň lehce pobavit, byl úplný závěr a založení Federačního náboženství (a proslov té štěkny), jelikož tam, na tu minutku či dvě, na mě mrkl humor z jedničky. Federační praktiky na licomérné tvůrce! ()

Kingjiri

Zdá se mi, že třetí díl zustal přesně na půli cesty mezi skvělou jedničkou a téměř tragickou dvojkou. Pokud vezmu v úvahu, že jde o video film, tak jde skoro o nadprůměrnou podivanou. Obsahuje totiž akceptovatelný herecký výkony, scénář (až na ten konec s vírou) i vizuální efekty. Na akci se dalo docela koukat, jenom by jí mohlo být víc - hlavně závěrečná bitka byla extrémně krátká a celkovym rozsahem dost malá (že by už nebyly prachy?). Po špatný dvojce lehčí náprava reputace a důstojný zakončení celý série, tři slabší hvězdy. ()

Lorge

Pokračování ST opět s Casperem (nikoliv přátelskýn duchem) Van Dienem. Což není vůbec na škodu :-) Gore efekty a masakrální (i když až příliš počítačoví) Arachnidi jsou zpátky a maličké cameo si střihne i "mozkoun" z jedničky. A velice, velice satirický pohled na náboženství :-) Nejvtipnější scény byly typu, kdy se modlící dívce utvořila nad hlavou svatozář z přistávající jednotky Ricových zabijáků, či když se jí skrze obličej prolínačkou objevila hlaveň ve tvaru kříže. A scéna se svadbou v kostele mi dala vzpomenout na závěrečnou scénu Death Rallye 2000 (r.1975). Kdyby závěrečný masakr trval tochu déle, klidně bych i jednu hvězdičku přihodil :-) (Navíc pojmenovat (rádoby)nejvíc sexy postavu Lola je taky paleček nahoru ;-)) ()

E lan

Lepší než tragická dvojka, o tom žádná. Jedničku se asi nesnaží dohnat, podle sem tam vyloženě trapných triků na to stejně asi nebyl budget. I scénář pak odpovídá video rozpočtu. Není moc o co stát. ()

Rawar odpad!

Tak tohle byla sračka prvního stupně :-) Dvojka je sice v šedočerném moři braků a slátanin, ale pořád to byla legrace. Tady jsem měl silný pocit, že to rejža myslí vážně a hlavně se mi z té botoxové nádhery zvedal obsah zavazadelníku až běda. Nebýt jejich "smyslných" rtů, možná by se to na jednu hvězdu vyšplhalo ;) ()

Acrobat odpad!

Brutalny prerod postav za ucasti umelych pier, v honbe za znalostou vzajomnych vedomosti s uzasnymi chrobakmi. Je zarazajuce, ze nic predtym som nevidel avsak armada anjelov neprichadza, gregoriani spievaju a Lola sa nemodli. Uz sa to neopakuje a Janova apokalypsa sa ruti na 8 okeho monstra. Prichadzaju ako sa zvestovalo. Prid mi Pane na pomoc, lebo clovek narazil na Vesmirnu pechotu 3 diel. Este raz Otce nas, zachran nas od pekelneho ohna odpadovych nametov. Vylup si oko, odtrhni ucho, vyrez jazyk. Takto posobi tato satira. Amatersky, nepodarene. (Videne 08.02.2020, Filmplus archiv) ()

Psycho.R odpad!

Scenárista obou předchozích filmu si napsal naprosto dementní scénář a ještě si ho zrežíroval. Ani se nechce věřit, že tenhle člověk psal skvělý první díl. Když pominul naprosto strašný efekty, tak scénář je jen trapná změť klišé. Rico je spíš vedlejší postava bez charakteru a všichni ostatní se chovají jak dementi. To si tahle série nezasloužila. ()

playboy_05 odpad!

měl sem tu napsanej poměrně dlouhej a dost nevybíravej komentář...bohužel (bohudík pro Starship Troopers 3) mi kiksnul internet a komentář se neuložil a už ho nechci sepisovat znova, nemá to význam...tohle je jedním slovem odpad! ()

BadWolf

Tak tohle bylo zlý. Tak zlý jako když se snažíte natočit pokračování legendárního filmu o deset let později a s 20% financí. První díl Stál 100mil$ a tento 20mil$. A na té akci je to zatraceně vidět. Je to neskutečná digitálně amatérská podívaná. Podle mě tam neni vidět ani tech dvacet mega. Vůbec nevim za co je utratili, ale bylo to spíše vyhození z okna. ()

Skratchy odpad!

Trojka se po hororové dvojce snaží vrátit ke kořenům,což se ani trochu nepovedlo.Nechápu zdejší odborníky,proč dvojka,která je oproti tomuto bijáku oscarová záležitost má 2x nižší hodnocení jak toto.Špatné je tady uplně všechno....scénář asi psalo nějaký mentálně zaostalý a zfetovaný dítě,kterého doma neustále bijou,herecké výkony jsou opravdu slušně řečeno žalostný,efekty na úrovni 20.let a do toho všeho mi celý film připadá jako dílo nějakýho náboženskýho fundamentalisty, slyšet 5x za minutu něco ve smyslu "Bůh nás ochrání" je silně únavný.Třešnička na dortu v podobě "dramatického" a opravdu nečekaného konce ani nestojí za řeč. ()

DEMON odpad!

- Mame film s tak ubohym rozpoctom, ze ako chrobaky, tak aj "Mechy" vyzeraju tak priserne debilne, ze to snad lepsie (cize horsie) nedokazu ani chlapci z The Asylum, topornych hercov prenasajucich debilne repliky a sem-tam nadherne prehravajich. Cim by sme tento film mohli este vylepsit (cize totalne dorazit na uplne kinematograficke dno)? - Co tak do beztak kretenskeho scenara zasadit krestansku agitku tak brutalne silenu, ze si vlastne vobec nie som isty, ci to ma byt pokus o satiru, alebo je to myslene vazne (aj ked sa skor priklanam k nechtunej druhej moznosti)? - Genialne (cize uplne chore)! Par dobrych momentov a nejaky ten zaujimavy plot twist, az som skoro dal 1*, lenze zaver to dorazil a zabezpecil filmu titul odpad najodpadovejsi... ()

MrMir

Pro mě velké překvapení. Po příšerné dvojce velmi povedený návrat ke kořenům. Z každého záběru byly sice cítit chybějící peníze, ale výsledný dojem byl velmi dobrý. Trošku škoda toho natahování na poušti, ale jinak stylová jízda. Klidně to mohli pustit i do kin. Na svůj rozpočet by si to určitě vydělalo. ()

Jaromír

Pro mě jednoznačně nejhorší díl celé série. Začátek mě bavil ale u závěrečných sestříhů modlení a střílení jsem už jen nechápavě kroutil hlavou Bohužel se někde úplně vytratil příběh. ()

amyth

Je to video film a jako takový překvapil zpracováním. Daleko lepší než druhý díl z kterého šel mráz po zádech jak byl špatný. Jako popcorn film to ujde. Subkomandér T´Pol vypadá pořád slušně, jen ty rty ... PS. našel jsem i prvky paleontologie - hloupoučká vykopávka Catherine Oxenberg - princezna bez talentu :-D ()

Cortesz

Nato, že jde o televizní film jsem se docela pobavil, je zde dost akce, která ani netrpí špatnými triky na televizní tvorbu, ale je zde mnoho rušivých elementů, jako například propagace náboženství, která mi přišla spíše k smíchu a také ta pasáž s černošským generálem, kterej po kapce alkoholu nechá zavřít půlku velení planety a i svého nejlepšího přítele a poté mu při jeho vlastní popravě vleze do zadku jen aby zachránil jeho přítelkyni u které si to pohnojil. Herci jsou většinou neznámé xichty známé ze seriálů až na Casper Van Dien, kterej sice zestárl, ale je to pořád stejné poleno jako dřív, ale zde se hodil a proč si nezahrát v pokračování filmu, kterej z něho udělal hvězdu. Závěrečná bojová scéna mezi roboty a brouky je k pokukání. ()